www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie/zwrot/refundacja opłat za badania lekarskie (6640 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2011-10-09 12:35
Witajcie.

Pozwolę sobie jeszcze was trochę podpytać.

Mam otóż taki mały problem.
Jestem 2 lata po operacji brzucha.
Od tamtej pory wyskoczyła mi przepuklina i czeka mnie kolejna operacja.

Oczywiście, nie ma w tym nic nadzwyczajnego, tyle, że lekarz, który mnie operował (w państwowym szpitalu) przyjmuje tylko PRYWATNIE, a cena jednej wizyty to koszt rzędu 200 zł.
Na pewno na 1 wizycie się nie skończy, a nie stać mnie zbytnio na taki wydatek.

Czy jest jakiś program, który mógłby mi zwrócić za takie wizyty/badania?

Pozdr.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-09 12:42
PROGRAMU CHYBA NIE MA ALE CHYBA W PITACH MOŻNA ODLICZYĆ
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-09 15:28
A wiecie że i ja jestem ciekawa jak to jest gdy się ma wizyty prywatne i na dokładkę gdy lekarz nie zawiera umowy z NFZ. Też czekam na podpowiedź. Nic też nie wiem w sprawie odliczania w PIT ponieważ i na to trzeba mieć chyba r-ki.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-10-10 08:52
I nadszedł chyba czas ,aby wprowadzić kasy fiskalne u lekarzy przyjmujących prywatnie.Przecież państwo szuka pieniędzy ,a tutaj miliony "uciekają".
Lekarz wystawia rachunek.....pacjent odpisuje część w PIT /oczywiście po kalkulacjach/ i zostaje dochód do państwa ,a pacjent będzie pilnował,aby lekarz wystawił rachunek i zapłacił podatek.Wydaje się to proste......ale dotychczas /przed wyborami/ było to niemożliwe.Zobaczymy co zrobi "nowa" władza.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-10 16:40
Kiedy ty ostatnio byłeś u lekarza???
Nadrzędny Autor Dorota17 Dodany 2011-10-11 13:57
Ja już w 2010 r byłam u lekarza w Warszawie prywatnie i wtedy dostałam rachunek niestety co do odliczenia nic nie wiem. Czasem można ale to trzeba być zapisanym do jakiegoś związku tak mi pewien pan powiedział. Można odliczyć dojazd do lekarza bilet ze steplem lekarza iż sie było lub paliwo jeżeli na Ciebie jest samochód
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-11 17:43
U nas nikt nie pyta i nikt nikomu nie daje r-ku. Koleżanka kidyś mi mówiła że jak poprosiła u dentysty r-nek to dodał jej 100.- dodatkowo czyli o te 100.- zawyżył r-ek więc zrezygnowała.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-10-12 09:13
Szanowni Państwo
Na dzień dzisiejszy nie ma możliwości uzyskania odliczenia podatkowego od wizyt, czy też zabiegów lekarskich dla osób niepełnosprawnych. Odliczeniu podlegają tylko zabiegi rehabilitacyjne, po przedstawieniu faktur. Nie ma też innych możliwości uzyskania odliczenia czy też refundacji tego typu wizyt.
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2011-10-12 09:18
Dziękuje wszystkim za odp.
Szczególnie dziękuje za ostatnią wypowiedź, która mnie utwierdziła.

Smutna sytuacja, gdyż jestem w kropce.
Lekarz nie chce przyjmować w szpitalu, tylko prywatnie w przychodni, a 200 zł za wizytę to dla mnie w tej chwili trochę za dużo (szczególnie przy zarobkach rzędu 900 zł).

No nic, będę musiał jeszcze poczekać i odłożyć trochę  na wizytę.

Dzięki i pozdr.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-12 18:13
I ja dziękuję za Integracji za odpowiedź. To mnie zawsze nirtowało jak ta sprawa wygląda.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-10-12 10:51
Własnie jedynie jest problem że jest to Usługa prywatna i niema takiej mozliwości refundacji,tylko tak jak napisala Barbara możesz wziąsc rachunek i odliczyc od podatku.Pozdrawiam i życzę dużo wytrwałości.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-12 11:13
Bodzio wyżej Integracja odpowiedziała, że nie można odliczyć. Może coś źle zrozumiałam?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie/zwrot/refundacja opłat za badania lekarskie (6640 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill