www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Odmowa zatrudnienia (Strona 2) (36493 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor poldi Dodany 2012-03-30 17:46
Te słowa pisze do marco_21 jesteś Mistrzem Świata w obszczywaniu na odległość
Nadrzędny - Autor poldi Dodany 2011-12-29 15:34
Na padaczkę jestem chory już ponad 30 lat. Wiele zakładów pracy w mojej historii zawodowej. Albo ukrywałem chorobę albo się do niej przyznawałem. I to był koniec mojej pracy. ZUS robi z nas kaleki wydając orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy. Wciska nas do sfery ubóstwa i zmusza do życia za grosze, które wystarczą na opłaty. Wielu z nas przy stworzeniu odpowiednich warunków mogło by dać coś dla tego kraju. A nie tylko być kulą u nogi. Solidne wykształcenie nie daje pewności zatrudnienia. Pracodawcy boją się zatrudniać ludzi chorych na padaczkę. Jedna z przyczyn jest to że mają mierna wiedzę na temat tej choroby. Ludzie chorzy na padaczkę są postrzegani jak ludzie klasy C. Nas się nie ocenia za wiedzę za umiejętności tylko za mały wycinek naszego życia związany z chorobą.
Moja dobra rada jeśli jesteście w stanie to zostańcie swoimi szefami wtedy nikt was nie będzie oceniał. Pozdrawiam Poldi
Nadrzędny - Autor marco_21 Dodany 2011-12-29 17:52
Własna firma, fajna sprawa.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2011-12-30 17:10
Kadrowe i właściele czytają kody orzeczeń. Wiedz, że lekki stopień nic nie daje pracodawcy.
Padaczki każdy się boi.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor marcin-warszawa Dodany 2011-12-31 17:05
Poldi!!! Całkowicie się z tobą zgodzę gdyż sam jestem od urodzenia chory a jestem z wyższym wykształceniem - tylko gdzie nie pracowałem to  bez względu czy się przyznawałem czy nie to po ujawnieniu choroby skutki były takie same - zwolnienie z przyczyn chorobowych. Moim zdaniem jest to iż nie ma tolerancji co do osób z tą chorobą i są po prostu tak samo traktowani jak ludzie z AIDS, HIV - tylko nie ma przymusu co do zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Pracodawcy wolą płacić kary niż zatrudniać osoby niepełnosprawne są za niskie kary.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-01-01 19:32
A jak taki przymus miałby wyglądać?
Nadrzędny - Autor marcin-warszawa Dodany 2012-01-02 18:55
JEST PRZEPIS USTAWA W PRAWIE PRACY O OBOWIĄZKU ZATRUDNIANIA W FIRMACH POWYŻEJ 25 STANOWISK PRACY TO 1 STANOWISKO DLA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ TYLKO PÓKI KARA ZA NIEZATRUDNIANIE OSÓB NIEPEŁNOSPPRAWNYCH BĘDZIE WYNOSIĆ 100 ZŁ A NIE 10 000  TO PRACODAWCY NIE BĘDĄ SIĘ TYM PRZEJMOWAĆ BO I TAK POWIEDZĄ ŻE TO JEST NIEŚCIĄGALNE
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-01-03 08:53
Jasne, że jest taki przepis, ale to nie przymus tylko negatywna zachęta. Zresztą dobrze byś się czuł w pracy gdybyś wiedział że jesteś przyjęty z musu a nie za kwalifikację?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 01:10
Ja jestem za przymusem... innej drogi nie ma... rogal... Jak ciebie się udało dostać pracę to się ciesz i trzymaj ją, abyś jej nie zgubił...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 01:07
10 tyś. to i tak mało, to rząd i kancelaria powinni świecić przykładem, pokazywać, że warto zatrudniać osoby niepełnosprawne... Lecz rząd i prezydent jak i cała reszta biurokracji ma niepełnosprawnych w "głębokim poważaniu"...
Nadrzędny Autor poczta12 Dodany 2013-01-31 21:09
chcial  opowiedziec  ze  tez  szukam  pracy  cieszko 

jestem  ososba  niepenosrwna  podam  ci  gg44035843
Nadrzędny Autor Hellsing20 Dodany 2012-01-01 22:14
Hehe poldi masz racje ale nie kazdy ma szanse na start z wlasnym interesem:D
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-01-29 11:31
a to ciekawe, w zeszłym roku (2012) znalazłąm ogłoszenie że w Piasecznie poszukują osób sprawnych manualnie do montażu kabelków ale okazało się że lekki stopień to za mało, dodam że oferowali transport z pętli wilanowska i oferowali do wynagrodzenia dodatek stażowy, ale cóż jak wspomniałam stopień lekki to za mało
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2013-01-30 01:14
Oni chcieliby za pewnie sprawnych fizycznie z najwyższym stopniem niesprawności... wręcz komandosów...  :-p
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Odmowa zatrudnienia (Strona 2) (36493 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill