www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / szkoły policealne dla niepełnosprawnych ruchowo (14648 - wyświetleń)
- Autor guciu232 Dodany 2012-07-17 12:42
Witam wszystkich użytkowników strony niepełnosprawni. pl nazywam się Lucjan Szabunia mam 19 lat mieszkam we wsi Tąpadła koło sobótki aktualnie ukończyłem LO w Wierzbicach i poszukukuje dla siebie jakiejś szkoły policealnej która będzie w miarę możliwośći blisko, z internatem i dostosowana do niepełnosprawnych ruchowo(ja mam taki stopień niepełnosprawnośći) cały czas bezskutecznie próbujemy z moim bratem szukać szkoły dla niepelnosprawnych ruchowo ale w moim województwie (dolnośląskie) nie ma szkół policealnych które są dostosowane do niepełnosprawnych ruchowo a mnie zależałoby na tym żeby dalej się uczyć i mieć w przyszłości jakiś zawód bo jestem bardzo zdolnym chłopakiem i nie chce swego dalszego życia spędzić w domu tylko mieć zawód i potem pracę, szkoły policealne jakich dotychczas szukałem są  dla niepełnosprawnych ruchowo ale zbyt daleko( np. busko zdró , police, tarnowskie góry, konstancin jeziorna
i nie mógłbym do nich dojeżdżać, jeśli nie będziecie nawet mieli informacji o szkołach policealnych dla ww osób z podaną przeze mnie niepełnosprawnością, to mogą być też informacje o technikach  na dolnym śląsku dostosowanych do potrzeb ww. osó z podanym rodzajem niepełnosprawności i żeby ta szkóła policealna bądź technikum było na dolnym śląsku 
czekm na odpowiedź pozdrawiam lucek.     
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-07-17 19:01
Słoneczko :-) jesteś super o.k. czytając twój post przyszła refleksja,  że policjanci w bardzo dużej mierze mają tylko LO. i nie muszą mieć nic więcej!
Pozdrawiam, życzę powodzenia :-), :-), :-)
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-18 12:22 Zmieniony 2012-07-18 12:31
nie wiem kim ty kurde jesteś kobietą czy męszczyzną, ale muszę ci powiedzieć że jesteś bardzo chamski bądź chqamska w stosunku do mojej osoby, bo ja naprawdę potrzebuje znaleść dobrą szkołę policealną z internatem i dostosowaną do niepełnosprawnych ruchowo która będdzie blisko a ty robisz sobie ze mnie  zwyczajnie jaja i porównujesz mnie do policjantów którzy mają ukończone tylko LO, powiem ci jeszcze że masz szczęście cwaniaczku że ja jestem niepełnosprawny ruchowo, bo gdybym był w pełni zdrowy miałbyś.ałabyś u mnie przerąbane
PS: dla twojej wiedomości  moja choroba nie pozwoliłaby mi pracować w zawodzie policjanta ponieważ mam też kłopoty z kręgosłupem, nie życze sobie żebym był porównywany przez ciebie do policjantów którzy mają skończone liceum, nie potrzebuje niczyjej łaski i sam prędzej czy później znajdę sobie odpowiednią szkołe, bez wchodzenia na wasze  forum bo ja muszę wykonywać pracę lekką i siedzącą bo tylko na taką jakbś nie wiedział pozwala mi moja choroba czyli porażenie mózgowe, , nawet sobie nie zdajesz sprawy  że ja po urodzeniu ślizgałem się na tyłku a teraz chodzę  o kulach i potrzebuje też szkoły która będzie z rehabilitacją żebym mógł podtrzymać uzyskane postępy a ty myślisz tylko o tym jak zrobić sobie z kogoś jaja,bardzo mi przykro że to ja padłem ofiarą twojego dowcipu, ale nie mam o to do ciebie pretensji, pozdrawiam lucek        
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-07-18 17:29
proszę nie zwracaj uwagi na REA, szkoda życia i nerwów na takie osoby

wracając do twojego problemu ze szkołą. Nigdy nie słyszałam o szkołach policealnych specjalnie stworzonych dla osób niepełnosprawnych, kurcze nawet szkół średnich takich jest niewiele. W obecnych czasach coraz więcej szkół czy uczelni ma odpowiednie wejścia, podjazdy czy windy dla osób niepełnosprawnych ale nie wszystkie jeszcze, Internet jest już chyba w każdej szkole, ale nie wiem czy umożliwia ew naukę w domu przez internet. O rehabilitacji chyba można pomarzyć.

Jedynie co mogę ci polecić to abyś zapytał się w PFRON w twoim regionie, albo w kuratorium oświaty, czy gdzieś w pobliżu ciebie są takie szkoły, albo chociaż przystosowane dla potrzeb os.niepełnosprawnych ruchowo. Ew dalej ale np akademikiem/internatem czy inną możliwością, tak abyś nie musiał daleko dojeżdżać. Niektóre uczelnie mają w ofercie naukę w domu przez internet (chociaż to nie to samo co przebywanie z rówieśnikami, wbrew pozorom człowiek chce do ludzi a nie sie izolować w domu), ew indywidulany tok nauczania, nauka w trybie ekternistycznym, być może też inne rozwiązania. Wszystko zależy od szkoły dlatego warto zapytać i w PFRON i w kuratorium oświaty. Kiedyś PFRON dopłącał do kosztów zakwaterowania os. niepeł gdy ta uczyła się poza miejscem zamieszkania, ale jak jest teraz - nie wiem, to było bardzo dawno. Myślę że warto o wszytko u nich pytać. Można telefonicznie czy drogą mailową. Warto by było abyś wybrał sobie szkołę i zawód o takim jakim marzysz i na ile twoje zdrowie pozwoli. Jeżeli coś więcej się dowiesz, daj znać, na pewno taka informacja przyda sie innym osobom,
Z całego serca życzę ci znalezienia odpowiedniej szkoły a potem pracy. Serdecznie pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-18 18:53
Cześć kundzia dzięki za wiadomość wreszcie ktoś mi napisał coś sensownego na temat szkoły policealnej dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo, widzę że porządna z ciebie dziewczyna i doskonale rozumiesz mój problem, bo chyba nie tylko ja mam problem ze znalezieniem szkoły polcealnej dostosowanej do osób niepełnosprawnych ruchowo, serdeczne dzięki za życzenia dotyczące znalezienia tej szkoły policealnej a potem pracy na pewno wkrótce coś dla siebie znajdę tym bardziej że w sierpniu jadę do wrocławia na rozmowe bo podobno mają tam otworzyć technikum hotelarskie ale to jeszcze nie jest pewne, jak będe tam w sierpniu to będe wiedział coś więcej na ten temat, jeśli chodzi o to czy się pytałem czy w moim województwie(dolnośląskie) są takie ww. szkoły to już dzwoniliśmy z bratem do kuratorium oświaty we wrocławiu i tam babka powiedziała że też nie ma takich szkół które byłyby przystosowane do niepełnosprawnych ruchowo, zaproponowała mi abym uczył się w szkole policealnej dla osób zdrowych, ale ja w takiej szkole nie dałbym sobie rady ponieważ potrzebuję lekkiej pomocy w pisaniu to znaczy piszę trochę niewyraźnie i nikt by się po mnie nie rozczytał a w takiej szkole dla osób zdrowych każdy pisze sobie notatki sam a ja z moim niewyraźnym i powolnym pismem nie dałbynm sobie rady
wspomniałaś o tym żebym o takie szkoły zapytał pefron bardzo ci dziękuje na pewno to zrobie, wspomniałaś też o nauce w domu przez internet a ja chciałbym bardziej uczyć się razem z moimi rówieśnikami a nie siedzieć przed kompem i uczyć się w domu sam jak palec bo razem jest raźniej, czy mogłabyś mi podać namiary do tego pefronu byłbym ci wdzięczny.
a co do tego kolesia który mnie wkurzył dzisiaj powiem ci jedno to zwykły frajer i kreatura a nie osoba która moggłaby w czym kolwiek i komukolwiek pomóc takie oisoby nie powinny w ogóle być zarejstrowane na waszej stronie, jeszcze raz wielkie dzięki za info
pozdrawiam serdecznie lucek     
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-07-18 19:24
Myślę że warto by było pójść do szkoły takiej jaka cie interesuje, byle miała zniesione bariery architektoniczne..., wolnym pisaniem i "bazgraniem" się nie martw - można dogadać się w wykładowcami/nauczycielami i oddawać wszelkie prace napisane na komputerze, możesz np zabierać ze sobą notebooka (którego możesz zakupić jeżeli uda ci sie zdobyć pieniądze z PFRON), tak samo możesz za zgodą wykładowców nagrywać na dyktafon cyfrowy to co oni mówią i w domu sobie odtworzyć i masz wszystko (ostatecznie można nagrywać np z kieszeni bluzy, koszuli, piórknika czy plecaka - dobrze ściągają te nowe sama tak korzystałam bo nie każdy zgadza sie na nagrywanie). Taki dyktafon również można zakupić ze środków PFRON w ramach programu STUDENT II (te pozycje ze sprzętami pomocniczymi, usb itd). Ostatecznie możesz poprosić dobrego kolegę czy koleżankę aby użyczyła notatek, chociażby ksero szybko zrobić. Jest wiele sposobów aby sobie poradzić z trudnością z pisaniem, dasz radę, byle mieli windę czy podjazd abyś mógł swobodnie sie poruszać a nie skakać po schodach :-).

tutaj masz twój oddział PFRON http://www.pfron.org.pl/portal/pl/29/27/Oddzial_Dolnoslaski.html

tutaj masz program na jaki byś miał szansę http://www.pfron.org.pl/portal/pl/81/82/Student_II.html

mam nadzieję że wszystko ci się przyda, ostatecznie najwyżej pojedziesz dalej do szkoły, jak widać nadal są finansowane zakwaterowania, zatem głowa do góry i trzymam kciuki, aha na str PFRON znajdziejsz też inne programy, a może uda ci sie jeszcze na coś załapać

powiem ci że ja nie mam problemów ruchowych itd, ale problemy z pisaniem mam okropne (ręce bolą po kilunastu minutach pisania) i sama się nie mogę rozczytać - mieszanina hebrajskiego z chińskim czy kto wieszcze z czym ;-), więc korzystałam z dyktafonu i notatek koleżanek - same przepisywały maszynopis bo łatwiej sie im uczyło i innym rozsyłały mailem do wszystkich, i tak uzupełnialiśmy swoje wszystkie notatki, bo każdy zanotował cos innego ;-)

Dasz wszędzie sobie radę, jesteś młody i chętny do nauki a to jest najważniejsze, byle te najtrudniejsze bariery dla ciebie były zniesione a reszta sama sie potoczy, powodzenia i trzymam kciuki za ciebie :-)
Nadrzędny Autor guciu232 Dodany 2012-07-19 12:02
kundzia serdeczne dzięki za info na pewno wejdę na strone którą mi podałaś i wszystkiego się dowiem fajnie że można jeszcze liczyć na tak zarąbiste osoby jak ty a nie tyylko na takie które robią sobie z kogoś jaja, wsparcie tak czy siak zawsze się przyda, co do zapytania o te szkoły w pefronie to mój brat już się też ich pytał ale oni niec o nich nie wiedzą i odsyłają do kuratorium oświaty które też zresztą nic o takich szkołach nie wie pozdrawiam lucek. 
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-07-18 20:07
[usunięte]
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-19 12:06
Aha już wiem km jest mój prześladowca jesteś kobietą i to w dodatku bezmózgą, odczep się w końcu od kundzi i zarazem ode mnie bo ona w odróżnieniu od ciebie próbuje mi coś doradzić na temat szkoły policealnej a ty tylko złośliwie komentujesz moje posty co jest bardzo wkurzające pozdro.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-07-19 16:10
Jeśli uważasz moją wypowiedź za złośliwą to już wszystko wiem o tobie - niestety :-)
To tak wygląda: jedni zrozumieją, że nie ważne wykształcenie, wystarczy być spranym fizycznie, inni,że uczyć się muszą, a i tak będą siedzieć w domu i ZROZUMIELI PRAWIDŁOWO!!!
POZDRAWIAM LUB NIE :-)
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-20 11:38
cześć kundzia to ja lucek jeśli chodzi o zapytanie pefronu odnośnie szkół policealnych dostosowanych do niepełnosprawnych ruchowo to tam też nie słyszeli o takich szkołach, ale to nic bede cały czas szukał i wkrótce na pewno coś dla siebie znajdę.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-07-20 17:25
szukaj może znajdziesz

ostatecznie będziesz sie uczył nieco dalej do miejsca zamieszkania skoro gdzies są takie szkoły a PFRON pomoże w pokryciu kosztów zakwaterowania (chociaż częściowo). Warto się uczyć, tym bardziej że masz zapał. Trzymam kciuki i pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-22 18:54
cześc fajnie że znowu do mnie napisałaś cały czas szperam po tym necie i szukam szkoły ale jeszcze nic nie znalezłem, to jest troche smutne że jest tak mało szkół policealnych dla niepełnosprawnych ruchowo i że te szkoły są tak daleko bo gdyby były chociaż trochę bliżej miałbym ten problem z głowy, ale cały czas się nie poddaje i szukam bo myślę że w końcu znajdę taką szkołe policealną, która będzie przystosowana do mojej niepełnosprawności i będe mógł się w niej uczyć, pomyślałem sobie że szkołe w której się przedtem uczyłem(była to szkoła w wierzbicach) mogliby kiedyś jeszcze bardziej rozszeżyć i otworzyć tam szkołę policealną bądź technikum ale o takim rozwiązaniu nie słyszałem niestety, pozdrawiam lucek 
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2012-07-23 09:09
To wprawdzie daleko ale ośrodek i szkoła niezła
http://www.ckr.pl/oferta/specjalny-osrodek-szkolno-wychowawczy/
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-23 18:56
cześć kundzia tą szkołe też brałem z bratem pod uwagę ale być może uda mi się dostać do technikum hotelarskiego które podobno mają  otworzyć we wrocku ale to jeszcze nic pewnego jak będę w sierpniu we wrocku dokładnie 21 to wszystkiego się dowiem na ten temat i oby nareszcie ta szkoła była dla mnie odpowiednia pozdrawiam serdecznie lucek.

PS: przeprosiłem REE.  
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-07-25 14:07
ten link podała ci C.I. :-)

cieszę się że są takie szkoły, jeżeli nic w pobliżu nie będzie to warto skorzystaj z oddalonej, co prawda daleko do domu, ale z tego co wyczytałam to nauka i zakwaterowanie - free a to ważne. Powodzenia i trzymam kciuki :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-07-23 12:28
I tam twoje miejsce, gdzie pisze C.I. :-)
W szkole integracyjnej mógłbyś się dowiedzieć, że to ty jesteś....... i wtedy będziesz ubliżał ludziom :-)
Nie ty jeden jesteś niepełnosprawny ruchowo - niestety :-)
Szkoda tylko, że żadna szkoła nie pomoże ci w czytaniu i rozumieniu tekstu. Pewnie ta podana przez C.I. patrzy przez palce na inteligencję i myślenie.
Tak poza tym O.N. ruchowo kończą studia i działają, pracują, zarabiają - nie służy to przedłużaniu wegetacji :-)
No cóż przesadziłam i teraz jestem na zwolnieniu lek. ale i tak nie żałuję :-)
Poza tym nie strasz! Wystraszyłeś znajomych, że tylko forum zostało?
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-23 18:39
o moją egzystencje to ty sie już nie martw jeszcze znajdę sobie taką szkoły że mucha nie siada, co do opinii na temat mojej poprzedniej szkoły w której się uczyłem to chyba wystawiłaś ją zbyt pochopnie bo poziom nauczania w tej szkole miałem bardzo dobry i ta szkoła bardzo mi pomogła i jestem z niej bardzo zadowolony, ja nie chcę nikogo straszyć ani nikomu ubliżać tylko po prostu pisząc do ciebie posty miałem zły dzień bo już byłem troche zdenerwowany tym że nie mogłem znaleść sobie odpowiedniej szkoły dla siebie ja nie lubie w gruncie rzeczy się na nikogo denerwować i jestem bardzo fajnym chłopakieem, dlatego chciałem cię bardzo serdecznie przeprosić za to że cie pojeżdzałem objecuje ci że już nigdy po tobie nie pojade bo takie zachowanie do niczego dobrego nie prowadzi nie powinienem oceniać ludzi których nie znam bardzo przepraszam skoro uważasz że lepiej znasz się na życiu to pewnie tak jest naprawdę a ja tylko się głupio wymądrzam, chciałem ci jeszcze powiedzieć że jesteś według mnie bardzo wartościową osobą, jeszcze raz za wszystko cię przepraszam  i pozdrawiam sserdecznie lucek       
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-07-25 19:41
Lucek - guciu i tu Cię MAM!:-) Dasz sobie radę w życiu - świadczy o tym twój ostatni post. Niestety mam doświadczenie z życia, znam może zbyt dużo ludzi i za dużo wiem. Napisałam pierwszy post w tym sensie, że znam chłopaków z Policji, znam kryteria przyjmowania i dlatego boli mnie, że może wartościowy i inteligentny chłopak uczy się i uczy, szuka szkół, pokonuje trudności, a wiem z doświadczenia, że to i tak o kant d... potłuc - niestety.
Pozdrawiam i może Ci się uda, czego życzę :-)
Nadrzędny Autor guciu232 Dodany 2012-07-26 12:29
cześć rea dzięk za życzenia fajnie że ktoś docenił w końcu moje starania w znalezieniu szkoły i myślę że na pewno nie pójdą one na marne i niedługo znajdę szkołe która będzie dla mnie odpowiednia bo ja nie chce jak już to określiłaś wegetować przez całe życie w domu tylko mam w swoim życiu kilka celi pierwszy: zdobycie dobrej szkoły i pracy drugi systematyczne usprawnianie sie co narazie wychodzi mi całkiem dobrze bo poruszam się o kulach a wcześniej chodziłem tylko o balkoniku a po urodzeniu ślizgałem się na tyłku i trzeci dobrze zarabiać w tej pracy ( jak ją później znajdę i założyć rodzinę, myślę że jeśli będę uparty w osiągnięciu swoich celów a przynajmniej w niektórych które wymieniłe wciąż jestem uparty np, usprawnianie i nauka to osiągne w życiu wiele bo na to zasługuje, życzenia też się przydadzą bo w sobotę obchodzę 20 urodziny, fajnie że znowu jesteśmy przyjaciółmi bo porada eksperta życiowego zawsze się przyda a kłotnie i pojazdy do niczego dobrego nie prowadzą pozdrawiam serdecznie lucek  
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2012-07-23 15:29
Dawno mnie nie było i widzę, że nic się nie zmieniło.

Wzajemne opluwanie ma się całkiem dobrze.

Ciągle mnie fascynują odpowiedzi Centrum Integracji, tak głupie że z podziwu nie mogę wyjść.

Po wpisaniu w google szkoły policealne dla niepełnosprawnych ruchowo link od Centrum integracji jest na 2 miejscu wyników wyszukiwania.
Myślicie, że chłopak jest aż takim młotem, że nie był wstanie tego znaleźć?.

Czekam na to co wychodzi wam najlepiej.
Nadrzędny - Autor guciu232 Dodany 2012-07-23 18:43
cześć jestem lucek opluwania już na tym forum nie będzie bo jest ono głupie przeprosiłem już tą osobe której ubliżałem i też jest mi z tym strasznie ciężko że pojeżdżałem po kimś kogo nie znam.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-07-25 19:48
Ciężko to może Ci nie jest słoneczko, ale zachowałeś się jak prawdziwy dżentelmen i mądry człowiek. Dziękuję, wybaczam i życzę powodzenia - dasz sobie radę w życiu, czego z serca Ci życzę :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / szkoły policealne dla niepełnosprawnych ruchowo (14648 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill