www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Inwalida wojskowy i własna działalność - zwrot składek ZUS? (2299 - wyświetleń)
- Autor kolofoto Dodany 2012-05-28 17:57
Witam,

mam pytanie. Jestem inwalidą wojskowym i prowadzę własną działalność gospodarczą. Parę lat temu została uchwalona ustawa, która nakazywała płacenie niepełnosprawnym pełnych składek ZUS. Podobno inwalidzi wojskowi i wojenni nie musza płacić innych składek poza zdrowotnymi. Czy jest to prawdą i mogę ubiegać się o zwrot nienależnie zapłaconych pozostałych składek czy jest to tylko błędna informacja zasłyszana w telewizji?

Dzięki z góry.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-06-06 12:37
Po konsultacjach z krakowskim oddziałem ZUS informuję, że osoba prowadząca działalność gospodarczą i legitymująca się się orzeczeniem wydanym przez MON, MSWIA, ZUS tak jak każda inna prowadząca działalność gospodarczą musi odprowadzać składki na ubezpieczenia społeczne.

Osoba niepełnosprawna może ubiegać się ze środków PFRON o refundację opłaconych składem emerytalnych i rentowych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie:
http://www.pfron.org.pl/portal/pl/53/50/Refundacja_skladek_na_ubezpieczenie_spoleczne.html
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Inwalida wojskowy i własna działalność - zwrot składek ZUS? (2299 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill