www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odebranie umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (6528 - wyświetleń)
- Autor GrazynaKrK Dodany 2011-11-29 13:28
Witam serdecznie

Na początku tego roku byłam na komisji, która po zebraniu wszystkich dokumentów przyznała mi umiarkowany stopień niepełnosprawności na stałe na podstawie wyników. Jestem cukrzykiem oraz posiadam odpowiednie dokumenty od diabetyka w tej kwestii. W maju zostałam wezwana na kontrolę, gdyż podobno niesłusznie otrzymałam stopień umiarkowany na stałe. W dniu dzisiejszym otrzymałam pismo, w którym urzędnicy informują mnie, że stopień umiarkowany mi się nie należy. Do 30 dni mam otrzymać wezwanie na kolejną kontrolę w tej sprawie.

Chciałam zapytać, czy urzędnicy mogą mi odebrać umiarkowany stopień niepełnosprawności otrzymany przez komisję lekarską na stałe?

W otrzymanym dzisiaj dokumencie pisze: Na niniejsze postanowienie nie służy zażalenie, a strona może je zaskarżyć tylko w odwołaniu od decyzji.

Co w takiej sytuacji mam robić, aby umiarkowany stopień niepełnosprawności nie został mi odebrany?
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2011-11-29 15:09
Nie napisałaś jak komisja wydała orzeczenie. Generalnie przepisu ustawy o rehabilitacji określają, że stałe orzeczenie można wydać dopiero po 10 latach. Pewnie dostaniesz więc orzeczenie czasowe na dwa lub trzy lata. Z tego co piszesz nie kwestionują twojej choroby tylko formę orzeczenia.
Nadrzędny - Autor GrazynaKrK Dodany 2011-12-01 14:14
A więc tak:

Orzeczenie wydał  Urząd Miasta  - powiatowy zespół orzekania o NS, a badanie kontrolne było prowadzone przez Wojewódzki Zespół DSN.

Orzeczenie mam już 6 rok, 5 lat miałam (3 grupę)co roku przedłużane, w tym roku dali mi 2 grupę w dodatku na stałe, a teraz chcą mi ją odebrać.

Muszę niebawem stawić się na komisję (ma przyjść wezwanie). Jak mogę powalczyć o to, aby mi nie odebrali grupy? Aby nie trzeba było się odwoływać od wniosku - papiery to nie moja mocna strona :-(
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-12-01 19:21
Nie rozumiem! Z tego co piszesz wychodzi, że:

>Orzeczenie wydał  Urząd Miasta  - powiatowy zespół orzekania o NS, a badanie kontrolne było prowadzone przez Wojewódzki Zespół DSN.


To już jesteś po Woj. komisji. Następie piszesz, że

>Muszę niebawem stawić się na komisję (ma przyjść wezwanie)


Oj, coś mi się zdaje, że "lewe" te papiery były.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-12-01 21:34
bobrze - już kiedyś chyba ustaliliśmy, że "lewe" to na pewno były twoje papiery. Za niemądrość nikt "prawych" nie daje...
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-11-29 18:07
Rozumiem, że masz stopień orzeczony przez Zesp.do Spr. orzekania o Niepełnospr. Wiem ze słyszenia, że od jakiegoś czasu kontrolują przyznane grupy.
Ty możesz zebrać - dołożyć jeszcze inne wyniki - choroby i czekać na komisję. Jeśli Ci zabiorą II będziesz się mogła odwołać. Może chodzi tylko o błąd bo obecnie nie ma na stałe.
Pozdrawiam.
:-)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-12-01 10:34
Piszesz
Generalnie przepisu ustawy o rehabilitacji określają, że stałe orzeczenie można wydać dopiero po 10 latach

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

  A jaki to przepis coś takiego reguluje..????  Ustawa etc..   Moim zdaniem nic takiego nie istnieje..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odebranie umiarkowanego stopnia niepełnosprawności (6528 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill