www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawa ubezpieczenia spolecznego (4572 - wyświetleń)
- Autor janusz1958 Dodany 2012-04-01 12:48
Witam
chcialbym zapytac jak to jest z ubezpieczeniem spolecznym w momencie kiedy wykorzystalo sie 182 dni chorobowego po ktorym pracodawca najprawdopodobniej zwolni mnie gdyz otrzymalem calkowita niezdolnosc do pracy a zus odmowil mi prawa do renty ze wzgledu na brak lat pracy.do kogo mam sie zwrocic zebym nie musial placic za lekarza gdyz caly czas jestem objety leczeniem,z gory dziekuje za odpowiedzi
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2012-04-01 14:17
Jesteś w podobniej sytuacji jak ja. Radzę Ci chorować dalej, brać od lekarza chorobowe i składać do ZUS. Do puki ciągle chorujasz to pracodawca nie ma prawa Cię zwolnić. Jak minie 55 dni przerwy ,to ZUS zacznie Ci od nowa płacić kolejne 182 dni. Spodziewaj się częstej kontroli chorobowego nie tylko w domu ale i bądziesz wzywany na komisję do orzecznika, ale jak jesteś chory! to nie masz się czego bać. Ja już cztery lata jestem na chorobowym...182 dni płatne 55 dni nie płatne i znowu 182 dni płatne i.t.d. no tylko wtedy pieniążki trzeba rozkładać tak aby przetrwać przerwę w nie płaceniu. Serdecznie Ci współczuje!
Nadrzędny Autor janusz1958 Dodany 2012-04-01 18:43
No super pomysl tylko w szpitalu nie wypisza mi chorobowego bo doliczyli sie ze te 182 dni minely.ale faktycznie po 55 dniach mozna sprobowac pwotornie brac L-4.jezeli przed uplywem 55 dni nie dostalbym wypowiedzenia to mozna byloby isc na chorobowe
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-04-01 22:21
Ciekawe ile osób znajdzie się w takiej samej sytuacji w momencie choroby?O tym nikt nie myśli i nie przejmuje się, nie protestuje, bo to na szczęście jeszcze jego nie dotyczy!. To jest dzisiejsza rzeczywistość ludzi którzy maja przepracowane lata aby iść na emeryturę ale obecnie nie mają wymaganego okresu pracy aby otrzymać rentę.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-02 09:32
walpoz no nie dokładnie tak jest jak piszesz bo znam takich którzy właśnie borykają się jak dożyć do emerytury bo po tragedii nie są w stanie dopracować do niej a za późno się zarejestrowali i nawet zasiłku nie mają. W naszym kraju wszystko stoi daleko za "murzynami"
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-04-02 10:35
Ella, no, i nie jest też tak, jak Ty piszesz...

Najpierw sama mówisz, że "...za późno się zarejestrowali..." - czyli poniekąd sami sobie są winni.
A zaraz potem: "W naszym kraju wszystko stoi daleko za murzynami"...
No ręce opadają.

Wam to naprawdę już nikt nie dogodzi.

To jakie rozwiązanie, wg Ciebie, byłoby idealne? Aby bezkrytycznie rozdawać świadczenia na prawo i lewo tym, którzy akurat by tak chcieli...?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-03 18:01
Jakie rozdawanie, jak ktoś przepracował np. 30 lat?
Powtarzam przeciętny człowiek NIE POWINIEN MUSIEĆ ZNAĆ USTAWY I INNE PRZEPISY RÓŻNYCH INSTYTUCJI !!!
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-04-03 20:49
Rea, to akurat opinia twojego potłuczonego mózgu.
Oczywiście, nikt nic nie musi. Ale skoro nie chce się komuś niczego wiedzieć - niech bierze później to, co mu dają i nie jojczy.

No i nie mierz całego społeczeństwa własną miarą - to, że ty nie rozumiesz słowa pisanego nie oznacza, że inni mają taką samą trudność....
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-05 15:10
Jak komuś naubliżasz czarna damo(blu coś... nie adekwatne do ciebie) to lepiej się czujesz? No tak, wtedy wiedza zbędna, a ty jej nie masz tak jak i kultury i nie oceniaj innych wg siebie - z tego co wiem to ty jesteś bardzo "potłuczona". Czepiasz się Eli i innych zupełnie bez sensu, no bo ja cię czniam he, he!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-03 17:57
Do MOPS lub PUP. Z MOPS możesz też dostać świadczenie wyrównawcze ok. 400 zł. Możesz do tego dorobić jakąś kwotę, wtedy świadczenie zmniejszą.
Najlepiej W PUP i pracować aby mieć wymagany okres zatrudnienia. Jak jesteś tak ciężko chory to możesz wystąpić do Prezesa ZUS.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor janusz1958 Dodany 2012-04-06 14:27
Do REA
Napisz prosze dokladniej .czy do prezesa zus pisac o przyspieszenie zalatwienia mojej sprawy czy o przyznanie renty ,z jakiejs jego puli,przepraszam ale ja jestem ciemnogrod jezeli o te sprawy chodzi
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / sprawa ubezpieczenia spolecznego (4572 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill