www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / komputer (6834 - wyświetleń)
- Autor osa Dodany 2007-02-07 14:15
Mam jeszcze inne zapytanie. Mam niepelnosprawnego ojca. Od 16 lat jest sparalizowany i jest osoba lezaca, nie mowi, nie potrafi sie samodzielnie obsluzyc w zakresie higieny. Moje pytanie jest takie czy jest mozliwosc zakupu komputera jakie trzeba spelnic warunki by otrzymac jakakolwiek dotacje na ten cel. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor zanikowiec Dodany 2007-02-07 15:39
witam zachecam do lektory http://www.pfron.org.pl/zwi/zwi.nsf/graph?OpenFrameset pozdrawiam
Nadrzędny - Autor KAKA Dodany 2007-02-07 16:05
Cześć Piotr  z uwagą przeczytałam twoje 3 zapytania .Sama jestem mamą chłopca niepełnosprawnego  syn ma 7 lat super chłopaka i powiem tak ze bardzo dużo mówi się o pomocy dla niepełnosprawnych ale w rzeczywistości to sama biurokracja .Teraz staramy się refundacje na likwidacje barier architektonicznych i powiem tylko tyle ze zdrowy nie ma czasem sił te wszystkie papierki załatwiać a co dopiero sami .Musisz szukać pomocy w  PFRON ale z tego co się oriętuję to na komputer to tylko ze wzroku ale próbuj .Daj znać jak się sprawy mają pozdrawiam mama.
Nadrzędny - Autor kuba52 Dodany 2007-04-29 20:28
ja pytalem w pfronie to mi powiedzieli, że cza mieć kurs komputerowy  pozdrawiam dajcie znac jak naprawde cza załatwiać 
Nadrzędny Autor Krzysiek78 Dodany 2007-05-20 12:00
żeby otrzymać komputer z programu PEGAZ 2003 trzeba miec niedowład rąk, natomiast w programie KOMPUTER DLA HOMERA osoba pełnoletnia MUSI być zarejestrowana w Urzędzie Pracy jako osoba poszukująca zatrudnienia....
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-02-08 12:42
Obecnie o środki na zakup sprzętu komputerowego można ubiegać się tylko w ramch programu:
1/ PEFRON-PEGAZ
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1782
Z programu tego moga m.in. korzystać pełnoletnie osoby w wieku aktywności zawodowej, niepełnosprawne z powodu braku lub znacznego niedowładu obu kończyn górnych posiadające ważne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.
2/ PEFRON- Komputer dla HOMERA
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1779
Natomiast z tego programu mogą korzystać m.in.osoby pełnoletnie w wieku aktywności zawodowej, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub równoważne), niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku
Zatem warto zapoznać się z pozostałymi warunkami uczestnictwa w programie i ewentualnie złozyć wniosek w oddziale PFRON:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1786
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-04-30 09:25
Witam
Faktycznie jest tak, ze skorzystac z programu "Homer", moga tylko osoby ze schorzeniem oczu i to jesli maja orzeczenie to potwierdzajace. Jesli chodzi o kurs komputerowy to nie trzeba miec takowego. To zalezy od ciebie w jaki sposob sie nauczysz lub nauczyles. naturalnie z takowego kursu mozesz skorzystac w ramach tego programu.
Pozdrawiam Zygmunt
Nadrzędny - Autor taki_jeden Dodany 2007-05-10 06:08
oj Zygmunt wydaje mi sie ze nie tylko ci co chorują na oczy, niby też tak słyszałem ale kolega który jest głuchoniemy dostał na komputer, nie wiem jak on to zrobił ale dostał.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-05-10 08:25
Witam
Przyznam sie że nie wiem również jak twój kolega to zrobił. Ja korzystałem z programu "Homer" z uwagi na 1 grupę wzrokową. Może czegoś nie wiem, lecz wądpie. Lecz najlepiej jeśli sam zaciągniesz informację w PFRON-nie. Tam udzielą takich informacji. Kursy komputerowe również wchodzą w skład tego programu, tyle że trzeba je zaznaczyc we wniosku.
Powodzenia Zygmunt
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-05-10 08:36
Uzupełnienie mojej wypowiedzi j/w:
W ramach programu można uzyskać dofinansowanie na:
zakup podstawowego sprzętu komputerowego, elektronicznego i oprogramowania oraz poszczególnych elementów służących jego uzasadnionej rozbudowie,
zakup specjalistycznego sprzętu komputerowego, elektronicznego i oprogramowania oraz poszczególnych elementów służących jego uzasadnionej rozbudowie,
zakup specjalistycznych elektronicznych urządzeń brajlowskich oraz poszczególnych elementów służących ich uzasadnionej rozbudowie,
zakup urządzeń lektorskich.
szkolenia komputerowe w zakresie podstawowej obsługi nabytego sprzętu i oprogramowania

W programie mogą wziąć udział:
osoby pełnoletnie w wieku aktywności zawodowej, posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub równoważne), niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku
dzieci i młodzież w wieku do lat 18 posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / komputer (6834 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill