www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 50) (3697906 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-11 20:44
sąsiadka bliska a on obcy i medale nic mi jako obywatelce tego kraju nie dają
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-11 20:46
Basia na Tobie się świat nie kończy. Inni też mają swoje zainteresowania i znajomości.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-11 20:49
jasne nawet nie chciałabym by się kończył lub zaczynał :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-11 20:53
:-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-11 20:54
:-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-11 20:38
To samo myślę co lid
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-11 20:38
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-12-12 20:17
Jutro 13 grudnia, rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
Generał Jaruzelski trafił do szpitala. Pod jego domem gorąco
Zamiast własnego, zacytuję komentarze internautów.

>A najwięksi bojownicy to pampersowi pensjonariusze żłobków i przedszkoli z okresu stanu wojennego , ze śmiesznymi Hofmanami , Kurskimi , Kamińskimi i resztą kaczej menażerii z pseudo kombatanckiej piaskownicy .<
>Urodziłam się po stanie wojennym, tamte wydarzenia znam tylko z historii i opowieści ludzi którzy żyli w "tamtych" czasach. Czyjeś ciężkie decyzje, zbrodnie na narodzie.... wierzyć, że nie było innego wyjścia czy znęcać się nad starym schorowanym człowiekiem, który może i był wszytkiemu winien a może był tylko zwykłym pionkiem... Nie wiem. Wiem, że żyję w kraju gdzie ludzie sami popełniają samobójstwa nie mogąc utrzymać rodziny, lądują na ulicy z tego samego powodu, a ta cała BANDA, która "rządzi się" w naszym kraju (bo raczej nie rządzi w nim) i tak ma wszystkich daleko w "TYLE" i manifestacja przed domem Jaruzelskiego to kolejny pretekst, żeby odwrócić uwagę od tego co dzieje się pod rządami Solidarności czymkolwiek i dla kogokolwiek ona jest.<
>Pamiętam jak solidaruchy chcieli wieszać ludzi na latarniach. Gdyby nie stan wojenny, byłaby krwawa jatka. Ja to przeżyłem, a smarkateria która jeszcze nie była nawet plemnikiem, nie ma żadnego prawa do oceny tamtych czasów. Panie Generale szacun i życzenia powrotu do zdrowia.<
>Ulga spokój i zadowolenie .tak normalni ludzie przyjmowali wieść o stanie wojennym.Nie jest prawdą że przez stan wojenny straciliśmy 10 lat .To sytuacja polityczna w europie potrzebowała tych lat.To opozycja potrzebowała tych lat na odsianie plewów i agentów ze swojego grona.Wtedy byłby rozlew krwi a nie demokracja.Praca w zakładach była koszmarem.Co większy nierób w zakładzie zaraz był w związkach.Kraj dogorywał nie bez winy komuchów ale kto miał wziąć odpowiedzialność za 36mln ludzi.<
>no ile ten koleś ma przepraszać i się kajać. Polacy to wredne istoty, ktore nie umia przebaczac- krew sie gotuje grrrr.<

Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-12 20:18

>Zamiast własnego, zacytuję komentarze internautów.


<

Dlaczego?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-12 20:27
No właśnie dlaczego cytujesz?

U mnie nikt nie rozrabiał i nam się żyło ok. Co dzisiaj robią w rządzie to już nie ważne? Ja uważam że powinni dać już mu spokój. To stary i schorowany człowiek. Dodam też że jestem całkowicie niepolityczna jeśli chodzi o partie zaś mozno polityczna jeśli chodzi o gary i rodzinę.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-12 20:32
Jeśli chodzi o gary i rodzinę. Przeciętny człowiek dawniej miał pracę i kasę, ale nic nie mógł kupić, bo mało było towarów w sklepach. Teraz ten sam człowiek też ma kłopoty z zakupami, bo choć towarów jest "od zatrzęsienia", to nie ma pracy i niewiele jest kasy.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-12 20:37 Zmieniony 2011-12-12 20:42
Lid wiem, ale tak się składa że mieszkam w takim miejscu że nie było aż tak źle. No wymieniałam się towarem z rodzinką z innego województwa a poczta działała sprawnie. Nie miałam problemu więc patrzę na ten świat inaczej a może za młoda byłam by kląć stojąc w kolejce np za papierem toaletowym :-))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-12 21:00
moim zdanie mowinni go gnębić do końca za to co zrobił
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-12 21:10
Basiu .... Czyli tak jak gnębi nas teraz rząd? Przeprosił i dość. A jak się modlisz to mówisz " I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.."\
Czyli oko za oko? Nie to nie moja metoda. Bo w/g twego myślenia powinnam przejechać nogi piratowi..... czyż tak?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-12 21:14
po 1 nie modle się już
po 2 przeprosił ale zaznaaczył że zrobiłby to samo więc po co to zrobił
czas go zgładzić
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-12 23:28 Zmieniony 2011-12-12 23:31

>czas go zgładzić


<

I kto to ma zrobić? Rzucasz takie hasło , to wytłumacz.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-12 21:40
To wygodne , cytować . Zawsze można później powiedzieć ze: ja się nie zgadzam albo zgadzam w zależności od ... od... sytuacji?. Za swoje winy rządzący krajem, narodem, ludźmi powinni odpowiadać przed sądem i narodem a właściwie przede wszystkim przed narodem. Tak samo za błędy powinni odpowiadać politycy  i również urzędnicy. Czy gdyby Hitler jeszcze żył lecz był bardzo bardzo chory to powinniśmy mu też przebaczyć? Brak takiej odpowiedzialności i "kary" prowadzi do tego co jest. A co jest ?Jest jeden wieki bałagan i ukryta prywata.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-12 22:18 Zmieniony 2011-12-12 22:20
Historycy kiedyś rozsądzą sprawę stanu wojennego. Teraz każdy wypowiada się "za lub przeciw" w zależności od tego w "jakim miejscu" zastał go stan wojenny. Inaczej mówiąc "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
Zgadzam się jednak , że każdy powinien odpowiedzieć za swoje czyny, a szczególnie ludzie podejmujący się decydować o życiu innych ludzi. Czy generał Jaruzelski powinien odpowiedzieć za wprowadzenie stanu wojennego? Pewnie tak, ale najpierw musimy mieć 100 % pewność, że to co zrobił nie uratowało nas przed czymś gorszym. Może trzeba by też osądzić jego nadgorliwych podwładnych ( szeroko pojęte), którzy korzystając ze stanu wojennego wprowadzali w czyn swoje własne chore wizje i wynaturzone czyny. Nigdy nie poprę ograniczania wolności ludzi, bicia, poniżania itp, ale dziś nie jestem w stanie kategoycznie powiedzieć czy to było samo zło. Nie było mi w tych czasach łatwo tak jak i wielu innym ludziom. A teraz? Teraz też nasze zdanie na temat tego jak nam się żyje mając wolność zależy od "punktu siedzenia". Tak było jest i będzie i to nie tylko w naszym kraju.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-12 22:45
I właśnie o TEN PUNKT siedzenia chodzi. Czy ktoś z rządzących podpisze się pod odpowiedzialnością za swoje decyzje? Ale każdemu pracownikowi podtykają do podpisu dokument o odpowiedzialności za szkody wynikłe z jego błędu. Na dodatek mają tak rozbudowany system prawniczy, że na pewno nikt nie stwierdzi że jakieś straty powstały z  niewiedzy urzędnika czy też polityka. Sama jesteś tego przykładem >.ale dziś nie jestem w stanie kategoycznie powiedzieć czy to było samo zło.<
Zawsze będzie to jedno określenie " DZIAŁAŁEM W DOBREJ WIERZE" - i tym będą tłumaczyć wszelkie błędne decyzje.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-12 22:56
I do tego "rączka rączkę myje".
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-12-12 23:00
Zgadzam się z Lid - historia to powinna osądzić.  Ale zapewne chyba się narażę wierutnie niektórym, ale  twierdzę, ze bylo to mniejsze zło. 
Bez tego kroku, który był tragiczny w skutkach, to prawda,  ale bez tego kroku byłaby wojna domowa.
Dlaczego nikt nie mówi o dziesiątkach żołnierzy, którzy zginęli?  Nasz przyjaciel również. A że na długo przed stanem wojennym,   umundurowanych  żołnierzy wyrzucili z tramwaju   (chłopak zginął, drugi rany), tylko dlatego , ze właśnie mieli na sobie mundur??? To nie było zabójstwo? Ale  tym się nie mówiło i nie mówi.
Tak się składa, iż  w tamtym czasie mój mąż  (dwaj bracia również ) był w armii. ja męża od dnia poprzedzającego stan wojenny zobaczyłam w połowie  lutego następnego roku.
I był to wrak człowieka.  Dlaczego   nikt nie spyta osób z rodzin wojskowych, ich dzieci, co przeżywały!!!   Dla żołnierza, oficera, każdego wojskowego, którego znałam,  to była trauma, koszmar dnia codziennego. Takim rodzinom,  żyło się  delikatnie mówiąc- nielekko.  Strach o siebie, dzieci,  z tego tylko powodu, iż byłyśmy żonami mundurowych. :-(   Doświadczałam tego "buntu" narodu na własnej skórze. i  nie tylko ja. ale pytam za co???

A wracając do Jaruzelskiego.  Dla niego to też była decyzja niełatwa., bo wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za to, co nie wiadome w takiej sytuacji! 
To trzeba nie lada odwagi.
Czy on już nie poniósł "kary" ?  Które z nas chciałoby przez 30 lat doświadczać tego, co on?  Nigdy tak naprawdę  nie ma spokoju, takiego zwyklego, ludzkiego spokoju . Jest więźniem we własnym domu.  to nawet zabójca  najgorszego kalibru wyszedłby juz w więzienia po 25 latach, prawda?
A Jaruzelski? Ma niestety  dożywocie. Czy zasłużenie?  To osądzi historia.
Smutne to, bardzo smutne.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-12 23:07
Pracowały w tym czasie ze mną  żony wojskowych. Znam trochę ten temat właśnie od tej "drugiej strony" .
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-12-12 23:12
:-)   Hm,  nie wiem, jak było gdzie indziej, ale ...   myślę, ze im też nie było łatwo.  Lidzia. czy podobnie?  
i dla tego zawsze będę mówić, ze było to mniejsze zło . i wiem, co mówię.  Niestety. :-(
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-12 23:18
Również nie miały łatwo. Nie mówię o sprawach materialnych.
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-12-12 23:48
Taa. i to potwierdza regułę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia..   Zawsze.  Bo zadymiarze byli, są i będą , niezależnie od klimatów politycznych.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-12 23:51
Dużo by o tym mówić.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-12 23:53
Hmmmm mniejsze  ale jednak zło. Trzeba się zastanowić czy było mniejsze dobro a może było duże dobro ?
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-12-13 00:03
:-)  Fakt, dużo by o tym mówić,  z pewnością  ten termin " mniejsze zło" jest mało trafnym określeniem. ale wg mnie było to rozwiązanie mające przynieść zdrowe, roządne rozwiązania (przynajmniej takie były  założenia ) ,jak najmniejsze problemy, powikłania, straty, czy jak to kto chce nazwać. A jak wyszło...  wiemy.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-13 00:26
Ja jednak nie chcę TU dyskutować nad określeniem. Ja jestem przekonany że nie zostało to i późniejszy okres przede wszystkim , nie został sprawiedliwie i dobrze wykorzystany. Pozwolono na to w imieniu prawa w porozumieniu okrągłego stołu ale bez zrozumienia potrzeb zwykłych ludzi. W tamtych czasach każdy spokojnie popracowałby za połowę swojego wynagrodzenia (bo jednak wszyscy mieli pracę) zlikwidowano by narastający dług kraju, można by było ruszyć do przodu bez zbędnego balastu. Ale na to już zabrakło odwagi i Jaruzelskiemu i Solidarności? Dlatego twierdzę, że powinien odpowiedzieć jako przedstawiciel władzy za BŁĘDY. Za zbrodnie na górnikach za zmarnowane zdrowie fizyczne jak i psychiczne ludzi. Ludzi postawionych przeciwko sobie bez względu na pokrewieństwo zapatrywania i racje. Może Historia będzie miała inne zdanie . Tylko kto to jest "historia" ?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-12-13 10:31
Zmarnowane życie jednostki nie będzie się niestety liczyło. Historia nie będzie uczyła o tym , że jakiś zwykły Kowalski czy Nowak nie mógł po tym trudnym okresie dojść do równowagi psychicznej i całe jego życie legło w gruzach.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-13 11:16
[usunięte]
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-12-13 17:59
Napiszę parę słów na temat stanu wojennego dot.mojej osoby......W latach 57-59 służyłem w WOP /Wojska Ochrony Pogranicza/   /zielone otoki/. W tum czasie WOP i KBW /Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego/ wspólnie z MO /Milicja Obywatelska/ były podporządkowane Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.Po odbyciu służby dostałem kartę mobilizacyjną.
I wiecie szanowni Państwo nas  /KBW i WOP/ wcielili jako rezerwy Milicji obywatelskiej.Musiałem być obecny na obowiązkowych ćwiczeniach wojskowych i byłem powoływany przez MO. Jak nastał czas wojenny zostałem w ramach MO zmobilizowany.Zostałem rozkazem powołany do pilnowania stacji transformatorowej w moim mieście.Dzisiaj to śmiech,ale wtedy to wszystko wyglądało poważnie.Ja nie miałem kontaktu z cywilami.Ale wiem,że MO wcielało rezerwistów takich jak ja  do ZOMO /Zmotoryzowane Oddziały MO/
I co my zmobilizowani po 40 mężczyźni byliśmy w stanie się przeciwstawić sile i przepisom komuny.A więc należy pomyśleć,że komuna tak to wszystko ustawiła aby Polak był przeciwko Polakowi , nawet bez swojej zgody i przekonań.Kto mi teraz Powie czy ja byłem ZOMO-wcem........Pozdrawiam -zapraszam do dyskusji.....
       http://youtu.be/654qyDZtUZM
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-15 01:04
Niestety byłeś. Chwilami sadzę że dumnie wypinałeś pierś i prężyłeś swoją pałkę.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-12-15 20:12
do walpoz....dziękuję za dyskusję.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-15 22:28
Wiesz Eligiusz do dyskusji to jeszcze faktycznie daleko. Ale z czasem dojdziemy do jakiś wniosków(może wspólnych). Musisz wiedzieć że ja byłem z tej drugiej strony barykady. Może ta informacja pozwoli Ci zrozumieć trochę moje odczucia.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-12-16 15:15
Walpoz-skąd Ty możesz wiedzieć ,po jakiej ja byłem stronie.Przedstawiłem tylko fakty i sytuacje w jakich się znajdowali nasi rodacy.Czy jesteś rozsądny i możesz myśleć,że ktoś na ochotnika został rezerwistą MO.Dzisiaj zresztą wszyscy byli po jakiejś stronie.Dzisiaj też masz stronę........Kaczyński mówi ...."tu jest Polska" a więc po której jesteś stronie?
Ty masz teraz wybór,ja w tamtych latach wyboru nie miałem.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2011-12-18 21:24
Napisałeś po której stronie byłeś. Myślisz że ludzie którzy stali przed szeregami zomowców tłukących swoimi długimi pałami w wielkie tarcze to też ktoś na siłę postawił(zmusił)? Dałeś się zmanipulować tym brakiem wyboru i jak najlepiej wykonywałeś swoje obowiązki rezerwisty?
Mam teraz wybór mówisz? Chyba nadal dajesz się manipulować?.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-13 09:28
Popieram Klaryskę. Stan wojenny był mniejszym złem. Ten kto nie politykował miał się dobrze. Nikt go nie sądził i nie bił. Ale co ja wiem ? Nic.....
Wiem co jest teraz. Zbieramy na paczki dla "biednych". Tylko czy napewno? A gdzie praca, kolonie, dożywianie dzieci na równi w szkołach? Gdzie przedszkola dla wszystkich i ten nasz powszedni chleb.
Co nam zgotowano na dziś?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-13 11:00

>Ten kto nie politykował miał się dobrze. Nikt go nie sądził i nie bił. <


Niezupełnie tak ,niezupełnie. To nie było takie jednoznaczne, bo w każdego z nas w jakiś sposób uderzało. Nawet jeśli nie dostaliśmy policyjną czy zomowską pałką po plecach.
A dzisiejsze czasy? Dzisiejsze czasy w ocenie historycznej sądzę wypadną dobrze. Ogólne kraj "ruszył do przodu". A jednostka? Jednostka, to tak jak pisałam wyżej (w innym poście), jednostka się nie liczy. Kto kiedyś będzie pamiętał o jakiejś pani X , która wyskoczyła z czwartego piętra, bo przerosły ją kłopoty dnia codziennego, bo mąż nie miał pracy a dzieci były głodne. Kto będzie pamiętał o niskich powiem głodowych rentach ON i beznadziejnych emeryturach ludzi z 40 letnim stażem pracy. To tak jak my plując na komunę i tamte trudne czasy zapomnieliśmy o zwykłych ludziach, którzy po wojnie pracowali uczciwie wierząc w wolną Polskę, bo w tamtych czasach też nie wszyscy byli źli i podli.  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-13 11:22
moim zdaniem Jaruzelski powinien już dawno zostać rozstrzelany za to do czego doprowadził
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-13 11:24 Zmieniony 2011-12-13 11:28
Łatwo Ci przychodzi wydawanie wyroków ŚMIERCI.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-12-13 11:26
może i łatwo ale pomyśl ile ludzi zgineło przez niego
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-13 11:28
W takim razie co powiesz o tym co się teraz dzieje? Czy też będziesz zabijać?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-13 11:30
co się teraz dziek ? wojny nie ma nie giną niewinnie ludzie
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-13 17:30
Basiu giną ale z głodu i zimna. Ludzie starzy, niedołężni nie mający żadnej pomocy z nikąd. A są to i młodzi pozostawieni na łaskę 500.- albo i tego nie. Ludzie którym plecy są za wąskie i nie mają pracy. Ludzie wykształceni i nie. Ci często głodują i chorują. Nie mając ubezpieczenia zamarzają gdzie się da.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-13 17:57
TO SIĘ DZIEJE NA CAŁYM ŚWIECIE
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-12-14 09:54
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,W-kryzysie-tez-musza-byc-nagrody-dla-urzednikow,wid,14080394,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-14 18:36
OTO POLSKA WŁAŚNIE :-(
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-14 18:56
http://wyborcza.pl/1,91446,10818182,NRA_wycofuje_sie_z_apelu_o_niepodpisywanie_umow_z.html

No proszę jakie to szykowano nam zmiany. Ciekawe jak to się potoczy dalej.

Na stronach internetowych wypisuje się wszystko tylko nie to co faktycznie dzieje się w kraju. A wszystko po to by jak najmniej wiedział człowiek szary i nie polityczny. TV za to tym razem podało powyższą stronkę.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-14 20:31
BRAK SŁÓW
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Aktualności (Strona 50) (3697906 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 330 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill