www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Niepelnosprawna córka a ginekolog (9268 - wyświetleń)
- Autor tenia42 Dodany 2012-01-06 12:42
Moja córka ma 21 lat.Próbuje ja namówic na wizytę u ginekologa.
Była ze mną, Nie przy badaniu,próbowałam jakos zapoznac z gabinetem.
Lekarka niestety nie pomogła  w niczym. Dala jedynie skierowanie na usg miednicy mniejszej.
Córka jest dziewicą. Temat seksu i wogóle tych spraw damsko-meskich jest dla niej niezrozumialy..
Ma nieregularnie okres srednio co dwa miesiace dość obfity, najprawdopodniej jest to spowodowane
zażywanymi lekami przeciwpadaczkowymi.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-01-06 13:19
Pani Tereso,

Myślę, że jeśli chciałaby Pan uzyskać jakieś porady, to może warto podać:
1) Jaka jest, mniej więcej, niepełnosprawność córki
2) Że chodzi (jak zakładam) o pomoc w znalezieniu odpowiedniego lekarza w Krakowie (zgadza się?)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-08 16:40
A  skąd ty Ioto wiesz, że z Krakowa?????!!!
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-01-08 17:43
REA,

> A  skąd ty Ioto wiesz, że z Krakowa?


[ironia] Albowiem posiadłam przerażającą umiejętność czytania profili użytkowników i jak czegoś nie wiem o kimś, kto się właśnie zarejestrował, to sprawdzam, czy nie napisał tego w swoim publicznym profilu ponieważ - co zaskakujące - to się zdarza. Straszne, nie? [/ironia]

Pani Tereso,

Niestety ja pomóc osobiście nie mogę, bo to zupełnie nie mój region Polski. Mam nadzieję, że zrobi to jakiś Krakus, a jak nie, to polecam jeszcze jedno forum osób niepełnosprawnych (gdzie jest więcej bardziej aktywnych użytkowników) - http://www.ipon.pl/forum/index.php
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-08 18:13
To czemu zadajesz pytanie:

>(jak zakładam)
>lekarza w Krakowie (zgadza się?)


Fakt: nie czytam "profili".
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-01-08 18:22

> To czemu zadajesz pytanie:


Ponieważ zawsze jest możliwe, że córka jest gdzieś indziej i należy znaleźć usługę w Jej miejscu zamieszkania a nie w miejscu zamieszkania Matki. Albo że obie znajdują się teraz poza miejscem zamieszkania... Jeśli staram się "zgadywać" na podstawie danych, których ktoś nie potwierdził wprost, to sygnalizuję, że nie jestem pewna, czy zgaduję prawidłowo. Zaskakuje mnie, że kogoś to zaskakuje. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania tego rodzaju, to może przenieśmy się z nimi gdzieś indziej?
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-08 18:45

>Zaskakuje mnie, że kogoś to zaskakuje.


Myślę, że nie tylko mnie.

>Jeśli masz jeszcze jakieś pytania tego rodzaju, to może przenieśmy się z nimi gdzieś indziej?


Po co? Pytanie zadałam - jakąś odp. otrzymałam. :-)

Czy czasem nie uważasz się za kogoś więcej niż zwykły człowiek i o.n.? To pytanie retoryczne.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2012-01-06 16:06
Niepelnosprawna córka a ginekolog, a na czym ta niepełnosprawność polega? Z opisu mogą domyśleć się, że chodzi i zapóźnienie rozwojowe.
Nadrzędny - Autor tenia42 Dodany 2012-01-07 18:27 Zmieniony 2012-01-07 18:30
Córka ma 21 lat.Niepelnosprawna w stopniu znacznym padaczka.Nie przepraszam komisja uznala,ze umiarkowany stopien.Walcze juz od kwietnia 2011 o uznanie dalej znacznego stopnia przyznanego wczesniej. Sam fakt,ze majac 20 lat ukonczyła gimnazjum specjalne,swiadczy o jej problemach w komunikacji słownej,pisaniu,czytaniiu.nie opanowała podstawowych wiadomosci. Obecnie uczy sie w szkole przyspasabiajacej do pracy. Jednak do zadnej sie nie nadaje,nic umie zrobic sama.wszystkie czynności wykonuje pod nadzorem.Nie umie nic samodzielnie zalatwic.
Chciałabym isc z nia do ginekologa,jednak w normalnym gabinecie nie znajde zrozumienia i pomocy.Byłam ale ona skrepowana mimo,ze nic sie działo nie nawiązała zadnego kontaktu z lekarką. Jedynie to namówiłam ja na wykonanie usg miednicy malej przez powłoki brzuszne.
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2012-01-17 09:51
Jeżeli jesteście z Krakowa można spróbować u lekarza ginekologa, który jest również ginekologiem dziecięcym. Ja ze swoją 9 letnią córką byłam kilka razy u p. dr Małgorzaty Migdał. Przemiła lekarka, bardzo delikatna, świetny stosunek do dziecka. Ja panią dr znalazłam w prywatnej przychodni na ul. Madalińskiego:
http://www.madalinskiego-krakow.pl/index-1.html

U nas nie było jakiś poważnych problemów, ale wizyta odbyła się bezstresowo :-))

(dla mnie trochę kłopotu sprawiło położenie gabinetu - stara kamienica, I piętro, wózek inwalidzki córki przypięłam na podwórku do trzepaka, i wniosłam ją na rękach - ;-) jeszcze mogę :-)

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor tenia42 Dodany 2012-01-17 10:04
Nie stac mnie na prywatnego lekarza.
Ja nie pracuje,odebrano mi swiadczenie pielegnacyjne uznaja,ze córka jest zdrowa.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Niepelnosprawna córka a ginekolog (9268 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill