www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca-oszukiwany (10343 - wyświetleń)
- Autor Sylwuś Dodany 2011-10-25 17:48
Mam problem a moze ma go moj pracodawca jasnie oswiecony.Chodzi o sytuacje w ktorej pracodawca otrzymal doposazenie z MUP Plock na moje stanowisko pracy w tym wypadku chodzi o auto dostawcze .Zostalem zatrudniony na etat kierowcy kat.B oczywiscie jestem osoba z grupa  bez renty.Jestem przypisany do tego nowego ladnego auta no i ... No wlasnie w tym aucie od POCZATKU siedzialem raz jadac do posredniaka aby pokazac paniom jak to ja nim pracuje.... i jak dobrze zostalo wydane doposarzenie z de facto PFRON za posrednictwem MUP !!! Problem w tym ze pracy na to stanowisko pracy jest w zaleznosci : od 1 do 3 godzin dziennie i dobrze jak jest ich tyle , prace wykonuje innym autem w ktorym szef nie chce naprawic rozrusznika bo naprawa przekroczy wartosc auta zloma .Gdzie nie przestrzega sie moich praw  BHP;peknieta szyba , brak pasow bezpieczenstwa,higieny,zdrowi pala w aucie, syf...Dla mnieTO PACHNIE wyludzeniem  kasy i prokuratorem .NIE wiem jak sie za to zabrac co zrobic,prosze w miare mozliwosci o pomoc w tym . No i kierowca kat b szuka pracy posiadam orzeczenie i 3 grupe.Mail : mj35marek@o2.pl;tel.533473104
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-26 20:01
Coraz weselej na forum.
Nic nie jest do Ciebie przypisane! Jak nie ty będzie inny i to z II gr.
Opieprz ich, że palą - pewnie przeproszą i przestaną hi, hi.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-26 20:03
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Sylwuś Dodany 2011-10-27 07:20
Szanowny przemily boberku jesli odp. na posty prosze o rzeczowe,tematyczne odpowiedzi. W przeciwnym razie dzjiekuje ci za sarkazm , zawisc czy co ?
W przeciwnym razie twoj poziom wypowiedzi swiadczy o twoim poziomie.
Goraco pozdrawiam.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-27 17:17
Czego ci Sylwuniu mamy zazdrościć - lewego orzeczenia czy głupoty?
Poproś

>o rzeczowe,tematyczne odpowiedzi.


pracowników, którzy ci się ośmielają palić i brudzić - BRAKŁO ODWAGI?!

Nawet kierowca Ministra sam sprząta samochód gł...
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2011-10-27 09:25
Ty masz chyba nierówno pod sufitem...no comment
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-27 17:13
Michoo7 napisz komu odpowiadasz bo sądzę, że ten super o.n. kierowca nie zrozumiał.
Nadrzędny - Autor Sylwuś Dodany 2011-10-27 18:07
Boberku wczytaj sie w tekst. Bo odnosze wrazenie ze nic nie rozumiesz ale lubisz obrazac . Znasz to : Jak masz powiedziec byle co to nie mow lepiej nic albo milczenie zlotem a mowa srebrem.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-10-28 17:11
BHP...ni dramat, brudny samocód, żebyś gronkowca nie dostał:)
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-10-30 17:05
Sylwuś, witaj w standardowym świecie. To co piszesz to nic nadzwyczajnego.

Wszyscy są rolowani, a zarabiają na tym prezesi i cała hołota kierownicza dookoła.

W TV idzie, że jest wielka pomoc niepełnosprawnych czy tam chorym. Wystąpi taki przed kamerą, powie jakie go spotkało szczęście, bo mu Pefron czy UE coś tam zasponsorowała czy dofinansowała. Kamera się wyłącza, dziennikarze odjeżdżają, a te co przed chwilą był taki szczęśliwy jest dymany na wielkie sposoby. I tak jest wszędzie.

Mogę się założyć, że w obecności szefa wychwalałbyś go przed kamerą pod niebiosa, jaki on fajny, jak ci się dobrze pracuje i  w ogóle wazeliniarstwo do n-tej potęgi. Spróbowałbyś inaczej coś powiedzieć, to wiadomo co by było... wypad na zieloną trawkę.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-10-30 20:26
Ci źli pracodawcy. Otwierajcie firmy, zatrudniajcie ludzi i zbierajcie te kokosy.
Nadrzędny Autor Andzia2009 Dodany 2011-11-03 18:39
I dręczcie się z taką górnolotnie durną dokumentacją płodzoną przez działy i wydziały, żeby firmy  nic z tego nie wiedziały.
Nadrzędny - Autor Andzia2009 Dodany 2011-11-03 18:33
non coment - cały system PFRON to masa...stanowisk obsługi i prawie mniej niż zero autentycznej pracy dla niepełnosprawnych.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-03 19:34
PFRON nie gwarantuje pracy o.n.
:-)
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-11-05 16:00
Sylwus Twoja sprawa jest naprawdę dośc poważna bo z tego co się wczytałem to szef firmy wykorzystał twoją niepełnosprawnośc do zakupu do firmy nowego auta i doposażył je w związku z twoim stanowiskiem pracy jakim miałobyc te auto.Sprawa nie jest dośc prosta ponieważ możesz bezpośrednio ten fakt zgłosic pracodawcy i zarządac tego abyś mógł tym pojazdem jezdzic ponieważ było one zakupione do twojego stanowiska pracy czyli "kierowca kat.B"jesli pracodawca się nie zgodzi abys mógł na tym pojezdzie pracowac to powiedz mu że zgłosisz tę sprawę do MUP oraz PFRON-u,lecz musisz o tym pamiętac że pózniej pracodawca może za ten czyn cię prześladowac w pracy a co za tym idzie znajdzie "Haka"aby cię zwolnic.Co do tego że jezdzisz teraz gratem z usterkami technicznymi,pęknięta szyba,brak pasów rozumie że chodzi o pasy bezpieczeństwa,(zgłośic to patrolowi Policji na trasie napewno zatrzymany zostanie dowód rejestracyjny) w pojezdzie jest brak ogólnej chigieny pracy to musisz zgłośic do inspektora BHP taki inspektor jest w każdym zakładzie pracy,jeśli to nie poskutkuje to wezwij PIP (Państwową Inspekcję Pracy)na kontrolę tej firmy.Jak widzisz nie jest to takie proste i każdy ruch który byś zrobił może okazac się dla ciebie nie dobry bo przez to możesz pozbyć się pracy, a co za tym idzie musiałbyś znowu oddac sprawę do Sądu Pracy celem przywrócenia na utracone stanowisko pracy,musisz to dobrze przemyslec zanim cos zrobisz.Pozdrawiam głowa do góry.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-11-05 16:08 Zmieniony 2011-11-05 16:21
BOBER & ROGAL160 wy nie rozumiecie wogóle tematu tego posta i jest wam bardzo wesoło z tego powodu że ktoś ma problemy co?.nie wypowiadajcie się na tematy których nie potraficie pojąc swoją "inteligencją" swoim rozumem,zamiast pomóc,doradzic to się jeszcze naśmiewacie,żałosne.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-11-06 16:41
Tu nie ma co dorabiać. Trafił na nieuczciwego pracodawcę. Jasne, może nasłać kontrolę itd. Jeśli to zrobi jest bez pracy. I tyle. Czy nam się podoba czy nie, taka jest prawda.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-07 19:54
NIE

>szef firmy wykorzystał twoją niepełnosprawnośc do zakupu do firmy nowego auta


czy to tak ciężko zrozumieć?

Szef tylko musi zatrudniać o.n. przez 2 lata. Wszystko jedno jaką. W tym czasie może to być 5 o.n.
Rozlicza się - pokazuje faktury - co kupił i wcale o.n. nie musi na tym pracować. Ważne jest też na co ta osoba jest chora.
Nasz przypadek ma III czyli lekki stopień - praktycznie zdrowy.

Przykładowo zatrudnia o.n. jako sekretarkę. Z tego powodu może kupić np. komputer, ale sekretarka też robi kawę, notatki odręczne itd. Nie pracuje tylko przy komp.

Przepisy BHP to inna sprawa, dotycząca też zdrowych.
To, że facet nie potrafi zrozumieć ciężko pracujących, których wozi to już jego problem. Do obowiązków kierowcy należy też "utrzymanie w należytej czystości i porządku" samochodów.

To jest zwyczajne życie w realu. Barnaba napisał prawdę do tego "kierowcy" - wg. mnie - nie o.n.

>Mogę się założyć, że w obecności szefa wychwalałbyś go przed kamerą pod niebiosa,


Mnie się tak wydaje, że ego tego kierowcy jest zbyt duże, schorzenie za małe, a roszczenia wielkie.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-11-08 10:20
Tak to już wszystko jasne-Temat Zamknięty pozdrawiam.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-09 18:51
Też pozdrawiam.
:-)
Nadrzędny - Autor Sylwuś Dodany 2011-11-10 17:31
Mysle ze przesadzasz i uogolniasz . Z problemu w calym kraju robisz sobie zarty i wysmiewasz innych bo nie masz nic ciekawego do roboty ? Jak nie masz nic ciekawego do zaoferowania to nie pisz o.n. bober. I jeszcze ta sugestja za wedlug ciebie nie o.n. - przegieles . Dziekuje za wyczerpujaca podpowiedz bogdanowi. Tak to niestety jest .
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-11-10 18:17
"Przegiełeś", o losie.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-10 21:41
To do tego sylwunia - mała lit. celowo. Głupoty nie trzeba siać.
Trafiłam w sedno, jak i inni.
Nadrzędny Autor Sylwuś Dodany 2011-11-14 14:27
Jestes slabo poinformowana boberku cos mozna jednak zrobic , wkoncu to panstwo prawa . Chyba sie zgodzisz?!  Co wedlug ciebie jest glupota ?                                                                                                                                                                                                                                                            
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca-oszukiwany (10343 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill