www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / umowa zlecenie (12038 - wyświetleń)
- Autor julianna Dodany 2011-11-24 11:51
Witam. Osoba  z lekkim stopniem niepełnosprawności pracuje od sześciu lat w jednej firmie na umowę zlecenie, która jest odnawiana regularnie z miesiąca na miesiąc. Czy nie powinna mieć już dawno umowy o pracę? Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę i nic z tego nie wynikło. Czy PIP powinna przesłać wnioskodawcy protokół ze swojej kontroli?
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-11-25 19:49
Powinni Ci przesłać jeśli podałaś dane i skarga dotyczyła Ciebie.
Możesz napisać oficjalne pismo do PIP z żądaniem, możesz też w tym piśmie poprosić o podanie danych osób przeprowadzających kontrole.
Ja bym najpierw zadzwoniła i "podpytała".
:-)
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-11-28 16:56
Juliana co do stopnia lekkiego czyli III gr. inwalidzkiej. To tylko mogą cię zatrudnić na umowy zlecenie - zwłaszcza zależy za jaka to firma jest.
A co do umowy o prace to firmy tylko zatrudniają z I i II grupą inwalidzką a co do III gr. to tylko umowy zlecenie.
Mam takie pytanie w jakiej firmie pracujesz.
W przypadku moim to ja pracuje na dwie umowy ( o prace i zlecenie ) A reszta moi koledzy mają III gr. i muszą tylko pracować umowy zlecenie. Co innego było jak by mieli II grupę st. umiarkowanego.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-28 18:18
Piszesz głupoty, forma umowy o pracę nie jest zależna od stopnia niepełnosprawności tylko od pracodawcy.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-11-28 19:30
Bo9ber ty się nie w...aj. Nie znasz nowych przepisów co do umów. Pracodawca a firma to jest to samo!
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-28 19:42
Pracodawca i firma to CZASEM to samo ale rodzaj umowy nie ma nic wspólnego z niepełnosprawnością. Przepisy nie uzasadniają i nie nakazuja takiej, a nie innej umowy.
Cymbał jesteś to i bluźnisz.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-11-28 20:00
A właśnie przepisy co do rodzajów umów z osobą niepełnosprawną przy III gr inwalidzkiej mają Zwłaszcza to zależy od pracodawcy firm.
Widocznie wcale nie pracujesz i nic nie wiesz. Tylko siedzisz całymi dniami w domu.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-11-29 00:27
Nie czytaj bzdur bobera.
Umowa o pracę  nie podlega składkom   ZUS.. może być zawierana w nieskończoność..
Umowa zlecenie  nie ma nic wspólnego z umowa o prace na czas określony czy nieokreślony .
Nie ma przeszkody prawnej do  odnawiania takich umów..
Pozostaje zatem pytanie czy ta praca się  kwalifikuje jako praca umowa zlecenie..
ale w to jakby inny  temat
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-12-01 11:53
Godunow - mam prośbę. Co to jest umowa o dzieło? Kto i na jakie prace konkretnie może ją zawierać? Czy jest oskładkowana ZUS i opodatkowana?
Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-12-08 13:01 Zmieniony 2011-12-08 13:04
Od umowy o dzieło , umowy zlecenie..nie opłaca się składek na ZUS..  Chyba że jest to umowa  gdzie pracujesz na umowę o pracę..
Umowa o dzieło ..  definicje  etc
http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/umowa;o;dzielo;a;umowa;zlecenie,183,0,347831.html /
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-29 18:00
Argument

>Widocznie wcale nie pracujesz i nic nie wiesz. Tylko siedzisz całymi dniami w domu.


jest nie do zbicia - opatentuj.

Oświeć mnie głupią i wszystkich innych niewiedzących jaki to art., paragraf, a może nowelizacja lub te

>przepisy co do rodzajów umów


mówią o tym?!

Nie ma w KP takiego zapisu, który nakazuje zawieranie takiej, a nie innej umowy o pracę i jeszcze do tego z wyszczególnieniem stopni niepełnosprawności.
Powtarzasz po mnie, że

>to zależy od pracodawcy firm


Założycielka wątku pyta wyraźnie o PIP i o konkretną umowę ale jak zwykle niektórzy muszą pisać o wszystkim co ich "boli i im w ucho wpadnie" do tego po chamsku.

Umowa-zlecenie jest tylko umową cywilno-prawną.
Nie jest też prawdą, że Umowy o pracę można "w nieskończoność odnawiać". Zaznaczam, że umowa o pracę nie jest tym samym co umowa-zlecenie.
Nadrzędny - Autor aga23.23 Dodany 2011-12-01 11:34
Bober ma rację - rodzaj umowy wcale nie zależy od stopnia niepełnosprawnosci.

Umowa zlecenie jest zleceniem więc można zlecać komus jakieś zadania kiedy jest tylko potrzeba i na okres na jaki jest potrzeba i tyle razy ile razy jest taka potrzeba.

Przepisy Kodeksu cywilnego, które mają zastosowanie w przypadku umowy zlecenia, nie określają maksymalnej długości jej trwania. Można ją więc zawrzeć na dowolny okres, o którego długości decydują strony umowy.

Aby umowa zlecenia nie została uznana za umowę o pracę, należy zwrócić uwagę nie na długość umowy, lecz na inne warunki jej wykonywania. Zatem, aby umowa zlecenia nie została uznana za umowę o pracę:

    * przede wszystkim, wykonawca zlecenia nie może być podporządkowany poleceniom zleceniodawcy w zakresie ustalenia czasu, miejsca i sposobu jego wykonania, czyli musi istnieć swoboda zleceniobiorcy w określeniu sposobu realizacji umowy,
    * można ponadto zobowiązać wykonawcę do ponoszenia z własnego majątku określonych nakładów i wydatków,
    * można też zastrzec wykonywanie czynności objętych zleceniem przez osoby trzecie.

www.kadryonline.pl

Chyba, że umowę zlecenie masz z Agencja pracy tymczasowej. Wtedy może ona trwać 12 miesięcy. 
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-01 12:28
Umowe zlecenie i o prace mam na okres półroku do końca grudnia.
No i od 1 stycznia 2012 roku dostanę przedłużenie na pół roku lub rok na oby dwie umowy.
A co do reszty moich kolegów z III gr. inwalidzką mają przedłużane co miesiąc.
Co innego by mieli jak ja w przypadku II gr. inwalidzkiej.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-12-01 19:26
To są Twoje domysły!
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-02 20:32
to nie są żadne moje domysły.
Pisz sobie jak uważasz. Jak nic nie wiesz.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / umowa zlecenie (12038 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill