www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca w zakładzie pracy chronionej a dodatek za godziny nocn (19233 - wyświetleń)
- Autor RAFMOCK Dodany 2011-12-11 16:01
Czy pracując w zakładzie pracy chronionej jako ochroniarz, pracodawca ma prawo całkowicie zlikwidować dodatek za godziny nocne?
A w pasku od wypłaty jest napisane że ten dodatek jest, a tak na prawdę go nie ma.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-11 16:35
skoro jest jakieś oszustwo zgłosiłabym do właściwych organów i nie czaiła się
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-12-11 16:44
Skoro  jest na pasku...
Co wypłata jest niezgodna z paskiem..??? Czegoś tu nie rozumiem...????
A Pan jesteś osobą normalnie zdrową  pracującej w ochronie nad zakładem pracy chronionej..???
Nadrzędny - Autor RAFMOCK Dodany 2011-12-11 16:48
Nie jestem osobą całkowicie zdrową, posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności i pracuje w ZPCH jako pracownik ochrony
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-12-11 16:58 Zmieniony 2011-12-11 17:08
Piszesz posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności i pracuje w ZPCH jako pracownik ochrony.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Polskie prawo zabrania zatrudniania osób niepełnosprawnych na zmianie nocnej...

Chyba że  ,ma Pan zgode lekarza na piśmie.. odnośnie zatrudnienia w nocy. zgodnie   z prawem


Ale dalej nie rozumiem co się nie zgadza... na pasku jest  dodatek a go nie ma..??
Sam kwestia dodatku to sprawa umowy o pracę jak została sformułowana ..
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-12-11 19:00
godunow pisze

"Polskie prawo zabrania zatrudniania osób niepełnosprawnych na zmianie nocnej...Chyba że  ,ma Pan zgode lekarza na piśmie.. odnośnie zatrudnienia w nocy. zgodnie   z prawem

Nie jest to do końca prawda. Przeczytaj art 16 ustawy o rehabilitacji

art. 15 ust 3 "Osoba niepełnosprawna nie może być zatrudniona w porze nocnej i w godzinach
nadliczbowych."  ale w art 16

"Art. 16.
1. Przepisów art. 15 nie stosuje się:
1) do osób zatrudnionych przy pilnowaniu oraz
2) gdy, na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profi-
laktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad
tą osobą wyrazi na to zgodę. "

I w tym problem, umiarkowany stopień a pracuje w ochronie??? do weryfikacji.
Poza tym tak ja zawsze podkreślam, ZPCHr zatrudniają osoby z orzeczeniem a nie niepełnosprawne.
Takie firmy są nastawione na szybki zysk przy wykorzystaniu kasy z Funduszu Rehabilitacji Niepełnosprawnych.
Jeśli firma nie płaci tego co teoretycznie powinna, to nic nadzwyczajnego. To są "normalne" praktyki.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-12-11 19:20
Nikt nikogo na siłę tam nie trzyma.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-12-11 19:22
W sumie racja, ale też nie każdy ma możliwość założenia firmy (teoretycznie przeszkód nie ma, poza środkami finansowymi na start, których nie każdy dostanie w ramach dotacji lub pożyczki z banku). I o tym też rogal pamiętaj.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-11 19:25
Pracowałem w ZPCH jako pracownik ochrony w systemie nocnym jak i dziennym po 12 i 16 godzin i otrzymywałem dodatek za nocki.
A za nadgodziny miałem dni wolne.
Teraz również pracuje jako pracownik ochrony po 12 godzin w systemie dwu zmianowym dniówki i nocki.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-12-12 10:21
Do autora: czy na tym nieszczęsnym pasku jest wymieniona tylko pozycja "dodatek" bez wartości w złotych czy widnieje także jakaś kwota? Jeśli kwota jest podana a Ty otrzymujesz tylko gołą pensję to oznacza, że pracodawca Cię zwyczajnie oszukuje a Ty się na to godzisz.
Ale jeżeli jest tylko pusta pozycja "dodatek" to już inna sprawa.
Co na tę sytuację Twój szef - jak uzasadnia zmianę w kwestii dodatku? Czy w ogóle go zapytałeś?

Nie słuchaj tych, którzy twierdzą, że ON nie mogą pracować w systemie zmianowym i na noce, bo mogą (gdyby nie mogli, ogłoszenia nie roiłyby się oficjalnie od takich propozycji przecież...). Nie o to tu chodzi.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-12-12 11:02
Mądrego i miło posłuchać.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-12-12 11:24
:-)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-12-12 11:56
Piszesz   >Nie słuchaj tych, którzy twierdzą, że ON nie mogą pracować w systemie zmianowym i na noce, bo mogą (gdyby nie mogli, ogłoszenia nie roiłyby się oficjalnie od takich propozycji przecież...). Nie o to tu chodzi.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

jest cały szereg chorób schorzeń które  dyskwalifikuje ON do pracy  w godzinach nocnych
Lekarz  medycyny pracy musi wydać zgodę to jest wziąć odpowiedzialność  i wyrazić zgodę na prace w godzinach nocnych..
Tak jak to stanowi przytoczona ustawa prze Pana Barnabę
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-12-12 11:50
Wszytko racja .. Panie barnaba ..  zgoda lekarza pisze o tym ..
ART. 16 paragraf 2 . PN potwierdzasz jedynie moje info..
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-12 12:19
Co do pracy nocnych i dziennych po 12, 16 a nawet 24 godziny.
To dostajecie skierowanie od pracodawcy na badania profilaktyczne z pismem że praca jest w systemie nocnym. A lekarz medycyny pracy na to pozwala lub nie pozwala. Zależy chyba też od naszego schorzenia choroby.
Nadrzędny - Autor jakos Dodany 2011-12-12 13:22 Zmieniony 2011-12-12 13:24
ja tez pracuje masz napewno najnizsza krajowa 1386zl
i na pasku masz cos podobnego jak ja;podstawa 986 +premia 200 +200zl godzinny nocne razem wychodzi 1386zl czyli masz wszystko zgodne z kodeksem pracy oni wszyscy tak robia zawsze im wyjdzie nawet jak zrobisz same godziny nocne przez caly miesiac np.bys chodzil do pracy tylko na nocki od 22-6 rano to ci napasku wypisza podstawa 986+ premia 50 +godziny nocne 350 i zawsze im wyjdzie 1386 zebys za duzo nie zarobil
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-12 13:50
napewno mam najniższą krajową 1386 zł a od stycznia 1500 zł.
A oprócz tej najniższej krajowej pracuje na umowe zlecenie.
Na umowe o prace pracuje 168 godzin Razem zarabiam miesięcznie w granicach 1200-1700 złotych.
Nie mam na pasku zapisane jak napisałeś w poście.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-12 13:51
no i pracuje od 7 do 19 lub 19 do 7
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-12 22:13
I z tego wynika ,ze pracujesz ponad 240 godzin w miesiącu. Czyli prawie dwa etaty. Zdrowy by tego nie wytrzymał. A otrzymujesz tylko najniższe wynagrodzenie :-) Fajnie to mają urządzone . I wszystko zgodnie z "prawem" ale raczej  z prawem kaduka.
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-12-12 23:02
walpoz.
Najwięcej godzin pracuje z dwiema umowami 204 godziny.
A co do zdrowych osób to mój kolega z pracy mając emeryturę i 82 lata pracuje 240 godzin na umowe zlecenie
Nadrzędny - Autor jakos Dodany 2011-12-14 13:53 Zmieniony 2011-12-14 14:02
Zgadza się jak w danym miesiącu  jest 20 dni roboczych X 8godzin to daje 160 godzin i to się wtedy =1386 brutto,co daje ponad 8 zł na godzinę umowa o prace bo tak jest legalnie  zakład pracy chronionej,a jak już wyjdą nadgodziny to wtedy zatrudnienie na umowę  zlecenie przez tzw.inny zakład"córkę" i wtedy chcieli by żebyśmy chętnie robili nadgodziny bo wychodzi 4,25zl na godzinę i nie zwracaj dojazdów,nic już ich nie obchodzi czy ty niepełnosprawny,czy sprawny wtedy chętniej za za zastępstwo wstawiają dodatkowo w grafik.
Wszystko zgodnie z prawem.

Ale nie maja problemów z zatrudnieniem bo renciści chętnie się podejmują tej pracy bo z dodatkiem renty to maja jakaś te wypłatę(co pisałem na tym forum w innym temacie) i tak zaraz zachorują inny będzie robił te nadgodzinny,aby obstawić stanowisko pracy i zakład na tym nieźle  zarobi. I wilk syty i owca cala.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-15 00:01
I najgorszym pracownikiem jest ten który nie chce nadgodzin :-):-);-) chociaż wzorowo wykonuje swoje obowiązki . Czyli przepis jak zrobić z ON murzyna (oczywiście zgodnie z prawem). Kiedyś za nadgodziny płacono 50,80  nawet 100 za niedziele lub święta teraz taki termin nie istnieje a te procenty są niestety z minusem z przodu.
Nadrzędny - Autor marnow249 Dodany 2012-01-05 23:07
Co do najniższej krajowej do dzisiaj w ZUS Bydgoszcz w dalszym ciągu było na tablicy wyświetlone 1386zł brutto. Druga sprawa to nie przedłuzyli mi renty..... buuuu.... muszę sie odwoływać.... buuu i poza tym pracuje jako ochroniarz w ZPCH co mozna tłumaczyc tym, że chronią tylko właścicieli firmy. Sytem pracy mam 12h. Pieniądze dostaję tylko w kopercie - bez kwitka i kopertę zabierają ( 7,15zł/h brutto).Ostatnio 955zł (4dni L-4 i 120h pracy ) Jako, że nie leży mi praca w dzień zamieniłem na dogodniejszą zmianę nocną. Nawet oko można przymknąć :D, ale... ale.... jako niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym słyszałem o tym, że dzień pracy powinien być liczony jako 7h a nie 8h. Teraz bez renciny trzeba walczyć o każdy grosz i godziny.... aby iść dorobić do innej firmy. Firma obecna nie przewiduje umów-zleceń z niepełnosprytnymi ( nie mają firmy córki, babci, prababci). Jakby ktoś miał wzorki do odwołania od orzeczenia lekarza ZUS byłbym wdzięczny
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-01-05 23:19
tzw "wzorki" do odwołania znajdziesz tu na forum . Gdzieś jak je czytałem to były podawane. Chyba w temacie czy ktoś wygrał z ZUS
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca w zakładzie pracy chronionej a dodatek za godziny nocn (19233 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill