www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca osoby niepełnosprawnej w 2012 roku (9522 - wyświetleń)
- Autor boleksaba Dodany 2011-12-31 06:14
jak będzie wyglądać po nowym roku sprawa osób niepełnosprawnych które będą miały zgodę od lekarza na pracę w wymiarze 7 godzin na dobę--czy to będzie wtedy cały etat tak jak jest teraz czy etat na 7(8?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-31 17:40
miał być cały etat tak coś krzyczeli ale ucichło
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-01-02 11:54
JEśli lekarz wyda zaświadczenie o celowości stosowania skróconego czasu pracy, wówczas dla osoby niepełnosprawnej pełnym etatem będzie 7 godzin
Nadrzędny - Autor boleksaba Dodany 2012-01-03 15:16
a u mnie w firmie po zgodzie od lekarza na pracę w wymiarze 7 h dziennie dostaje się aneks do umowy i nie jest to już cały etat tylko 7(8 a swoją drogą to jak długo TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY będzie jeszcze zwlekał z rozpatrzeniem tej sprawy to są kpiny
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2012-01-15 18:04
Cyt"JEśli lekarz wyda zaświadczenie o celowości stosowania skróconego czasu pracy, wówczas dla osoby niepełnosprawnej pełnym etatem będzie 7 godzin ."
-pytanie czy ósma godzina będzie refundowana ?
Cyt"a u mnie w firmie po zgodzie od lekarza na pracę w wymiarze 7 h dziennie dostaje się aneks do umowy i nie jest to już cały etat tylko 7(8 a swoją drogą to jak długo TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY będzie jeszcze zwlekał z rozpatrzeniem tej sprawy to są kpiny"
-pytanie czy to jest zgodne z prawem ?
w mojej Firmie / była sp-nia inwalidów a obecnie PPH SA / jest na etacie lekarz medycyny pracy i  nikomu nie podpisał na 7 godzin nawet osobom ze stopniem ZNACZNYM pewnie ma zakaz odgórny od właściciela firmy natomiast jak ktoś przyniósł takie zaświadczenia podpisane przez lekarza medycyny pracy np: z innej przychodni to ono nie będzie honorowane a nawet się mówi ze z takimi osobami będzie rozwiązana umowa o pracę

uważam że inwalidzi zostali sami ze swoimi problemami rząd się na nas wypiął byliśmy potrzebni tylko do głosowania - normy do wykonania są bardzo mocno wyśrubowane że nawet osoby pełnosprawne ich nie wykonują a TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY…. odłożył tę sprawę na później do rozpatrzenia…. to ściema czekają jak inwalidzi się zachowają czy będą krzyczeć czy nie bo jeśli TAK to będą dobry wujkiem i może coś załatwią ;-)

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-01-15 18:55
Za te same pieniądze będzie trzeba pracować 8,a nie 7 godzin.Lekarz zakładowy pracuje dla pracodawcy,a nie dla pracowników.To samo jest w ZUS.
Nadrzędny - Autor kucyk24 Dodany 2012-01-16 01:54
O celowości skrócenia czasu pracy wypowiada się lekarz medycyny pracy a nie lekarz zakładowy. Dodatkowe zaświadczenie jest ewidentną durnotą ale zarówno mi jak i innym osobom z mojej pracy, różni lekarze nie robili żadnych problemów.
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2012-01-16 04:37 Zmieniony 2012-01-16 04:47
@siwek @kucyk24  - jak napisałem wyżej w moim zakładzie jest  między innymi też przychodnia lekarska / świadczy usługi dla ludności na  NFZ i też prywatne wizyty / jest w niej również lekarz MEDYCYNY PRACY i szefostwo firmy tylko od niego honoruje zaświadczenia o pracy na 7 godzin których on nikomu nie wydaje pomimo że nawet osoby ze stopniem ZNACZNYM zgłaszające się do niego z dokumentami od swoich lekarzy prowadzących specjalistów -  stwierdzających celowość pracy na 7 godzin -  normalnie mafia  :-( . Z Twojej wypowiedzi rozumiem że pracujesz po „staremu” 7 godzin i ósmą godzinę masz refundowaną ?
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-01-16 09:35
Ludzie, powiedzcie mi jedno: skąd w wielu postach pojawia się pojęcie: "pracujesz po „staremu” 7 godzin i ósmą godzinę masz refundowaną?" ??????????????????????
Na czym, wg Was, ma polegać refundacja ósmej godziny? Jak? Z czego? Przez kogo? Jak wywnioskowaliście jakąkolwiek refundację za godzinę pracy wchodzącą w normalny czas pracy-etat zatrudnionego?

Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś ma zalecony 7-godzinny czas pracy a pracuje 8 godzin, godzina ósma jest nadgodziną - czyli podlega innym, zwyczajnym zasadom wynikającym z KP. Ale refundacja?
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2012-01-16 16:05 Zmieniony 2012-01-16 16:13
@ bluengel
U mnie w pracy  „po staremu” było tak – pracowałem autentycznie 7 godzin dziennie (6-13) 35godzin tygodniowo praca akordowa, na pasku od wypłaty widnieje pozycja Skrócony Czas Pracy i kwota pieniężna która uzależniona była od wypracowanego akordu, dopłacał do ósmej godziny pracodawca on dostaje przecież dofinansowanie na każdego niepełnosprawnego -  to takie proste :-)
Nadrzędny - Autor m166 Dodany 2012-10-08 19:05
Witam
Czy coś się ruszyło w tej sprawie?. TK przywrócił dni wolne gdy dzień świąteczny przypadnie w sobotę to może coś w naszej sprawie uczyni.
Co o tym sądzicie ?
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-10-09 16:10
Jak ktoś NIE MOŻE PRACOWAĆ 8 GODZIN TO NIE PRACUJE!!! Jak pracuje to znaczy, że MOŻE! Co do tego mają głupoty wypisywane przez niektórych, m.in. jakieś refundacje??? :-(
Nadrzędny Autor m166 Dodany 2014-06-06 11:50
Dzisiaj Sejm ma się zająć ustawą o rehabilitacji aktywizacji i zatrudnieniu osób niepełnosprawnych. Ciekawe czy coś sensownego wykombinują ,może wprowadzą ponownie to co wcześniej zabrali ;-)
pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / praca osoby niepełnosprawnej w 2012 roku (9522 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill