www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / tematy do rozmowy... (161305 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor freya Dodany 2007-02-05 19:13
Jak sądzicie dlaczego na wszelakich forach czy na gadu ludzie rozmawiają głównie o mało ważnych tematach(nie mówię o forum o poradnictwach wszelkiego rodzaju) unikając bardzo ciekawych tematów poważnych, o życiu, o przyszłości, o marzeniach? może się boją, a może wynika to z zupełnie innych przyczyn? czekam na opinie:)
Nadrzędny - Autor Grazyna Dodany 2007-02-06 10:04
Witaj!
Jakie sprawy powazne, jakie marzenia...............................chyba juz nic nam nie pozostalo, tylko czekac na kolejna zmiane rzadu. To śmieszne co ja pisze, ale jakie to prawdziwe. Dziekuje Bogu ze potrafie jeszcze marzyc, śnic. Ale realia sa niestety koszmarne, mam nadzieje ze sie nie zalami, silna kobieta ze mnie. Pozdrawiam Was wszystkich.
Nadrzędny Autor katarzyna123 Dodany 2007-02-08 17:37
Chyba nie koniecznie rozmawia się wyłącznie o błachostkach na początku napewno tak jest, ale wszystko żależy od tego z kim rozozmawiasz i na ile masz ochotę się otworzyć przed kimś kto jest po drugiej stronie.
Nadrzędny - Autor freya Dodany 2007-02-09 07:49
tak rząd teraz przedstawia prawie, że ruinę...ale prezydenta chyba wybrali najlepszego z tychże kandydatów...sama nie wiem...ja teraz studiuję i wybór Tuska, który opowiada się za płatnymi studiami jest ...no łagodnie rzecz ujmując chory(choc ja i tak płacę za studia, ale wypowiadam się w imieniu pozostałych studentów).Marzeń mam bardzo wiele...najważniejsze to to, żeby ta choroba już nie powróciła i żeby już było dobrze, natomiast moim 2 marzeniem jest praca taka która kocham(studiuję pedagogikę specjalną)...Uważam, że marzenia napędzają ludzi do działania, ponieważ gdyby ich nie mieli, nie mieliby do czego dążyc. Czasami się nie spełniają, ale chyba warto miec cel prawda:)?(miejmy nadzieję, że moje marzenia nie są aż tak wygórowane, żeby miały się nie spełnic)...
Nadrzędny Autor Grazyna Dodany 2007-02-10 10:48
witaj
to o marzeniach .....to pisałam w przenośni. Masz racje należy marzyc, to nasze pragnienia nas buduja, daja nadzieję. Życze ci zdroweczka wielkiego, pragne obys nie doznawała cierpien. Powiem tak , moje marzenie które mialam , spełniło sie po 10 latach. Dostałam taki prezent od bezinteresownych osob, ze nie zapomne o tym do konca życia, ale mam kolejne marzenie, poznac tych bezinteresownych ludzi. Podziękowac im w realu. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2007-02-10 21:17
Nie wiem czy nie będę się powtarzać...:-)
Kwestia jest złożona, o sztuce prowadzenia konwersacji, powiedziano już wiele:
to jakie tematy rozmów poruszasz zależy od:(rzucam może dość chaotycznie i nie koniecznie wedle ważności)
tego czy: rzeczywiście mamy coś interesującego do zakomunikowania Rozmówcy; nastroju, który towarzyszy stronom biorącym udział w rozmowie, tematowi (profilowi, które przybrało sobie forum);
oczytaniu, kompetencji interpersonalnych, to czy potrafimy spojrzeć z prerspektywy innego człowieka na wypowiedziane przez siebie prawdy.
czy mamy dystans do siebie, szacunek dla poglądów innych ludzi, czy potrafimy aktywnie słuchać a nie tylko mówić, pisać.
Ludzie, którzy towarzyszą mi na co dzień reprezentują , wyznają różne poglądy są wśród nich zarówno wierzący, katolicy, protestanci, ateiści, agnostycy etc.
Umiejętność poszanowania poglądów rozmówcy i własnych,jest tu bardzo ważna jak nie niezbędna. Jak również fakt, czy potrafimy czujemy się kompetentni poruszając takie tematy jak: własne marzenia, przyszłość, etc, czy mówiąc kolokwialnie mamy tą/ te sfery życia "poukładane"
Wierze, głęboko w to, że każdy (szczególnie bezpośredni kontakt) z człowiekiem nas wzbogaca, uczymy się wzajemnie od siebie.
Interet jest szczególnym miejscem, stwarzając pozory anonimowości, gdzie kontakty ulegają "spłaszczeniu". Można tu znaleść wiele, wykorzystywać jako narzędzie w różnych celach.
Widziałam uczestniczyłam w rozmowach (także forumowych gdzie poruszane było bardzo szerokie spektrum tematów, także takie, o których wypomniałaś). Co do rozmów przeprowadzanych za pomocą komunikatorów, to na swojej liście kontaktów, mam listę znajomych mi ludzi z tzw"reala" i używam go jak można by porównaćć telefonu.
Jeśli przyszło by mi się określić, zdecydowanie wolę kontakt bezpośredni. Jak wiadomo druk, czy też komunikacja zapośredniczona (Internet) ma strukturę zamkniętą. Ten fakt także należy wziąć pod uwagę odpowiadając na Twoje pytanie.

Pozdrawiam. 
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2007-02-10 21:19
Ps. Marzenia, jeśli nie godzą w wolność Drugiego Człowieka są po to by je realizować, jeśli takowe posiadamy, to znaczy to tyle, że dysponujemy siłą i narzędziem, by nasze idee, zamiary i plany wcielić w życie,aby stały się rzeczywistością.
Myśl nie moja lecz pozwolę sobie przytoczyć Także o naszych czasach będą kiedyś mówili, stare dobre czasy...Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor freya Dodany 2007-02-11 09:23
Masz rację w wielu względach...Przede wszystkim ja również wolę rozmawiac na żywo, aczkolwiek czasami się po prostu nie da...To także prawda, że poruszanie tematów złożonych na forum to czasami nie jest dobry pomysł, ale czytając różne fora, po prostu wkurza mnie, że duża częśc tematów(nie mówię o tych poruszanych tutaj oczywiście) jest błaha, np.co jadłaś na śniadanie i w co się dziś ubierzesz(przykładowe tematy)...Rozumiem również, że internet to nie miejsce na poruszanie tematów bardzo osobistych, ale uważam, że czasami miło by było pokonwersowac nad czymś, nad czym wcześniej trzeba się choc trochę zastanowic. Marzenia to tylko przykładowy temat, który nie musi byc dalej ciągnięty;) pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Thule Dodany 2007-02-11 12:39
:-) Uważam, że Forum to dobre miejsce do tego, aby dać sygnał, powstania nowej idei, realizowania pomysłu, albo gromadzących entuzjastów konkretnej idei, nie piszę o forach profesjonalnych poradniczych  etc. Zarówno rozmowa przeprowadzona osobiście jak i na forum ma swoje reguły i trzeba umieć się nimi posługiwać.

Niedawno (od 2.II) prowadziliśmy, eksperyment prowadzenia bloga(cw. zalecane przez naszego wykładowce) i powiem tak, zastrzegam to tylko moja perspektywa, prowadzenie bloga tematycznego, forum jak najbardziej, ale blog o "luźnej" pseudofilozoficznej tematyce, mnie osobiście nie odpowiada. To jeszcze jeden argument za tym, iż wolę działania sensu stricto. No chyba, że miałby to być blog tematyczny. Albo prowadzony przez osoby kompetentne w danym temacie (patrz:Profesor Bralczyk), ale nie przez specjalistów od PR.
Doświadczenie  publikacji w prasie też bardzo wzbogaca.
Ale to już temat na inny post.
Pozdrawiam,
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-11-07 18:09
Tu jest conieco o potrzebie konwersacji,o "luznych"rozmowach etc,etc.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 21:08 Zmieniony 2012-11-07 21:56
Bardzo ładny temat odszukałaś Valkirio.  Chciałem tu porozmawiać. Lubię pożartować nawet z siebie. Lubie też pogadać na różne tematy. Zazwyczaj nie odzywam się w tematach w których moja wiedza jest znikoma. Lubię zabawę gdy to ma jakiś sens, choć nie zaprzeczam że potrafię się "rozgadać" półsłówkami. Tylko wtedy gdy po czasie przeczytam dyskusję półsłówkami z kimś z kim w tamtej chwili rozumieliśmy się znakomicie - to po czasie sam nie wiem o co chodziło. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko.
Dzisiaj dostałem zagwozdkę od Ioty.
Zastanawiam się czy jestem trollem czy lamerem, czy zostałem może zaatakowany przez trolle lub lamerów.
Ale nie zniechęcam się, tak czy tak, to tylko forum. Chociaż gdyby zabrano mi dostęp do netu poczułbym się wielokrotnie gorzej pokrzywdzony niż zwykły ON z grupą :-) Mógłbym napisać więcej ale to by wyglądało jak post Ioty ;-) . dlatego ja dobrowolnie ograniczę ilość znaków w wpisie :-))).
a Teraz
ps do Ioty o poradę z poradnika :-)
Do kogo mi bliżej ?. A może mnie to nie dotyczy :-) mam nadzieję.

dopisano :-) godz później

>Pytasz o to czy uważam Cię za trolla albo lamera (upewniam się zanim odpowiem)?>


No proszę jaka dyplomatyczna odpowiedź ;-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-11-07 21:35

> ps do Ioty o poradę z poradnika. Do kogo mi bliżej ?. A może mnie to nie dotyczy :-) mam nadzieję.


Pytasz o to czy uważam Cię za trolla albo lamera (upewniam się zanim odpowiem)?
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-11-07 22:01 Zmieniony 2012-11-07 22:03
Tam dyplomatyczna - ja się zupełnie poważnie pytam. Szukałam innego pytania (z Poradnika), o które mogłoby Ci chodzić i nie widzę, czyli wychodzi mi że pytasz mnie o to. A to dla mnie bez sensu, bo właściwie jakie znaczenie ma moje zdanie?

Ale jeżeli chodzi o to i potwierdzisz to czytelnie, to możesz dostać publicznie wypis z mojej "kartoteki opinii". Jeżeli chodzi o jakieś inne pytanie, którego nie załapałam, podaj je jeszcze raz.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-07 22:07
Bardzo proszę. Warto czasami wiedzieć co może być w kartotece  opinii :-) Może to być niezwykle pomocne.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-11-07 22:11 Zmieniony 2012-11-07 22:14
Brak wystarczających danych. Analiza w toku.

Rekomendowana strategia wobec użytkownika: domyślna-neutralna.
----
Wszystko. Mało imponujące, nie? :-)

[gdybyś miał status trolla, wpis brzmiał by tak:
Użytkownik zachowuje się jak troll
Rekomendowana strategia: lista ignorowanych]
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-08 09:08 Zmieniony 2012-11-08 09:25
walpoz, napiszę w tym wątku:" tematy do rozmowy"
Nie odnajdziesz spokojnej, konstruktywnej rozmowy wśród takich zakłamanych osób jak lidian, Ella, Iota, bober
Wczuj się w to co napisałam, długo analizuj i zrozumiesz kto rozwalił dobrą atmosferę, jakiś porządek na tym forum, ile osób odeszło przez lidian z forum.
Iota wynosi się powyżej, jaki to z niej naukowiec, doktorant, itd...  w opisie użytkownika, a tymczasem robi takie podstawowe gafy

>wpis brzmiał by tak


Słownik polski nakazuje: brzmiałby piszemy łącznie. Iota,  jeśli  w taki sposób wykładasz swoim studentom naukę to... dziękuję za takich wykładowców

Ja odpisuję czasem na forum już  tylko na konkretne tematy i to też nie pasuje użytkownikom.
lidian, Ella nadal będą tu rządzić. Tego walpoz nie zmienisz
Warto było tutaj na forum wstąpić, gdyż  poznałam tutaj osoby poważnie chore, z którymi poważna i z sensem rozmowa jest możliwa drogą korespondencji na gg lub skype.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-08 09:11
julka napisz co ci lid zrobiła że tak ją oceniasz chętnie się dowiem
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-08 18:56
Julka, najlepiej wrzucić wszystkich do jednego worka i podpalić nienawiścią...ocenić negatywnie...znaleźć dziurę w całym...jak się chce zawsze można...:-(
Czasami zaglądam tu....nie mogę nic złego powiedzieć o Lidian, Elli....Fajne dziewczyny - radosne, pogodne...życzliwe...
Nigdy nie miałam kontaktu pisanego z Iotą i Bober...Nie zajmę stanowiska.

To, co ktoś pisze i sposób, w jaki to tworzy świadczy tylko o nim...

Nie oceniajmy innych, abyśmy sami nie byli oceniami....

I na koniec : Wydawało mi się, kiedy odnalazłam to forum, że ludzie tu są sobie szczególnie "bliscy" poprzez doświadczenia zdrowotne....Pomyliłam się...
Piszesz sama : "Warto było tutaj na forum wstąpić, gdyż  poznałam tutaj osoby poważnie chore"...i co?
Twój atak pomaga im czy Tobie?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-08 19:27
Pitolisz sonka jak potłuczona, może dlatego, że krótko jesteś, a może nie czytasz ze zrozumeniem i starych postów też nie poczytałaś- niestety - jesteś jak pisał chyba walpoz (pewnie oględniej) LIZODUP I TAK W PRACY ZAPEWNE DZIAŁASZ - TAKICH LUDZI OMIJAJAJĄ NORMALNI, OCZYWIŚCIE :-( Mnie się jednak zdaje, że jesteś klonem - następnym nickiem osoby, która "robi za całe forum" :-(
Julka pisała i pisze logicznie! Tobie soniu logiki brak :-(
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-08 19:32
Mnie wszystkiego brak, rea, Ty masz w nadmiarze....średnia idealna...
I widzisz, tak to działa....:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Każdy sądzi według siebie  - dot. tzw. lizo...coś tam, klonów itp....? :-))))))

Pozdawiam Cię serdecznie :-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-08 19:35
Poproszę logiczniej, spokojniej i z dowodami na poparcie :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-08 19:16
Dzięki Sonka :-)))))))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-08 20:22
Do Julki_

>Nie odnajdziesz spokojnej, konstruktywnej rozmowy wśród takich zakłamanych osób


Muszę Ci wyjaśnić ,ze nie znam Nikogo z tego forum. Ciebie Też nie. Pozwolisz że sam wyrobię sobie zdanie na temat osób z którymi dotychczas na tym forum rozmawiałem.

>poważna i z sensem rozmowa jest możliwa drogą korespondencji na gg lub skype.


Przepraszam że wyrywam Twoje słowa z kontekstu , co zupełnie zmienia ich sens. Ale chcę tylko zaznaczyć że nie uzywam wymienionych komunikatorów. Ale na razie mam też podobne zdanie jak Twój początek--->
Warto było TU zabłądzić !! i tego będę się trzymał.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-08 22:56
a ja trzymam sttrone sonki bo pisze prawde niestety bolesną
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-11-09 08:07 Zmieniony 2012-11-09 08:17
OO TO SA DOPIERO TEMATY DO ROZMOWY!!!!!!KTO MOZE PISAC A KTO NIE,KTO MOZE WCHODZIC NA FORUM I POD JAKIM NICKIEM?!...TRZEBA SIE BYŁO NAZWAC LIZODUPEM,NIERALNAREA ALBO JAKIS INNYM BOBLEM I JUZ BY BYLLO WIADOMO OD SAMEGO NIECH BEDZIE POCHWALONY KTO JEST KIM. LEDWO SIE SKONCZYŁA BAJKA EROTOMANOW KTORZY ZAPOMNIELI ZE NAWET DZIECI MOGA TO CZYTAC BEZ LOGOWANIA TO TERAZ TO.LUUUUUUUUUDZIE!!!!!!!
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-11-09 08:27
walpoz
zapoznanie się z wpisami danych osób, również z tymi dalszymi w datach, jest ogólnie dostępne na forum
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-09 20:57
Nie uważasz że to strata czasu? Wystarczy porozmawiać dzisiaj. I wiadomo co jest co i kto jest kim :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 14:45
najlepiej niereagować na jego głupią gadkę
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-09 16:15
Pozabijajmy się wzajemnie:)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 16:26
też dobry pomysł ;-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-09 16:45
Rogal, Ty jakąś masówkę chcesz urządzić ? :-)))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 16:46
może samobója z ofiarami dla allaha :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-09 17:23

>Pozabijajmy się wzajemnie:)<


Nie trzeba zabijać się wzajemnie. Wystarczy więcej luzu i szacunku dla interlokutorów. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie i jeżeli komuś to nie pasuje - nie podejmuje dyskusji.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-09 17:24
Ale Rogal żartował...Uśmieszek go zdradził...
Zgadzam się jednak Nach z Tobą....:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 17:30
:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-09 17:37
Ja miałem taki ciężki tydzień w pracy, że już tylko uśmiech może mnie uratować, a temat do dyskusji? Idzie bieda jakiej jeszcze nie było.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 17:40
to wiemy wszyscy  a tobie i tak nic nie grozi  urzędasie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-09 17:42
Rogal aż strach o tym myśleć.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 17:44
nie wyprzedzajmy faktów
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-09 17:47
Basia na niektóre sprawy lepiej jest być wcześniej przygotowanym, aby uniknąć rozczarowań.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 17:50
rozczarowana to ja już jestem
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-09 17:53
Rogal, masz rację...
Trzeba w tym jednak zachować spokój, nie ulegać panice...i przede wszystkim....być zdrowym...
Przetrwaliśmy już niejedną biedę, wojnę, głód...Wyjdziemy i z tego kryzysu...
Dlatego tak ważna jest solidarność, ludzka życzliwość, bliskość....aby nie czuć się odosobnionym...
I....
Na pewno do tego, co nas czeka podchodzą młodzi, inaczej starsi....
Bynajmniej, tak twierdzę...a mam dorosłego syna, samodzielnego...widzę różnicę w postrzeganiu....
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 17:57
jest różnica i to spora
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-09 17:59
Nie jestem urzędnikiem Barbaro.
Jedyne co mam z nimi współnego to tyle, że kytykuję ich pracę w mediach.
A teraz do meritum. Obecne bezrobocie to 12,4%. Na koniec roku będzie ok. 13%. W przyszłym roku spodziewajcie się 15%. Nasze szanse na prace jako grupy społecznej będą jeszcze mniejsze.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-09 18:01
A młodzi sprawni ludzie dalej będą wyjeżdżać z kraju za pracą.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 18:06
przynajmniej pozwiedzają świat :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 18:01
dobrze wiedzieć że krytykujesz a nie popierasz jak coś to poprosze o adres i wyśle artykuł byś go w widocznych miejsach pozamieszczał
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-09 18:07
To nie tak działa.
Media głównie przychodzą do mnie o komentarz. W przeciwnym kierunku dużo rzadziej.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-09 18:07
Niech wyjeżdżają.
Więcej pracy dla nas:)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-09 18:11
A co sami starzy tu zrdziałają?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / tematy do rozmowy... (161305 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill