www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy ktos z Was wygrał rentę z ZUS? (Strona 5) (426308 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor kucmarta Dodany 2015-11-25 03:35
Też tak miałam .
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2011-12-19 11:43
Witaj ja Z Zusem potykam się już 4 lata i jak byłem w Zusie pytać to powiedzieli mi że nie jestem ubezpieczony za namową znajomego poszedłem do NFZ i oni przysłali mi na piśmie że póki  trwa sprawa w sądzie nadal jestem ubezpieczony w tym czasie 4 razy byłem hospitalizowany i poprostu kseruję te pismo z NFZ i daję to szpitalowi i wszystko jest ok.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-12-19 13:56
A jaki jest Twój statut prawny..??.?   Z orzeczona  grupą inwalidzką z poza ZUS?? Czy normalnie bezrobotny... bez żadnej grupy inwalidzkiej..??
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2011-12-23 21:03
Mam stopień lekki na stałe ale odwołałem się bo przedtem miałem umiarkowany a zarejestrowany narazie w urzędzie nie jestem .
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2011-12-16 15:49
Olczatka, weź zaświadczenie z ZUS, że ubiegasz się o rentę - wystąpiłaś z wnioskiem. Do końca całego postępowania możesz korzystać z ubezpieczenia. W POZ czytają, dziwią się ale uznają -pisze tam na podst jakiego art. Załatwisz to tam gdzie składałaś wniosek o rentę. Jeśli masz 12 miesięcy składkowych (łącznie z chorobowym) możesz też w B.P.
Biegli jeśli nie są biegłymi ZUS BYWAJĄ obiektywni, ale... "kruk krukowi oka nie wykole". :-)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-12-17 08:47
Napisano  !!!Olczatka, weź zaświadczenie z ZUS, że ubiegasz się o rentę - wystąpiłaś z wnioskiem.!!
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Mam prośbę do administracji by tego typu wpisy były likwidowane..!!! Wpisy wprowadzające ludzi w błąd....

1. Przypomnę  orzeczenie Komisji lekarskiej ZUS kończy postępowanie  przed ZUS.. Orzeczenie komisji lekarskiej jest ostateczne i wchodzi  w życie z dniem doręczenia ..
A jeżeli  jest jeszcze prowadzone  postępowanie  rentowe ( badania przed organami ZUS lub zarządzone przez te organa ) .żadne zaświadczenie nie jest potrzebne..  ZUS opłaca  składki zdrowotne z automatu  z mocy ustawy o FUS i innych ustaw.

Po doręczeniu  decyzji komisji  lekarskiej ZUS .. o uznaniu za  zdolnego do pracy..
w danym  miesiącu i następnym  ZUS zapłaci jeszcze składkę zdrowotna danej osobie..
Skoro komisja lekarska ZUS uznała za zdrowego..
Czyli decyzja ZUS została doręczona 15 listopada . Składkę zdrowotną opłaci ZUS jeszcze w miesiącu grudniu.. 
Dlatego po otrzymaniu  orzeczenia komisji lekarskiej ZUS..
Nie pozostaje nic  innego jak zarejestrować się w urzędzie pracy.. jeżeli była renta wcześniej to należy się zasiłek dal bezrobotnych .. ( kiedyś tu na forum przytaczałem przepisy  wt ej sprawie) .
I Urząd pracy dalej nam będzie opłacał składkę zdrowotną niezależnie czy się zasiłek  dla bezrobotnych  należy czy nie..
ten stan rzeczy dopiero może zmienić prawomocny wyrok sądu.. Są może uznać za niezdolnego do pracy   . Co w praktyce oznacza ,że prawomocna decyzja komisji lekarskiej ZUS..przestaje obowiązywać z dniem uprawomocnienia się wyroku ..
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2011-12-19 18:22
Z Urzędem Pracy to chyba każdy wie!
Olczatka miała sytuację niejasną i spokojnie mogła korzystać z takiego zaświadczenia. Poza tym ono jest ważne do komisji po odwołaniu i otrzymania i uprawomocnienia się Decyzji!
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-12-20 07:43
Bzdury  piszesz i tyle w jakim trybie..??

  Co do uprawomocnienia .. Decyzja komisji lekarskiej  ZUS obowiązuje z chwila doręczenia stronom..  i w chodzi w życie  tak jak pisałem o ile  pozwany przez ZUS nie ma grupy inwalidzkiej  poza ZUS. Ale to i tak nie ZUS jest w takim przypadku płatnikiem..
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2011-12-28 12:29

>w jakim trybie..??


Dziesiątym w kole zębatym.
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2011-12-30 23:21
Ale namieszane, jestem w drodze do spotkania w sądzie, czyli wysłałam odwołanie do ZUS kilka dni temu, komisję mialam w listopadzie , nie moge się rejestrować w urzedzie pracy, bo to tak jakbym im powiedziała HEJ JESTEM ZDROWA DAJCIE MI PRACE ...

Wiec jesli jestem w tak zwanym zawieszeniu teraz to moge korzystac z lekarzy czy nie , nalezy mi sie refundacja leków?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-02 20:47
olczatka tak w sumie to już nie pamiętam, w którym etapie jesteś napiszę, więc ogólnie.
1. Pierwsza komisja lekarska-1 lekarz daje Ci Decyzję, że jesteś zdolna do pracy - masz termin odwołania - odwołujesz się - zaświadczenie z ZUS - ważne.
2. Druga komisja - 3 lekarzy - uprowamacnia się z datą do której możesz złożyć odwołanie - pozew do Sądu za pośrednictwem ZUS - do tej daty dalej ważne zaswiadczenie.
3. Spokojnie możesz się zarejestrować w Biurze Pracy, ale przedstawiasz tylko zaświadczenie o zdolności do pracy z ZUS-Decyzja. Nie dajesz i nie prosisz o zaświadczenie od lekarza prowadzącego. Wszyscy tak robią - potem PUP rozlicza się z ZUS.
Tak więc to co masz zrobić zależy od tego w którym miejscu jesteś.
SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU i powodzenia :-)
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-01-04 11:44
Rozmawiałam ze swoim urzędem pracy  ci powiedzieli mi, że jeżeli się u nich zarejestruje, to nie mogę się dowoływać od decyzji ZUS, bo tym samy uznaje ich racje. Dlatego nie rejestrowałam się , obecnie wysłałam odwołanie poprzez ZUS do Sądu
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-01-04 12:11
dziś jeszcze raz rozmawiałam z ZUS i Urzędem pracy, dziś w urzędzie nic nie wiedzą o takich praktykach jak napisałam wcześniej, szkoda, że nie wzięłam nazwiska. Ale ZUS też nie wie wszystkiego. Zadzwoniłam do Urzędu, pani powiedziała, że do orzeczenia jakie zus mi wystawił mam napisać świadczenie, że jestem zdolna podjąć pracę i na tej podstawie zarejestrują mnie, dostane zasiłek, co miesiąc będę chodzić na wezwania do urzędu, podpisywać listę i dostawać propozycję pracy.
Wnioski? Według mnie jeżeli takie oświadczenie napisze to to samo jakbym podłożyła się ZUSOwi- sąd powie- przecież pani podpisała oświadczenie, że jest pani gotowa do pracy, to o co chodzi?

Zadzwoniłam więc do ZUSu ponownie, pan twierdzi, że ZUS ludzie się rejestrują a później kiedy Sąd przywróci rente, to ZUS z PUP pracy sie rozlicza, tylko on podziela moje zdanie, nie powinnam pisać oswiadczenia, ale to jego prywatne zdanie. Inaczej już jest w PUP.Bez Oświadczenia nie dadzą mi zasiłku i koło się zamyka

Takie nasze prawo, chyba napisze do jakiegoś MINISTRA bo jest burdel w Państwie Polskim
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-05 05:59
Olczatka na każdej stronie różnych UP jest wypisane jakie  są niezbędne dokumenty do rejestracji, a i w Twoim MUSZĄ mieć druki i tam pisać - nic na gębę. Nie trzeba żadnych oświadczeń tego typu. Jeśli na ostatnim świadectwie pracy jest, że byłaś niezdolna do pracy to potrzebne jest zaświadczenie od lekarza o zdolności do pracy. W Twoim jednak przypadku takim zaświadczeniem jest Decyzja ZUS gdzie pisze zdolna do pracy. Nie podkładasz się bo to ZUS Cię uzdrowił, a ty się od tego odwołujesz. Co miesiąc też chyba nie wzywają bo po co. Niech ci proponują pracę - ale czy ją mają? Jeśli mają to cię nie muszą przyjąć właśnie na stan zdrowia - proste.
Sędzia zawsze orzeka na podstawie dowodów, zeznań świadków, biegłych i DOŚWIADCZENIA ŻYCIOWEGO- taka formułka, ale ta formułka może bardzo dużo w orzekaniu.
Zwyczajnie zeznajesz czemu się zarejestrowałaś. Nie ty pierwsza i nie ostatnia i ludzie mimo to wygrywają z ZUS.
Pozdrawiam - nie trzeba wszystkiego się bać - chyba, że masz kasę i z czego żyć, tylko termin do rejestracji i otrzymania zasiłku to zdaje się 6 miesięcy i możesz też zostać z niczym, chyba, że jest u Was sporo pracy. :-)
Nadrzędny - Autor bozkac54 Dodany 2012-01-05 15:11
witam
z tego co tu czytam,to można się starać w MOPsie o stopień niepełnosprawności i zarejestrować się w UP jako osoba niepełnosprawna i czekać w międzyczasie z odwołania na komisję w ZUS czy w sądzie
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-05 19:36
Przeczytaj jeszcze raz co pisze olczatka i potem moją odpowiedź. Nic tam nie ma o MOPS.
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-01-06 06:52
REA wszystko to wiedziałam, po za tym, że nie sprawdziłam terminów oczekiwań na rejestrację, ale uczynię to zaraz w poniedziałek, jeśli faktycznie takie długie terminy są to zaraz się zarejestruję przez internet, bo akurat jestem poza miejscem zamieszkania. Ale o konieczności złożenia oświadczenia powiedziała mi pracownica PUP , z czym oczywiście się nie zgadzam, jeszcze zorientuję się jak jest w innym mieście. Po za tym już napisałam pismo do Dyrektora tegoż urzędu z prośbą o wyśnienie na jakiej podstawie pracownik urzędu żąda takich oświadczeń mając decyzję ZUS. Dlatego chociażby bo takich nie ma na stronie tegoż PUP. Zanim napisałam, wszystko przeczytałam, dlatego tak mnie to wkurzyło.

O stopniu niepełnosprawności wiem:) mam zamiar tez to wykorzystać:)

Miłego weekendu wszystkim życzę.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-08 16:00
Czy pisze tak niezrozumiale? 6 miesięcy to granica, po tym czasie nie dostaniesz kuroniówki, do 6 miesięcy nie musisz się rejestrować - o to mi chodziło!
Jak u nich nie pisze to weź na to dowód, bo to Ciebie zobowiązuje. PUP podlega Staroście - możesz tam puścić kopię pisma.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-08 20:31
Pytam za kogoś i proszę o poważne odpowiedzi.

Ten temat choć nie dotyczy mnie osobiście bardzo interesuje.
Czy gostek mający 40 lat pracy, a nie pracujący od około 2-3 lat dostanie emeryturkę bez względu na wiek? Dodam, że jest wykształcony. Dlaczego i czy musi iść na tę kuroniówkę? Tylko po co?
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-01-08 21:48
No faktycznie- termin do rejestracji zrozumiałam, ze takie są terminy by złożyć dokumenty. Gdybym była już kiedyś bezrobotna, wszystkie te przepisy pewnie bym pojmowała w mig, a tak to różnie bywa:) o tym pół roku jakoś nie doczytałam na stronie PUP, niestety
Nadrzędny Autor fiury45 Dodany 2012-03-17 15:42
Poszukuje osob poszkodowanych w całym kraju przez lekarzy orzeczników Zus .
emel.fiury45@wp.pl lub gooo3@o2.g2.pl
Proszę o wszelkie informacie
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-01-09 20:47
Ja jednak nic nie rozumiem i co mam mu przekazać?
Mając sama świadczenie nigdy się tymi przepisami nie interesowałam. Ponownie proszę o odpowiedź na poprzedni mój post.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-01-10 19:32
Elu ja teraz nie jestem na bieżąco z przepisami. Olczatce też wcześniej napisałam "chyba 6 mc". Najlepiej niech idzie do swojego BP lub (i) ZUS, jesteś w necie to pewnie najnowsze Ustawy są i je szybko znajdziesz. Ja dzisiaj mam dość "atrakcji".
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor fiury45 Dodany 2012-03-17 15:42
Poszukuje osob poszkodowanych w całym kraju przez lekarzy orzeczników Zus .
emel.fiury45@wp.pl lub gooo3@o2.g2.pl
Proszę o wszelkie informacie
Nadrzędny - Autor 123jedrek Dodany 2012-01-13 08:18
Renta odebrana to zasuwasz do urzedu pracy i sie rejegtrujesz jako bezrobotny dostjesz zasilek  Sprawa sadowa trwa latami aty musisz miec ubezsoieczenie wlasnie z bezrobocia jak wygrasz sprawe zus wraca z twojej renty do bezrobocia a reszte wysyla tobie jesli komisja i 0rzecznik napisali ze jestes zdrowa to nic nie stoi na przeszkodzie do zajrejestrowania sie w bezrobociu nawet jesli daca ci prace to skoro jestes chora to lekarz medycyny pracy nie dopusci cie do pracy i siedzisz na bezrobociu az dostaniesz wyrok z sadu .To ze jestes zarejestrowana w urzedzie pracu zne znaczy ze jestes zdrowa ludzie maja renty i normalnie pracuja na odpowiednich stanowiskach i nikt im renty nie odbiera z zusem wygralem dwa razy ale sprawa konczyla sie w sadzie apalacyjnym teraz zaloze im sprawe o zalegle odsetki jest tego kilka tysiecy  nie ma co bac sie sadu jestes chora to swiadczenia sie naleza pozdrawiam
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-01-14 16:25
Wszystko się zgadza, pozdrawiam, oby więcej wpisów w tym tonie :-)
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-01-15 15:55
W końcu rzeczowo i na temat :-) super i dzięki :-) czekam juz na zaświadczenie z zusu i lece się rejestrować:) na sąd nadal czekam:)
Nadrzędny - Autor Lucky Dodany 2012-01-17 14:48
Do sadu nie podawalim bo i po co.Lekarz ZUS dal tako decyzja i nic.Wyszlo z tego 1245zl 67 gr na mc.Tak na 4 lata znowu i czekac do nastempnj komisja.
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-01-21 15:12
Lucky to ty szczesciarz, nic tylko do nastempnj komisja:)
Nadrzędny - Autor Lucky Dodany 2012-01-21 16:22
I senatoria bylo w gurach i do czech na wycieczki jechalim z pewoznikm.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2012-01-30 17:34
Wreszcie mogę to z czystym sumieniem napisać....

Ja również WYGRAŁEM rentę z ZUS'em.

Walka trwała od listopada 2009 roku.
W dniu dzisiejszym otrzymałem wyrównanie za okres w którym nie pobierałem renty i nie pracowałem, czyli łącznie za jakieś 9 miesięcy (ponieważ przez większość tego okresu pracowałem, kwota została oczywiście pomniejszona).

Jedyne, czego do końca nie wiem, to czy w tym wyrównaniu jest także doliczona renta za styczeń, gdyż takiej informacji nie ma w tytule, ale domyślam się że tak.
Nie wiem też, czy w tamtym okresie (od listopada 2009) były jakieś dewaloryzacje rent i emerytur, bo takowe też powinny chyba zostać dodane.
Trochę ciężko to teraz policzyć.

Dlatego warto walczyć o swoje, bo daje to efekty!
Trochę więcej siwych włosów, trochę nerwów i biegania, ale można i da się.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2012-02-01 18:37
Gratulacje.Ja walczę już ponad  4 lata i końca nie widać.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-02 20:46
Czy Możecie to wytłumaczyć "łopatologicznie"? Jak 3 - 4 lata, to są sprawy o zmianę grupy, czy o przyznanie renty? Przecież przez taki czas to w życiu, zdrowiu zmienia się wiele, tak jak i w Ustawach i samym ZUS. :-)
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2012-02-03 01:07
U mnie to była sprawa o przyznanie, a raczej przywrócenie renty socjalnej, bo w tym przypadku jest tylko "całkowicie niezdolny do pracy" lub "NIE całkowicie niezdolny do pracy".
Nadrzędny - Autor Krzysztof87 Dodany 2012-02-03 14:12
Miałeś apelację zusu ? jak Twoja sprawa się potoczyła?
Nadrzędny Autor mini21 Dodany 2012-02-03 14:25
U mnie sprawa wyglądała standardowo:

komisja ZUS -> moje odwołanie -> 2 komisja ZUS -> odwołanie do sądu -> odwołanie ZUS'u od decyzji Sądu do Sądu II instancji -> Rozprawa w sądzie i moja wygrana.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2012-02-03 16:54
O przywrócenie  renty, teraz sprawa jest w kasacji.
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-02-07 22:02
w przyszłym tygodniu mam wyznaczone badanie przez lekarzy sądowych:)

Trzymajcie kciuki:)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-02-07 23:37
Trzymam. A może tylko dwa? ;-) Powodzenia i nie dziękuj ;-))
Nadrzędny - Autor tomek4444 Dodany 2012-02-09 10:35
Ja złożyłem dokumenty na rentę 15 czerwca 2011 po świadczeniach rehabilitacyjnych,jak to zwykle bywa w Zusie-odmówili , więc od czerwca odwoływałem się , chodziłem na komisje które tez uznawały że jestem zdrowy , więc złożyłem wniosek do sądu ,sąd wysłał mnie do lekarza sadowego który przyznał mi rentę roczną do lipca 2012 .W listopadzie a dokładnie 28 sąd przychylił się do lekarza sądowego i podtrzymał decyzję o przyznaniu mi renty , ZUS się nie odwołał , więc dostałem rentę .Dziś jest 08.02.2012 na moim koncie pojawiły się zaległe pieniądze , więc drodzy renciści walka z Zusem u mnie trwała 8 miesięcy .Teraz się zastanawiam czy mogę walczyć o odsetki ?
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2012-02-09 14:43
Rekordowo szybko, ja walczyłam ponad 2 lata a odsetki sąd przyznal tylko za 16 dni pomiędzy wydaniem decyzji przez sąd 2 instancji i wypłatą....i zeby było śmiesznie zus się odwołał bo nawet za te 18 dni nie chce zaplacić
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-09 19:14
Zależy od regionu - woj. kraju czyli Polski naszej kochanej. Pewnie i choroba ma duże znaczenie. :-)
Nadrzędny - Autor elivka Dodany 2012-02-16 20:43
Witam. Jestem tu nowa i jak wszyscy mam problem z ZUS (od stycznia 2010). Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem co powinnam zrobić w takiej sytuacji:
30 września złożyłam dokumenty o rentę
27.stycznia dostałam pocztą ( byłam skierowana na konsultację) orzeczenie z dn. 18.01.lekarza orzecznika. 07 lutego wysłałam odwołanie do Komisji ZUS( potwierdzenie odbioru 08 lutego)
15 lutego również pocztą otrzymałam odmowną decyzję prawa do renty z dnia 10 lutego.
W uzasadnieniu napisano  .... "Doręczony odpis Komisji Lekarskiej stanowi integralną część wydanej decyzji"  i że mam prawo odwołać się do sądu
Na Komisję lekarską nie byłam jeszcze wzywana,
Czy lekarze orzecznik i konsultant to Komisja ZUS???
Wiadomo że w terminie jaki mam na odwołanie komisja się nie odbędzie.
Nadrzędny Autor olczatka Dodany 2012-02-17 19:58
Jestem po częściowym badaniu , bo jeden lekarz nie mógł się pojawić i będzie za trzy tygodnie.  Przeleciało  mnie 4 lekarzy :-) tylko jeden z nich powiedział, że mogę brać tabletki i pracować, pozostali byli zdziwieni, że odebrano mi rentę, chociaż próbowali się nie wypowiadać głośno. Za 3 tygodnie jeszcze jeden, kluczowy.

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-17 20:04
Lekarz orzecznik to ZUS, musi stosować się do przepisów - zaleceń ZUS, ale ma też swoje - ludzkie i lekarskie podejście - zależy od charakteru i etyki.
Tak to wygląda w życiu.
Pozdrawiam :-)
Walcz i powodzenia.
Nadrzędny - Autor mamadomina Dodany 2012-02-24 14:30
Witam! Jestem nowym uzytkownikiem. Wszyscy piszą o sprawach że sadzą sie z Zusem o rente dla siebie.A ja właśnie w marcu mam sprawe w sadzie apelacyjnym o rente dla dzieci po zmarłym ojcu.Byłam po rozwodzie i dzieci dostawały alimenty.Jedno z dzieci jest niepełnosprawne.W 2009 roku ojciec dzieci zmarł i nie przyznano renty na dzieci gdyz (napisze najprosciej ) ojciec zmarł o trzy miesiace za pózno!!! tak usłyszałam .Gdyby zmarł trzy miesiace wczesniej dzieci miały by rente. Od ostatniej pracy ojca minęło wiecej niz 18 miesięcy i dlatego przegrałam sprawe w sadzie . Znalazłam jednak dokumentacje na to ze ojciec sie leczył i tym sposobem złozyłam w sierpniu 2010 r. apelacje z uzasadnieniem o wczesniejszej niezdolnosci do pracy.W marcu mam sprawe w sadzie alelacyjnym w Katowicach,na która nie musze sie wstawiać,choć się wybieram .Pewnie bedzie odczytanie wyroku. Czy ktos miał podobna sprawe? co mam zrobic jesli przegram? gdzie się odwołać?Przeciez nie moze być tak ze 10letnie dzieci nie beda miec renty.Ja pracuje ale kokosów nie zarabiam,pomaga nam Mops ale od niedawna. proszę o porade? pozdrawim
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-24 19:41
Wybacz ale na forum poczekam na "mądre" odpowiedzi bluengel i ioty.
Pozdrawiam :-) Jak pilne odp. na priw.
Nadrzędny - Autor olczatka Dodany 2012-02-28 17:26
Jest szansa na odzyskanie przez tysiące ludzi swiadczeń, Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że ZUS bezprawnie zabiera renty i emerytury. Teraz wystarczy iść do sądu a sąd musi się przychylić!!!
http://www.sprawy-generalne.brpo.gov.pl/pdf/2011/02/666850/1546072.pdf
http://wyborcza.biz/Emerytura/1,124711,11249151,Koniec_z_odbieraniem_rent_i_emerytur_przez_ZUS.html

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-02-29 20:02
Ja tam wiem z doświadczenia, że Sąd nic nie "musi" - jest "niezwisły". Ustawy sobie, a życie sobie, niestety :-)
Nadrzędny Autor fiury45 Dodany 2012-03-17 15:40
Poszukuje osob poszkodowanych w całym kraju przez lekarzy orzeczników Zus .
emel.fiury45@wp.pl lub gooo3@o2.g2.pl
Proszę o wszelkie informacie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy ktos z Was wygrał rentę z ZUS? (Strona 5) (426308 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill