www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / sprawa telewizij cyfrowej (20959 - wyświetleń)
- Autor dobczynski 72 Dodany 2011-10-20 07:08
witam mam rente socjalne czy mogę  dostac  antene czy forse na  antene  cyfrowo naziemne  z mopsu jest takie sprawa  proszę o odpowiedz z góry dziękuje  mariusz
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-10-20 08:43 Zmieniony 2011-10-20 09:16
No jasne stary, że Mops finansuje.

Kupi ci telewizor full HD 3D i dorzuci do tego odtwarzać Blu-Ray.
A jak złożysz dodatkowy wniosek to fundną ci telewizję satelitarną z pakietem XXX.

A tak na poważnie, to nie wiadomo kto będzie finansował zakup dekoderów do naziemnej telewizji cyfrowej.

Inna sprawa jest taka, że renciści socjalni będą mogli dorabiać 70% średniej krajowej bez zawieszania renty. I jeszcze wyciągasz rękę po pomoc. Mało wam.
Nadrzędny - Autor aga23.23 Dodany 2011-10-20 10:18
Straszne pytanie. JA się potem nie dziwię, że ludzie niektórzy uważają ON za wyłudzaczy.
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2011-10-20 13:07
Pytanie roku,ale sie ubawilem.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-20 19:01
Super dowcip, ale.... może niektórym takie coś finansują????
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-10-22 18:49 Zmieniony 2011-11-16 12:08
Nie ma takiej opcji. A swoją drogą ja też potrzebuję TV DVB-T do telewizji naziemnej, dobry by był LCD lub LED, wystarczy 32 cale- ale moja kasa to" 0 "złotych.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-26 19:22
Co ty, jak szaleć to szaleć, kino domowe jest super i min. 42 c, jak małe mieszkanie.
Może tak złożyć wnioski też do PCPR ? Ciekawa jestem reakcji przyjmującej taki wniosek.
:-), :-), :-)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-26 20:29
He he czytam ten wątek i mało mnie śmiech nie łapie. Szaleć z PCPR czy PFRON em to tak jak wyżyłować NFZ. Mam nadzieję, że ten co dostanie na satelitę czy cyfrówkę pochwali się sukcesem :-)
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-26 20:37
O to właśnie chodzi żeby się śmiać! Wchodzę po kilku dniach, a tu każdy wątek to dowcip.
Szkoda, że dzisiaj już nie mam czasu więcej poczytać - dobry relaks.
Ela my piszemy ironicznie.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-27 18:26
Wiem bober :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-27 20:49
Ella - nie moja sprawa, ale zauważ, że człowiek ma rentę socjalną, nie wiadomo w jakiej jest sytuacji. Myślę, że gdyby był naciągaczem, już tu by napyskował.
Niech idzie do MOPS-u, oni najlepiej wiedzą jak kto ma.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-10-28 10:36
Masz rację KRYSZTAŁEK gościu jest w porządku,tak naprawdę to wszyscy potrzebujemy pomocy każdy w innej sprawie a że nie może zaradzic temu swoimi zapewne małymi finansami to próbuje jak może poprzez różne instytucje.Może my mu pomożemy w tym zakupie co wy na to?.Ja jestem za!.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-28 20:41
Dobry pomysł - pomagajmy sobie wzajemnie. :-)
Nie jestem czarnowidzem, ale czarno to widzę :-))))
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-28 21:26
kryształek oni nie mają na aparaty słuchowe, kule, balkoniki nie mówiąc o komputerach a ty popierasz cyfrówkę. Czy ty myślisz, że wielu z nas ma więcej niż 800.- ? Zastanów się czasem zwracając uwagę komuś. Cyfrówka to już należy do luksusu. Nie mam cyfrówki ani nowego kompa. Odnosi się to do PFRON. Co do MOPS-u nie mam zielonego pojęcia, ale wątpliwe czy dołożą bo jest masa bezrobotnych z dziećmi w wieku szkolnym.
Bodzio2 jak sobie wyobrażasz tę pomoc?  Nie podaję swojego adresu ani innych danych.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-29 16:07
Ela masz absolutną rację.
Wszystkiego dobrego i nie rycz w dniu zmarłych.
:-), :-)
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-10-29 17:08
Ella OK. nie było tematu. Pozdrawiam
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-10-30 13:15
Ella - właśnie dlatego, że myślę, tak odpowiadam. To co napisałaś jest prawda, ąle...
Wyobraź sobie człowieka samotnego, z rentą socjalną, który nie może wyjść z domu....(nie twierdzę, że tak właśnie jest), prosi o antenę cyfrową (niestety inna niedługo będzie bezużyteczna - nadawanie tylko cyfrowe). Nie znam gościa i próbuję wyobrazić sobie jego sytuację i jak zwracasz mi uwagę - myślę :-).
To, że mam inne zdanie od Ciebie, nie znaczy, że zwracam Ci uwagę. :-)
Pisałam przecież, że MOPS ma najlepsze rozeznanie, więc nasze  tak, lub nie - nie ma większego znaczenia. :-)
Pojęcie co do tego co może PCPR, PFRON, OPS akurat mam na własnej skórze. Ale nie wiem, czy moje braki w oprzyrządowaniu są ważniejsze od tej anteny. Bo jeśli człowiek jest pozbawiony wszystkiego i jedynym kontaktem ze światem jest telewizor i komputer, to nie mam sumienia go dołować i mówić, że nie ma się starać o coś co inni uważają za luksus.
Pomoc zawsze jest możliwa, tu też. Może ktoś ma zbędną antenę?
Zawsze można pomóc jak się chce.
Ale na tym Forum - jest tak, że jeden drugiego by kopał...., nie wiem, czy to zawiść, czy właśnie brak myślenia.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-30 16:39
Kryształek co do forum mam takie samo zdanie. Dlatego napisałam, że nie podaję swoich danych. A co do anteny ..... nie wiem ale mnie na nią też nie stać. Nie tęsknię za wieloma kanałami.
Nie znam skrótu OPS ale co do PFRON i PCPR znam po sobie. A czy dołuję? Nie sądzę, bo warto znać czasem czarną prawdę niż się łudzić. :-)

Bodzio też pozdrawiam i jest ok :-)
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-10-30 16:58
OPS - Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zdaje się, że już od 2012 roku w niektórych częściach Polski sygnał telewizyjny będzie tylko cyfrowy, a te anteny na balkonie bez dekodera cyfrowego będą bezużyteczne.
Oznacza to, że nie będzie można oglądać żadnej stacji w tym TVP, Polsat, TVN i mówię o dostępnych za darmo.
Od 2013 roku sygnał ma być już tylko cyfrowy.

Powtarzam, że renciści socjalni mogą od 2012 roku dorobić 70 % średniej krajowej czyli renta + płaca ok 2100 zł na rękę.

Ci co nie mogą pracować i dorabiać, niech podziękują tym co walczyli o możliwość większego dorabiania do renty.
Od tej pory rencista socjalny będzie traktowany jak zdolny do pracy. Nie możesz pracować, trudno giń. Silniejsi socjalni pokonali słabszych i załatwili ich na cacy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-30 18:05
Dokładnie myślę tak samo. Socjalni nie powinni pracować, nie dlatego, że zabiera im się prawo do realizowania siebie, ale dlatego, że zabiera się prawo do godnego życia słabym.
Wracając do anteny -  Barnaba wreszcie wyjaśnił w czym jest problem.
A co Autora wątku, to nie przejmuj  się tym co piszą "mędrcy" tego Forum, tylko staraj się zrealizować swoje potrzeby.
Idź do MOPS-u, czy zdobędziesz kasę, tego nie wiem, ale próbować warto :-))))
Życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor dobczynski 72 Dodany 2011-11-01 15:44 Zmieniony 2011-11-18 12:39
wreszcie  - dziękuję za radę  [kryształek]
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-11-02 12:31
Kryształek dzięki za szersze spojrzenie na problem.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-11-16 11:09
Barnaba24 napisał:"
Zdaje się, że już od 2012 roku w niektórych częściach Polski sygnał telewizyjny będzie tylko cyfrowy, a te anteny na balkonie bez dekodera cyfrowego będą bezużyteczne.
Oznacza to, że nie będzie można oglądać żadnej stacji w tym TVP, Polsat, TVN i mówię o dostępnych za darmo.
Od 2013 roku sygnał ma być już tylko cyfrowy."

Muszę tu wtrącić swoje trzy grosze. Masz rację ale nie do końca . Anteny z balkonów nie znikną tylko będą zastąpione przez inne. Na dzień dzisiejszy wygląda to tak (oczywiście może się coś zmienić ).
Cena takiego zestawu z anteną (nową) wynosi dzisiaj  od 200 - do 400 zł. Problem tylko tkwi w odbiorniku TV. Możliwe że Wasz telewizor spełnia warunek i możliwe jest podłączenie do niego dekodera. Wystarczy sprawdzić czy ma on specjalne gniazdo wejściowe. (wygląda ono jak "kostka domina" i ma wiele dziurek lub igiełek) Jeśli tak, to już dziś możecie korzystać z tej formy przekazu. Jest znaczna poprawa w odbiorze sygnału i obraz bez tzw odbić  itp. zakłóceń.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-12-20 10:54
Oczywiscie do odbioru telewizji naziemnej cyfrowej będzie potrzebny dekoder do (starego typu telewizorów) lub telewizor który posiada juz wbudowany system DVB-T ewentualnie MPEG-4 teraz to jest standart w nowych telewizorach.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2011-12-20 21:33
Zgoda. Te "paskudne" telewizory z wczoraj ,dzisiaj już się tak nie psują jak kiedyś. I mamy go, mamy  i ciągle dobrze odbiera i gra i się nie daje wymienić na nowy lepssssszejszzzzy :-)
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-12-21 10:02
Masz rację mój miał 18 lat. i dużo kasy dałem w naprawę ale poszedłemm po rozum do głowy i kupiłem sobie LCD/Led - Philipsa 32 cale za 1.099 zł. sprawuje sie dobrze i odrazu przystosowany do odbioru TV cyfrowej.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-12-21 16:53
Ostatnio widziałem telewizor 3D, boskie doświadczenie.
Gościu jak leciał z tyczką to myślałem że mi w klatę ją wbije.
Kupię sobie taki TV jak stanieją.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-12-22 09:49
Barnaba masz rację jest to już wypaśiony TV ale kosztowny.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-12-25 17:45
Teraz kosztowny, ale zdaje się TV Manty taki polski producent też oferuje 3D za mniej niż 2000 zł.
Pamiętacie ceny pierwszych płaskich TV sprzed kilku lat, po 10 000 zł. Teraz można mieć TV za 1000 zł.
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-12-25 17:53
To prawda sprzęt RTV teraz jest znacznie tańszy bo jest go naprawdę dużo i człowiek zachodzi w głowę co kupić ale zawsze pozostaje ten dylemat wiem po sobie.
Nadrzędny Autor maciej_k Dodany 2012-01-17 23:08
heh, niezły wątek i dobre pytanie ;-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / sprawa telewizij cyfrowej (20959 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill