www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Eksmitowano mnie zaocznie zatajając moją niepelnosprawność (9054 - wyświetleń)
- Autor piotrek73 Dodany 2011-11-03 23:17
Witam
Od wielu miesiecy walczę z wójtem mojej gminy o mieszkanie socjalne które przydzielił mi na okres zimy i nawet nie chciał słyszec o przedłuzeniu mi umowy.Gdy powiadomiłem media argumentował ze mam  postawe roszczeniowa,wiec wyjechałem nad morze zarobic by nie prosic o nic z opieki.Niestety wójt wykorzystał fakt ze mnie nie było i złorzył pozew eksmisyjny w którym zataił fakt mojej niepłnosprawności.Sąd wydał wyrok z eksmisja na bruk,który jest prawomocny.
Potrzebny jest mi prawnik ktory zajmie sie moim problemem.
A moze ktos doradzi co mam zrobić,bo na drzwiach i oknie do mieszkania wojt załorzył kraty wiec nawet do domu wejśc nie moge chociaz cały moj dobytek w mieszknaniu sie znajduje.czy w takim panstwie prawa zyjemy?
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2011-11-04 09:38 Zmieniony 2011-11-04 09:52
piotrek73
w tej sprawie znasz prawdę Ty, wójt, sąsiedzi, sąd o których wspominasz. Napisałeś że masz dostać mieszkanie socjalne i JUŻ, bo tak chcesz. A to, jaki jesteś, czy socjalne naprawdę trzeba przyznać to ja z miejsca na forum nie odpowiem, a jeżeli ktoś  odpowie pozytywnie, to musi Ciebie znać osobiście

>wiec wyjechałem nad morze zarobic by nie prosic o nic z opieki.


w tym zdaniu zawarłeś że jesteś w stanie zarobić. Niepełnosprawny mający dokument orzeczenie, ok, ale z doświadczenia, w Polsce Duża Grupa to Niepełnosprawni "na papierku".
Papierek orzeczenia jest przepustką do ulg do korzystania z przywilejów, z kasy PFRON-u, odpisów podatkowych, i wymuszania pierwszeństwa bo mi się należy.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-11-04 12:48
No, przedmówczyni właściwie wyczerpała temat na tym etapie wiedzy i może mieć dużo racji.

Prawnika po prostu wynajmij - nie wiem, czemu tu o tym piszesz akurat tu. To Twoja prywatna decyzja.

Argument z cyklu "czy w takim państwie prawa żyjemy" zasadniczo jest bardzo słaby, żenująco brzmi i tylko wzbudza niepokój co do Twojej rzeczywistej sytuacji i postawy. To brzmi prawie jak: "Jak żyć, panie premierze, jak żyć?!" - w ustach lokalnego bogacza...

A merytorycznie: sam napisałeś, że lokal otrzymałeś "na okres zimy". Jak się domyślam - poprzedniej zimy. Zima się skończyła, więc zarządca/właściciel mieszkania po tym okresie może z nim zrobić, co chce. Umowę przedłużyć mógł - nie musiał.
Za mało danych, za dużo ogólników.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-07 06:10
Jedynie prawnie w tym przypadku możesz się zwrócić o wydanie rzeczy z mieszkanie.
Z tego co piszesz inne roszczenia prawne są bezpodstawne..
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-07 19:27
Najpierw trzeba znać prawo, aby pisać, że

>roszczenia prawne są bezpodstawne.


Poza tym w tym przypadku może być nawet taka sytuacja, że i rzeczy nie muszą być wydane.

PRAWO TO NIE TYLKO KK, KPC, KPA, KPR I USTAWY, TO TEŻ LATA PRAKTYKI (oprócz lat studiów i aplikacji).
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-08 15:20
Jak widać po tym wpisie bober ani wiedzy z zakresy ustaw  brak jak i praktyki  brak pozostaje pisanie głupot..  Dlatego tego  użytkownika należy ignorować..
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-09 18:39
Nooo tak, godunow jest tak inteligentny inaczej, że dla niego "statut" to znaczy status - czego trzeba się domyśleć. Pisze pisma, a czytający pękają ze śmiechu.
Gratuluje tej "wiedzy", za często czytasz ten "Statut".
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-10 06:59
Bober nie przejmuje się ludźmi psychicznie chorymi jeno im współczuję
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-10 20:53
Nie wiedziałam, że jesteś

>psychicznie chory


ja bym cię nazwała "niepełnosprawny intelektualnie".

Moja wina, powinnam wiedzieć, że jak ktoś pisze, że jest lotnikiem, górnikiem i stoczniowcem jednocześnie to ma coś z głową albo w głowie.

Niestety nie współczuję takim ludziom jak ty.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-13 07:35 Zmieniony 2011-11-13 07:37
Bober piszesz  zawsze to co ci chory mózg podpowiada!! Nigdy nigdzie nie pisałem ,że byłem lotnikiem  pracowałem w lotnictwie swego czasu nigdy   nie pracowałem w przemyśle okrętowym..
Nigdy nie lituję sie na matołkami   A ludziom chorym jedynie współczuje.. i wybaczam ich konfabulacje , bo nie wiedzą co czynią.. Oni niestety widzą inaczej świat jak człowiek zdrowy
I dlatego Twoje pisanie trzeba niestety  tak traktować jak pisałem wcześniej.. Jedynie dementując Twoje bzdury nie tylko na mój temat..
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-14 21:51
Uważasz się za zdrowego? No tak jeszcze żaden psychiczny nie potwierdził dobrowolnie swojej choroby.
Oto przykłady "zdrowia psychicznego":

>Autor godunow
>15 razy stawałem przed  wieloma komisjami orzecznikami etc..
>>Ja nie musze pytać znajomych.. Ojciec lekarz siostra matki lekarka córka na 5 roku medycyny  ja dorabiam w przychodni prywatnej administrując komputery   z systemem  >ewidencji i rozliczenia z NFZ ( Star i o zmian podobne programy) i jeszcze pare osób w bliskiej rodzinie
>Autor godunow
>DO Eli  jeżeli chodzi o córkę już po studiach pracuje  jako lekarz .


No cóż wszyscy chyba wiedzą, że medycyna to 6 lat studiów bez specjalizacji. Tak obstawiona osoba 15 razy staje na komisjach - wyraźnie przecież widać, że chora.
Interesująca jest tez ta "ewidencja" w POZ.

>Re ALL
>Autor godunow
>Ja bez kilku miesiecy  30 lat składkowych ..w tym 17 lat przepracowane w górnictwie pod ziemią  pierwsza kategoria zatrudnienia..
>Autor godunow Dodany
>Co do lotnictwa i górnictwa ..można  być górnikiem i lotnikiem.. ludzie chorzy niestety tego nie mogą zrozumieć.. Pozdrawiam ALL


KTÓRY LOTNIK BĘDZIE PRACOWAŁ POD ZIEMIĄ? No chyba, że sprzątacz, którego wywalili bo psychiczny na lotnisku nie może pracować.

>Autor godunow
>Osobiście widziałem sporo procesów karnych cywilnych napisałem też nie mało ł pism jak to ty nazywasz procesowych.(chociaż coś takiego nie istnieje   jest tryb procesowy >pisma ale to jak by inny temat) . składa to wszytko w odpowiednie miejsce


JAKO KTO? NAWET PRACOWNICA SEKRETARIATU WIE, ŻE SĄ TO PISMA PROCESOWE. GDZIE SIĘ JE SKŁADA - CO TO ZA ODPOWIEDNIE MIEJSCE? ZAWSZE MYŚLAŁAM, ŻE BIURO PODAWCZE, A TAKŻE SĘDZIA PODCZAS ROZPRAWY! ALE GŁUPIA JESTEM.

>Autor godunow


>My tu staramy się ludziom zwłaszcza w dziale centrum integracji


No proszę jest jeszcze pracownikiem C.I.
O stoczni - to już inne forum i został wyśmiany
.
Oto przykłady (nikłe) odpowiedzi na głupie wpisy godunow.

>Rozmawiałem kiedyś na forum m....pl z jegomościem o ksywie @godunow. Teraz pojawił się @kajzer na  prezentujący dość zbliżony sposób argumentacji i frustracji.
>No i co bydlaku faszystowski !??
>Ale ci łeb przeturlało tej nocy. Ty chyba "coś" na sen bierzesz? Co ci się wydaje to mnie niewiele obchodzi, synek.
>Twoi przyjaciele niemieccy czekają na razie w anclu


Oto przykład szczególnej "inteligencji" z którą utożsamia się też Iota- ale dziwnie mnie to nie dziwi.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-15 07:15
Psychol  bober nawet nie rozumie tego co cytuje.. Widać człowiek na zielonych papierach.. By bober wyjaśnić
zielone papiery to papiery wariackie..
Matołku bober..weź lekarstwa i dopiero pisz na forum..
Pozdrawiam i wybaczam  matołkom wszelkie głupoty  lituję się nad  chorymi psychicznie..
Dziwi mnie że administracja forum toleruje  ludzi umysłowo chorych.. no ale umysłowo chory to też niepełnosprawny w rozumieniu prawa.. Wyrwanych cytatów z kontekstu dyskusji nawet nie zamierzam komentować nie ma sensu
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-11-15 09:51
godunow.......całkowicie się z Tobą zgadzam. Administracja śpi......
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2011-11-28 11:09
Na dzień dzisiejszy nie można eksmitować niepełnosprawnego na bruk. Jeśli nie uczestniczyłeś w postępowaniu nie ze swojej winy lub organ administracji złożył niekompletne dokumenty, to należy złożyć do Sądu wniosek o wznowienie postępowania.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-11-28 12:37
No jakie nie ze swojej winy? Wyjechał do pracy - mógł nie wyjeżdżać. Wiedział, kiedy kończy się umowa, więc mógł to inaczej zaplanować.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2011-11-28 14:03
To nie jest takie proste. Żaden przepis nie stanowi, że musisz cały czas przebywać w miejscu zamieszkania. Możesz być u rodziny w szpitalu, sanatorium, lub nawet wyjechać do pracy. Te wszystkie okoliczności jak i szereg innych mogą stanowić usprawiedliwienie nieobecności. Jeśli to urząd przydzielił mieszkanie to musiał przeprowadzić procedurę eksmisyjną. Na razie zgodnie z prawem nie można eksmitować niepełnosprawnego na bruk. Trzeba mu zapewnić lokal socjalny. W tym wypadku gmina łaski nie robi.
W opisanym przypadku problem może być inny. Jeśli wyjazd był kilkumiesięczny a pytający nie opłacał czynszu, nie odbierał poczty ani nikt nie miał do niego kontaktu, to gmina uznać, że mieszkanie zostało porzucone. 
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-28 18:49
Masz rację kucyk24.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Eksmitowano mnie zaocznie zatajając moją niepelnosprawność (9054 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill