www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nie wiele wystarczy by pomóc!! (15071 - wyświetleń)
- Autor andrzej83x Dodany 2012-05-21 08:36
Niejednokrotnie przechadzając się po moim mieście dostrzegam coraz to więcej nowych budynków, które stawiają dobrze znani wszystkim deweloperzy. Niestety nie mogę powiedzieć, że są to budynki nowoczesne. Bo mimo, że koszt budowy jest napewno wysoki to jednak nikt nie pomyślał o tym aby ułatwić dostęp osobom niepełnosprawnym. A przecież niewielkim kosztem można by zamontować windę dla niepełnosprawnych lub platformę dla niepełnosprawnych co zdecydowanie pomogłoby osobom, które mają problem z poruszaniem. Gołym okiem widać, że nie myśli się przy projektowaniu nowych budynków. 
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-21 12:24
Super, że widzisz potrzeby, ale co w związku z tym?
Nadrzędny - Autor andrzej83x Dodany 2012-05-22 08:02
Jak więcej osób będzie poruszało ten problem to może w końcu coś się ruszy.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-22 15:20
Był ten temat nie raz wałkowany :-)) Wszystko zależy od lokalnych notabli.
Nadrzędny - Autor andrzej83x Dodany 2012-05-24 13:28
Dokładnie tak jak mówisz, ale to my przecież głosujemy na nich. Tak na marginesie, w zeszłym roku wyjątkowo jechałem komunikacją miejską i osoba na wózku zapytała mnie czy bym nie pomógł jej wyjechać z autobusu. To był autobus niskopodłogowy, który dodatkowo mógł jeszcze obniżać podłogę, myślisz, że kierowca opuścił podłogę, a jak się zapytałem dlaczego tego nie zrobił tylko coś burknął.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-05-24 13:57
W Warszawie zawsze opuszczają lub platforme zdejmują.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-24 17:31
NIE ZAWSZE!!!
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-06-07 12:05
Ja w moim mieście spotkałam się kilka razy, jak kierowca  czynił to chętnie osobom na wózku...
Nadrzędny - Autor Joaśka Dodany 2012-06-23 16:45
Witam wszystkich, Na temat przełamywania barier też coś mogę powiedzieć. Od kilku lat załatwiałam wyjście z domu mamie. Złożyłam pakiet dokumentów, przyszedł czas wizji miejsca montażu krzesełka przyschodowego. Odpowiedź nie. uzasadnienie. za wąskie schody itp. schodołaz czekałam 3 tygodnie na odpowiedź aby sprawdzić działanie. Nie ma odpowiedzi u 2-uch osób. Platforma może by i się zmieściła ale niepewna odpowiedź pani z PFRON-u. Zostaje siedzenie w areszcie domowym. Myślałyśmy z mamą przez tydzień, opracowałyśmy metodę bezpieczną aby mogła na kolanach zejść. UDAŁO SIĘ ZESZŁA. Teraz to mamy gdzieś wszystkie PFRON-y i inne tam....Kochani nawet człowiek nie wie jak czasem desperadzko potrafi się zmobilizować, przełamie wszystkie obawy i słabości.
Nadrzędny - Autor alabuk4 Dodany 2012-08-20 11:41
Nie wiem czy śmiać się z głupoty inżynierów czy płakać. Ostatnio widziałam taki obrazek: centrum handlowe, wc dla mężczyzn i kobiet na parterze, wc dla niepełnosprawnych na I piętrze, gdzie prowadzą tylko i wyłącznie ruchome schody. :| Masakra.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-30 23:35
To tylko po to robią aby z nas, niepełnosprawnych się ponabijać...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-09-12 18:36
Do Rogala

>W Warszawie zawsze opuszczają lub platforme zdejmują.>


To też nie jest prawdą. Chyba, że trafisz na super kierowcę czy motorniczego. Ostatnio usłyszałam taką odpowiedź: Proszę wysiąść i poczekać na następny autobus. Celowo nie podaję numeru autobusu.
O WC na dworcu zachodnim lepiej nie pisać choć już zamontowali platformę.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-13 21:44
Polska rzeczywistość, a jakby to było mało, to skoro stolica państwa daje taki wzór innym dużym miastom a te mniejszym a tamte wsiom, to jeszcze duuuużo wody upłynie w we Wiśle i Odrze, nim będzie poprawa....
Nadrzędny - Autor Marlenita Dodany 2017-06-05 15:15
Witam. Mam ogromny problem z wyborem schodołazu. Z uwagi na wysoki koszt używanego.Będę wdzięczna za wszelkie sugestie osób, które sprawdziły ich obsługę w praktyce. Chciałabym, żeby jego kupno rzeczywiście pomogło w trudnym codziennym funkcjonowaniu a nie przysparzało problemów lub niepotrzebnie zajmowało miejsce ( niestety to też się zdarza np z powodu trudności z obsługą tego sprzętu). Dodam tylko, że problem dotyczy wąskiego podestu na jednym półpiętrze klatki schodowej( cztery kondygnacje), którego jedna połowa jest węższa ponieważ część powierzchni zajmuje ostatni schodek nie odgrodzony z jednej strony(poręcz kończy się na wcześniejszym stopniu, a z drugiej strony odgrodzony ścianą )szer 90/228cm, druga połowa podestu   150/228 cm. Dostałam informację, że schodołaz gąsienicowy na tej powierzchni się nie sprawdzi. Schodołaza kroczącego obawiam się ze względu na bezpieczeństwo ( jestem drobną osobą, nie mogę liczyć na jakąkolwiek pomoc ze strony osoby niepełnosprawnej waga ok. 70kg +wózek). Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, co do wyboru bezpiecznego, funkcjonalnego schodołaza.
Nadrzędny Autor wielokropek Dodany 2017-06-24 11:18
Wielokrotnie osobiście służyłem kiedyś kolegom jako "schodołaz" Było to ryzykowne i wymagało trochę odwagi z dwóch stron, bo gdy kolega ważył cirka 100kg + wózek to ryzyko przy 12 schodach było duże ;-)
Dzisiaj najlepiej by było aby taki "przyrząd" jeździł przy wózku bo nawet osoba która pomagałaby pierwszy raz dała sobie z tym radę. Wpisując w goglach wyszukiwarce grafikę i hasło schodołaz zapoznasz się z wieloma rozwiązaniami.
Czy to pomoże w wyborze tego nie wiem ale na pewno da szansę wyboru.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Nie wiele wystarczy by pomóc!! (15071 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill