www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Płatne miejsca parkingowe dla inwalidów? (8275 - wyświetleń)
- Autor miros45 Dodany 2012-05-28 01:29
Witam,
spotkałem się ostatnio z takim oto problemem:
Jestem mieszkańcem Gdyni, miasta które szczyci się (podobno?)wyjątkowo przyjazną polityką dotyczącą osób niepełnosprawnych. Jakie było moje zdziwienie, gdy po zaparkowaniu na wyznaczonym przez Władze Miasta miejscu dla osób niepełnosprawnych i PRAWIDŁOWYM wystawieniu karty uprawniającej do zajęcia takiego miejsca zastałem wezwanie do zapłaty kary za nieopłacenie miejsca postojowego. Dopiero wtedy przyjrzałem się znakowi parkingowemu (symbol na wózku) zobaczyłem doklejoną informację, iż miejsce to jest PŁATNE!!! w godzinach 9-18. Dodam, że wszystko to działo się w wyznaczonej Strefie Płatnego Parkowania. Dodam, że wróciłem do kraju po długim pobycie za granicą, miejsce parkingowe znajdowało się pod moim domem w którym mieszkam od urodzenia i zazwyczaj tam właśnie parkowałem.
Co sądzicie o tym zjawisku? Jaki sens ma ponoszenie (niemałych) kosztów oznakowania miejsc dla inwalidów aby potem kasować za takie miejsce pieniądze. Dochód raczej marny dla władz Miasta, bo koszt 1/2 godziny to tylko 50 gr. a za godzinę 2 zł. Licząc że miejsc dla inwalidów jest w tej Strefie ok 5 % z ogólnej płatnej ich liczby ok. 2-3 tysięcy daje to 100-150 miejsc. Choć szacuję, że jest ich o połowę mniej. A dla osoby niepełnosprawnej obojętne jest gdzie postawi auto, bo i tak musi zapłacić. No, może oznakowane miejsce jest jakimś udogodnieniem po godzinie 18-ej dla tych użytkowników, ale i po tym czasie tzw. "obłożenie" zwykłych miejsc parkingowych jest mniejsze i raczej nikt nie ma z tym problemu
Ciekaw jestem Waszych komentarzy.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-05-28 07:57
a myslisz, ze osoba bedaca na wozku bedzie w stanie wysiasc z samochodu jak zaparkuje na "zwyklym" miejscu?
Nadrzędny - Autor miros45 Dodany 2012-05-30 18:32
Oczywiście, że nie myślę.
Ale co to ma do istoty problemu? Wychodzi na to, że sprowadza się do tego, iż Miasto wypełnia ustawowy obowiązek stworzenie miejsc dla inwalidów, ponosi koszty a potem ściąga je od samych niepełnosprawnych. Jestem trochę sarkastyczny, ale takie postępowanie jawnie kłóci się z ideą pomagania takim osobom. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-05-30 18:41
to bedzie brutalne ale skoro nas niepelnosprawnych stac na samochod to i na parking wygrzebiesz te pare groszy a jesli chodzi o koszt utworzenia parkingu to miasto ponosi taki sam koszt jego utworzenia dla zdrowych jak i dla niepelnosprawnych, wiec dlaczego ma zdzierac tylko od zdrowych ?
Nadrzędny - Autor miros45 Dodany 2012-05-30 19:06
W pewien sposób na pewno brutalne.
Jednak pozostaję przy stwierdzeniu, że koszt jest znacząco większy. Do jednego czy dwóch miejsc dla inwalidów trzeba wymalować koperty, odnowić je co jakiś czas no i postawić odpowiednie słupki ze znakami i tabliczkami. Nie wspomnę o tym, że jedno miejsce dla niepełnosprawnych to dwa "normalne" miejsca.
Cóż, będziemy jeszcze dekady dochodzić do tego co normalne w innych krajach, co prawda znacznie bogatszych, jak np. Anglia gdzie mieszkam. Tu co trzy lata inwalida z poważnym problemem w poruszaniu się dostaje za darmo (albo ze znacznym upustem,nie jestem pewien) auto dostosowane do przewożenia wózka inwalidzkiego. I nie wspomnę o takiej błahostce jak zwolnienie z opłaty za wjazd do centrum Londynu (tzw. Congestion Charge) poprzez pobieranie od takich osób tylko jednorocznej opłaty 10 funtów zamiast 8 dziennie jak dla wszystkich innych.
Zanim do tego dojdziemy, musimy godzić się ze "zdzierstwem" tak od zdrowych jak i chorych.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-05-30 19:09

>>Nie wspomnę o tym, że jedno miejsce dla niepełnosprawnych to dwa "normalne" miejsca.


i wlasnie dlatego sciagaja kase  z tych miejsc :-) choc i tak sa stratni
Nadrzędny - Autor andrzej m Dodany 2012-06-23 18:16
Podłączę się do tematu bo zabolało mnie to że koleżanka mówi ''ale skoro nas niepelnosprawnych stac na samochod to i na parking wygrzebiesz te pare groszy''
Co za bzdura. Pewnie masz dość kasy i pracujesz więc nie wiesz co to brak kasy. Ja bez auta nie mogę się nigdzie ruszyć. Nie dam rady a samochód choć wiekowy to moje wyjście na zewnątrz. Mało tego że są miejsca parkingowe płatne to nie ma jak z nich wyjechać wózkiem na chodnik. Za wysokie krawężniki. Tego nie zauważyliście więc mogę przypuszczać że jesteście osobami chodzącymi.
Sorki za ostre słowa ale taka jest prawda.  
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-06-23 20:47

>>Pewnie masz dość kasy i pracujesz więc nie wiesz co to brak kasy.


niestety ale jestes w bledzie, nie pracuje i nigdy nie pracowalam
Nadrzędny - Autor andrzej m Dodany 2012-06-27 13:11
''małgorzata1980'' To czemu tak piszesz ?? W tych czasach auto można kupić z małe pieniądze ( takie do jeżdżenia) Tyle że je utrzymać jest kosztowne.
Jeśli nie pracujesz i nie pracowałaś to masz najniższą rentę. Nie jesteś w stanie kupić auta nie mówiąc o opłatach czy mieszkania a co dopiero auta.
Ja przepracowałem ponad 20 lat i ciężko jest opłacić auto a gdzie paliwo ??
Każdy grosz jest dwa razy liczony a ty mówisz stać cię na auto to stać cię na zapłacenie.
Śmiem przypuszczać że po przemyśleniach tak nie uważasz.
Mam rację ??
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-06-27 13:16
jak nie chce placic za miejsce parkingowe to jade tam gdzie jest za darmo, przynajmniej u mnie nie wszedzie sa platne
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-06-27 13:18
Nie wszędzie jest płatne, ale nie każdy może (ma siłę) dojść z niepłatnego tam, gdzie musi coś załatwić.
Nadrzędny - Autor małgorzata1980 Dodany 2012-06-27 13:34
ja akurat po plaszczyznie moge chodzic, gorzej ze schodami
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-06-27 13:40
I o to chodzi, że każdy z nas jest inny. Ja też wtedy kiedy nie muszę , to nie zajmuję miejsca dla ON, bo są tacy, którzy bardziej go potrzebują. Tak samo jest z pieniędzmi na zapłacenie za parking. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiem, bo gdybym miała się utrzymywać z mojej renty, to też szukałabym bezpłatnego miejsca. Musimy się zrozumieć, bo jak już wyżej pisałam, każdy z nas jest inny i ma inne warunki. :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-06-28 21:04
Wszyscy razem gu...zik wiecie o biedzie i o niepełnosprawnych ruchowo biednych. Jesteście na każdy grosz zachłanni i tyle!!! :-(
Nadrzędny Autor andrzej m Dodany 2012-07-04 21:27
''REA'' Z moich obserwacji Ci co mają dużo są pazerni. Biedny odda ostatni grosz jak jest taka potrzeba.
Ja na swoją rentę zapracowałem i mam prawo żądać pomocy ( mimo to tego nie robię).
Coś kiepsko rozumujesz. Nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc jeśli chodzi o pomoc socjalną.
To może jeśli nie jestem w stanie pracować ( nie z własnej winy ) to powinni mnie uśpić bo nie ma Państwo ze mnie korzyści ??
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Płatne miejsca parkingowe dla inwalidów? (8275 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill