www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / PFRON-na co organizacje dostały w 2012 (10031 - wyświetleń)
- Autor bluengel Dodany 2012-02-20 11:09
Proponuję zapoznać się z wynikami 9. konkursu PFRON na realizację zadań zleconych - czyli jakie, na co oraz ile otrzymały organizacje pozarządowe na działania na rzecz ON w roku 2012.

Zachęcam do uważnej lektury i wyciągnięcia wniosków. Możecie się udać do wymienianych instytucji po pomoc w danych tematach - to są środki publiczne, więc możecie też obserwować ich wydatkowanie...

http://www.pfron.org.pl/portal/pl/46/1372/KONKURS_NR_9_o_zlecenie_realizacji_zadan_w_formie_wsparcia__Decyzja_Zarzadu_PFRO.html

Znam większość z tych podmiotów oraz ich działania. I nadal mnie szokuje mechanizm przyznawania tych środków, w takich wysokościach takim a nie innym organizacjom - szczególnie religijnym, niestety albo robiącym to samo od lat, w niezmienionej formule choć i potrzeby się zmieniły, i czasy, i otoczenie... Ale co roku przyznaje się coraz większe środki na te same gazety (których nikt nie czyta), na te same szkolenia, które nic nie wnoszą, na kolejne serwisy pod egidą tych samych fundacji (z treściami z innych serwisów tych samych fundacji...).

Nie przeszkadza Wam to...?

Pozdrawiam,
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-20 12:20
Mnie nie bo nie korzystam z ich usług :-)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-02-20 12:24
No właśnie. To kto korzysta?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-20 12:46
Rodzina, znajomi i ci wszyscy którzy mają kasę i plecy. :-)))))
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-02-20 13:03
A na jakiej podstawie tak sądzisz?
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-20 16:07

>No właśnie. To kto korzysta?>


Pytasz blu więc odpowiadam. Prościej by było wogóle nie odpowiedzieć. :-) Jeśli nikt to kto? .......
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-20 17:22
Link bezpośredni do zestawienia - plik pdf (klik)

> Mnie nie bo nie korzystam z ich usług :-)


Nie byłabym taka pewna.
Przeczytaj sobie o projekcie numer 77

Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-02-20 21:19
Iota nie jestem tak mocno pewna co do PZG. Nie dostałam od nich nic a z NFZ. Im jeszcze dopłacałam ........ :-) mam nadzieję że z tych 30 stron nic nie przeoczyłam :-)

Pozdrawiam i już znikam na dobre dziś.Miłej nocki.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-02-25 11:56

> mam nadzieję że z tych 30 stron nic nie przeoczyłam


Chodziło mi o Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji - o ile dobrze rozumiem, oni otrzymali pieniądze na swoje działanie, a Ty właśnie teraz z ich infrastruktury informatycznej (np. forum) korzystasz.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2012-02-26 01:04
co ty opowiadasz? wiesz ile kosztuje prowadzenie forum i strony internetowej rocznie hosting plus domena *.pl? to ci powiem, mniej niż 200 zł ROCZNIE!, więc bez jaj, nie trzeba na to dotacji, za takie pieniądze nawet menela byłoby stać na prowadzenie forum (to taka przenośnia) - sprawdź oferty cenowe w sieci.

pisze tu tylko kilka osób, a reszta pojawia się z przypadku zadając pytanie i nie odzywając się więcej.
Ile Integracja dostała na stronę, bo nie sprawdzałem i nawet nie za bardzo wiem gdzie szukać.
masz Iota takie dane to napisz, ile kasy dostali na prowadzenie strony.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-02-26 14:20
Barnaba - wiem ile kosztuje hosting plus domena. Pamiętaj, że hosting + domena = puste miejsce. Strona polega na tym, że się to miejsce zapełnia. O ile dobrze rozumiem, Integracja zatrudnia jakichś członków redakcji. Nie będę dyskutować czy to dobrze czy źle, ale zwracam uwagę, że na prowadzenie strony przez opłacanych redaktorów już "menela" stać nie będzie.

Bardzo duża część profesjonalnie prowadzonych serwisów internetowych z informacjami, które się mogą dezaktualizować, w pewnym momencie wymaga tego, żeby ktoś im poświęcał mnóstwo czasu. Wiem, z doświadczenia, jak wygląda strona stowarzyszenia,  w którym pieniądze idą tylko na hosting i domenę a całą treść przygotowują za darmo wolontariusze (bo stowarzyszenia na zatrudnienie redaktorów nie stać, a jak miałoby na oś pieniądze to wolałoby je wydać na co innego). W takich warunkach nie da się prowadzić chociażby działu aktualności na dłuższą metę.

Muszę jeszcze jakoś sprawdzić, czy to były pieniądze na to, co myślę (w zestawieniu PFRON jest tylko tytuł projektu).
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-02-26 18:25
Witaj Iota :-)

Forum stało się tylko do zabawy i prawdę mówiąc kiepsko tu uczą, a dokładniej chodzi mi tu o Centrum Integracji. Dzięki Tobie przede wszystkim i podobnym użytkownikom można co nie co się dowiedzieć. Admini mają forum w nosie i można na każdym przysłowiowe "psy powiesić" dlatego odpisałam, że chyba nic nie przeoczyłam. Co do kasy przemilczę skąd im kapie :-)
Ok fakt złapałaś mnie na przeoczeniu :-)
U nas znów zima w pełnej krasie.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2012-02-25 11:25
O tym pisałem już kilka lat temu, ale wtedy szydzono ze mnie. Powtarzam ON dla organizacji to sposób na etaty z całkiem sporymi pensjami. Osoba sprawna w organizacji dostanie 4 tys butto z pfron, a On 1500 najnizszej krajowej brutto z pfron z wielka laską. Gdzie tu logika?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / PFRON-na co organizacje dostały w 2012 (10031 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill