www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 7) (1444960 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-02 18:35
A oto niesamowity życiowy problem celebrytki. Bardziej mnie to śmieszy niż wkurza.

http://politykier.pl/kat,1025795,wid,14450854,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-02 19:21
Ja bym doradził, aby nosiła majtki z nogawkami i koronkami, jak nasze babcie i prababcie. Niech się wścibscy fotoreporterzy cieszą jak dzieci. Dla mnie to śmieszne.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-05 11:16
Gdyby ludzie tego nie kupowali, to i zdjęć takich nikt by nie robił. A celebrytki........ jeśli właśnie to im przynosi szczęście, niech się dobrze mają. :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-05 11:20
słusznie lidian
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-07 08:28
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9972,title,Tak-woza-sie-polscy-ministrowie,wid,14463502,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-07 08:33
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-07 15:03

>Eksperci nie chcą dłużej pracować za darmo. A bez nich nie będzie nowych leków na liście refundacyjnej. W poniedziałek na posiedzeniu Rady ma paść propozycja, by zawiesić dalsze jej prace. Do czasu aż minister zdrowia wreszcie wyda rozporządzenie o wynagrodzeniu dla ekspertów. <


Eksperci - jak rozumiem - są gdzieś zatrudnieni i pobierają - jak sądzę - jakieś wynagrodzenie. Mają więc za co żyć. Za "komuny", jak się zwyczajowo określa okres dawno miniony, od czasu do czasu  ogłaszano czyny społeczne. Dla tych, co nie pamiętają tego lub urodzili się później wyjaśniam, że na takich czynach pracowano za darmo.
Nie widzę więc żadnych problemów, aby ci eksperci zrobili coś w czynie społecznym dla dobra ludzkości. Niech pokażą, że pieniądz nie jest najwyższą wartością lecz ludzkie zdrowie i życie. Uważam ponadto, że w sytuacji, gdy kraj boryka się z wieloma problemami, żądanie zapłaty za to, że można uratować czyjeś zdrowie lub życie, jest niemoralne.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-07 15:40

>Uważam ponadto, że w sytuacji, gdy kraj boryka się z wieloma problemami, żądanie zapłaty za to, że można uratować czyjeś zdrowie lub życie, jest niemoralne. .


<

Kiedy jeszcze byłam pracownikiem służby zdrowia, a w tym czasie w całym kraju strajowano, to tak samo mówiono nam jak chcieliśmy zawalczyć o swoje wynagrodzenie. Teraz mam rentę, za którą nie można przeżyć. My zachowaliśmy się jak to nazwałeś moralnie czego nie mogę powiedzieć o tych, od których zależały nasze płace.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-07 18:10
Może ustalmy fakty. Eksperci zasiadający w Radzie Przejrzystości są wybierani spośród osób nie związanych z przemysłem farmaceutycznym itp, czyli są bezstronni, albo nieprzekupni - jak kto woli. Zatem podnoszenie - choć uważam za słuszne -kwestii wynagrodzenia, nie może jednoczesne odbywać się atmosferze szantażu. Tu cytat:

>Eksperci nie chcą dłużej pracować za darmo. A bez nich nie będzie nowych leków na liście refundacyjnej. W poniedziałek na posiedzeniu Rady ma paść propozycja, by zawiesić dalsze jej prace. Do czasu aż minister zdrowia wreszcie wyda rozporządzenie o wynagrodzeniu dla ekspertów. <


"Godzien jest robotnik zapłaty swojej" - powiedział kiedyś kard. Glemp i zażądał zapłaty dla katechetów, choć mieli pracować za "Bóg zapłać". Pensje i premie dla menadżerów budujących stadiony, dla ministrów i urzędników oraz "kolesiów" zasiadających w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa też muszą być, bo przecież po to jest się u władzy, aby z niej korzystać. Budżet nie jest z gumy, więc nic dziwnego, że zabrakło tych pieniędzy dla ekspertów.
Uważam, że w tej sytuacji, gdy sprawa została nagłośniona w mediach, eksperci powinni nadal pracować społecznie i czekać na rozstrzygnięcie bez względy na wysokość wynagrodzenia, jakie im przyznają. Niech pokażą, że faktycznie są bezstronni i zależy im na ludzkim zdrowiu i życiu. Przy okazji może społeczeństwo wreszcie przejrzy na oczy i zacznie myśleć o swojej przyszłości przed następnymi wyborami.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-09 17:06
JEST COŚ CO WAS NIE!!!! WKURZA???? :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 17:36
OWSZEM JEST ALE TY O TYM NIE MUSISZ WIEDZIEĆ
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-09 17:52
Typowe - czyli nic - wszystko "WKURZA" - NIESTETY :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-09 17:53
zależy kogo
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-24 18:10
Dlaczego mają być wykorzystywani? Czyn społeczy???? Nie ta epoka!!! To było ZMUSZANIE LUDZI DO PRACY ZA DARMO!!!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-05-10 22:26
Wkurza mnie to, że leczenie zębów jest takie drogie.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-11 14:17
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wieslaw-Debski-ministrowie-swietnie-sie-bawili-w-trakcie-glosowania-ws-emerytur,wid,14477681,wiadomosc.html

To mnie właśnie wkurza.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-11 15:24
Mnie nie. Natomiast zastanawiam się nad czymś innym. Można to określić jednym zdaniem: co jeszcze musi się wydarzyć, aby naród zmądrzał i przejrzał na oczy? Od 1989 roku na scenie politycznej ciągle te same twarze, a więc również te same mózgi. Nic nowego i dobrego już nie wymyślą. Pogonić to towarzystwo i wybrać nowych, młodych, o innych horyzontach myślowych. Tylko tak uratujemy Ojczyznę.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-11 17:19
OBAWIAM SIĘ ŻE NA RATUNEK JUŻ ZA PÓŹNO
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-11 21:58
A Oni WAM - NAM? Nawalą wszystkiego :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-12 14:49
Echa przepychanek pod sejmem w dniu głosowania. Na własnej skórze odczuła to posłanka Agnieszka Pomaska z PO.
Agnieszka Pomaska: powiedziałam, że jestem mamą karmiącą; zrzucili mnie z barierki

>Zdaniem Pomaskiej nie było możliwości rozmowy ze związkowcami. - Nie chcieli ze mną rozmawiać - przyznała.<


Ciekawe, czy pani posłanka zapamięta to, co powiedziała. Powinna z tego zdarzenia wyciągnąć wniosek, który nasuwa się sam, że "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Przecież rząd i posłowie nie dali żadnej szansy społeczeństwu, aby w tak ważnej sprawie mogło wypowiedzieć się w referendum. W tym kontekście cóż znaczy niewysłuchanie pani posłanki przez poddenerwowany tłum przed sejmem.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-12 22:16
Dobrze,że to wszystko nie skończyło się gorzej. Ludzie są zdesperowani i w każdej chwili komuś mogą puścić nerwy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-12 22:29
Zastanawiam się, jak długo można trzymać nerwy na wodzy... ? Szkoda, że nie jestem młodsza :-)  Bo ja to już tylko mogę walczyć o kolor i kształt nagrobka.. :-))) Ale młodzi...??? Oni wolą wyjechać...
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-05-13 08:08
"Dziel i rządź", to stara, znana i wypróbowana metoda rządzenia. Naród skłócony nie może i nie potrafi się zjednoczyć.  Dodając Jana Kochanowskiego " że i przed szkodą, i po szkodzie głupi" oraz Juliusza Słowackiego "... twa zguba w Rzymie!", mamy obraz polskiej rzeczywistości, która nie zmieniła się od wieków.
W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja nikt nie wspomniał jak to wpłynęło na dalsze losy naszej Ojczyzny i udziale Kościoła w rozbiorze Polski. A szkoda, bo znajomość historii swojej Ojczyzny powinna być obowiązkiem każdego patrioty. Niestety, dzisiaj nasze szkolnictwo przeżywa kryzys nie tylko finansowy, ale w sensie intelektualnym i mentalnym.

>Polscy biskupi katoliccy wraz z watykańskimi nuncjuszami i rosyjskimi ambasadorami doprowadzili do rozbiorów Polski. A dziś bezczelnie uważają się za obrońców Polski. Pilnują aby "ich zasługi dla Polski" nie były nigdzie upubliczniane i co raz mniej na szczęście im się to udaje. Mocno wybielają historię wciskając ludziom o rzekomych swych zasługach dla kraju i zbawiennej wręcz roli dla przetrwania polskości podczas rozbiorów. Na domiar wszystkiego Kościół chcąc zamaskować swój rzeczywisty stosunek do konstytucji, bezczelnie w dniu 3 maja ustanowił święto Maryi królowej Polski! A może to nie było po to ażeby zamaskować, tylko po to ażeby po likwidacji Polski i jej królów nasz kraj miał choć wirualną ale za to nieśmiertelną i przede wszystkim kościelną monarchinię?<


>Sejm Wielki chcąc pomóc przełknąć tę bardzo gorzką dla Kościoła pigułkę jaką była dla nich niewątpliwie Konstytucja podjął decyzję o ufundowaniu budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Kościół udupił Konstytucję a teraz domaga się realizacji ówczesnej uchwały sejmu...Oto obraz Polskiego Kościoła.<


Źródło.
Dzisiaj nazwałbym targowiczanami kolejne rządy, które pozwalają na grabież majątku narodowego i bronią interesu wąskiej grupy uprzywilejowanych.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-24 18:13
NARÓD DOBRZE WIDZI NA OCZY TYLKO TY NIE WIDZISZ TEGO, NIE MASZ KONTAKTU Z LUDŹMI I MASZ CZAS BO PAŃSTWO DAJE CI KASĘ I PRACOWAĆ NIE MUSISZ, A "NARÓD" MUSI!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-14 07:53
http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,14482315,wiadomosc.html?ticaid=1e720&_ticrsn=3
I nikt się tym nie przejmował. Gdzie wtedy były kontrole?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-14 15:49
skandal
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-15 19:46
http://turystyka.wp.pl/kat,1,title,czy-rakotworcza-substancja-zagraza-baltykowi,wid,11250387,artykul.html

I opinie internautów poniżej.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-15 21:33
:-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-16 13:17
KTO MA DUŻO ZAWSZE CHCE WIĘCEJ
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-17 18:53
USA chcą od sojuszników pieniędzy na Afganistan. Ile zapłaci Polska?
I po co nam to było? Jaki  ma w tym interes Polska?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-17 19:02
my zawsze w jakieś bagno musimy wpaść
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-05-17 19:18
Takich mamy polityków. Wchodzą Amerykanom w (cenzura), a Amerykanie nas olewają w kwestii zniesienia wiz. Uważam, że w tej sytuacji Polska powinna wprowadzić wizy dla Amerykanów. Niech Amerykanie w końcu się określą, czy uważają nas za partnerów, czy raczej za niewolników.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-17 19:09
Właśnie, po co?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-18 14:29
nieodpowiedzialność rodziców
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-18 07:09
http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,14496933,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-18 14:30
trzeba daty ważności sprawdzać
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-18 21:18
Jak zwykle, na co zwraca uwagę jeden z internautów, media nie podają nazw firm, które oszukują.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-05-19 08:53
wkurza mnie że pomimo tego że jest taka instytucja jak rzecznik praw pacjenta to i tak zostaje się samemu z problemem
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-19 10:15
Zastanawiam się, jak można mówić o Polsce, jako o państwie prawa, gdy prawo mamy kalekie i chory wymiar sprawiedliwości. Przeciętnego pijaczka na rowerze karze się niewspółmiernie do winy, co podnosi statystyki wykrywalności, a gdy chodzi o przekręty na grube miliony, okazuje się, że prawo pozwala na bezkarność.
Klęska sądu. Afera zbożowa się przedawnia, a proces znów od nowa.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-20 18:21
Przekręty to "małe Miki", w sprawie morderstwa, policja wypuszcza jednoznacznie podejrzanego - twierdząc, że "uciekł". Brak profesjonalizmu tłumaczy na różne sposoby i tak morderca śmieje się z durni!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-20 18:15
http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,14500679,wiadomosc.html?ticaid=1e7bb&_ticrsn=3
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-05-20 18:22
I potem się dziwią, że telewizja bankrutuje, bo ludzie nie płacą abonamentu. We wszystkim musi być umiar.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-20 18:39
Telewizja nie bankrutuje i nie z powodu nie płacenia przez ludzi abonamentu!!!
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-21 17:50
http://biznes.onet.pl/czeska-siec-handlowa-wycofa-ze-sprzedazy-ryz-z-pow,18566,5137365,1,news-detal
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-05-23 13:03

>"Czeski konsument postrzega jednak sąsiadów zupełnie inaczej. Dla niego Polska to kraj czekolady bez kakao, kawy bez kawy i innych produktów najgorszej jakości. Do Czech importuje się nie to, co smakuje, ale to, co jest najtańsze. Odpowiada temu jakość. I stało się, że gdy ktoś powie o jakimś produkcie, że jest »polski«, automatycznie to oznacza, że jest »podejrzane«" - tłumaczy "Respekt".<


Zacytowałem fragment linkowanego przez Lidian artykułu. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy my przypadkiem nie konkurujemy z Chinami? Przecież nie jest tajemnicą, że podobną opinią "cieszą" się produkty sprowadzane z Chin potocznie zwane "chińszczyzną".
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-05-24 13:04
http://finanse.wp.pl/kat,104128,title,Minister-tlumaczy-drozyzne-Dobre-musi-byc-drogie,wid,14508911,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-05-24 13:06
MÓWI TAK BO DLA NIEGO TO ZAWSZE BĘDZIE TANIO
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Co nas wkurza ..... (Strona 7) (1444960 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 113 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill