www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery... (locked) (75018 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor maclisc Dodany 2008-06-05 11:57
Jak tytuł forum mówi "nie tylko architektoniczne", więc postanowiłam tutaj zamieścić ten temat.
Jestem ON od ponad 3-ch lat, ogromną trudność sprawia mi czytanie i pisanie.
Wnoszę o unowocześnienie stylu forum.
Wymienię tylko kilka napotykających mnie problemów:
-ustawiłam styl: "duży...", mimo to gdy wpisuję odpowiedź, czcionka jest mała (zbyt mała);
-brak migających ikon nie odczytanych, nowych postów w tematach;
-brak możliwości cytowania;
-brak edycji;
-nie mogę znaleźć informacji, kto moderuje to forum i gdzie zgłaszać problemy techniczne...
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-05 20:27 Zmieniony 2008-06-05 20:42
Ja też to popieram, ten układ tego forum jest bardzo nie intuicyjnie zbudowany a nie którzy ma ludzie mają problem ze wzrokiem i dlatego jestem, za intuicyjną przeróbką, tak aby wszyscy mogli korzystać z jego.... Mówimy tu o barierach i trzeba pomagać je przekraczać
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-05 21:53
Jestem osobą pełnosprawną. Od niedawna zalogowalem się na to Forum, gdyż interesują mnie tematy ON. Szczególnie integracja i znoszenie barier dla ON.  Forum to wskazali mi moi znajomi - ON. Przyznam, że od pierwszej chwili nie mogłem się połapać, jak mam się poruszać po Forum, jak odpowiedzieć na post, edytować, cytować itp. Ponadto jakiś, niespotykany na innych forach, schodowy układ. Jednym słowem forum dla osób ze szczególną orientacją, dobrym wzrokiem i umiejętnością w posługiwaniu się komputerem.
Jestem emerytem i chociaż mam inne zajęcia, każdą wolną chwilkę poświęcam forom o różnej tematyce w tym, również udzielam informacji i porad zgodnie z posiadanym wykształceniem i wiedzą.
Wiem, że być może narażę się Adminowi za te uwagi, ale czynię to w interesie ON, które zapewne mają podobne odczucia i problemy. Oczywiście mogę zostać zbanowany,ale ten fakt nie zmieni szaty graficznej Forum, ani nie przyniesie pożytku ON. Nie ułatwi Im życia i nadal będa musiały mieć to, co mają, bo jak się nie ma co się chce, to się ma co dają.
A przecież można to zmienić i ułatwić ludziom życie, wszak Forum jest dla ludzi, a nie dowrotnie.
Uważam, że moje uwagi zostaną potraktowane poważnie, bo nie o moje dobro tu chodzi, ale Uczestników, którzy są tu od dawna i być może nie wiedzą, jak wyglądaja inne fora.
Żeby nie przeciągać - o ile nie zostanie mój post usunięty - zachęcam Wszystkich do wypowiedzenia się na ten temat. Uważam, że będzie to z pożytkiem dla ON.  

Wszystkich Uczestników sredecznie pozdrawiam -Nachbar.

P.S. Chciałem przyjąć innego Nicka, ale gdy się rejestrowałem odrzucało mi Nicka z polską czcionką "ś,ć,ń,ą".
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-05 22:31
Dzięki za wsparcie "Nachbar", bardzo dobrze jest wiedzieć że są jeszcze tacy ludzie jak ty, pełnosprawni ale rozumiejący tych niepełnosprawnych, oby takich ludzi było więcej.....
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-06 17:50
Do maclisc i Nachbar ---otóż powiem wam krótko.jestem tu od 2006.04 i wcale nie miałam takich trudności jak opisujecie. poza tym bez naszej wiedzy i zgody chcecie by się cos tu zmieniło??? Po co??? Pisze też bez wiedzy innych ale nikt nigdy nie miał obiekcji co do szaty graficznej czy migających ikon itp.

maclisc a pomyślałas że komuś własnie te miganie może być przeszkodą? Z dużymi literami ja nie mam problemu.można zmienić wielkość czcionki Cytat ???A oto on Twojej wypowiedzi....

>brak możliwości cytowania;>


Wszystko się da zrobić i nam to wystarcza a mnie napewno
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-06 18:26
Już gdzieś się wypowiadałam na ten temat. Powiem jeszcze raz: podoba mi się forum w takiej formie.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-06-07 12:43 Zmieniony 2008-06-07 13:08
Do Elli. Odpowiem dwoma przykładami.
Kiedyś, w dalekiej przeszłości, miałem możliwość wyjechać za granicę. Nie było wówczas TV Satelitarnej, a polska telewizja naziemna nadawała jeden program. Radio i gazety podawały "słuszne" informacje. W takich to czasach wyjrzałem za kurtynę i zobaczyłem Inny Świat i Ludzi. Dzięki temu mogłem, już wówczas, porównać, co jest dobre w "komuniźmie", a co złe i to nieżależnie od tego, co oficjalnie podawano do wiadomości społeczeństwa.
Również dawno temu byłem szczęśliwym posiadaczem produktu samochodopodobnego o potocznej nazwie "Maluch". Szczyt marzeń przeciętnego Polaka. Dzisiaj jeżdżę dużym samochodem z "full wypasem" i komfortem jazdy nieporównywalnym nawet z innymi współczesnymi markami. A "Maluch" pozostał tylko wpomnieniem tych siermiężnych czasów.
Czy chciałbym  cofnąć się  do tamtych czasów? Na pewno - nie. Mam skalę porównań i wiem, że może być inaczej, lepiej.

Oczywiście nie chodzi mi, aby coś zmieniać bez Waszej wiedzy i zgody, ale tylko zwróciłem uwagę na bariery, jakie możnaby było usunąć, aby to Forum działało tak, jak w tym "Innym Świecie". Na poparcie swoich twierdzeń porponuję, abyś "weszła" na obojętnie jakieś inne forum, gdzie można odpowiadać na posty ogólnie i szczególnie cytować kolejnych użytkowników, gdzie do dyspozycji każdego jest dowolna czcionka i gdzie nie jest tak szaro i szablonowo.
Piszę to jako osoba pełnosprawna, która nie może się pogodzić, że ON nie widać w naszym społeczeństwie i nie są równoprawnie traktowane. Boli mnie to, bo wśród moich serdecznych znajomych są ON i to właśnie One zwracaja mi uwagę na inne postrzeganie świata i rozmawiają ze mną o tym.
Pozdrawiam - Nachbar
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-08 17:21
Nachbar nie podawaj mi przykładów zza granicy... nawet "Rej pisał że Polacy nie gęsi i swój język mają" Tak samo można powiedzieć o naszym forum ja osobiście nie zgadzam się na zmiany i basta.... A do ciebie pytanie....Od którego roku jesteś na tym forum? Dlaczego tylko Ty i maclisc macie trudności z poruszaniem sie tutaj??? Ja tu jestem już od dwóch lat i sobie chwalę to forum
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-08 22:41
A co z tą beznadziejną szatą schodową, czemu posty są tak bezładnie porozrzucane. To jest po prostu denerwujące i niespotykane na innych forach. Co z awatarami, nie można wkleić własnej fotki, aż 20 razy zmieniałem wielkość że doszedłem do takiego rozmiaru że musiałem wziąć lupę aby się widzieć.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-06 18:50 Zmieniony 2008-06-06 18:52
maclisc, może spróbuję rozwiązać kilka Twoich problemów.. bez konieczności zmieniania forum:

- spróbuj ustawić ogólny rozmiar czcionki w swoim profilu (okno "ustawienia wyświetlania", okienko "rozmiar czcionki"). Proponuję zacząć od 14 i zwiększać, aż wszystko zrobi się wygodnie duże (ustawiony w ten sposób rozmiar czcionki wpływa też na czcionkę w oknie pisania posta)
- istnieje możliwość cytowania, choć nie jest wbudowana jako automatyczny przycisk forum. Już o tym kiedyś rozmawiałyśmy.
- możliwość edycji posta istnieje. Po napisaniu posta (o ile się nie wylogujesz) pojawia się  zamiast przycisku "zapamiętaj", przycisk "edytuj" (obok "odpowiedz"). Jak nazwa wskazuje, możesz go użyć, żeby edytować napisanego posta. Po pewnym czasie, edycja nie jest już aktywna.
- moderatorami forum są użytkownicy admin_01 i admin_02 - w razie problemów technicznych proponuję wysłać im wiadomość prywatną (znajdziesz ich dzięki spisowi użytkowników). Jeżeli natomiast chodzi o to, że jakiś post łamie regulamin i chcesz go zgłosić do usunięcia, użyj przycisku "zgłoś" (koło "zapamiętaj/edytuj") - pojawi się formularz zgłoszeniowy.

Nachbar - pozwolisz, że skomentuję? Każdy ma prawo postulować zmiany, ale mnie osobiście trochę drażni, kiedy ktoś od razu o tym zmianach pisząc zastrzega się również, że może zostać zbanowany i "jeżeli mojego posta nie wykasują, to...". Zastanawiam się wtedy nad czymś takim, jak sympatia w dyskursie. Kiedy śmiem gospodyni powiedzieć, że dziś jej kotlety są jakieś średnie, nie dodaję przecież "oczywiście, możesz mnie za tę uwagę wyrzucić na zbity pysk". Bo sugestia, że jest taką tyranką, że może mnie wyrzucić jest chyba bardziej niemiła, niż sugestia, że jej się te kotlety nie udały. A, żeby nie było wątpliwości - nie jestem pracowniczką Integracji i nie mam żadnych ukrytych powodów, żeby "brać ich stronę" czy coś. :-)

EDIT: poprawki stylistyczne :-)
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-06 19:26
Boginka,dziękuję za informacje! :-)
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-06 21:00
Proszę bardzo. Tylko mam prośbę - jak znów dojdziesz do wniosku, że czegoś na forum nie ma, nie pisz od razu do administratorów. :-) Może uda się znaleźć, istniejące już, choć schowane, rozwiązanie.

Pozdrawiam :-)

PS. Co do problemów migających ikon - jeżeli nie wystarcza Ci to, że ikony zmieniają kolor z białego na żółty, możesz użyć opcji "Nowe posty" - spowoduje to wyświetlenie w oddzielnym oknie wszystkich nowych postów na określonym podforum. Najpierw wejdź na podforum (np. bariery), a potem przesuń myszkę na drugi pasek komend (pierwszy zaczyna się od "strona główna forum" a drugi od "oznacz jako stare") - w tym drugim pasku, trzeci przycisk od lewej to właśnie "nowe posty".
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-06 21:11
wiesz, zanim napisałam, nieźle się naszukałam, nie lubię iść na łatwiznę i prosić o pomoc
jeszcze raz dzięki za info
co do barier na tym forum nie zmieniam zdania
:-)
Mariola
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-06 21:48
oki, czcionkę zwiększyłam-super!
"nowe posty"- klikam i ukazują się stare
ech...
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-06 22:09 Zmieniony 2008-06-06 22:28
Hmm. U mnie wszystko działa sprawnie. Być może Twoja przeglądarka dłużej przechowuje informacje i dlatego posty z wcześniejszych wizyt są nadal oznaczone jako "nowe". Prowizorycznym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby używanie opcji "oznacz jako stare" zanim wyjdziesz z okna forum - to powinno wymusić zmianę stanu tych postów, które są widoczne podczas wizyty (na stare), dzięki czemu "pokaż nowe" powinno już działać poprawnie.

Kiedyś też miałam problem z dłuższym przechowywaniem informacji przez przeglądarkę, ale jakoś przypadkiem mi się naprawiło i trwałego rozwiązania nie jestem w tej chwili w stanie zaproponować.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-06 22:13
być może
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-09 09:38
np. dziś wyświetla:
bariery...  maclisc 83 (83 - nowych) 2008-06-09 10:29
czyl cały czas "stare" widnieją jako "nowe"
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-07 13:06
Boginka. Moja odpowiedź będzie prosta i z życia wzięta. Nie można przewidzieć czyjejś reakcji. W tym przypadku Admina. Dlatego uprzedziłem o ewentualych konsekwencjach mojej wypowiedzi. Zwróć uwagę, że nie była to forma szantażu, że w przypadku zbanowania wysadzę się w powietrze.
Podobnie jest, gdy koleżance zwracasz uwagę na niestosowny strój mówiąc: nie gniewaj się, ale w tej sukni wyglądasz okropnie.
Przecież nie musisz użyć  zwrotu "nie gniewaj się", ale nie mając pewności co to reakcji, z góry się asekurujesz.  To oczywiście przykład.
Uważam, że wyjaśniłem tę kwestię.
Szkoda, że nie wypowiedziałaś się co do meritum poruszonego problemu.  Może Tobie wystarczy "Odpowiedz", "Zapamiętaj" i  "Zgłoś". Ja  przyzwyczajony jestem do większych możliwości wypowiedzi.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-07 13:38

> że w przypadku zbanowania wysadzę się w powietrze


:-) Daj spokój, jakbyś taki tekst posłał, to to nie byłby żaden szantaż tylko coś zupełnie innego. A serio - niech będzie, że to było bez intencji, powiedzmy że przyjmuję taką wersję do wiadomości.

A co do meritum - po prostu nie widzę sensu w odnoszeniu się do meritum w sytuacji, w której na zmiany się nie zanosi. Znam różne typy architektury forum - takie na których cytat istnieje, i takie na których go nie ma (jestem zresztą przyzwyczajona raczej do tego drugiego). Takie gdzie jest lista i drzewo odpowiedzi. Jasne, że są rzeczy które podobają mi się tutaj raczej średnio (wszechpomarańczowa kolorystyka i właśnie obowiązek używania drzewa odpowiedzi oraz brak pełnego i czytelnego dokumentu pomocy dla nowych użytkowników) ale dopóki administracja nie zgłasza, że chce coś zmienić, nie widzę powodu, żeby się jakoś specjalnie w tym temacie napędzać - wolę podsunąć istniejące rozwiązania, nawet jeżeli faktycznie są mniej sprawne. Bo z tego co jest, można skorzystać dziś. A z tego czego nie ma, nie wiadomo kiedy.
Poza tym generalnie jestem skłonna wierzyć, że osoba wybierająca architekturę mwForum zamiast phpBB na przykład, wiedziała co robi.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-07 15:55
Zanim poznałam phpBB, miałam do czynienia tylko z mwForum. Nie znałam różnic. Dziś je znam i wiem, że są kolosalne. Skoro na zmianysię nie zanosi- trudno. Zgłosiłam swoją opinię. Tyle.
:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-07 23:31
Kto chce się dowiedzieć ile nas "ON" jest co jest tego samego zdania co Mariolka, Nachtbar, 62norbi? Ja jestem za Nachtbarem i Mariolką a takie bajeczki o tych przeglądarkach przetrzymujących dłużej pliki tymczasowe możesz wmawiać swoim dzieciom ale dwulatkom..... Dlaczego zawsze musi ktoś za nas mówić???? Ja cicho siedziałem ale w końcu musiałem na te "banaluki" konkretnie odpowiedzieć!!!!

Z poważaniem
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-08 11:10
Uważasz, że ktoś mówi za Ciebie? Szczerze powiedziawszy ja akurat po prostu wyrażam swoje zdanie, nawet dość wyraźnie zdaje się zaznaczając w kolejnych postach, że jeżeli jakiś aspekt forum nie odpowiada osobom z wadą wzroku (technicznie, nie dlatego, że im się po prostu nie podoba), to sprawa ma się inaczej i cakowicie wycofuję opinie w tym zakresie oraz popieram wprowadzenie opcjonalnej zmiany, bo forum powinno być technicznie dostępne. Jeżeli mimo tego uznałeś, że probuję mówić za kogokolwiek poza sobą, to z jednej strony oczywiście przepraszam (chciałabym zobaczyć dokładny cytat) ale z drugiej na tym jednak polega dyskusja, że ludzie się wymieniają niekiedy sprzecznymi zdaniami.

Co do problemu przechowywania - mam pewną (niewątpliwe ograniczoną) wiedzę z zakresu obsługi komputera i naprawdę wydaje mi się, że to może być problem z długością sesji przeglądarki albo plikami cookie. Jeżeli się mylę (całkiem możliwe), to bardzo chętnie usłyszę z czego to wynika. Dzięki temu maclisc rozwiąże jeszcze jeden swój problem, a ja się dokształcę, No to jak? Wtedy będzie naprawdę konkretnie, bo póki co to tylko rady pedagogiczne dostałam, a mają się do tematu średnio, bo dwulatkom to ja bym jednak takich historii z zupełnie innych powodów nie opowiadała. :-)
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-08 12:00
dajcie spokój
Problem z długością sesji przeglądarki to nie jes, bo działoby się to na wszystkich forach, tak więc to wykluczam, ale przyczyny nadal nie znam.
Dostępność techniczna. Jest na prawdę trudna (mówię o sobie), jestem amatorką w dziedzinie informatyki ale nie laikiem, a mimo to mam tu (tylko tu) problem z obsługą.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-08 12:23
Dwa pytania, które przyszły mi do głowy:

- w momencie kiedy obejrzysz sobie forum, wyłączysz komputer, pójdziesz zrobi kawę/herbatę/obiad/wycieczkę/cokolwiek a potem znów odwiedzasz forum, które tematy/posty oznaczone są jako nowe (ikona w żółtym kolorze,żółty nagłówek)? Te autentycznie nowe od ostatniej wizyty, czy więcej?
- jak wchodzisz na forum? Bezpośrednio czy pośrednio, czyli przez stronę integracji?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-08 12:46 Zmieniony 2008-06-08 12:49
mogę wyłączać i nic, zmiana dopiero nasrępnego dnia
a jak wchodzę?
przeróżnie, a na forum dzieje się tak samo
winę przeglądarki wykluczam
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-08 12:56
Hmm. Dziwne. Bo też kiedyś miałam podobny problem (nie identyfikował postów jako starych) ale rozwiązało go wchodzenie na forum wyłącznie przez stronę główną. W tej chwili wszystko oznacza mi poprawnie, jeżeli zamknę przeglądarkę i otworzę za trzy godziny, nowy będzie tylko post napisany w ciągu trzech godzin. Ciekawe. Może sobie w wolnym czasie pogrzebię w informacjach na temat działania mwForum i coś wygrzebię. :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-08 13:00
uwierz, to jest denerwujące
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-08 12:29
Co do problemu przechowywania plików cookie i prowadzenia forum, zwłaszcza takiego co ma służyć osobom niepełnosprawnym  ("ON") to musisz się dużo, dużo  i  jeszcze dłużej, dłużej dokształcać w różnych dziedzinach a najbardziej w dziedzinie informatyki. Ponieważ gdyby tak było, jak ty piszesz o przetrzymywaniu przez przeglądarki plików COOKIE, to ta sytuacja powtarzałaby się na wszystkich forach a jestem użytkownikiem także innych forum i nigdzie nie spotkałem się z takim schodowym, koślawym kształtem forum....

Z poważaniem
NORBI
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-06-08 12:53 Zmieniony 2008-06-08 12:56
To co piszesz jest niewątpliwie ciekawe... tylko że mnie się cały czas wydaje, że ustawienia np. w pliku cookie są dla każdej strony inne, bo każda ma swój plik, który nikomu innemu w paradę nie wchodzi. Innymi słowy - gdyby jakakolwiek strona miała problemy ze swoim plikiem cookie, nie wpływałoby to na pracę innych stron. I w ogóle cookie naprawdę nie mają nic wspólnego z trybem wyświetlania, czyli tym, że forum jest schodowe. Przechowują natomiast informacje o tym, co użytkownik ostatnio zrobił, kiedy odwiedził stronę itd. Dlatego się właśnie zastanawiam (tak, zastanawiam, a nie twierdzę, że wiem), czy to aby nie z tego względu maclisc ma problem z identyfikowaniem przez program postów nowych/starych. Może równie dobrze z jakiegoś innego, jak sama sugeruje.

Niemniej za (nieco bardziej konkretną choć jeszcze nie tak bardzo) radę o stałej educkacji serdecznie dziękuję. Staram się praktykować. :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-06-07 13:40
nachbar czy ktokolwiek na tym forum ogranicza twoje wypowiedzi?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-07 15:48
Tu nie ograniczenie wypowiedzi chodzi, ale o to, aby użytkownik miał więcej możliwości. Znowu ucieknę się do przykładu.
Pisząc to, co teraz piszę mógłbym dla podkreślenie treści, użyć innego koloru czcionki, jej wielkości, zacytoać wypowiedzi kilku poprzednich interlokutorów i odnieść się do nich. Ponadto moja odpowiedź byłaby w kolejności wypowiedzi, a nie utknęła gdzieś przy poprzedniej, bo tylko to zostało mi dane.
Tak więc nie ograniczenie wypowiedzi, ale ograniczenie ekspresji przekazu.
Może wychodzę za daleko, ale uważam, że jeżeli mówimy o integracji, to ON powinny korzystać ze zdobyczy techniki i możliwości, jakie daje.
W swojej wcześniejszej wypowiedzi podałem dwa przykłady i chyba są one czytelne. Albo zamknięty krąg i jazda "Maluchem", albo szeroki świat, komfort i wygoda.

Serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-07 16:21

> ale uważam, że jeżeli mówimy o integracji, to ON powinny korzystać ze zdobyczy techniki i możliwości, jakie daje.


Wybacz, ale naprawdę poważniejszym problemem jest nie to jakie formatowanie ma forum Integracji (poza tym, czy jest czytelne dla osób z wadą wzroku), a np. to że większość stron internetowych jest nieczytelna dla osób niewidzących (bo i twórcy stron raczej sobie nie wyobrażają po co miałyby być) albo to, że ludzie nie mają w ogóle dostępu do techniki (i wielu innych rzeczy). Wyciąganie akurat takiego argumentu do takiej sprawy jest chyba strzelaniem z armaty do wróbla. :-)

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-07 16:37
zgodzę się, dla mnie ogromną barierą są ciemne a czasem czarne tła, odrazu spadam z tamtąd, ale nie to chciał perzekazać Nachbar mówiąc o źródłach i możliwościach techniki
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-06-07 22:56
Czyżby? A od kogo zależy, aby ON miały dostęp do techniki, która ułatwia życie i równa z osobami sprawnymi? Do samych zainteresowanych, czyli do ON.  Przeważnie problemem są pieniądze i one są, tylko źle zagospodarowane.  Każdy ma usta pełne frazesów, a konkretnych działań jest mało. Gorzej, bo satyrycy podłapali temat, że pomagając potrzebujacym można nieźle zarobić. Widocznie coś w tym jest. Nawet dzisiaj taki tekst słyszałem.
Zabrałem głos - uważam - w słusznej sprawie. Użyłem nawet argumentu porónania z obojętnie jakimś innym forum, aby można było naocznie przekonać się, że można inaczej i bardziej przejrzyście. Przestać jeździć "Maluchami". W innych, normalnych krajach, jeżdżą  normalnymi samochodami, tylko to do nas jeszcze nie dotarło, podobnie jak wiele innych zdobyczy techniki.
A jednak nie można, bo znależli się przeciwnicy i to spośród ON. Taki polski kociołek, a którego nie można się wychylić, bo zaraz pozostali wciągną.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-07 16:25
Nachbar nie słychać głosów osób niepełnosprawnych żalących się na to forum.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-07 16:40
a ja? norbi? gdześ tam Malwa?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-07 16:41
Przepraszam.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-07 16:43
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-07 22:57
Dla Lidian. A ilu jest tu ON, że za nich mówisz? Może jeszcze nie zauważyli tego tematu ?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-08 08:29
Jeżeli dobrze przeczytasz moje posty to zauważysz, że mówiłam za siebie, a jak dokładniej spojrzysz to zauważysz, że przeprosiłam tych , których  pominęłam.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-08 12:35 Zmieniony 2008-06-08 13:03
A ja to gips, tez jestem "ON" ;-)
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2008-06-08 09:57
Witam
Ja mam prostą propozycję, zgłaszajmy swoje życzenia co do techniki forum, administratorom, zamiast się przemawiać w tej kwestii.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-08 10:20
ja ponawiam postulaty z pierwszego postu
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-08 12:42 Zmieniony 2008-06-08 13:02
A jako moderator, to on nie widzi co się dzieje na tym forum że to forum wymaga dużej, a nawet bardzo dużej poprawki na rzecz "ON"????!!!!!! Powinien co jakiś czas sprawdzać nowe tematy!!!!! :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2008-06-08 13:25
w odpowiedzi bogincejezeli idziesz na kawe i wylogujesz sie , to po  powrocie gdy znowu sie zalogujesz posty ozn\czone jako nowe to te ktore zostaly napiane w czasie gdy bylas wylogowana, sa oznaczone na zolto
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-08 13:25
Nie wiem komu i jak mam odpowiadać, bo froma tego Forum jest niejasna i posty nie ukazują się kolejno, ale pod postem, na który się odpowiada. Chcąc śledzić dyskusję trzeba być niebywale sprawnym w wyszukiwaniu odpowiednich postów.

Ale dajmy temu spokój. Na siłę nie można nikogo uszczęśliwić. Nawet tak jasne i przejrzyste porównanie do jazdy "Maluchem", gdy świat poszedł z postępem, potwierdza teorię o polskim kotle.

A przecież tak mało trzeba, aby samamu przekonać się , że to Forum, w porównaniu z przeważająca ilością innych for, jest ...inne.
Na tle inicjatywy ewentualnych zmian słowo "integracja" brzmi trochę jak abstrakcja.
Ale to już osobisty wybór każdego. Zresztą niezbyt duży: tkwić we własnym zamkniętym kręgu, czy mieć szerokie grono znajomych i przyjaciół.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-08 13:57
Wszyscy po trosze mają rację,co by nie powiedzieć - to FORUM jest bardzo skromne,wyszukiwanie trudne,awatary ubogie.................itd,
ale nauczyłam się cieszyć drobiazgami,więc cieszę się,że w ogóle to forum jest.Tylko od wszystkich  uczestników b.dużo zależy,żeby spełniało
swoją funkcję,żebyśmy wzajemnie szanowali się i wspierali, czasem poradzili coś-bo kto nam pomoże jak sami sobie nie pomozemy,zeby nie było uszczypliwości,"dogryzań", ktoś dobrze to ujął - że przegladając tematy odniósł wrażenie iż jest to czat -niechby i był-ale w formie życzliwej,a z tym akurat bywa różnie.
Mimo wszystko - dobrze ,że jest takie miejsce gdzie możemy spotkać,porozmawiać,wymienić poglądy - to na pewno nas wzbogaca,wypełnia pustkę.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-08 14:20
pewnie, że tak i nikt nie neguje, że jest b. potrzebne
nie chcemy przecież by o ON mówiono:
"To tylko ON, niech się cieszą, że wogóle mają takie forum".
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-08 14:35
Tak, "Malwo", "maclisc" jednak ma rację co do tego forum, że nie powinno się mówić o "ON" w ten sposób: "niech się cieszą, że w ogóle mają takie forum", "że w ogóle mają takie renty" że w ogóle mogą być. Ponieważ najlepiej byłoby aby nas "ON" w ogóle nie było, nie byłoby tych barier, nie byłoby kłopotu........ itd. itd. itd......
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-08 14:41
dokładnie tak! tylko nie zejdźmy z tematu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery... (locked) (75018 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill