www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 5) (1445036 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-11 20:54

>No dobra, jestem zbyt podejrzliwa <


Ja tak nie uważam. To, że ponownie PO wygrało wybory możemy zawdzięczać PiS-owi. Ludzie w większości nie przepadają za osobami pokroju pana prezesa, więc głosowali na mniejsze zło. Co do fałszerstw, to gdyby tak większość wyborców swoje głosy oddała na zupełnie nowych polityków i wyautowała "stare twarze", to nie wyobrażam sobie, aby komisje wyborcze mogły zmanipulować wyniki.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-11 21:12
Siedziałam w komisjach wyborczych i wiem, że nawet puste karty są liczone i wszystkie są pieczętowane. W komisji nie siedzi tylko jedna osoba. Wszyscy widzą co robi druga osoba. Nie wyobrażam sobie jak można by było robić jakieś przekręty. Wszystkie wypełnione karty są dokładnie liczone. W komisjach siedzą ludzie z różnych środowisk. Nie można mówić, że są nieuczciwi.  Winy w złych wyborach szukajcie w sobie tzn w złym wyborze kandydatów, na których oddaliście głos.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 08:00
jedno jest pewne każda partia obiecuje gruszki na wierzbie przed wyborami  po wyborach jest lipa
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-12 08:03
Niestety.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 08:04
więc rodzi się pytanie czy warto chodzić na wybory
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-12 14:21

>więc rodzi się pytanie czy warto chodzić na wybory<


Odpowiadam: WARTO, ale najpierw trzeba wiedzieć na kogo chce się głosować i umieć uzasadnić swoją decyzję. Od lat, a właściwie od zawsze, przyjęło się zasadę, że głosujemy zgodnie z tym, na kogo inni mam wskażą. "Pomocne" są słupki poparcie, tak wszechobecne przed i po wyborach. Media stale nas nimi "bombardują". Nic dziwnego, że przestaliśmy samodzielne myśleć. W powodzi różnych informacji nie potrafimy wyłapać tę najistotniejszą. Przez to dajemy się zmanipulować.
Jeżeli potrafimy stwierdzić, że od lat nic się nie zmienia i politycy stale nas okłamują, to dlaczego nie pozbędziemy się tych polityków raz na zawsze, nie głosując na nich. Wystarczyło nie postawić krzyżyka przy ich nazwisku.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 14:28
niby racja ale tak jak pisze wyżej każda partia co inngo obiecuje a się ie wywiązuje więc ?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-12 14:52
Wiec przy następnych wyborach nie głosujemy na tę partię, albo ... nie głosujemy na "jedynki", czyli tych najważniejszych. To da do myślenia.
Bardzo ciekawą inicjatywą jest pomysł Janusza Palikota, aby partie odciąć od publicznej kasy. Wówczas każdy z nas mógłby wspierać odpisem podatkowym  partię, którą uważa godną zaufania.
Obecny sposób finansowania partii uważam za demoralizujący, bo bez względy na to, jak wywiązują się ze swoich obietnic, partię są finansowane z budżetu.
Proponowana przez Janusza Palikota zmiana finansowania dałaby wyborcom możliwość corocznej weryfikacji. Np. zagłosowałem na określoną partię, jednak po roku widzę, że nie dotrzymuje obietnic, w rocznym rozliczeniu nie przekazuję części swojego podatku na tę partię. Proste to rozwiązanie dałoby wyborcom kontrolę nad partiami.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 14:56
jeszcze teg brakowało byśmy wspierali partie a nas kto wesprze ? chyba palikot
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-04-12 15:16
Czy znacie kolejny pomysł PO i Premiera?
W razie gdy nie wejdą w życie zmiany wydłużające okres  aktywności zawodowej do 67 lat, PO wymyśliło (wczorajsze wiadomości), straszy że chce  podnieść  VAT do 30 %, zlikwidować PIT i CIT. Jest to oczywiście paranoja, gdyż pieniądze z VAT zasilają inne cele, a pieniądze wpływy z PIT i CIT mają inne przeznaczenie i  trafiają na inne potrzeby ekonomiczne w kraju (prawo podatkowe)
Dodam też fakt, że podnieść VAT do 30% to rosnące ceny na wszystko, czego nie wytrzyma społeczeństwo, zapłacą za to, nawet Ci którzy nie płacą wcale podatku dochodowego lub płacą niewielkie kwoty.
Jak PO  chce rozwiązać pobieraną z podatku dochodowego kwotę 9% na NFZ nie powiedziano.
Bunt już powstał przeciw.  Sam fakt chęci zmian PO wynika z błędnej interpretacji przeznaczenia środków z VAT i z PIT lub powstaje w ich głowach jeszcze gorszy plan przeciw gospodarce i społeczeństwu.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 15:43
pomysłu nie słyszałam ale chyba już nic mnie nie zdziwi
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-12 16:22

>jeszcze teg brakowało byśmy wspierali partie a nas kto wesprze ? chyba palikot<


Nie musisz się tak oburzać. Widocznie nie wiesz, że od dawna wspierasz partie ze swoich podatków. Projekt Palikota ucywilizuje formę finansowania partii, bo wówczas nikt nikogo nie zmusi do przekazania części podatku na partie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 17:19
najpierw piszesz że palikot proponuje wspieranie parti teraz że i tak na nie kase dajemy  więc już nic nie kumam z twojej pisaniny
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-04-12 17:43 Zmieniony 2012-04-12 17:46
barbara33 wróć do postu  Autor Nachbar Dodany 2012-04-12 15:52

>Bardzo ciekawą inicjatywą jest pomysł Janusza Palikota, aby partie odciąć od publicznej kasy.


aby partie odciąć od publicznej kasy Nachbar napisał. Duże partie-lider w kraju od lat finansowane są z pieniędzy podatników, z budżetu, dopiero w drugiej kolejności sponsoring firm
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 17:45
tak ale zachęca do wspierania ich
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2012-04-12 17:51
członkowi danej partii niech płacą sobie składki, sami niech się utrzymują, wszystkie partie na równych zasadach
Dlatego mniejsze partie nie mają szans w wyborach, nie mają szans wejść do parlamentu, nie są w stanie  przebić reklamy i  wieców wyborczych partii darmo się utrzymujących.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 18:06
takie życie słabszy zawsze przegrywa przykładem jesteśmy my on
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-12 18:30
On nie zachęca do wspierania partii, tylko chce, aby każdy obywatel sam i dobrowolnie zadecydował, której partii przeznaczy część swojego podatku. W ten sposób partie zaczną myśleć o wyborcach, a nie jak dotychczas, mając zapewnione środki z budżetu, nie dbają o obywateli.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-12 18:39
a czemu  mamy wspierać  NIECH SAME SIĘ UTRZYMUJĄ
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-12 21:08
Jak się pozbyć, gdy te same nazwiska są na liście??? Pomyśl! Musisz wybrać z podanych niestety :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-12 21:10
W/w do nachbar :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-13 07:28
może on dopisuje swoich faworytów i stawia x :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-04-13 15:51

>Jak się pozbyć, gdy te same nazwiska są na liście??? Pomyśl! Musisz wybrać z podanych niestety :-)<


A słyszałaś o akcji "nie głosuj na jedynki"? Ta akcja miała na celu odsunięcie od władzy liderów partii, bo przeważnie ludzie głosują na znane nazwiska.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-04-16 20:13
A jak się nie ma na kogo głosować to co wtedy??? Ponieważ, z poprzednich ekip rządzących tak naprawdę nic nie wyrządzili na lepsze, tylko zawsze na gorsze, a na lepsze czy gorsze zło nie będę głosował, gdyż uważam że nie warto, dlatego że, zło jest złem i nie ma lepszego lub gorszego...
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2012-04-13 16:34
powtarzasz co ja już dawno temu napisałem a może tak z innej beczki niesamowicie mnie wkurwia jak ktoś nuci i mruczy i siorpie przy jedzeniu i piciu debile idioci głupi politycy pedały i inne badziewie natomiast lubię jak kochają się dwie piękne kobietyhahahahahahahahahahahahahi jeszce jedno biskupi i cały powalony kler
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-14 12:09
http://wpolityce.pl/wydarzenia/26612-28-mln-zl-przychodow-po-23-mln-zl-pis-psl-i-sld-po-12-mln-zl
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-14 12:11
kasa im do głów uderza a później na obywatelach się to odbija
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-14 12:12
Niestety niektórzy politycy wydają się być zupełnie oderwani od rzeczywistości.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-14 12:16
większość z nich ale cóż nie ma lekarstwa na głupote i chamstwo
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-15 16:31
http://biznes.onet.pl/czeski-minister-chce-miec-mozliwosc-zakazania-impo,18566,5099055,1,news-detal

Czy was to milczenie naszych władz nie wkurza?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-15 17:01
Bo wszyscy wg. ciebie powinni się kłócić, a ty wtedy byś była szczęśliwa - ZŁY Z CIEBIE CZŁOWIEK, MĄDRY POZORY WIDZI.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-15 17:09
Nie rozpisuj się już tak o sobie. Wszyscy wiemy jaka jesteś.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-15 17:53
dajcie sobie po razie i będzie ok :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-16 07:14
http://politykier.pl/kat,1025797,wid,14406197,wiadomosc.html?_ticrsn=3&ticaid=6e480#czytajdalej
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-16 09:06
chyba za piękne oczy
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-04-16 20:38
Te nieroby dostawali nagrody tylko dlatego, że robili ludzi w konia i szpiegują wszystkie strony...
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-17 19:13
Piszesz tak Norbi jak by z Ciebie był suuuupeeeer pracuś!
Co na tych "SZPIEGOWANYCH" stronach wykryją???? :-)
Nawet wśród forumowiczów tego forum są suuuuper szpiedzy, tylko co im po tym? Wspomnienia komuny???
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-17 19:27
REA tak wyglądają obecnie dawne budynki i nie ważne kto w nich był i co robił ważne że dziś są w takim stanie. Poczytaj a dowiesz się więcej.
http://poznajpolske.onet.pl/gallery/kozubnik-opuszczony-kurort-prl-u,386.html

Komuna? Nie było aż tak źle jak się ją obecnie opisuje. Leki, szkoły, przedzszkola, żłobki, kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży a zresztą nie tylko. Wiem zaraz powiesisz na mnie wszystkie psy :-))))))))
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-04-17 20:31
"Komuna" rządziła zaledwie 35 lat, bo od 1980r. zaczęło się rozwalanie tego, co zdążyła zbudować. A zbudowała dużo. Odbudowano stolicę i miasta ze zniszczeń wojennych, zbudowano 1000 szkół na tysiąclecie, szpitale, ośrodki wypoczynkowe, zakłady pracy, mieszkania komunalne i wiele innych. Po 1989r. było co rozwalać, a właściwie prywatyzować po uprzednim doprowadzeniu do ruiny. Rozpoczęło się grabienie majątku, który z takim trudem odbudowano po wojnie. Oczywiście bardzo łatwo ustalić komu na tym zależało, aby przemiany przebiegały w ten sposób. To ci, którzy na tych przemianach najwięcej skorzystali. To ONI posłużyli się robotnikami, aby na ich plechach dostać się do władzy i podzielić się bogactwem, jakie wypracowały poprzednie pokolenia.
Jeżeli dzisiaj widzimy ruiny, to znaczy, że cena jeszcze nie jest odpowiednia, aby kolejny "koleś" mógł je kupić.
A co zbudowały kolejne rządy wywodzące się z "Solidarności" ?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-17 20:46
Nie mam pojęcia :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-18 18:01
No proszę. Powszechnie uważa się, że nie mamy wpływu na nic, bo o wszystkim decydują inni. A tu niespodzianka. Jeden facet wstrzymał budowę drogi, bo urzędnicy - delikatnie mówiąc - poszli na łatwiznę. Najpierw chcieli wykupić część działki, przez którą miała przechodzić droga, aby później załatwiać właścicielowi dojazd. Facet nie w ciemię bity, nie poszedł na ten układ.
Mazowieckie: Właściciel nie zgodził się na budowę drogi. Zabrakło 33 metrów
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-04-18 18:04
Myślisz, że za komuny tego nie było???
Było, tylko o tym się nie mówiło - pisało!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-04-19 07:17
http://wiadomosci.wp.pl/kat,131034,title,Wciaz-brakuje-lekow-na-raka-moze-byc-gorzej,wid,14422877,wiadomosc.html?ticaid=1e4c8&_ticrsn=3
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-19 07:39
kończą  ludzi psychicznie
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-19 14:03
właśnie wkurzyła mnie moja skleroza :-(
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-04-19 17:23
Spadać muszę, zajrzę później :-)
Basiu - "skleroza" wszystkich dotyka :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-19 17:46
może i tak ale to nie zmienia faktu że mam teraz doła
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-04-21 07:06
W jakim my kraju żyjemy? Z jednej strony od zwykłego obywatela wymaga się, aby przestrzegał prawa i karze się za najmniejsze przewinienie, choćby naruszenie przepisów wynikało ze zwyczajnej ludzkiej pomyłki lub zaniedbania.
Z drugiej strony - przedstawiciel wymiaru sprawiedliwości może zniszczyć komuś życie tylko dlatego, że coś mu się ubzdurało w chorej wyobraźni. Do tego giną zarekwirowane pieniądze. Kto je ukradł i kto za to odpowiada? Nikt! Nie ma winnych.
Prokurator zniszczył firmę. Nie poniesie kary.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-04-21 08:10
Każdy powinien ponosić odpowiedzialność za swoje działania. To w naszym kraju niestety stosuje się tylko w jedną stronę czyli zwykli obywatele owszem, odpowiadają, a wszelkiego rodzaju urzędnicy pozostają bezkarni. Dopóki urzędnik nie poniesie osobistej odpowiedzialności za złą pracę dopóty nic się nie zmieni. I  to nie może być odpowiedzialność w stylu zmiana stołka z jednego na drugi.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-04-21 17:45
No cóż policji wszystko się zawsze upiecze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 5) (1445036 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill