www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ulhga prorodzinna dla rodzica osoby niepełnosprawnej (2418 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2012-02-25 19:09
Jestem osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności. Czy rodzice mogą skorzystać na mnie z ulgi prorodzinnej jeżeli od stycznia do listopada 2011 roku pracowałam na cały etat i renta socjalna była zawieszona. Brałam tylko zasiłek pielęgnacyjny? w grudniu już nie pracowałam i renta została odwieszona od 1grudnia 2011. mam 32 lata. Będę wdzięczna za odpowiedź. Marta.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2012-02-26 00:56
Tak możesz i nie ważne ile zarobiłaś.

za gazetą prawną

Dzieci niepełnosprawne z ulgą prorodzinną, bez względu na wiek
Publikacja: 14 stycznia 2011, 03:00 Aktualizacja: 17 lutego 2011, 15:15

"W przypadku dzieci pełnoletnich można wyodrębnić dwie grupy dzieci objętych ulgą prorodzinną: dzieci zdrowe i niepełnosprawne. Na dzieci niepełnosprawne ulgę można odliczać bez względu na ich wiek (w przypadku pozostałych dzieci górna granica wieku na potrzeby ulgi to 25 lat). Do dorosłych dzieci niepełnosprawnych nie mają także zastosowania wymogi: nauki w szkole i nieuzyskiwania dochodów (powyżej 3089 zł rocznie). Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku wszystkich dzieci ulga prorodzinna nie może być odliczana, gdy do dziecka miały zastosowanie w roku podatkowym przepisy o podatku linowym, karcie podatkowej lub ryczałcie ewidencjonowanym (z wyjątkiem ryczałtu od przychodów z najmu)"

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/478235,dzieci_niepelnosprawne_z_ulga_prorodzinna_bez_wzgledu_na_wiek.html

i wszystko jasne. Możesz mi postawić wirtualne piwo :-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-02-27 18:54
Ja Ci Barnaba stawiam to piwo :-)
Nie wiesz jacy są niektórzy o.n?
Pozdrawiam :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / ulhga prorodzinna dla rodzica osoby niepełnosprawnej (2418 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill