www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przydział mieszkania komunalnego (13020 - wyświetleń)
- Autor Angel Dodany 2011-11-24 20:35
Witam
Jestem mamą 15 letniego chłopca z orzeczoną niepełnosprawnością umysłową.Od trzech lat oczekuje na mieszkanie z gminy.Składając dokumenty w gminie dostarczyłam orzeczenie syna o niepełnosprawności z zaznaczonym punktem że należy mu sie nadmetraż.Ostatnio byłam w gminie dowiedzieć sie co sie dzieje w sprawie przydziału mieszkania dla mnie i pani naczelnik powiedziała mi że ten zaznaczony punkt w orzeczeniu nie ma znaczenia.
Mam wrażenie że chcą mnie wcisnąć z dwójka dzieci do jednego pokoju w tym z niepełnosprawnym młodszym synem.
W tej chwili mieszkam  w dobrych warunkach lokalowych i nie wyobrażam sobie abym mogła je zmienić na gorsze niż mam.Niestety nie mogę zostać w tym mieszkaniu bo należy ono do policji a ja nie jestem funkcjonariuszem i policja chce odzyskać ten lokal,dlatego wystąpiłam z wnioskiem do gminy o przydział lokalu komunalnego.Byłam żoną policjanta obecnie jestem po rozwodzie i sama wychowuje dwóch synów.
Szukam wszelkich informacji dotyczących przydziału mieszkań rodziną z osobą niepełnosprawną.
Chciała bym znać jakie mam prawa jakie ma moje dziecko niepełnosprawne prawa lokalowe.
Na mojej dzielnicy wybudowano 45 mieszkań komunalnych i myślałam że otrzymam tam lokal skoro jestem 3 na liście,ale po rozmowie z panią naczelnik mam wrażenie że nie ma  co liczyć na mieszkanie tam.Nie rozumiem dlaczego?I dlaczego usiłuje się zepchnąć mnie z dzieckiem niepełnosprawnym do gorszych warunków?Jak mam się bronić?
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2011-11-24 20:42
jeszcze nie dostalas mieszkania a juz placzesz ze chca Ci dac gorsze, z tego co piszesz jeszcze zadnego Ci nie zaproponowali
Nadrzędny - Autor Angel Dodany 2011-11-24 20:45
Bo to co mi proponowała pani naczelnik podczas rozmowy jest nie do przyjęcia dla mnie nie muszę oglądać takiego mieszkania aby wiedzieć że nie jest dla mojej rodziny.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2011-11-24 20:50
masz bardzo roszczeniowa postawe
Nadrzędny - Autor Angel Dodany 2011-11-24 20:55
a kim jesteś aby mnie oceniać
a dlaczego mam nie mieć takiej postawy...nie wolno mi ?.......co mam głowę schować i wziąć co mi dają i jeszcze ich po nogach całować?
jeśli masz jakieś informacje na temat o który pytam to pisz na temat a nie zajmuj się moja postawą czy jest roszczeniowa czy nie bo mnie nie znasz i nic nie wiesz o mnie
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2011-11-24 21:02
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Angel Dodany 2011-11-24 21:06
nie oceniaj ludzi jak ich nie znasz i nie pisz więcej ja nie masz nic do powiedzenia na tematy o które pytam
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2011-11-24 21:07
nikogo nie oceniam, stwierdzam fakt a pisac bede gdzie chce i kiedy chce bo to ogolnodostepne forum
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-11-24 21:09
Małgorzato. Aby stwierdzić taki fakt należy mieć na to dowody. Nie dowalaj dziewczynie tylko odpowiedz na jej pytanie. Myślisz, że jakby nie miała problemu , to by tu pisała?
Nadrzędny Autor małgorzata1980 Dodany 2011-11-24 21:12
ma problem, nie twierdze ze nie
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2011-11-24 21:16
Nie znam się na prawach lokalowych. Ale jeśli jest coś takiego jak dodatkowe metry dla osoby z takim orzeczeniem, to coś jest nie tak. Jeżeli wybudowano 45 mieszkań to Ty jako trzecia na liście powinnaś się znaleźć w na liscie. Ale niestety ja nie mogę Ci pomóc w tej sprawie. Zupełnie nie znam zasad przydziału lokali. Ma rację Małgorzata w jednej sprawie . Nie wiesz jeszcze co i czy Ci cokolwiek przydzielono.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-11-24 21:37
A to zależy co jest napisane w orzeczeniu ON. Jeśli jest że nie ma praw do samodzielnego pokoju niestety dodatkowy metraż odpada.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-25 20:23
Ela może pij samo wirtualne piwko? Kobieta napisała o tym.
:-)
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-25 20:21
No i tutaj widać jak kobiety podchodzą do kobiet, które sobie chcą radzić.
Angel olej głupie posty!
Z Twojego postu wynika, że:

>Od trzech lat oczekuje na mieszkanie z gminy.Składając dokumenty w gminie dostarczyłam orzeczenie syna o niepełnosprawności z zaznaczonym punktem że należy mu się nadmetraż


Naczelnik proponowała Ci mieszkania nie do przyjęcia.

Orzeczenie z punktem o osobnym "pokoju" dla dziecka o.n. ma znaczenie - Naczelnik się myli.
Nie zgadzaj się na gorsze warunki - ustawa Ci gwarantuje podobne jakie miałaś.
Nie znam twojej sytuacji w kontaktach z ojcem dzieci, ale jeśli on jest policjantem to zwyczajnie poproś o pomoc tego ojca lub Komendanta - może "zadziałać".

Swoje racje i prośby składaj na piśmie i niech potwierdzą w sekretariacie datę złożenia podania.
Pozdrawiam i nie poddawaj się - walcz!
:-)
Nadrzędny - Autor Angel Dodany 2011-11-25 23:28
Bardzo dziekuję za odpowiedź.Syn w orzeczeniu ma zaznaczone prawo do zamieszkania w osobnym pokoju.
Co do policji to z nimi udało mi sie tylko wynegocjować umowę najmu do końca sierpnia 2012 oni chcą odzyskać ten lokal dla policjantów i ja to rozumiem.Ojciec dziecka niestety w ogóle sie nie interesuje ale to już inna historia.
Dzwoniłam dzisiaj do rzecznika praw dziecka i tam tez usłyszałam że ten punkt zaznaczony co do pokoju w ON leży w dobrej gestii urzędników z lokalówki.
Czy możesz mi podać konkretne ustawy albo gdzie ma szukać takich ustaw przepisów mówiący o tym ze powinnam mieć takie warunki jak do tej pory.
Błondze jak dziecko we mgle z tymi wszystkimi przepisami.
zawsze wszystko składam na piśmie teraz tę z tak chce zrobić ale muszę mieć argumenty
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2011-11-28 10:54
Zanim się zaczniesz wyprowadzać, ustal, czy mieszkanie, w którym mieszkasz jest kwaterą stałą czy tymczasową. Jeśli jest kwaterą stałą to ty i dzieci zapewne jesteście wymienieni w przydziale. Dzieci mają tam prawo mieszkać do czasu, kiedy się uczą.
Lokale służbowe przydzielane są na podstawie decyzji administracyjnej. Sama umowa nic nie znaczy. Aby cię wyrzucić z mieszkania potrzebna jest decyzja administracyjna, od której można się dowoływać aż do WSA. W przypadku przegrania wszystkich instancji to egzekucji z nieruchomości dokonuje egzekutor z urzędu wojewódzkiego. Na tym etapie można odkładać egzekucję powołując się na zagrożenie życia i zdrowia. Generalnie Urzędy Wojewódzkie raczej niechętnie dokonują egzekucji na rzecz policji.
Nadrzędny - Autor Angel Dodany 2011-11-28 16:31
Już w czasie trwania małżeństwa mój ex mąż a wtedy obecny mąż otrzymał kwaterę tymczasową na czas trwania służby.W zeszłym roku sam dobrowolnie zrzekł sie tej kwatery nie patrząc na to gdzie zamieszkają jego synowie.Sprawa tego mieszkania w którym jestem obecnie jest wyjaśniona i prawnie wszystko niestety jest na  moją nie korzyść  bo policja dysponuje tym mieszkaniem i chcą go odzyskać dla innego policjanta.Byłam w sprawie tego mieszkania u wielu prawników i wiem że nic tu nie wskóram.
Wiem że mogę sie odwoływać i w ten sposób przeciągać wszystko w czasie ale nie o to mi chodzi aby sprawy ciągnęły się latami jak i tak z góry są przegrane bo w tym wypadku przepisy wewnętrzne policyjne nie są po mojej stronie.Skupiłam się raczej na tym aby gmina mnie nie oszukała i tu szukam ustaw i regulaminów które pozwolą mi się bronić.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-28 18:45
Angel wszystkie decyzje i wykonywanie Ustaw na szczeblu oddolnym zależy od "dobrej woli".

Przede wszystkim musisz znaleść i wydrukować sobie: 1. Ustawa z 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy, 2. Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 7 lutego 2005 r. 3. KC - art. nie pamiętam - trzeba poczytać. 4. Uchwały Rady Miasta - Twojego - dot. mieszkaniowego zasobu gminy, 5.Ustawa o ochronie praw O.N. Dopiero to wszystko razem daje podstawy i mówi o tym co wcześniej pisałam. Dzisiaj nie mam czasu dokładnie Ci szukać. Poza tym ma tu spore znaczenie kc,
więc dobry prawnik - "suka", lub twój czas, wczytanie się i umiejętność powiązania.
Z tego powodu napisałam, że lepiej pogadać z Komendantem. Jeśli to małe miasto, może wpłynąć na naczelnika i dostaniesz to co chcesz. Tak by było łatwiej i szybciej.
Prywatnie podpowiadam: nie musisz powoływać się na konkretne art. i paragrafy - napisz ogólnie i trochę "postrasz" to zwykle działa.
Napisz co znalazłaś i jak chcesz pisać. Może jutro będę miała wolniejszy dzień.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2011-11-29 15:02
W tym przypadku Bober policja uważa, że żadne z cytowanych przez Ciebie ustaw jej nie dotyczą. Mieszkania dla funkcjonariuszy przydzielane i odbierane są w drodze decyzji administracyjnej. Komendanci policji uważają, że mogą niestosować cywilizowanych zasad dotyczących np. ochrony nad niepełnosprawnym. Trochę lepiej jest na etapie cywilnej administracji i tu zdecydowanie łatwiej przedłużyć postępowanie na etapie egzekucji. Faktycznie jednak Angel powinna szukać mieszkania, choć może bez zbytniego pośpiechu. Jeśli nie jeszcze decyzji administracyjnych, zaproponowałbym na etapie postępowania administracyjnego a najlepiej przed WSA, aby urząd miasta był uczestnikiem takiego postępowania.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-29 18:15
kucyk24 angel zgodziła się z decyzją i nie chce tego policyjnego mieszkania, jej chodzi o mieszkanie tzw. komunalne ale o odpowiednim metrażu.
Na całym świecie, a w Polsce zwłaszcza działa zasada współzależności. Czyli jak Komendant zechce to porozmawia z Naczelnikiem i poprosi aby Jej dali odpowiedni lokal. Siła prośby i samego stanowiska jest większa niż przeciętnej kobiety z dziećmi.
Takie życie.
Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Przydział mieszkania komunalnego (13020 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill