www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie a amputacja piersi (6180 - wyświetleń)
- Autor diana26 Dodany 2011-12-29 15:26
witam
Mam problem z napisaniem odwołania do wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawnosci.Pisze to w imieniu mojej babci....Babcia jest po amputacji piersi i został przedzielony jej stopień umiarkowany niepełnosprawności jest to osoba stasza ma 79lat potrzebuje opieki ale jej nie przyznali stopnia znacznego.Dlatego proszę o pomoc w napisaniu takiego odwołania. Z góry dziekuje i pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-12-29 19:12
diana26 a jaki sens jest ciągać babcię po komisjach? Ma już 79 lat i ma prawo do dodatku pielęgnacyjnego, jak i do zniżek na przejazdy. Ma praktycznie wszystkie uprawnienia.
Stopień umiarkowany od znacznego w najniższym świadczeniu rentowym różni się tylko tym dodatkiem pielęgnacyjnym niczym więcej. Dwóch dodatków babcia nie dostanie i wiem o tym na 100%.
Nie bardzo rozumiem co chcesz zyskać.

Na tym forum wrzuć w szukaj okularnica,wpisz odwołania i zaznacz treść postów. Znajdziesz tam odwołania.
Nadrzędny - Autor diana26 Dodany 2011-12-29 19:53
Tak wiem ze babcia ma dodatek pielegnacyjny.Staram sie o zasiłek pielęgnacyjny na babcie bo jednak potrzebuje opieki a ja nie pracuje.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-29 19:59
nie ma takiej opcji byś pobierała kase za opieke nad babcią chyba że ci sama zapłaci
Nadrzędny - Autor diana26 Dodany 2011-12-29 20:17
nie wiem jak dokładnie sie to nazywa (chyba usługi opiekuńcze) składa sie dokumenty w urzedzie gminy o orzeczeniu niepełnosprawnosci znacznym  i pieniadze wypłacaja za to ze sie opiekuje tylko trzeba spełnic odpowiednie warunki
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-12-29 20:46
to się nazywa świadczenie pielęgnacyjne i wynosi 520 zł miesięcznie. Od 1 stycznia 2012 zanim przyznają takie świadczenie to porządnie sprawdzą, bo właśnie wnuczkowie fikcyjnie opiekujący się babcią ( nie piszę o tobie) są główną przyczyną wyłudzeń tego świadczenia.

Więc poszukaj sobie po google świadczenie pielęgnacyjne, to jest o co pytasz.
Tylko chyba jest tak, że osoba wymagająca opieki musi mieć orzeczoną niezdolność do samodzielnej egzystencji, cokolwiek to znaczy.
Nadrzędny - Autor diana26 Dodany 2011-12-29 21:07
no własnie o to swiadczenie mi chodzi...tak własnie dlatego szukam jakiegos odwołania bo babcia jest po amputacji piersi i sadze ze powinno przysługiwac jej znaczny stopien niepełnosprawnosci bo tez i jest juz staruszka ma prawie 80lat i potrzebuje opieki.dziekuje
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2011-12-30 16:48
Diano26, z twoich postow wynika jedno, że Twoja babcia MUSI mieć dawn. I gr, bo Ty NNIE MASZ PRACY! Pomyśl czy to o.k. wobec babci, której TY NIE POMOŻESZ W  NICZYM.
Ella napisała ci prawdę - chcesz babcię  ciagać po komisjach bo... ty nie masz pracy! Jesteś na tyle młoda, że pracę znajdziesz, ale wolisz jałumużnę z Opieki Społecznej - NIE MASZ ŻADNYCH AMBICJI I WSTYDU! Opiekuj się babcią za darmo skoro ją kochasz i jesteś taka chętna!
GUZIK WIESZ O BABCI I JEJ CHOROBIE CZY WIESZ, ŻE TRZEBA JEJ ZMIENIAĆ PIELUCHY, MYĆ ITD.?! WĄTPIĘ, WIESZ TYLKO O AMPUTACJI PIERSI!
Nadrzędny - Autor diana26 Dodany 2012-01-01 21:45
To jest swiadczenie dla mojej babci a opiekuje sie nia mama ja tylko pomagam nie oceniaj mnie bo nie wisz jaka jest sytuacja....Prosiłam o pomoc w napisaniu anie ocenianiu mnie!!...
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-02 20:19
Świadczenie nie jest dla babci tylko dla osoby występującej- czyli dla Ciebie - będziesz kasę oddawać babci?
Sama napisałaś prawdę i to Twój plus. Babcia i tak dostaje  dodatek.Dajcie sobie luzu.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-01-02 22:14
I tu rea ma rację diano. Cytuję twój post

>Autor diana26 Dodany 2011-12-29 20:53 Tak wiem ze babcia ma dodatek pielegnacyjny.Staram sie o zasiłek pielęgnacyjny na babcie bo jednak potrzebuje opieki a ja nie pracuje. .>


Więc komu ma być ten zasiłek pielęgnacyjny? Czy nie lepiej jak rozejrzysz się za jakąś pracą nawet dorywczą?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odwołanie a amputacja piersi (6180 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill