www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie od decyzji ZUS (22671 - wyświetleń)
- Autor jurek3311 Dodany 2010-05-19 21:42
Potrzebujesz druku, wzoru  do napisania odwołania od decyzji ZUS  napisz  wysle bo tez korzystałem
Nadrzędny - Autor patrycja121064 Dodany 2011-02-09 12:19
potrzebuje wzór o odwołanie sie od decyzji zus do sądu
Nadrzędny Autor kffranek Dodany 2011-03-07 15:36
witam proszę o przesłanie druku odwołanie od decyzji ZUS .Po 12 latach zostałem pozbawiony świadczenia
Nadrzędny - Autor Gosia72 Dodany 2011-03-11 12:37
Witam!Proszę o przesłanie wzoru ODWOŁANIE od decyzji ZUS sikora_m72@op.pl
Wczoraj byłam na komisji lekarskiej i za sprawą "przemiłego"lekarza cudownie ozdrowiałam:)dodam tylko,że od 8lat choruję na RZS.
Pozdrawiam:)
Nadrzędny Autor leon Dodany 2011-03-11 13:52
Nie ma takiego "druczka" !
Musisz samodzielnie uzasadnić !
Nadrzędny - Autor tola360 Dodany 2011-11-30 21:16
hej prosze o wzor odwolania do orzecznika zus =]co musze tam napisac i miedzy innymi tam najbardziej  uzasadnic najbardziej:tola360@onet.pl
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-01 12:20
Na co cierpisz. Chodzi o rodzaj schorzenia choroby.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-12-01 19:00
Kobieto jaki wzór? Na forum jest sporo "wzorów". Masz w pouczeniu wyraźnie napisane, że odwołanie od decyzji Orzecznika piszesz do Komisji Lekarskiej. Uzasadnienie to JUŻ NAPRAWDĘ ZALEŻY OD CHOROBY, WYNIKÓW, MOŻLIWOŚCI PRACY ITD! JEST TO SPRAWA INDYWIDUALNA!
Zaczynasz od daty, następnie swoje dane(imię nazwisko, adres, nr tel.) oraz nr akt sprawy - też jest na decyzji - to wszystko po lewej str. Niżej o stopkę, po prawej adres - gdzie wysyłasz. Niżej, po środku: ODWOŁANIE OD DECYZJI ORZECZNIKA ZUS W .... DO KOMISJI LEKARSKIEJ W.....  Niżej z akapitem: nie zgadzam się z Orzeczeniem lekarza orzecznika z dn... nr.... Niżej też po środku: UZASADNIENIE - tutaj piszesz dlaczego. To Ty znasz powody dla, których uważasz, że powinnaś dostać rentę i dlaczego nie jesteś zdolna do pracy.
Im więcej swoimi słowami tym lepiej! WSZYSCY - LEKARZE TEŻ - LUBIĄ GŁUPSZYCH OD SIEBIE! Tak naprawdę na tym etapie nie ma znaczenia co napiszesz, najważniejsze jest zachowanie terminu i odwołanie i tak Twoje dokumenty idą do komisji.

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-12-01 20:02
Do tola360

WKLEJAM CAŁOŚĆ - AUTORKI OKULARNICA

Autor okularnica Dodany 2008-08-04 18:44 miejscowość, dnia ……………

Wpisać swoje imię i nazwisko
Adres zamieszkania

Komisja Lekarska Zakładu
Ubezpieczeń Społecznych

za pośrednictwem
Zakładu Ubezpieczeń
Społecznych w ….
/jeżeli decyzje wydał ZUS/

Nr akt. ……………….
ODWOŁANIE

Odwołanie od decyzji ZUS Oddział w ……..z dnia ……………w sprawie odmowy przyznania
renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

                   
UZASADNIENIE

Dnia ………….. stawiłam się na komisję lekarską, na której lekarz orzecznik ZUS orzekł …………………………….. Nie znam specjalizacji lekarza orzecznika, który orzekł taką a nie inną decyzję, dlatego też wnoszę o poinformowanie mnie o specjalizacji lekarz, ponieważ jest to podstawą do wydania takiej a nie innej decyzji przez ZUS.
Nie zgadzam się z decyzją lekarza orzecznika ZUS, który orzekł, iż jestem częściowo niezdolna do pracy, ponieważ od momentu podjęcia leczenia (a było to w szkole podstawowej), tj. w roku ……mój stan zdrowia się nie poprawił, a wręcz przeciwnie – pogorszył się.
Od roku ………… z powodu problemów onkologicznych rozpoczęłam leczenie w ……………….., które zakończyło się w ……. Od tego momentu pozostaję pod opieką Poradni Onkologicznej w ……… Dodatkowo od roku ………….. jestem pod opieką poradni rehabilitacyjnej, a od ….. poradni ortopedycznej.
W Poradni onkologicznej z powodu wykrycia nowotworów, wraz z przerzutami mam wykonywany corocznie cały szereg badań………. /wymienić jakie, pisać wszystko, nawet to, co wydaje nam się mało istotne/
W Poradni …….. z powodu ………………………
W Porani……..z powodu
/ opisać dokładnie to co ma się w papierach, bo lekarze rzadko czytają dokumentacje medyczną, a odwołanie muszą, napisać rozpoznanie oraz opisać po swojemu co dzieje obecnie – im więcej tym lepiej/.
Zgodnie z wcześniej przedstawionym dokumentami  lekarze oceniają moje wyniki leczenia i rokowania jako ……………… /np. „niejasne” i „niepomyślne”/

To, że obecnie uznano mnie za osobę częściowo niezdolną do pracy jest dla mnie śmieszne. Jak wynika z decyzji orzecznika, pod uwagę wzięto mój …………… tu wsławić co /np. wiek, charakter schorzenia i posiadane kwalifikacje/. Jest dla mnie niejasne, że nie pomyślano o tym, że obecnie poruszam się przy pomocy kul ortopedycznych, chodzę systematycznie na rehabilitację (odpłatną) – opisać co to za rehabilitacja.
Być może w niedługim czasie mój stan zdrowia spowoduje że nie będę w stanie mogła wykonywać pracy zawodowej /… dla osoby która pracuje/, ponieważ dojazdy do pracy są ………………………./np. męczące, powodują duże obciążenie kręgosłupa, środki lokomocji rzadko kursują/. Mój stan zdrowia w porównaniu do ostatniej komisji ……./np. sprzed 2 lat/ pogarsza i będzie z pewnością się pogarszał, a nie polepszał, w związku z czym decyzję ZUS uważam za niezasadną.
W związku z powyższym wnoszę o przyznanie renty z tytułu ……….. /np. całkowitej niezdolności do pracy/.

Podpisać się

W PRZYPADKU INNEJ CHOROBY OPISAĆ SWOJA CHOROBĘ..... JA TYLKO SKOPIOWAŁAM WZÓR .
Nadrzędny - Autor adam7579 Dodany 2012-01-19 20:56
potrzebuje taki druk adam7579@wp.pl
Nadrzędny Autor fiury45 Dodany 2012-03-17 15:38
Poszukuje osob poszkodowanych w całym kraju przez lekarzy orzeczników Zus .
emel.fiury45@wp.pl lub gooo3@o2.g2.pl
Proszę o wszelkie informacie
Nadrzędny Autor fiury45 Dodany 2012-03-17 15:38
[usunięte]
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Odwołanie od decyzji ZUS (22671 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill