www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie do laptopa z PCPR - KIlka pytań (Strona 2) (53052 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-03 16:36
Kazoo - co Twój post wnosi do tematu? Co do tego wszystkiego mają wielcy przywódcy?
Wytłumacz, bo nie rozumiem...
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-03 19:31
Kryształku tacy wielcy to oni nie byli - może wielcy mordercy i chyba o to chodziło Kazoo. Stalin i Hitler byli małego wzrostu - poza tym. Napoleon też. Jemu chodzi o to, że jak takie ciężkie czasy ludzie przeżyli to i teraz jakoś wytrzymamy zwłaszcza, że bez porównania jest lepiej. Poza tym nie ma co się przejmować w 2015 mają zlikwidować PFRON i to już się zaczęło - kończą stare sprawy.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-03 20:51

>Stalin i Hitler byli małego i Napoleon>


No nie jestem pewna co do Stalina i Napoleona. Hitler ok ale też nie taki mały. Za to wielcy w samej historii........ jak pisze bober.

Co zaś do komputerów no cóż od dawna nie dofinansowują a jak się ostatnio dowiedziałam nawet dzieciakom do aparatów słuchowych żałują. Ech wszędzie kasa, kasa, kasa...
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-04 09:39
Ella - też uważasz, że przy byle okazji odwoływanie się do wymienionych Wielkich jest konieczne. Ja sądzę, że to nie na miejscu.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-04 17:03
Dlaczego kryształku?
Pozostali w historii praktycznie na zawsze. Może nie w tym wątku ale lubię historię i jej bohaterów wraz z ich biografiami :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-04 19:14
Tu jest wątek o braku funduszu do zakupu sprzętu, a nie dywagacje historyczne :-)))).
Oczywiście załóżmy wątek historyczny i wymieńmy się informacjami. :-))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 19:22
nie lubie historii
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-04 19:28
Lubisz, czy nie, ona dzieje się :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-04 19:32
to prawda
Nadrzędny - Autor Mitsu Dodany 2011-11-24 17:01
Ella, przepraszam, że się wtrącę, w pół zdania, lecz nie rozumiem tu czegoś a mianowicie, dlaczego mówicie o Mordercach, jakim słusznie zauważa „bober” (trzeba ich nazywać po imieniu) wielcy? Chyba, że faktycznie chodzi wam o to, iż zrobili tak wiele zła ludzkości!? Lecz wówczas ja bym ich nie nazywał wielkimi a raczej maluczkimi ;-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-11-24 21:44
Nie wymieniłam słowa "morderca" . To nie jest w moim stylu. Wymieniłam nazwiska 3 wodzów, a to już różnica wielka. NIe rozumiem cię Mitsu.
A swoją drogą czemu piszesz w środku wątku?
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-25 20:38
Ela a On nie napisał, że ty to powiedziałaś, tak ja napisałam "morderca". DLA MNIE Stalin i Hitler to mordercy.
Tobie też się zdarza pisać w środku wątku, więc odpuść sobie.
:-)
Nadrzędny Autor DaVinci110 Dodany 2011-11-16 22:39
No to nie my powinniśmy spasować, to państwo powinno spasować i przestać marnotrawić pieniądze podatników. Rehabilitacja jest owszem bardzo ważna, ale życie, nie może polegać tylko na tym. Komputer, to spore ułatwienie dla osoby niepełnosprawnej, więc nie uważam, że to nieodpowiedzialny zakup, bo czasami komputer dla takiej osoby, a właściwie osprzęt dla ON, może sięgać nawet 20.000 zł a nawet więcej, wszystko zależy od rodzaju niepełnosprawności.
Nadrzędny Autor andrzej1964 Dodany 2012-12-29 15:28
ja oczekiwalem na dofinansowanie do Laptopa chyba ze 4 lata, ale się doczekałem. Calkiem niezły sprzęt dostalem za małe pieniądze, musze to przyznać, niestety trochę się naczekalem, ale nie na darmo. Już bylem zrezygnowany z tego zakupu, ale jednak coś mi z tego wyszło, kwestia cierpliwości i to dostalem ze Sconu w Wa-wie na Andersa.
Ogolnie nie moge narzekać na to, bo jednak to się opłaca takie nieraz długie oczekiwanie.
Nadrzędny - Autor DaVinci110 Dodany 2011-11-16 22:22
Jeśli mogłbym coś doradzić, to jak chcesz popracować, to wstukaj w google firme Mikrotech S. A. dają prace, może to nie robota marzeń, ale po okresie próbnym dadzą ci może laptopa. Możesz liczyć na zatrudnienie na okres 2 lata, za około 1000 zł, praca w domu przez internet. Jak chcesz mieć subkonto w fundacji, to polecam fundacje Avalon z Warszawy, na subkonto ludzie mogą wpłacać darowizny i przekazywać 1% podadtku na Twoją rzecz. Jeśli chodzi o laptopa, to polecam ci ten http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/samsung-np-rc710-s04pl-w7hp.bhtml?from=ceneo ma dobre osiągi i dobrą cenę, naprawdę nie ma sensu kupować laptopa 4000 czy 4500 zł , bo nie cena decyduje o tym czy sprzęt jest dobry czy nie. Mam nadzieję, że chociaż troche Ci pomogłem, ja też marzę o nowym laptopie, bym mógł rozwijać swoją pasję, czyli tworzenie muzyki. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-16 23:11
Rozsądne podejście do tematu. Laptop po roku już jest "muzealny" . Fakt można na nim pracować jeszcze i piec lat ale ... wystarczy zainwestować mniej i wymieniać częściej
Nadrzędny - Autor DaVinci110 Dodany 2011-11-17 20:21
No laptop to na pewno większa wygoda i mobilność, no i oczywiście oszczędność prądu i miejsca. Natomiast komputer stacjonarny jak sama nazwa wskazuje, nie jest mobilny, bo nie taka jest jego rola, dzisiejsze komputery klasy pc, zwłaszcza te wyposażone w dobre szybkie procesory i karty graficzne potrzebują mocnego zasilacza, a co za tym idzie zużywają dużo energii elektrycznej, a ta sporo kosztuje. Dobrą stroną peceta, jest to na co walpoz zwrócił uwagę, mianowicie możliwość wymieniania i podzespołów i montowanie nowych takich jak, karta dzwiękowa, graficzna, procesor, możemy też dodać więcej pamięci RAM. Kupując nowy komputer, musimy wiedzieć, co chcemy na nim robić, czy ma służyć do prac typowo biurowych jak, pisanie pism i e-maili, używanie arkusza kalkulacyjnego itp. A może jesteśmy maniakiem gier komputerowych, a może potrzebujemy kompa uniwersalnego. Według mnie, komputer stacjonarny jest najlepszy do grania, pracy na programach graficznych, obróbki zdjęć, filmów i dzwięku np. do tworzenia muzyki. Laptop jest dobry do pisania, surfowania w internecie, kontaktów ze znajomymi poprzez skype, gg itp. Możemy pograć w nieco starsze gry i również do tworzenia muzyki. Najlepiej jest posiadać laptopa i peceta, jak jeden się popsuje, to mamy drugi jakby co.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-17 20:31
Witam. Od razu widać fachowca po przeczytaniu pary wersów. Jak wspomnę sobie te pierwsze wersje do gier np. Commodore to pojawia się uśmiech do wspomnień ;-) Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-18 18:20
Jakbym tadeuszab czytała - bleee, łeeee....
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-11-17 21:38
PC i lapka, fajnie by było.

To jednak nie prawda, że do gier lepszy jest stacjonarny a do pisania e-maila laptop.
Otóż laptop z przedziału cenowego 3500-4000 zł jest dobry i do gier i do obróbki obrazów itd.
A do gier najlepsza jest konsola, bo nie musimy się martwić o jej uzupełnianie o nowe procesory, pamięć itp.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-11-18 11:12 Zmieniony 2011-11-18 11:15
DaVinci110 dzięki za podpowiedz z tą Fundacją " AVALON " własnie założyłem subkonto abym mógł sobie gromadzic z 1% podatku pieniążki na potrzebne mi protezy.Niewiem tylko czy jest to Fundacja uczciwa ponieważ tyle się słyszy o wyłudzeniach?.ale spróbuję mogę zawsze zrezygnować.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-18 18:24
Jak ktoś chce porad co do kompa, programów itd. to jest forum komputerowe - tam ludzie wiedzą o czym piszą i tym żyją!
:-)
Nadrzędny - Autor DaVinci110 Dodany 2011-11-18 23:08
Kilku moich kolegów ma tam subkonto i nie narzekają, więc jest uczciwa. Pisałem do kilku dużych fundacji, o których trąbią w mediach i żadna z nich nie zaproponowała subkonta...a tutaj w AVALON od razu zaproponowali, a potem utworzyli subkonto, środki z subkonta można przeznaczyć na dowolny cel, a nie tylko i wyłącznie na leczenie i rehabilitacje. Oczywiście fundacja pobiera jakiś niewielki procent od tych środków, ale lepszy rydz niż nic. Pozdrawiam serdecznie:)
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-11-19 11:56
Dzięki DaVinci110 za informację,czytałem już regulamin fundacji AVALON pobierają 3% od sumy zebranej, na funkcjonowanie Fundacji wydaje się być w porządku,w regulaminie niema w razie czego problemu z rozwiązaniem porozumienia bo trzeba takie porozumienie podpisać.Masz rację że lepszy rydz niż nic ponieważ ja potrzebuję dużej kasy na protezy jestem podwójnym udowym amputantem i jedyna nadzieja to jest właśnie ten 1% z podatku ze mi się coś uda uzbierac.Pozdrawiam życzę miłego dnia.
Nadrzędny - Autor DaVinci110 Dodany 2011-11-19 18:25
No mam nadzieję, że uzbierasz kase na wymarzone protezy, bo wiem że to bardzo kosztowne rzeczy. Ja w Lipcu dostałem darowiznę 100 zł i jak dotąd więcej nie dostałem,..ale może pojawi się wpłata od jakiegoś św. Mikołaja, a zbieram na nowego laptopa za 2500 zł, to nie jest jakaś oszałamiająca kwota, więc powinno się udać.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-11-19 19:57
No to życzę powodzenia.
Nadrzędny Autor DaVinci110 Dodany 2011-11-20 18:13
Serdeczne dzięki i wzajemnie:)
Nadrzędny - Autor siorgoborgo Dodany 2012-01-30 17:42
hej nie chcę być złośliwy no ale po co ci taki drogi laptop ? dziwne ? skoro jesteś chorym człowiekiem jak i my wszyscy to po co chcesz kupić laptop pewno Appla za 4 000 zł ? nie wystarczy ci komputer wartości np 2 500 zł ? nie spełnia twoich wymogów czy chcesz ciągnąć swój PCPR ile wlejzie? ja np jestem na rencie socjalnej nie chcąc czekać na dofinansowanie z PFRONU bądź z PCPR-u wziełem laptop na własny koszt z sklepu i służy już 4 rok a wziełem go za 3 000 zł na raty spłacałem po 85 zł przez trzy lata i na prawdę nie żałuję nie rozumiem takich którzy chcą brać komputer za 4 000 zł mając futro w  kieszeni u mnie w domu się wcale nie przelewa jest nas dzieci 5 i ja na rencie brat pracuje (ale wiadomo na swoje rzeczy) tata jest na rencie po wypadku i mama pobiera na mnie świadczenie pielęgnacyjne a widzisz jak się chce to i można z takich gównianych dochodów odłożyć na komputer a nie ciągnąć państwo na laptopy za 4 000 to są pierdoły wiesz ? bo inni mają np potrzebę wzięcia wózka albo jakiejś ortezy czy protezy i wtedy nie ma kasy bo ktoś sobie musiał wziąć komputer za 4 000 zł ahh pomyśl nad tym pozdrwaiam
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-31 18:23
Tutaj się z Tobą zgadzam. Tylko jak dla mnie to nie ciągnięcie z PCPR tylko z ludzi, którzy dają kasę na chorych - właśnie na protezy, leczenie, rehabilitacje, ludzi z nowotworami itd., a okazuje się, że na któryś laptop czy komp., bo 1 w rodzinie nie starcza - każdy musi mieć swój.
To co ma powiedzieć dziecko zdrowe, zdrowych rodziców, którzy ciężko pracują, a i tak ich nie stać na komp. chociaż 1 dla np. 3-4 dzieci?!
W tą stronę empatia nie działa. Jestem niepełnosprawny to należy mi się, wszyscy są winni, bo jestem chory, kaleki, więc DAWAJCIE.
Typowa i ogólna postawa znacznej większości o.n.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor siorgoborgo Dodany 2012-02-14 18:18
hej obrażasz mnie tym tekstem nie wiem jak inni ale ja osobiście nie jestem osobą roszczeniową nie jestem taki jak mówisz że jestem niepełnosprwany to wszystko mi się należy i w ogóle ja wiem że może miałeś co innego na myśli ale uraziłeś mnie osobiście tymi ogólnikami
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-17 19:48
Napisałam "większości" i taka niestety jest prawda. Napisałam to co zaobserwowałam w realu. Nie czuję się urażona jak ktoś pisze o "złodziejach" bo nim nie jestem, nie czuję się urażona jak osoba Ps., samotna wypisuje do mnie (o mnie) głupoty itd. :-)
Nie jest to skierowane do Ciebie, są to moje obserwacje i piszę o moich odczuciach, jeśli to kogoś nie dotyczy to się z tym nie utożsamia.
Pozdrawiam i nie obrażaj się bo post nie dotyczył konkretnej osoby z forum. :-)
Zwykle (na forum też) jak czuję i wynika z postów, że osoba jest chora np. psychiczne, przestaję z taką polemizować bo wiem, że to nie ma sensu.
Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Dofinansowanie do laptopa z PCPR - KIlka pytań (Strona 2) (53052 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill