www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 2) (1444899 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-08 15:07
Nie jestem taki mądry, ale jak podadzą nazwy producentów (na razie nie ma pełnej listy), to na 100% nie kupię już żadnych ich produktów. Inna sprawa, czy media podadzą taką listę.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 15:31
już i tak pewnie jadłeś tą sól w produktach więc wątpie czy teraz zmieni coś jej niejedzenie :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-08 15:57
Na 100 % każdy z nas jadł, tym bardziej, że piekarnie też używały tej soli.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 16:17
wiem dlatego specjalnie tak napisałam
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-03-23 15:40
Nie podażą tej listy, ponieważ musieliby wydać członków  rządu, sejmu i senatu..
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-03-22 20:06
Mnie wkurza przedłużająca się zima i to że nie mogę doczekać się wiosenno-letnich miodów. Na szczęście znalazłam alternatywę w postaci miodu manuka (http://vitamarket.pl/k272-Miod-Manuka.html) z odległej Nowej Zelandii :-)
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-23 12:17
Miód manuka ;-) brzmi jak np: miód Puchatka .
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-08 16:44
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nowe-fakty-ws-afery-jajecznej-Maja-juz-liste-firm,wid,14317125,wiadomosc.html?ticaid=1e0e1&_ticrsn=3

Dlaczego oni nie ujawniają tych trucicieli? Dlaczego dalej jemy te produkty?
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-08 17:25
sklepowym mlekiem jesteśmy truci tyle lat. Mleko raczej  odciągnięte wypłuczyny. Pij mleko będziesz zdrowy odeszło w zapomnienie. Szanujesz się jedz mało produktów mleczarskich
lidian, afera goni aferę, ręka rękę chroni, korupcja kwitnie, wiosna idzie, a najgorsze przed nami EURO, i to co potem będzie w kraju, nie o rozgrywki meczowe tu chodzi. Przyszło żyć w kraju nad Wisłą w którym upada z dnia na dzień wszystko. Kler i władza nowe plany zdrady narodu układa. Z czasem dowiesz się o czym napisałam.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-08 17:38
Julka przeżyłam już tyle lat, że coraz mniej mnie zaskakuje. Jednak przyznam Ci rację, to co się teraz dzieje jest nieprzewidywalne i nigdy nic nie wiadomo co nas jeszcze czeka.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-09 19:59
No o nadal będziemy jedli "te produkty" :-)
W realu jakoś nie zauważyłam aby ludzie bali się np. "soli". Mleko ma po prostu sporo "kazeiny" - wielkie mecyje. To 21 wiek.
Jak komuś nie pasuje może wrócić na "drzewo" :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-03-08 19:06
Dlatego nie ujawniają, bo wszystko rozbija się o pieniądze. Cóż warte jest zdrowie i nawet życie tysięcy ludzi, gdy gra idzie o miliony, ale złotych.
Wprawdzie Basia ma rację, że już najadłem się tej soli do woli, ale nie znaczy to, że takiemu  producentowi nie można się "odwdzięczyć" w przyszłości.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-08 19:17
Ludzie mają w domu różne wyroby zawierające sól i są zdezorientowani czy mogą to jeść. Dziś w tvn minister z uśmiechem powiedział, że to nam nie zaszkodzi. Tylko od niego zależy ujawnienie producentów. Wkurza mnie jak mówią, że producenci też są ofiarami oszustów. Mogli się zorientować choćby po cenie tej soli.
Mamy prawo naciskać na ministra o ujawnienie sprawy dotyczącej zdrowia publicznego !!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor kinga1977 Dodany 2012-03-11 00:54
Witam. Wszyscy się zastanawiamy, dlaczego nie podają do publicznej wiadomości, które firmy używały tej "soli".
Myślę, że tak powinno być. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć kto i czym nas truje, ale patrząc na to z innej strony,
wiadomą sprawą jest, że firmy, które sprzedawały, bądź dodawały do swoich przetworów ten surowiec, musiałyby zamknąć
swoją działalność. Gdyby się zagłębić bardziej, okazałoby się pewnie, że firm praktykujących ten nieuczciwy proceder mogło
być w naszym kraju bardzo dużo i z całą pewnością tak było. Więc gdyby ta lista została podana do publicznej wiadomości,
klienci przestaliby kupować, co się równa zamknięciu zakładów mięsnych, piekarni, przetwórstw rybnych itd, a co za tym
idzie? Niewinni, biedni i najczęściej niczego nieświadomi ludzie tracą pracę, często jedyne źródło dochodu i może właśnie dlatego
nie ma listy tych firm. Ci, co mieli się dorobić na nieuczciwym procederze, już się dorobili i im jest pewnie wszystko jedno, czy stracą
firmę czy nie, ale co z ludźmi, którzy są zatrudnieni w takich zakładach. Premier się boi, bo skąd wezmą pieniądze na zasiłki dla
bezrobotnych. Tak nie powinno być, bo takim tokiem rozumowania, my wciąż będziemy truci, a nieuczciwi właściciele firm
zupełnie bezkarni. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim zdrówka :-)
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-03-11 11:24
Zamkną trucicieli, to na ich miejsce powstaną nowe firmy i ludzie pracę będą mieli. Mają nas truć, bo ktoś stracił pracę???????? Praca się znajdzie, a jak wytrują ludzi to nie będzie miał kto pracować. Kontrola, kontrola, jeszcze raz kontrola  i wysokie kary. To wystarczy.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-08 19:31
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Byly-dwa-zrodla-szkodliwego-suszu-ujawnia-prokuratura,wid,14317537,wiadomosc.html?ticaid=1e0e4&_ticrsn=3
Następni "bohaterowie"
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 20:40
już czytać się nawet nie chce
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-08 20:46
Teraz to nawet nie wiadomo co można kupić w sklepie , aby się trucizny nie najeść.  Rogala tu trzeba zaprosić, bo on bliżej polityki i pewnie lepiej poinformowany. :-))))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 20:52
ja mu nie ufam
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-08 20:55
A ja z przyjemnością porozmawiam.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 21:02
miłej rozmowy
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-08 21:04
Jak się tu pojawi. :-)))))))))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 21:07
ok :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-12 14:38
O aferze solnej cichutko jak makiem zasiał. Sprawa "pozamiatana."
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-12 15:33
no to i sprzątaczki niepotrzebne
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-12 19:06
żadna nowość że najsłabsi są bici z każdej strony
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-13 08:55 Zmieniony 2012-03-13 09:34
lidian

>O aferze solnej cichutko jak makiem zasiał. Sprawa "pozamiatana."
>Od "zawsze" ten kto ma kasę jest "panem".


złóż to razem, do tego dołóż głupie opowiadanko o "20$"
a z niego

>Wiele razy w życiu jesteśmy powaleni na ziemię, zmięci i rzuceni w błoto przez decyzje, które kiedyś podjęliśmy i okoliczności, które stanęły nam na drodze. Czujemy się przez to mniej wartościowi. Ale to nie ma znaczenia, co się stało i co się jeszcze stanie...


co  Ci wychodzi?

Podsumowanie z opowiadanka:

>Wartość naszego życia nie wynika z tego co robimy, ani nie zależy od tego, kogo znamy, lecz KIM JESTEŚMY!
>Jesteś wyjątkowy! Nigdy o tym nie zapomnij!
>Licz swoje błogosławieństwa, nie problemy!


Licz swoje błogosławieństwa lidian, nie narzekaj na problemy.  Podsumowanie wątku który założyłaś :"co nas wkurza"

Ode mnie ? Nie prawda, wpisy Twoje wypierają się. Zamieszało Ci się wszystko.
Narzekasz gdyż wielokrotnie masz rację, nie godzisz się.  Słusznie !
Ja postawię sprawę jasno. Wartościowym czuje się i ten co w aferze solnej uczestniczył, zapytaj tych ludzi, czy czuje się z tym źle, odpowie Ci że nic złego nie zrobił (przewali winę na drugiego)
Wartość to między innymi obskubanie podatników na korzyść budowy za ponad 50 mln zł  drugiego budynku Sejmu (na tyłach obecnego). Będą dwa budynki
Bardzo wartościowo i wygodnie czuję się Prezydent Komorowski w Wiśle (drugi wypoczynkowy dom Prezydentów utrzymywany z budżetu) Koszt utrzymania za 2011 rok to kwota 2 mln zł, podano do wiadomości w zeszłą sobotę (!!!!!!! aż 2 mln zł  w ciągu jednego roku, utrzymanie, tylko, bez remontu)
Czy Ewa Kopacz z zawodu  lekarka pediatra postępowała, postępuje dobrze ? Ona twierdzi że tak. Liczy swoje "błogosławieństwa" złożone z większego cierpienia chorych,  w tym dzieci. Po pierwsze jest lekarzem, po drugie politykiem PO. Zapomniała o tym.
Czy ksiądz wybierając posługę Bogu, bliźniemu, śluby składał !  nie fałszuje, nie oszukuje.  Łamie ślubowanie zdradza Boga, bliźnich. Grzech księdza po trzykroć liczony, kiedyś mi tak mówiono. W demokratycznych czasach  jest po trzykroć wynagradzany. Ksiądz czuje się wartościowym,  biskup wystawia rękę z pierścieniem do całowania.
Centrum Pomocy Integracji czuje się wartościowo, gdyż nie pracuje, byle jaki jakiś wpis raz na tydzień.
Wybrani posłowie niepełnosprawni czują się wartościowo, są kimś, są posłami,  dlatego też że do tej pory nie umieli załatwić waloryzacji zasiłku pielęgnacyjnego, zwalona ustawa o zatrudnieniu i dofinansowaniu do rynku pracy, nie umieli zaprotestować przeciw Ministerstwu Zdrowia (Ustawa lekowa), nie umieli podjąć prac na temat zmiana ciągle obowiązującej (z 2004roku)  Ustawy kwot refundacji do sprzętu ortopedycznego i środków pomocniczych ... i jeszcze kilka spraw niecierpiących zwłoki dla Niepełnosprawnych.
Niepełnosprawny, człowiek czy przedmiot (był taki wątek na forum). Odpowiadam, dla Nas Niepełnosprawnych jesteśmy Człowiekiem, ale dla władzy i księdza jesteśmy przedmiotem.

Naród nadal  ! poleci  ! do wyborów wybierze Partię PO = AWS = Solidarność
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-13 13:19
Wkurzam Cię ? Ok. Przyjmuję to do wiadomości. Jednak pisać dalej będę. Możesz mnie wyłączyć. :-)))) :-)))))

Za resztę tego co napisałaś mam nadzieję mnie nie obwiniasz. :-)))))))))))) Pozdrawiam serdecznie. Miłego dnia.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-13 13:35
lidian źle odebrałaś. Powoli jeszcze raz
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2012-03-13 14:49
A mnie wkurzają naciągacze- wszelki8ego rodzaju; a to na specyfiki, które pomogą w odchudzaniu...najszybciej kieszeni . A to coś innego . Ja dałem się nabrać w sklepie internetowym.
Zapłaciłem przelewem bankowym, żeby było taniej . No i to mnie kosztowało kilkadziesiąt złotych, żadne telefony firma nie odbiera . Muszę kupić oponkę i dętkę w sklepie medycznym(drożej ale pewniej) bo chcę wychodzić z domu . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta firma działa nadal i pewnie jeszcze niejeden może być naciągnięty . Nie wiem jak przestrzec innyc, ale wiem, że wy mnie nie zawiedziecie w poradach :-).
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-03-13 20:22
Lidain, Julka nie miała nic złego na myśli, przywołując Twoje opowiadania o 20$. Bez względu na to, jaki będzie ten pieniądz, każdy chce go mieć. Problem w tym, że nie każdy ma dostęp do pieniędzy. Kto ma władzę, ten ma i pieniądze, a kto ma pieniądze, ten ma władzę. To taki układ zamknięty, do którego trudno się dostać.
Julka podała wystarczająco dużo przykładów, więc nie będę ich dublował. Taka jest prawda, że "wartościowi" już dawno straciły kontakt ze społeczeństwem. Dla władzy liczą się słupki poparcia. Dla "wartościowych" kasa.
A społeczeństwo jest po to, aby co cztery lata głosowało na tych, co więcej i bardziej przekonująco obiecają. Julka ma rację, że jesteśmy traktowani przedmiotowo, a nie podmiotowo.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-13 18:37
http://biznes.onet.pl/gddkia-za-spekania-odpowiada-niechlujstwo-wykonawc,18496,5056940,1,news-detal
Jak w takim razie będą wyglądały elektrownie atomowe, które mają u nas powstać skoro nawet z prostą drogą są kłopoty.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2012-03-13 19:07
gdzieś umknął mi post o naciągaczach . Ostatnio miałem taki przypadek: Potrzebowałem opony oraz dętki do małego kółka w moim wózku . Zobaczyłem w internecie i znalazłem interesującą ofertę . Zaraz zamówiłem, zapłaciłem przelewem, żeby ograniczyć wydatki . I to był mój błąd . Minęły trzy tygodnie a towaru nie widzę . Pisałem listy, dzwoniłem, ale telefony stacjonarne odbiera sekretarka automatyczna zaś komórkowe nikt nie odbiera . Ja straciłem kilkadziesiąt złotych, ale mogą się znaleźć tacy naiwni - jak ja i stracić kilkaset złotych- bo firma ta nie tylko handluje oponami do wózków . Nie wiem gdzie można uprzedzić potencjalnych klientów przed tą firmą . Obserwuję ich stronę internetową i widzę zalogowanych interesantów ...szkoda by ich było :-(. Pozdrawi8am :-).
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-03-13 20:53
Przy okazji, jak wspomniałaś o naciągaczach, chciałbym uprzedzić przez Skarbnicą Narodową. Ostatnio zauważyłem dużą aktywność tej firmy. Pełno reklamowego spamu Skarbnicy Narodowej na poczcie mailowej. W telewizji też są. A jakie opinie można przeczytać o Skarbnicy Narodowej? Wystarczy wpisać w Google "skarbnica narodowe oszustwo". Poniższy link też o tym.
http://prawo.wieszjak.pl/forum/thread/21223,Skarbnica-Narodowa---wezwania-do-zaplat....htm
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-03-14 10:52
amalian, nie jesteś w stanie uprzedzić wszystkich przed tymi oszustami, pozostaje podanie sprzedawcy, a w tym adres strony do Izby Konsumenta. Oficjalna skarga z załączonym  dowodem wpłaty za towar, jeśli płaciłeś przez konto internetowe to  tą operację wydrukować z historii transakcji .
Izba Konsumenta ma prawo wystąpić o pozwolenie na dostęp do wykazów przelewy na konta, dojście do sklepu internetowego, łącznie  ze sprawdzeniem czy sprzedający odprowadza podatki ze sprzedaży internetowej.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2012-03-14 11:47
Dziękuję za informacje . Zaraz tak zrobię a swoja drogą to już napisałem do wójta gminy w której ta firma działa . Chciałem poinformować sąsiadów (tej firmy)jeszcze jak dostanę adres parafii to i do proboszcza również napiszę . W moim przypadku to nie są duże pieniądze i jakoś je przeboleję .  Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2012-03-14 12:49
Julka już napisałem ...co prawda adresu proboszcza nie znalazłem;( ale znalazłem adres Izby Konsumenckiej- do której napisałem - z terenu w jakim działa ta firma . Zobaczymy czy ktoś odpowie . Dzisiaj na stronie tego sklepu zobaczyłem siedem osób przeglądających  ofertę sklepu . I chciałbym żeby nie było następnych ...a swoją drogą to mógłby być temat; Oszustwa w sklepach internetowych .Coraz częściej robimy zakupy w takich sklepach i ... Ja'wtopiłem' tylko raz ;-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-14 20:47
Wszędzie oszukują, ale nie wszędzie to zauważysz niestety :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-16 13:05
Oszustwa nie tylko w sklepach internetowych. Zobacz w marketach. Na półce inna cena, a przy kasie inna. Wprawdzie są to najczęściej groszowe sprawy , ale są. I to na naszą niekorzyść.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2012-03-16 14:27 Zmieniony 2012-03-16 14:32
Wczoraj dostałem odpowiedź- od firmy w której zamówiłem i zapłaciłem za zamówiony towar - że ' zamówienie zostało zrealizowane ' . Poczekam, bo może to być odpowiedź wygenerowana przez program . Ale coś jakby 'drgnęło w sprawie' ...Cierpliwości  mi starczyło na trzy  tygodnie czekania na przesyłkę I po tym czasie i po dziesiątkach nieodebranych telefonów, napisałem do najbliższego(tej firmy) oddziału Izby Konsumenta- Julko DZIĘKUJĘ :-) oraz Urzędu Gminy .Proboszcza nie znalazłem, ale pewnie i tam bym napisał ;-)) Jeszcze nie mam przesyłki, ale mam nadzieję, że problem tak 'załatwionych' interesantów jak ja - w tej firmie się skończy .
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-16 15:39
oszustwa są na każdym kroku
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-16 20:59
Ustawa gwarantuje: jeśli cena towaru na półce jest niższa niż wybita na kasie. Sklep (należy udać się do kier.) musi oddać klientowi różnicę. Czyli jakaś dzidzia pomyliła się i na towar za 100 zł. wystawiła cenę 30 zł. to od klienta zależy czy odda towar i weźmie kasę czy chce i weźmie towar za te 30 zł. Trzeba jednak się upierać. Zwłaszcza markety, Rossman to super pole do popisu. Sporo towaru dobrego kupiłam po cenie znacznie zaniżonej hi, hi :-)
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2012-03-16 21:21
Ważne jest to, że towar zakupiony w internecie może zostać zwrócony do - chyba dziesięciu dni - bez podania przyczyny .
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-16 21:23
zależy od towaru
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2012-03-16 21:45
Pewnie nie spożywcza, chociaż nie wiem ...Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-16 21:38
W internecie to nie wiem - nie kupuję. Córka tak i sprzedaje. Moje rzeczy też - pozwalam niektóre - zysk jej.
Amalian mąż z synem siedzą w garażu - co oni do tej pory tam mogą robić? Rozebrali samochód i składają? Nie spytam i truć nie będę ale....
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2012-03-16 21:43
Może chcą chwilki dla siebie ??? żartowałem, pewnie przygotowują samochód do wiosny . Mały przegląd nie zaszkodzi :-). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-16 22:06
Właśnie wrócili brudni i głodni, dobranoc :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-03-21 07:46
http://wiadomosci.wp.pl/kat,38126,title,Dwa-miliony-zlotych-na-bony-dla-urzednikow,wid,14348924,wiadomosc.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 2) (1444899 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill