www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie samochodu 2012 (5567 - wyświetleń)
- Autor LukaszR Dodany 2012-05-22 23:00
Witam

Gdzie można załatwić dofinansowanie samochodu w tym roku?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-05-23 04:58
W Banku
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-05-24 17:29
Bank nie dofinansowuje, bank kradnie :-) Facet musi mieć duuuuży dochód aby dostać kredyt - niestety :-)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-05-23 13:07
Z informacji otrzymanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wynika, że nie będzie realizowany program umożliwiający otrzymanie dofinansowania do zakupu samochodu osobowego. Program był realizowany do końca 2009 r. i z powodów braku środków finansowych nie będzie realizowany w tym momencie.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-05-24 18:29

>Bank nie dofinansowuje, bank kradnie


Kraść nie kradnie,ale trzeba płacić %,niestety
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-05-24 19:44
Wysokość tych % to kradzież i wszystkie inne opłaty "manipulacyjne" :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-05-24 20:57
To nie kradzież, tylko zarabianie pieniędzy. Bank to nie instytucja charytatywna, musi zarabiać :-))) Obecnie nie śledziłam ofert banku, ale w ubiegłym roku niektóre banki oferowały kredyty preferencyjne na zakup samochodów. Myślę, że zawsze dobrze jest sprawdzić, na co możemy liczyć :-)))
Nadrzędny - Autor andrzej m Dodany 2012-06-23 18:24
Wiadomo że banki muszą zarabiać lecz to było kiedyś podpięte pod Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tyle że powoli wszystko zabierają nie tylko takiej pomocy.
Wygląda na to że kasa ma być dla PFRON. a nie dla ludzi niepełnosprawnych. Jawne zamykanie ludzi w domach a nie by z nich wychodzili.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-06-28 20:48
Coś pomyliłeś :-) Kiedyś Państwo wykupowało odsetki, a przynajmniej dużą ich część. Potem powstał PFRON, który ma pomagać i uwierz mi, że tak się dzieje. Ale niestety jest coraz mniej kasy.
Nadrzędny - Autor andrzej m Dodany 2012-07-01 13:01
Mówię tylko że coraz mniej pomagają i może to być związane z tym że są przyznawane coraz mniejsze fundusze.
Pewnie jest to zależne od tych co siedzą wyżej. Pewnie za słabo się starają a pobierają pensje z naszych podatków.
My zwykli ludzie mamy pretensję do tych z którymi się stykamy, dalej sądzę że oni powinni walczyć.
Po rozmowie z takim urzędnikiem widać na ile jest zainteresowany by pomóc.
Czasem myślę sobie jak by to wyglądało jeśli schorowani ludzie wyszli na ulicę by pokazać że są, że istnieją, że potrzebują pomocy.
No ale to jest tylko takie tam pomyślunki bo są wszyscy zauważalni przed wyborami a po zapomniani.
Sorki że tak się rozgadałem.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2012-07-01 18:04
Dobrze, że tyle gadasz :-), po to chyba jest to Forum. Fakt środki są coraz mniejsze, bo i beneficjentów coraz więcej... Wiesz z tym pomaganiem to niekiedy jest tak, że pomoc trafia nie tam, gdzie faktycznie jest niezbędna. Myślę, że wiele zależy od ludzi...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-07-02 10:59
zgadzam się z tobą kryształku
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie samochodu 2012 (5567 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill