www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (400899 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Nachbar Dodany 2012-07-22 17:36
Nie muszę wyjaśniać, dlaczego zakładam nowy wątek.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019379,title,Fotoradar-zlapal-rowerzyste-Nie-mam-licznika-film,wid,14781377,wiadomosc.html

>18-letni Patryk Wałdoch dostał mandat za zbyt szybką jazdę rowerem. Do złamania przepisów miało dojść w Kościerzynie (woj. pomorskie), kiedy to jeden z fotoradarów zarejestrował go jadącego z prędkością 46 km/h w miejscu z ograniczeniem prędkości do 30 km/h. Rowerzysta nie przyjął mandatu twierdząc, że bez licznika nie może kontrolować prędkości.<

Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-07-22 17:47
absurd goni absurd
u mnie na dworcu jest winda ale tylko na dół do schodów kolejnych a potem są kolejne schody prowadzące na peron ale windy już nie ma
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-07-22 22:00
Przecież ty Basiu chodzisz, upierałaś się że aby pokonać schody to każdy może tylko trzeba chcieć...
A druga sprawa, to wreszcie zaczynasz rozumieć o co mi chodzi, że trzeba dużo pisać o tych sprawach aby pokazać jak jest naprawdę...
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-07-22 22:21
Ja tez pokażę absurd z mojej miejscowości...  W tym budynku znajduje się opieka społeczna...
Tylko, zapytam:
1). Jak się dostać mają tam osoby poruszające się na wózkach??? >>Kliknij tu, aby zobaczyć<<
2). Czy tak powinno być???
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-07-22 22:23
rowerzysta miał rację, i dobrze, że nie przyjął mandatu...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-07-23 15:51
opisałam absurd a to co pisałam wcześniej podtrzymuje
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-07-23 16:19
http://biznes.interia.pl/podatki/news/marzenie-skarbowki-opodatkowac-nawet-to-czego-nie-ma-i,1824686

>Fiskus uwielbia zasady i grę w zachowanie pozorów. Oprócz tego jego specjalnością są gry wojenne. W ostatnich tygodniach przeprowadza na masową skalę ćwiczenia z tzw. nieodpłatnych świadczeń. Zdarza się bowiem, że pracodawca w przypływie dobroci ofiaruje swoim pracownikom różnego rodzaju świadczenia, jak wyjazdy integracyjne, zajęcia na basenie, wstęp na salę gimnastyczną, na której można pograć w piłkę nożną czy koszykówkę. Daje też kawę, herbatę, ciasteczka w trakcie pracy oraz bilety do kina, teatru czy na koncert. I bywa także, że z dostępu do tych świadczeń mogą skorzystać wszyscy chętni - pracodawca nie wprowadził limitów, jeśli chodzi o grupę uprawnionych. I w tym momencie do gry mogą wkroczyć urzędnicy skarbówki.<

Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-07-23 16:27
nie komentuje
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-07-24 14:37
Polacy stracą Stadion Narodowy? Wojna o miliardy

>Spadkobiercy przedwojennego króla kuśnierzy, Arpada Chowańczaka i jego wspólniczki, walczą o odzyskanie terenów, na których stoi Stadion Narodowy. Miasto odda im lożę VIP-ów? - informuje "Gazeta Wyborcza".<
>Zbudowano na nim stadion, choć politycy i urzędnicy z resortu sportu, w spółce budującej Stadion Narodowy i w urzędzie miasta wiedzieli o roszczeniach - mówi gazecie mecenas Joanna Modzelewska, która prowadzi sprawę spadkobierców.<

Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-07-24 14:39
POLACY I TAK JUŻ NIC NIE MAJĄ TO CZORT ZE STADIONEM
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-07-30 18:51
http://fakty.interia.pl/news/najbardziej-boimy-sie-zanieczyszczonego-powietrza,1827152#commentsZoneList

to moze nie absurd ale zastanowił mnie ten artykuł,bo niby smieci sie boimy a głupoty tych u góry to nie?A kryzysu i utraty pracy tez nie?a.....oj wiele by było jeszcze "a".
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-07-30 19:09
każdy czego innego się boi
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-07-30 20:18

>to moze nie absurd ale zastanowił mnie ten artykuł,bo niby smieci sie boimy a głupoty tych u góry to nie?A kryzysu i utraty pracy tez nie?a.....oj wiele by było jeszcze "a".<


Uważam, że temat śmieci jest tematem zastępczym. Odwraca naszą uwagę od spraw istotnych, które wyliczyłaś.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-01 19:09
http://www.hotmoney.pl/artykul/kraj-za-wyslanie-jednego-listu-placa-36-tys-zl-w-polsce-26673

>Uważamy, że to skandal, iż komornicy mogą pobrać tak wysoką opłatę za wysłanie jednego listu. Dlatego nowelizujemy ten przepis, chcemy zmniejszyć tę opłatę do 3 proc. wartości tego świadczenia oraz kwoty nie większej niż 100 proc. przeciętnego wynagrodzenia - powiedział Poseł Ruchu Krzysztof Kłosowski.<

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-03 23:03
Polska to jeden wielki absurd!!!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-04 07:44
brawo norbi
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-08-04 09:55
niestety to jest prawda o naszym kraju
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-04 10:40
zgadza się sylwek
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-08-04 14:52
To się zabierajcie i emigrujcie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-04 14:55
trzeba mieć możliwości chęci to nie wszystko
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-04 15:08

>To się zabierajcie i emigrujcie.<


O! Lecisz tekstem pewnej pani poseł. Nie tędy droga.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-04 19:20
bo sam chciałby być posłem
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-04 20:19
To jest jakiś sposób i wiele wartościowych i wykształconych osób z tego korzysta - niestety. Jeszcze trochę dla Twojej i Tobie podobnym, radości -  bo brak konkurencji, w Polsce zostaną same miernoty, kapusie, lizusy, starcy i niepełnosprawni. Wspaniała wizja Polski :-(
W/w do rogala.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-04 20:59
Rea napisał/a:

>To jest jakiś sposób i wiele wartościowych i wykształconych osób z tego korzysta - niestety. Jeszcze trochę dla Twojej i Tobie podobnym, radości -  bo brak konkurencji, w Polsce zostaną same miernoty, kapusie, lizusy, starcy i niepełnosprawni. Wspaniała wizja Polski>
>W/w do rogala.>


Rea, masz 100% racji co do tego, że w Polsce zostaną same miernoty, lekkoduchy, kapusie lizusie... Ale, raczej, tu posunąłeś/łaś się za daleko wliczając niepełnosprawnych i starców... Ci ludzie, niczym się nie zasłużyli tym, aby ich wrzucać do jednego wora, ponieważ starcy się ciężko napracowali za psi grosz a zaś niepełnosprawni z tytułu swojej niesprawności są usilnie są spychani na margines społeczny i nękani biedą... Bo im się najlepiej odbiera, bo oni się nie upomną, nie, że nie chcą, a że nie wyjdą ze swoich kryjówek a jak wyjdą to i tak daleko nie dojdą...
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-04 21:11
Norbi nie chodzi "o wrzucanie do jednego wora". Zwyczajnie o.n. i starcy mają ograniczenia, które im nie pozwalają wyjechać. Chyba, że rodzice do dzieci.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-04 20:44
Rogal160napisał/a

>To się zabierajcie i emigrujcie.>


Tak myślisz??? A kto na ciebie będzie pracował??? Ktoś musi pozostać... A skoro ci tak dobrze, to dlaczego siedzisz między samymi narzekającymi??? Gdybym był zdrowy i miał pracę a przy okazji, jeszcze miał 25 lat, to też nie narzekałbym...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-04 20:52
Nie koniecznie 62norbi03, bo mając 25 lat możesz znać np. 2-3 języki obce, być po studiach, nie mieć układów rodziców i chcieć lizać cudzej d...py. Wtedy będąc inteligentnym wyjeżdżasz i wszędzie robisz karierę i pieniądze. Natomiast w Polsce zostają..........
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-04 21:14 Zmieniony 2012-08-04 21:23
Rea...
Ja znam trzy języki obce, jestem nie źle wyszkolony, ale przy postępującym SM i wieku 50 lat, odechciewa się już wszystkiego... Marzę tylko o tym aby mieć swój kąt na powolne, nieuniknione odchodzenie z tego świata...  A z drugiej strony, jak tylko będę mógł i miał siły, to będę dalej "upierdliwie" walczył o prawa niepełnosprawnych... Do końca życia będę z moją internetową grupą gnębił tych, co przyczyniają się do pogarszania standardu życia osób niepełnosprawnych i także będę wykorzystywał moją wiedzę w tych kierunkach...  Jak na razie, to nie zamierzam się poddawać, pomimo postępu choroby...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-04 21:23
Trzymaj się, a ja za Ciebie kciuki!! Nie pitol tu mi o "odchodzeniu z tego świata".
Możesz mi wyjaśnić:

>Marzę tylko o tym aby mieć swój kąt<


Miałam wrażenie, że masz domek po rodzicach?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-04 21:28 Zmieniony 2012-08-04 21:33
Rea, a co ty zdziałasz, mając 690 zł renty, gdy lekarstwa spowalniające tą chorobę kosztują około 6 tys. zł na kwartał???  A żyć też trzeba, nie tylko leki są ważne...  Stąd te słowa o powolnym odchodzeniu.... Nie pracuję tak jak dyrektor nadzoru IMPEL, który zarabia, no, pi razy oko, nie całe 50 tys. zł...  To on ma się dobrze, on może powiedzieć, że wózek i paraliż to nic takiego... Prawda???
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-04 21:43
Prawda i pani w ekonomicznym, która wynagrodzenie pracownikom oblicza z internetu zarabia 4 tys. - też wystarczy.
Wiem - niestety, są niby o.n. z dużymi emeryturami jeszcze dorabiający, a właściwie siedzący z nudów, bo taki i za darmo będzie przychodził pogadać. Są walczący o życie i godność. Dlatego uważam tak jak uważam - lepiej żebym na forum się nie wypowiadała, bo powiem zbyt dużo.
Pozdrawiam, trzym się :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-05 20:19
Rogal skoro jesteś zły na krytykę tego co się w kraju dzieje, to poczytaj i wypowiedz się na ten temat.
http://polonia.wp.pl/kat,1010253,title,Polacy-w-Niemczech-pracuja-fizycznie-nawet-ci-po-studiach,wid,14817729,wiadomosc.html
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-05 20:20
u nas też tak jest
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-06 00:34
rogal160 napisał/a

>To się zabierajcie i emigrujcie.<


Lidian, to niech rogal160 sam spróbuje emigracji, ja jako chory też pracowałem w Niemczech... Też musiałem dorabiać się abym mógł przyhamować moją chorobę... Bo tu w Polsce mi nikt nie da szmalu na leki, a to kosztuje 6 tys. zł na kwartał... Zobaczymy, czy da radę...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-06 07:25
Rogal jest w tej szczęśliwej sytuacji, że jest dobrze ustawiony, ma dobrą pracę i chyba dlatego troszkę inaczej patrzy na sprawy. Znów sprawdza się powiedzenie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia". :-)
Nadrzędny Autor sylwester49 Dodany 2012-08-06 08:31
niestety zawsze tak było
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2012-08-06 12:35
Pewnie to, co napiszę zrozumie dokładnie raczej tylko Rogal (nikomu nie uwłaczając), ale... Czy nie bierzecie pod uwagę, że np. właśnie Rogal "ustawił" się dobrze (choć to relatywne) samodzielnie na to zapracowując?????????? Nie przyszło Wam do głowy, aby tego nie krytykować, lecz brać przykład i próbować, uczyć się, wysilać jeszcze bardziej, aby mieć choć trochę łatwiej...?
Lidian, Twoje stwierdzenie można odebrać jako krytykanctwo tego, że ktoś sobie radzi - pomimo choroby i trudności albo jako założenie, że np. Rogal coś od kogoś otrzymał bez powodu. Skąd to możecie wiedzieć? Czemu nie dopuszczacie opcji, że komuś jest lepiej, bo się przyłożył i zapracował: na pozycję, na stanowisko, na zadowolenie, na pensję....?

Ja się w pełni zgadzam ze stwierdzeniem, aby osoby krytykujące stan w Polsce zwyczajnie z niej wyjeżdżały, aby spróbować innego chlega - obecnie naprawdę już nic nie stoi na przeszkodzie. A skoro Barbara uważa, że jednak coś stoi - niech nie jojczy tylko zacznie coś robić dla siebie i innych, aby było inaczej.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-06 13:18 Zmieniony 2012-08-06 13:22
Blu nie zrozumiałaś mnie. Nie krytykuję Rogala tylko stwierdzam , że jest dobrze ustawiony jak to wynika z jego postów. Nie zazdroszczę mu i nie krytykuję, a raczej podziwiam tak jak i innych ON, którzy nie poddali się i walczą z przeciwnościami losu. :-)

Jednak co do wyjazdu, to się nie zgadzam. To jest nasz kraj i tutaj powinniśmy mieć odpowiednie warunki do pracy i życia. A ci co pracować nie mogą ze względów zdrowotnych powinni być otoczeni odpowiednią opieką. Mamy prawo się tego domagać tu i teraz.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-06 15:59
Może coś dodam na temat "dobrego ustawienia się". Bardzo trudno się ustawić, gdy po rodzicach odziedziczy się biedę. Uważam, że te czasy już minęły, gdy był możliwy awans społeczny. Dzisiaj bez znajomości i układów trudno się wybić. Co najwyżej założyć własną jednoosobową firmę i tyrać od rana do wieczora na podatki, ZUS i inne opłaty, a to co zostanie wystarczy na przysłowiowe waciki.
Generalnie Polska jest dla bogatych. Pod nich ustanawia się prawo i oni spijają śmietankę. Reszta się nie liczy. Magiczna liczba 1500 wystarczy i tyle przeciętnie zarabia szary człowieczek. Na przeżycie wystarczy. Na lepsze życie już nie. Nastąpił podział na bogatych i biednych. Nie ma klasy średniej, a to ona napędza gospodarkę.

Czy wyjazd z kraju byłby rozwiązaniem? Uważam że tak. Szczególnie gdy jest się młodym i ma sprecyzowane plany życiowe. Rozumiem patriotyzm Lidian, ale za miłość do Ojczyzny nie otrzyma się łyżki strawy, nie wyżywi rodziny, nie kupi mieszkania, lekarstw i nie pomoże ludziom chorym i starym.

Lidian, zwróć uwagę, że nasi politycy nie martwią się o ludzi i nie liczą się z głosem ludu. Pokaż mi ustawę, która byłaby nastawiona prospołecznie. Raczej na odwrót, oto przykład:
Ustawa o świadczeniach rodzinnych z dnia 23listopada 2003 roku, art. 16 :
"ZASIŁEK pielęgnacyjny NIE PRZYSŁUGUJE osobie uprawnionej do DODATKU pielęgnacyjnego."
Emerytom, którzy pobierają ZASIŁEK pielęgnacyjny (153,- zł a tytułu niepełnosprawności znacznej), po ukończeniu 75 roku życia zostanie on odebrany i w to miejsce rząd daje TYLKO  DODATEK pielęgnacyjny.  TAKI SAM DODATEK otrzymują również emeryci ZDROWI.
Tymczasem art. 2 Konstytucji RP mówi: "Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej".
Jaka więc tu sprawiedliwość, skoro ON wymaga stałej opieki, lekarstw itp, a co za tym idzie więcej musi płacić.
Dalej w Konstytucji art. 69 : "Osobom niepełnosprawnym władze publiczne udzielają, ZGODNIE Z USTAWĄ, pomocy w zabezpieczaniu egzystencji, przysposobieniu do pracy oraz komunikacji społecznej".
Tym zajmują się MOPS-y, które wypłacają co miesiąc osobie ON ZASIŁEK pielęgnacyjny.
Zgodnie z tym zapisem konstytucyjnym 75-letniemu emerytowi, który ma komisyjnie przyznany znaczny stopień niepełnosprawności, POWINNY przysługiwać OBYDWA  świadczenia.
Niestety, zgodnie z na początku zacytowaną ustawą z 2003 roku, NIE PRZYSŁUGUJĄ, czyli USTAWA ta jest NIEZGODNA z KONSTYTUCJĄ.
(Powyższe opracowałem na podstawie artykułu Witolda Patera, jaki ukazał się w nr 31 "FiM")
Nic dziwnego, że kraj pustoszeje.
http://www.sfora.pl/Kraj-pustoszeje-Polacy-uciekaja-z-tych-wojewodztw-a46164
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-06 16:15

>Rozumiem patriotyzm Lidian, ale za miłość do Ojczyzny nie otrzyma się łyżki strawy, nie wyżywi rodziny, nie kupi mieszkania, lekarstw i nie pomoże ludziom chorym i starym.<


Zgadza się, ale tu nie chodzi o patriotyzm tylko o to: dlaczego ludzie wykształceni itp., itd. muszą - mają wyjeżdżać! Tu w kraju dla nich nie ma miejsca?! Za granicą robią kariery, są doceniani? Nie piszę o tłumie, który jedzie sezonowo pracować fizycznie - też im się to opłaca. Znam osobiście wykształcone osoby, które już nie wrócą do kraju. Kol. pracuje w zwykłym biurze i zarabia i jest doceniana i tam nie przyjmują lizodupów i rodziny - nie opłaca się!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-06 16:07

>właśnie Rogal "ustawił"<


No właśnie "USTAWIŁ". Słowo to nie ma nic wspólnego z wiedzą, pracą i wykształceniem, a wszystko z lizaniem itd. to co pisałam powyżej. Zapewne dołączył też do jakiejś partii i tyle. Pensja jego jak sądzę jest w miarę ale nie wyższa niż - pisałam. Wyczytałam jak faktycznie trząsł galotami czy go przyjmą :-) Ludzie pewni swej wiedzy, wykształcenia, inteligencji i doświadczenia tak nie "panikują - płaczą" i mają GODNOŚĆ.
Nie pozdrawiam blu..
Pozdrawiam pozostałych, łącznie z rogalem :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-08-07 14:43
Norbi, już kiedyś pisałem o tym, że na ON można nieźle zarobić. Przeróżne fundacje, organizacje i inne -acje są głównie po to, aby nadstawiać swoje łapki pod strumień pieniędzy, jaki przeznaczony jest dla ON.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-07 16:21 Zmieniony 2012-08-07 16:27
Tak, Nachbar, masz rację... I o to mi chodzi, że "owe nacje" i IMPEL-o podobne firmy wykorzystują niepełnosprawnych do tzw. murzyńskiej pracy...
Czytajcie to:  Niewolnice ze szpitalnej izby...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-07 17:34

>pod strumień pieniędzy, jaki przeznaczony jest dla ON.<


On jest przeznaczony do UAKTYWNIENIA O.N.
Już takiej kasy z O.N nie ma :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-07 17:40
bo takie IMPEL-opodobne, jak i firmy ochroniarskie co zatrudniają osoby z lewymi orzeczeniami o niesprawności żerują na PFRON 
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-08-07 17:46
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-07 17:51
Norbi zapominasz, że pracują tam żywi ludzie, którzy godzą się z nieprawidłowościami, marną pensją itp.
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-08-07 18:04
WYJĄTKOWO ZGADZAM SIE Z REA,GDYBY CI PRACUJACY LUDZIE ZGLOSILI TE NIEPRAWIDŁOWOSCI DO ODPOWIEDNICH SŁUZ Z CZASEM BYLI BY INACZEJ TRAKTOWANI.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-08-07 20:49 Zmieniony 2012-08-07 20:52
Staruszka123 napisał/a:

>WYJĄTKOWO ZGADZAM SIE Z REA,GDYBY CI PRACUJACY LUDZIE ZGLOSILI TE NIEPRAWIDŁOWOSCI DO ODPOWIEDNICH SŁUZ Z CZASEM BYLI BY INACZEJ TRAKTOWANI.>


Staruszka...
Napisz mi czy, będąc na miejscu tych biednych, nieraz schorowanych, biednych, niedoinformowanych ludzi, odważyłbyś/abyś się powiedzieć słowo, skoro wiedziałbyś/abyś, że całe kierownictwo jest skorumpowane do szpiku kości, a na dodatek, groziliby Ci, a te odpowiednie służby, które mają temu przeciwdziałać, po prostu olewają tych co zdobyli się na odwagę???  A takie sprawy były opisywane w tym artykule, do którego wyżej podałem linka...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (400899 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill