www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Operacja oka a renta (5371 - wyświetleń)
- Autor janek20 Dodany 2011-02-23 11:18
Witam,

Jestem osobą młodą uległem wypadkowi w pracy. Miałem 3 - operacje oka sztuczna soczewka, itd.

Składałem na odszkodowanie dostałem 20% uszczerbku na zdrowiu. Lecz nie przyznano mi renty napisano  Nie jest Pan niezdolny do pracy.

Chciałbym napisać jakieś odwołanie tylko jak? Możecie mi pomóc. Prawdopodobnie wątpie abym mógł wykonywać pracę w swoim zawodzie technik górnictwa podziemnego w czerwcu koncze szkołę i egzamin zawodowy.

I wątpie abym przeszedł badania - na badaniu wzroku czytam tylko te dwie linijki od góry duże litery więcej nic jedynie przez taka małą dziurka lepiej widze ew, po zalozeniu oklularoch jakis.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-02-23 12:49
Nie musisz pracować w wyuczonym zawodzie. Moim zdaniem nie masz żadnych szans na rentę.

Poczytaj wyroku Sądu Najwyższego
I UK 103/06
I UK 191/07

Pamiętam inną sprawę. Student górnictwa stracił oko - całe. Sąd Najwyższy odmówił mu przyznania renty, bo jego kwalifikacje pozwalają na inną pracę niekoniecznie w górnictwie czy pod ziemią. Tam chodziło, że bez oka nie widzi głębi i nie potrafi odczytać projektów.

Skoro oni nie dostali renty przy znacznie gorszych schorzeniach to ty tym bardziej. Ale próbuj, tego nikt ci nie zabroni.
Nadrzędny - Autor janek20 Dodany 2011-02-23 19:40
Rozumiem w takim razie lepiej spokój sobie dać.

Tylko ciekawe czy przyjmą mnie z tą wadą co posiadam do pracy pod ziemią. Jeszcze jeden semestry aby szkoły mam, więc szkoda byłoby gdyby nie przyjeli. Stracone tylko 2 lata.

A co do odszkodowanie warto pisać odwołanie? 20 % przyznali mi.
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2011-02-23 21:04

>20 % przyznali mi.


Orzecznik ZUS przyznając procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu, w przypadku utraty soczewki, uwzględnia obniżenie ostrości wzroku oraz koncentryczne zwężenie pola widzenia. Oczywiście oceny "dokonuje" posiłkując się tabelami: tabelą ostrości wzroku i tabelą koncentrycznego zwężenia pola widzenia.
Tak więc wysokość Twojego odszkodowania w prosty sposób zależy od sprawności Twoich oczu.

Jest jednak pewne ograniczenie,  ogólny procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu nie może wynosić więcej niż 35% za jedno oko i 100% za oboje oczu.
.
Nadrzędny - Autor janek20 Dodany 2011-12-24 15:52
Proszę o usunięcie mojego posta.

Posts may only be edited a limited time after their original submission. This time limit has expired.
Jeśli sądzisz, że to błąd, możesz o nim poinformować administratorów. Prosimy dołączyć dokładny opis błędu oraz datę wystąpienia.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-12-25 17:41
posta możesz edytować chyba do 15 minut po jego napisaniu. Później nie ma szans.
Jakby każdy zmieniał treść posta kiedy chce, to dyskusja by się nie kleiła.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-12-27 08:27
Odwoływać zawsze się można  tylko w Twoim wieku zakładając ,że przyznano by ci rentę  . To dadzą Ci  parę groszy i co dalej.. Będziesz za  nie żyć do końca życia..??? Skończ technikum  zdaj maturę zdobądź wykształcenie , które ci umożliwi pracować  mimo  Twojej wady wzroku...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Operacja oka a renta (5371 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill