www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam forumowiczow (2690 - wyświetleń)
- Autor janusz1958 Dodany 2012-04-29 09:49
korzystajac z okazji  chcialbym bardziej oblatanym w przepisach przedstawic swoj problem,z prosba o rade jak postapic aby bylo w miare dobrze,oczywiscie dla mnie.otoz 12 03 2012 roku skonczylo sie mi 182 dni chorobowego wystawionego przez szpital,poniewaz pracodawca nie przyslal mi wypowiedzenia o prace wiec zlozylem podanie o udzielenie mi urlopu zaleglego od sierpnia ubieglego roku do konca roku,oraz nowego za caly rok 2012 poniewaz troche wczesniej sie urodzilem wiec wyszlo tego tyle ze na urlopie bede do 8 05 2012 dnia 14 05 2012 minie 61 dni od ostatniego dnia chorobowego i z tego co wiem to moge isc na dalsze 182 l-4.,wiem ze dni od 9 052012 do dnia 14 052012 bede mial nieplatne,ale od 15 05 2012 wchodze juz na l-4 platne i teraz mam pytanie czy ten pierwszy miesiac nowego okresu l-4 bedzie placil mi pracodawca czy od razu zus ,i do ktorego lekarza trzeba stuknac po l-4 czy do rodzinnego czy do kliniki w ktorej bylem leczony szpitalnie,a do ktorej musze chodzic na kontrolne badania.jezeli jest ktos z podobna sytuacja a wie jak to ugryzc to prosze o rade za ktora z gory bardzo dziekuje
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-05-16 11:22
Rozumiem Pana problem, lecz osoby odpowiadające na forum nie są z wykształcenia prawnikami. Nie wiem z jakiego obszaru - miejscowości Pan pochodzi w związku z tym nie mam możliwości przekierowania do konkretnej instytucji udzielającej wsparcia, w tym przypadku udzielania bezpłatnie porad prawnych.
Mogę zaproponować kontakt z Biurem Porad Obywatelskich, dane teleadresowe można znaleźć na stronie: http://zbpo.org.pl/page/pl/co_robi_bpo/
lub proszę kontaktować się z Państwową Inspekcją Pracy: http://www.bip.pip.gov.pl/pl/bip/porady_wszystkie
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-17 19:46
Nie ma znaczenie przez kogo jest wystawiona niezdolność do pracy. Ważne aby był to lekarz i kod schorzenia.
Nadrzędny Autor kliptuś Dodany 2012-06-11 18:54
Wszystko to opisałeś poprawnie. Jeżeli w tym roku kalendarzowym pracodawca jeszcze Ci nie płacił to po przerwie i wznowieniu chorobowego najpierw zapłaci Ci pracodawca 33 dni(dla 50-latków 14 dni) a nastepnie ZUS.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Witam forumowiczow (2690 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill