www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ankieta o pracowniku socjalnym w opinii ON ruchowo!!! help! (5619 - wyświetleń)
- Autor mroweczka Dodany 2012-04-26 22:23
Witam,

Nazywam się Olga Mrówczyńska, jestem na trzecim roku studiów o kierunku Praca Socjalna na Uniwersytecie Szczecińskim :-D . Jestem w trakcie pisania pracy dyplomowej pt.: „Rola pracownika socjalnego w procesie rehabilitacji społecznej w opinii osób niepełnosprawnych ruchowo".

Mam ogromną prośbę do Państwa o wypełnienie ankiety, która posłuży mi do napisania tej pracy. Ankieta jest skierowana wyłącznie do osób niepełnosprawnych ruchowo, które miały jakikolwiek kontakt z pracownikiem socjalnym. Celem mojej pracy jest zebranie opinii na temat tego czy pracownicy socjalni uczestniczą w rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych ruchowo.
Ankieta jest dobrowolna i w pełni anonimowa.

Bardzo zależy mi na otrzymaniu szczerych odpowiedzi, na podstawie których odpowiem na postawione wcześniej w mojej pracy hipotezy.

Na samym początku ankiety jest zawarte wyjaśnienie kim właściwie jest pracownik socjalny i w jakich miejscach pracuje, wrzucę to też tutaj, żeby można było się wcześniej zapoznać :-D
Ankieta powinna zająć około 15 min.
Jeszcze dodam, że na samym końcu wyświetli się reklama serwisu na którym tworzyłam ankietę, jednak poniżej znajduje się przycisk „zakończ ankietę” i ten należy przycisnąć aby Państwa odpowiedzi się zapisały.

Bardzo liczę na Państwa pomoc…Z góry dziękuję :-D

Link do ankiety: http://moje-ankiety.pl/respond-22983.html

------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------
Kim jest pracownik socjalny?
Pracownik socjalny działa na rzecz jednostek, rodzin, grup i środowisk społecznych,
znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Umożliwia im bądź ułatwia realizacje
aspiracji życiowych. Wzmacnia także zdolności grup społecznych, osób, rodzin do
samodzielnego rozwiązywania własnych problemów.

Miejsce pracy
Pracownik socjalny wykonuje część swoich czynności zawodowych w biurze, w
domu pomocy społecznej, część zaś w terenie, m. in. w środowisku zamieszkania
klienta i jego rodziny.

W Polsce pracownik socjalny może być zatrudniony w:
• regionalnym ośrodku polityki społecznej
• powiatowym centrum pomocy rodzinie
• ośrodku pomocy społecznej (miejskich lub gminnych)
• centrum integracji społecznej
• klubie integracji społecznej
• ośrodku interwencji kryzysowej
• domu pomocy społecznej
• innych jednostkach pomocy społecznej
• placówce służby zdrowia
• zakładzie karnym

Zadania i czynności zawodowe
• zapewnienie podstawowych warunków do życia tym, którzy są ich pozbawieni, poprzez organizowanie pomocy finansowej, rzeczowej, a także psychicznej.
• wzmacnianie zdolności grup społecznych, osób i rodzin do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów
• poradnictwo, polegające na udzielaniu informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych. Są to informacje na temat instytucji i organizacji społecznych, mogących wspierać i nieść określona pomoc np. fundacje czy stowarzyszenia.
• pobudzanie samopomocy, inicjowanie nowych form udzielania pomocy osobom będących w trudnej sytuacji życiowej
• współpraca z innymi profesjonalistami, instytucjami i organizacjami, mającą na celu doskonalenie już istniejących i poszukiwanie nowych rozwiązań
Nadrzędny - Autor mroweczka Dodany 2012-05-05 12:46
hej  :-)
coś stanęło wypełnianie ankiet...
tym co wypełnili ślicznie dziekuję :-D
jeżeli jest jeszcze ktoś kto chciałby mi pomóc i wypełnić ankietę to zapraszam :wink: , nadal nie mam wystarczajacej ilości, aby zacząć opracowywać badania :/  moja Pani promotor to groźna kobieta i nagli nas terminami... help...
Nadrzędny Autor mroweczka Dodany 2012-05-11 20:13
kochani dzięki za wszystkie wypełnione ankietki :-) jeszcze tylko dwie i i zaczynam opracowywać wyniki :-)
Nadrzędny - Autor jat23 Dodany 2012-05-13 16:05
Zapomniała Pani zadać pytanie: "czy w życiu zetknąłeś się z pracownikiem socjalnym?", pozostałe pytania byłyby zbędne.
Nadrzędny Autor mroweczka Dodany 2012-06-10 13:32
do jat23: cytuję: "Ankieta jest skierowana wyłącznie do osób niepełnosprawnych ruchowo, które miały jakikolwiek kontakt z pracownikiem socjalnym" ta informacja znalazła się w drugim akapicie mojego postu.
dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Badania zakończone, praca na finishu:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Ankieta o pracowniku socjalnym w opinii ON ruchowo!!! help! (5619 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill