www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proszę o pomoc w doborze wózka inwalidzkiego (4570 - wyświetleń)
- Autor darek5201 Dodany 2012-04-20 10:07
Witam wszystkich
Bardzo bym prosił o pomoc w doborze wózka inwalidzkiego dla mojego 12 letniego synka . Chce kupić synkowi wózek inwalidzki aktywny ale nie mogę nigdzie znaleśc fachowej  porady jaki wózek będzie dla niego najlepszy . W sklepie , owszem proponują mi wózki ale nie takie jak chce i widzę że tylko chodzi im o wciśnięcie byle czego a nie fachową poradę jaki wózek był by dla syna dobry. Jeśli ktoś mógł by mi doradzić jak wybrać wózek dla mojego synka albo wie o jakiejś firmie która naprawdę fachowo pomaga w doborze wózka to bardzo proszę o pomoc , info proszę na mail : darek5201@wp.pl .
Nadrzędny Autor kasia2222 Dodany 2012-04-26 15:24
Witaj, korzystałam z usług firmy Ortcare, i widzę z własnego doświadczenia że naprawdę zależy im na właściwym doborze wózka. http://www.ortcare.pl/pages/sklep_medyczny_minsk-mazowiecki.html   Oferują także prezentację sprzętu w domu.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2012-04-26 21:48
darku, w Polsce istnieje jedno jedyne miejsce, gdzie ludzie naprawdę się na tym znają i pomogą Wam w unikalny sposób - FAR (Fundacja Aktywnej Rehabilitacji). Wrzuć w google i pogadaj - mają wielu ludzi rozsianych po Polsce i nie sądzę, aby się nie przydali:)
I rzeczywiście, nie daj sobie wcisną wózka "ze sklepu" - aktywnych takich po prostu nie ma. To rzecz tak indwydidualna jak proteza - MUSI być dopasowana do indywidualnych potrzeb chłopaka, bo tylko wtedy spełni swoją rolę. Gratuluję rozwagi!
Powodzenia.
Nadrzędny - Autor mroweczka Dodany 2012-04-26 22:17
Koniecznie zgłoś się do FAR!!!! Moja mama (47l.) jest wózkowiczką, strasznie straciła na poradzie pana ze sklepu, namówił ją na jakiś bubel, teraz ma wózek aktywny z prawdziwego zdarzenia! Właśnie dzięki FAR taki ma, świetnie jej doradzili, była też na obozie aktywnej rehabilitacji, gdzie uczyła się aktywnej jazdy na wózku! wejdź na stronę,w każdy województwie mają swoje biura i jak się z nimi skontaktujesz to przyjadą do domu, pomogą, doradzą. Osoby tam pracujące same jeżdżą na wózkach także znają się na rzeczy! Mają też inne fajne formy aktywizacji, z których korzysta się za darmo, programy specjalnie dla dzieciaków, także polecam z całego serca:)  far.org.pl

Pozdrawiam
Mróweczka:)
Nadrzędny - Autor funmed Dodany 2018-02-07 13:18
Jeżeli szukasz aktywny wózek inwalidzki przeczytaj sobie artykuł na tej stronie http://pierwszekroki.info/rola-wozka-inwalidzkiego-w-rehabilitacji/ . Znajdziesz tam informacje na temat odpowiedniego dobierania wózku.
Nadrzędny Autor Binio44 Dodany 2018-05-28 22:31
Trudno przez internet doradzić to wymaga specjalistycznej wiedzy rodzajów i producentów inwalidzkich jest multum https://www.bocciasport.com/wozki-inwalidzkie/aktywne.html najlepiej umówić się z przedstawicielem sklepu który nie jest przedstawicielem  tylko jednej marki a wielu różnych marek
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-03-28 13:27
Witam,

Darek już z pewnością znalazł już jakiś wózek a jego synek jest już dorosły.

Ale jeśli pozostali użytkownicy forum szukają fachowej porady w doborze wózka to mogę polecić https://helpik24.pl/285-wozki-inwalidzkie ponieważ pracują tam głównie osoby niepełnosprawne które znają nasze problemy i potrafią doradzić odpowiedni sprzęt :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Proszę o pomoc w doborze wózka inwalidzkiego (4570 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999-2008 Markus Wichitill