www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS (6568 - wyświetleń)
- Autor barbs Dodany 2012-01-20 01:01 Zmieniony 2012-01-20 01:03
Witam
Chciałam z góry powiedziec że przewertowałam całe forum i poczytałam
Zwracam się z ogromna prośba bo nie spotkalam się do tej pory z taka sytuacja , ze orzecznik ZUS wydaje orzeczenie w którym pisze ze w
-" oparciu o obowiązujące przepisy jest Pani (ja ) całkowicie nie zdolna do pracy"-

I w tym samym momencie otrzymuje drugie pismo że sam ZUS podważa tę opinię i pisze-" został zgłoszony zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS "-

co w takiej sytuacji

Dziękuje

Oraz co to oznacza całkowicie nie zdolna do pracy , bo zapewne Komisja ZUS  będzie chcieć podważyć orzeczenie pierwsze o całkowitej niezdolności i przepchnąć o częsciowej niezdolności( bo  nigdzie sie nie doczytałam zeby Komisja Zus komuś zmieniła na korzystniejszy wariant ) - jak znam życie jak to się do swiadczeń rentowych ? Znaczy że jeśli częściowa niezdolność to nie dostanę renty ???? konkretnie pieniędzy ?

przepraszam za może trywialne pytanie ale do tej pory nie miałam z rentami nic wspólnego i nie wiem co to znaczy ,

I sprawa się robi problematyczna gdyż dotyczy renty koordynacyjnej , tzn przebywam w innym kraju niż Polska , i tutejszy urząd właściwy sprawom rentowym wystosował pisma do ZUS

Koordynacyjna , dlatego ze brane są lata pracy w Polsce i w kraju w którym przebywam
W tutejszym kraju , nie ma czegoś takiego jak stopnie niepełnosprawności , albo się jest chorym albo nie ( myślę ze to o wiele zdrowsze podejście do chorego tematu )

I teraz, miałam   dwie komisje (pierwsza na potrzeby tego kraju , druga na dokumentach unijnych  dokumentu unijne  orzekające o mojej niepełnosprawności , - niezdolności do pracy  ,i teraz  kontra podważający je wszystkie   ZUS )

Ale to już mniejsza o to bo interesuje mnie procedura w Polsce
Co w takim przypadku , ja nigdy nie stawałam na komisje w Polsce , bo zachorowałam w innym kraju i w innym wysłany został wniosek rentowy , nie mniej część tej składkowej renty będzie /lub nie płacił ZUS

I teraz jeśli przy częściowej niezdolności do pracy nie ma swiadczenia pieniężnego ( o i le dobrze rozumuję ) , to mogę otrzymać zaświadczenie o niepełnosprawności bez pieniędzy ???
Znaczy bez świadczenia i bez możliwości pracy ????

To byłby hicior jakiś , ale mam nadzieje ze się gdzieś mylę

oraz jaka to różnica między tymi stopniami zupełnie nie mogę się połapać
niezdolność do pracy to cos innego niż niepełnosprawność?
To już wogole wychodzi poza mój chory łeb ,jak to jest ?

Bardzo dziękuję za podpowiedzi jakieś w tym temacie

i jeszcze , a jak mnie uzdrowią bez oglądania mnie to do którego sśdu mam isć  w Polsce ? czy gdzie bo tu czytam że każdy sie sądzi - no prawie
Nadrzędny - Autor barbs Dodany 2012-01-20 13:37
nie znajdzie się nikt chetny do pogadania w tej sprawie ? plisss
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-20 17:31
Barbs, piszesz o innym kraju-pewnie Anglii - tam są inne standarty. Musisz jak to w Polsce, cierpliwie czekać. ZUS może zgłosić "wadliwość" - zgodne z Ustawą w Polsce.
Łopatologicznie- nie chcą dać Ci renty - całkowita niezdolność (wiąże się to z kasą) i będą kombinować  itd. Musisz połączyć prawo z UE i nasze. WALCZ! :-)
Nadrzędny - Autor barbs Dodany 2012-01-20 18:07
tak włsnie podejrzewam że chcą sie wymigac od płacenia]
Ale czy to jest mozliwe ?
jaka kasa wchodzi w gre , gdyby z tej całkowitej niezdolności wydanej przez orzecznika ZUS , komisja zrobiła częsciową niezdolnośc , jaka to kasa ? jakiego rzędu ?

oraz czy to byłoby możliwe zeby z tej decyzji orzecznika ZUS zrobili cos zupelnie innego i napisali mi ze ja niby zdrowa jestem ?

to jest mozliwe ?
Nadrzędny - Autor barbs Dodany 2012-01-20 19:33
ok znalazłam gdzieś ze częsciowa niezdolnośc to 75 % całkowitej niezdolności

to tylko 15 procent w razie gdyby cos uległo zmianie

ale może sa jeszcze jakieś inne rzeczy w związku z tym o których nigdzie nic nie pisze
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2012-01-20 19:45
bedzie ci trudno z polskim zusem,ale walcz z nimi!!!!!!!!!!trochę za mało danych by ci doradzić.
Nadrzędny Autor barbs Dodany 2012-01-20 20:32
piotr a jakie dane żeby Ci podać , to Ci podam , co poczeba ;p
Wlasnie się doczytałam ze jest opcja podania do prokuratury lekarzy orzecznikow ZUS ( tych z komisji ) jeśli ich decyzja będzie znacząco rózna - jakos tak to brzmiało

Co prawda ja nie wiem jakiego zarzutu dotyczy ten protest ZUS  bo tam nic nie pisze z jakiego powodu ,

Piotr to co podac jakie dane
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-21 16:43
barbs kliknij na piotr341 i masz możliwość na prywatną wysyłkę której tu na forum nikt nie przeczyta. Jak klikniesz na nick szukaj gdzie pisze wyślij wiadomość. Napisz i wyślij. I to już wszystko.
Nadrzędny Autor barbs Dodany 2012-01-21 23:13
moi drodzy przy rencie koordynacyjnej składkowej ( czyli z kilku państw ) po to są unijne druki i przepisy w tym temacie , zeby je przestrzegać

Nie można być beneficjentem unijnym i tylko brać nic nie dając w zamian

Polska jest w Uni i tak szybko się z niej nie wyplącze ( można zobaczyć jak Grecja już chciała sobie wyjśc Portugalia etc etc )co za tym idzie musi przestrzegać unijnego prawa -które jest ponad polskim
i tak dla przykładu jeśli renta składkowa byłaby z 5 państw ? To uważacie ze musiałabym  w pięciu stawać na komisję?
PO 5 KOMIJSI PO 5 ODWOŁAN ETC ETC  , to nie tedy droga toku rozumowania

Staje się wTYLKO  tym kraju w którym złożyłam wniosek I KTÓRY PROWADZI  moja sprawę

Także roszczenia inne są – nie będę brzydko mówić
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS (6568 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill