www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery... (locked) (Strona 2) (75017 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-08 14:44
"maclisc" przybij piątkę, jestem za tobą :-);-)
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-08 15:16
oki! :-)
jeny, nie mamy wpływu na ustrój, to miejmy go chociaż w tym temacie
zachęcam pozostałych do wypowiedzi
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-08 15:40
Ja tez zapraszam do dalszej dyskusji, nie dajmy się wyprowadzić w kozi róg. A "admin" i tak dawno zauważył ten temat, tylko udaje że go nie widzi bo nie wie jak ten informatyczny problem rozwiązać, błędnie zakładając że każdy użytkownik tego forum musi wiedzieć, jak, co i kiedy może coś zrobić nie zważając na to że każdy "ON" inaczej widzi, słyszy itp......
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-12 21:23
a tak wogóle...
gdzie można przeczytać kto jest moderatorem?
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-06-12 23:27
Chociażby tutaj.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2008-06-12 21:10
A ja sie ciesze,ze jest takie forum i ze sa renty,bo kilkanascie lat temu nie bylo o tym mowy i trzeba bylo liczyc na laske lub nielaske,albo pod Kosciolem siedziec.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-12 21:40
a czy ja twierdzę, że się nie cieszę?!
wnioskuję z Twojej wypowiedzi:
"siedź cicho i ciesz się, że wogóle jest"
co jest?
ochłap?
przy dzisiejszych możliwościach?
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-06-08 17:47
Malwa napisała - Cytuję: Mimo wszystko - dobrze ,że jest takie miejsce gdzie możemy spotkać,porozmawiać,wymienić poglądy - to na pewno nas wzbogaca,wypełnia pustkę.

No właśnie, nie chodzi o wypełnienie pustki, ale o to, aby ułatwić sobie i innym życie. Powtarzam i będę powtarzał, przestańmy jeżdzić "Maluchami", skoro możemy (no może tak skromnie) Fiatem Panda. To analogia w porównaniu tego Forum z pozostałymi.
Nie musiałbym zaglądać tu i klepać w klawisze. Jestem emerytem, osobą sprawną i swój wolny czas poświęcam innym. Nie tyko ON. Na forach tematycznych służę pomocą z zakresu swojej wiedzy. Tu znalazłem się nieprzypadkowo, gdyż zaprosiła mnie ON. Mając porównanie z innimi forami stwierdziłem, że tu jest szaro, nijako i smutno. I nie o kolor tu chodzi, bo to przenośnia, ale o ekspresję wypowiedzi, czyli brak narzędzi do tego.
Pustkę, moi dordzy,  można wypełniać przy butelce piwa pod sklepem, ale również w kawiarni przy kawie, lampce wina i ciasteczku.
Niestety, napotkałem niezrowumiałą dla mnie barierę niechęci i  stagnacji.
Proszę, może mi ktoś odpowie, dlaczego poprzestajecie na małym, skoro duże tak samo kosztuje ? Kliknijcie na pierwsze lepsze forum i porównajcie możlowści. Wyjdźcie ze swojego kręgu i zintegrujcie się z innymi.
Naprawdę jest inny świat, który warto poznać.
To będzie moje osobiste wyznanie. Niedawno, dzięki innemu forum, poznałem ON z drugiego krańca Polski. Wspaniałego człowieka, rozmiłowanego w muzyce. Odtad Jego muzyka zagościła w moim domu, a On powiększył grono swoich przyjaciół.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-08 15:53
Popieram Zygmunta, piszcie w tej sprawie do Administratorów forum, a nie róbcie przepychanek słownych.Wszyscy już wiemy, że jednym podoba się forum innym nie podoba, a jeszcze inni mają ciekawe podpowiedzi. Niektórzy już się przyzwyczaili do takiej formy forum i nie chcą zmian. Jak napiszemy swoje zdanie do Admi.., to oni będą wiedzieli co z tym "fantem" zrobić. Pozdrawiam wszyskich i zapraszam do kawiarenki na inne rozmowy. Może będzie weselej. Taki piękny dziś dzień.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-08 16:22
oczywiście mam nadzieję, iż admin to przeczyta, niech to jest traktowane jako "list otwarty"
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-08 17:15 Zmieniony 2008-06-08 17:25
Mnie się podoba i niech se zmieniają wszędzie tylko nie tu. mam wszystko poprawnie tak jak Boginka opisuje
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-08 17:37
z tego co wiem, jest więcej narzekających niż dwoje
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-08 17:39
maclisc, jeszcze jedno pytanie (problem mnie zaciekawił). Mogę wiedzieć, jakiej przeglądarki (marka, wersja) używasz?
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-08 17:44
IE7
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-08 17:52
Ella, mogę wprowadzić trochę humoru? Dotyczy to Twojej wypowiedzi. Piszesz, jakby Boginka była Twoją boginią. Naprawdę lubisz jazdę "Maluchem" ? No, chyba, że jesteś fanką tej marki. A, to przepraszam.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-08 17:55
Nachbar zagalopowałeś się w swoich dwóch ostatnich wypowiedziach.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-08 18:05
Trafne określenie. W zamian życzę Tobie, abyś też się "zagalopowała", ale na inne fora na rekonesans.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-08 18:19
Nachbar dlaczego traktujesz nas w ten sposób? Czy sądzisz, że przez niepełnosprawność straciliśmy możliwość rozumnego myślenia. Dlaczego uważasz, że wiesz lepiej od samych zainteresowanych co jest dla nich lepsze?. Byłam na różnych forach, nie jestem idiotką która jak się czegoś złapie, to już nic innego nie widzi. Potrafię wybrać dla siebie to co mi się podoba i dlatego jestem tutaj. Jestem osobą na tyle wykształconą, że nie musisz mnie pouczać. Jeżeli potrzebuję porady to wiem kogo spytać. Koleżanki z forum mówiły , że moja ostatnia wypowiedź wyglądała jakbym się wkurzyła, otóż nie, wkurzyłam się dopiero teraz. Wypowiedź prawie każdej osoby z tego forum uważasz za nieodpowiednią, zastanów się nad wlasnymi wypowiedziami. 
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-06-08 19:08
Lidian nie psuj sobie nerwów
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-08 19:16
Masz rację, nie warto.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-08 18:21
Nachbar, zasadniczo zamierzałam już sobie odpuścić wymianę zdań, bo wygląda na to, że do niczego dobrego to w naszym przypadku nie prowadzi, ale... jak się mnie wywołuje do tablicy, to trudno.

Raz - przeczytaj sygnaturę pod moimi postami. W języku polskim słowo boginka oznacza rusałkę lub wiedźmę... ta druga interpretacja może być bardzo istotna dla osób które chcą się ze mną nie zgadzać i w pełni pozwalam na jej wykorzystywanie. :-) Ale na tekstach o "boginiach" można się jednak przejechać i kogoś niechcący obrazić - to już zdecydowanie inny kaliber, a i właścicielka tego pseudonimu w zasadzie tego nie lubi...

Dwa - rozumiem, że estetyka tego forum nie przypadła Ci do  gustu. Weź jednak pod uwagę, że w sporze z Tobą cały czas twierdzę, że każdy ma prawo krytykować to jak forum jest skonstruowane, także wtedy gdy jest to po prostu kwestia gustu. Ja się jedynie nie zgadzam z teorią, że to jest tak ważne, że aż trzeba mówić, że utrudnia integrację. Bo, tak po prawdzie, to forum nawet nie musi być jakoś specjalnie zielono-żółto-różowo-kwiatuszkowo integracyjne - cały internet służy ludziom do "integrowania się" i nawet gdyby w tym akurat jego zakątku miała panować estetyka szaro-czarna (mnie bardziej rusza ten pomarańczowy...) to nie zmieniłoby to zasadniczo tego, że użytkowników tego forum będziesz też mógł spotkać w zupełnie innych miejscach, o zupełnie innej estetyce, nawet gdyby tu ziało pustkami i pesymizmem (a uwierz, w porównaniu do początków nie zieje). Zresztą, mam wrażenie, że jakoś za bardzo przywiązujesz uwagę do barw - jednym z miejsc w internecie, które wspominam bardzo ciepło była strona w kolorystyce granatowo-szaro-czarnej. I wbrew ewentualnym skojarzeniom, nie był tu żaden "klub pesymistów" albo innych "samobójców". :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-08 21:12
Boginka, nie ja wywołałem Ciebie do tablicy. To zrobiła Ella powołując się na Twoją wypowiedź. Jeżeli już chcesz być bardzo dokładna, to zwróć uwagę w jakim kontekście używam słowa "bogini". Wdocznie nie masz dystansu do swojej osoby, jeżeli wzięłaś to do siebie i robisz mi wykład o boginiach. Ale to wiele mi wyjaśnia.
Trudno więc dalej prowadzić z Tobą dyskusji, bo nie rozumiesz sama tego co piszesz.
Cytat:"Ja się jedynie nie zgadzam z teorią, że to jest tak ważne, że aż trzeba mówić, że utrudnia integrację."
No właśnie. Integracja to - cytuję za Wikipedią: "W szerokim znaczeniu wyraża się w takim wzajemnym stosunku pełno- i niepełnosprawnych, w którym są respektowane takie same prawa, liczą się takie same wartości, w których stwarza się obu grupom identyczne warunki do maksymalnego, wszechstronnego rozwoju."
Faktycznie, jak - nawet pobieżnie - rozejrzeć się po innych forach, to nie wiem, czy znajdzie się  takie drugie forum. Ten argument jednak nie przemawia do Ciebie i innych Użytkowników.  Czy teraz rozumiesz, co miałem na myśli pisząc o integracji?  Zatem nie można się integrować torząc zamknięty krąg i pozbawiając ON warunków identycznych, jakie spotyka sie powszechnie.

Ponieważ dbasz o szczegóły, pozwolę sobie zauważyć, że temat barier podjęły ON. Ja tylko przyłączyłem się do dyskusji. I nie o estetykę tego Forum chodzi, ale o    f u n k c j o n a l n o ś ć.    A to znacząca różnica. Szczególnie dla ON.

lidian, nie wiem co jest dobre lub lepsze dla ON.  Nie mam również zamiaru pouczać kogokolwiek. Wyraziłem tylko swoją opinię i podałem argumenty. Część z wyżej wymienionych jest odpowiedzą na Twój post. Masz prawo uważać, że odpowiada Tobie forma tego Forum. Ja tego nie neguję, ale proszę zwóć uwagę, że znakomita większość jest inaczej zbudowana i przez to bardziej funkcjonalna.
To właśnie ma służyć integracji. Identyczne warunki.
Jeżeli masz inne logiczne argumenty, z chęcią ich wysłucham. 
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-08 21:46
"Wykład o boginiach" robię nie ze względu na siebie, bo o mnie można uważać co się komu podoba - w końcu to tylko internet. Chodzi raczej o innych, bo określenie mnie mianem czyjejkolwiek "bogini" może dla kogoś być co najmniej nieprzyjemne czy wręcz niestosowne, a wolałabym unikać takich sytuacji (stąd zresztą sygnatura jest taka, a nie inna).

Zapewniam, na marginesie, że inne takie fora istnieją. Wprawdzie z tego co udało mi się dowiedzieć jest to głownie format stosowany w USA ale jest. Pozwolę sobie również nie zgodzić się z teorią, że integracja to identyczne warunki. Integracja, to warunki odpowiednie. Identyczne być nie muszą, bo w ogóle ludzie nie muszą korzystać z rzeczy identycznych i nawet źle by było, gdyby tak robili. Jeżeli dla wystarczająco dużej grupy użytkowników ten standard jest uciążliwy, niech piszą do administracji i go zmieniają - nie będę miała nic przeciwko. Jeżeli natomiast ma chodzić po prostu o to, żeby było "tak jak wszędzie" to mnie to zdecydowanie nie rusza.
Swoją przygodę z forami internetowymi zaczęłam od forum autorskiego, zupełnie innego niż wszystkie i jakoś nie czułam się tam źle. Przyjęłam do wiadomości, że "tak się to tutaj robi" i już. Obecnie też jestem użytkowniczką kilku for i niektóre są wyjątkowe technicznie. Tam się też rozmawia o tym, że może powinno być inaczej, ale ani miłośnicy języka angielskiego, ani komputerowcy ani nie czują się wyobcowani ze społeczeństwa z tego tytułu, że inaczej wpisują posty. Dla nich to najwyżej problem na poziomie wygody lub popularności, ale nie grodzenia płotem. Tak samo jak do tamtych for podchodzę i do tego - skoro nie czuję się wyobcowana ze społeczności internetowej na "innym" forum o języku angielskim, to nie widzę powodu, żeby czuć się wyobcowaną na "innym " forum dla niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-06-09 06:35
maclisc - chwalisz się gdzie indziej ,że umiesz sporo na komputerze , -a innym razem pytasz , co i jak ,
więc umiesz czy nie? zaczynam w to wątpić ...
przenosisz ten swój temat , i w koło macieja jedno ....
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-09 07:54
wiecie co? dajcie mi spokój! "siedźcie" sobie w tym przedpotopowym systemie, tylko nie zapominajcie, że forum nie jest wyłącznie dla pięciu najbardziej aktywnych użytkowników, prawdopodobnie (przypuszczam) inni nie uczestniczą wogóle albo rzadko, bo mają solidne problemy z poruszaniem się po tym forum

tak ciągnę wkoło ten temat, widocznie problem, który poruszam istnieje
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-09 08:03
Macli skoro problem na tym forum istnieje, a Twoje jest lepsze, to jak sądzisz, dlaczego ci którym na tym forum źle się pisze nie przeszli na Twoje forum?
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-09 08:20
i to Was boli
moje forum
jesteś w błędzie, niektórzy (pod innymi nckami) "przyszli", chyba nie żałują
nie chodzi mi przecież aby trzymać się kurczowo tylko jednego
jestem również na kilku, nigdy nie ukrywam, że mam swoje, i nigdzie mnie za to tak nie atakują jak tu
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-09 08:28
Macli wiesz dlaczego Cię ludzie atakują? Nie rób nic na siłę. Wiesz nie przeszkadza mi, że masz swoje forum. Możesz ich mieć kilka. Lubię Cię jak rozmawiamy. Ja tylko nie znaoszę jak ktoś próbuje mi na siłę narzucić swój porządek. Byłam na Twoim forum, ale bardziej podoba mi się tutaj i dlatego tu z Tobą rozmawiam, gdybym Ciebie nie lubiła, to nie odpowiadałabym na Twoje posty. NIGDY NICZEGO NIKOMU NIE ZAZDROŚCIŁAM, BO NAJWIĘKSZYM DOBREM JEST ZDROWIE. WSZYSTKO INNE MOŻNA PRĘDZEJ CZY PÓŹNIEJ NABYĆ.
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-09 08:34
przecież nic na siłę nie robię, a ten wątek jest tylko propozycją wprowadzenia ulepszeń
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-09 08:39
Temat jest zbyt długo i nachalnie ciągnięty dlatego od czasu do czasu i  Ty obrywasz. Jak juz powiedziałam lubię z Tobą rozmawiać, ale teaz na prawdę muszę już iść. Wrócę później, to możemy  dalej rozmawiać, ale wolałabym już na inny temat i w innym wątku, jeżeli oczywiście będziesz miała ochotę. Pozdrawiam i już lecę.
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-09 08:48
też spadam (reh.), temat się ciągnie i powraca, bo problem ciągle istnieje
chętnie brałabym udz. w dyskusjach na inne tematy ale... nie mogę się tu połapać, nad czym ubolewam
Nadrzędny - Autor renatawanke Dodany 2008-06-09 08:56
Maclisc  przecież w kawiarence jest sporo postów  TWOJEGO autorstwa    to czemu piszesz <że nie możesz się połapac >     chyba  sam nie wiesz  CZEGO tak naprawdę CHCESZ  ? Pozdrawiam
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-09 09:29
Zapewniam, wiem.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2008-06-09 08:18 Zmieniony 2008-06-09 08:26
przedpotopowa to jest ...choroba ...  i nasza niepełnosprawność ...i to nas boli ...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-09 07:07
Nachbar ja nie mam ochoty na bardziej funkcjonalne forum, już to pisałam. Ciebie ogarnęla jakaś obsesja chcesz na siłę zrobić lepiej (to co Ty uważasz za lepsze). Ty nie możesz wiedzieć co jest lepsze dla innych, każdy musi sam zadecydować za siebie.
Jeżeli chodzi o moją integrację .... Ja się doskonale zintegrowałam z wszystkimi ludźmi. Mimo niepełnosprawności przez całe życie żyłam w "normalnym społeczeństwie" tzn byli w nim ludzie zdrowi, chorzy, sprawni, niesprawni, biali i kolorowi , różnych religii, mądrzy i głupi oraz pyszni czyli tacy, którzy wszystko najlepiej wiedzą. W takim właśnie społeczeństwie przez długie lata mojego życia zrozumiałam, że każdy normalny człowiek akceptuje poglądy i potrzeby drugiego choćby one wydawały nam się dziwaczne.
To, że znakomita większość for jest inaczej zbudowana i bardziej Tobie odpowiada to nie znaczy, że wszystkim ma również odpowiadać. Skoro Tobie inne się bardziej podobają to idź z tego fora tam gdzie lepiej.
Dlaczego uparłeś się integrować niepełnosprawnych, czy uważasz nas za gorszych czy głupszych? Zacznij integrować sprawnych, bo to oni często nie potrafią zrozumieć cierpienia dopóki sami jego nie doznają. My jesteśmy doskonale zintegrowani. Przede wszystkim zintegruj siebie, bo Ty , sądząc po Twoich wypowiedziach, najbardziej tego potrzebujesz.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-10 16:31
Lidan, co ty pleciesz za BZDURY, Nachbar jest jak najbardziej zintegrowanym pełnosprawnym z "ON", to on na jako pierwszy zawsze podaje nam pomocną dłoń, tylko nie wszyscy to pozytywnie umieją docenić.....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2008-06-10 16:38
To go z wdzięczności zacznij całować w te wyciągnięte dłonie.
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-06-09 07:08
Nachbar,tak czytam i czytam ...i odniosłam wrażenie,że komus bardzo zależy nie tyle na wyglądzie tego forum,co na jego rozbiciu.
Czy nie rozumiesz,ze ludzie tu polubili się,przyzwyczaili do siebie i po prostu chcą ze soba być,nawet w tak skromnych warunkach.
To tak jakbyś licznej rodzinie proponował piękne mieszkania-tyle ,że osobne.
Nadrzędny Autor Malwa Dodany 2008-06-09 07:11
No proszę,nawet post pisałysmy równocześnie ,trzeba lepszej integracji?
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-10 17:29
< cytat:

Nachbar, tak czytam i czytam... i odniosłam wrażenie, że komuś bardzo zależy nie tyle na wyglądzie tego forum,co na jego rozbiciu.
Czy nie rozumiesz, ze ludzie tu polubili się, przyzwyczaili do siebie i po prostu chcą ze sobą być, nawet w tak skromnych warunkach.
To tak jakbyś licznej rodzinie proponował piękne mieszkania - tyle, że osobne.

To jest bzdura, stwierdzenie że Nachbar, maclisc, i ja 62norbi chcemy rozbicia tego forum, to nie  jest prawdą, jesteś w błędzie tak myśląc. Chcemy tylko aby to forum dostosowało się do nas. Ponieważ z powodów zdrowotnych i fizycznych nie wszyscy "ON"mogą z tego forum korzystać.....

A co do zrozumienia tego że tu na tym forum ludzie się wzajemnie szanują to my Nachbar, maclisc, i ja 62norbi rozumiemy doskonale może i nawet lepiej niż ty, ale nie wolno Ci się wypowiadać za wszystkich na tym forum, nie dorosłaś do  tego...... Na pewno znajdą się też u Was na tym forum tacy co myślą podobnie jak my....
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-06-09 07:33 Zmieniony 2008-06-09 08:29
Integracja społeczna
to zespolenie i zharmonizowanie elementów zbiorowości społecznej, rozumiane jako intensywność i częstotliwość kontaktów między członkami danej zbiorowości
oraz jako akceptacja w jej obrębie wspólnych systemów wartości.
"integracja w drugim nurcie" lub "życie w jak najmniej ograniczającym środowisku".

czy to zrozumiane , jest ?
a jeśli sporo osób tu pisze to coś znaczy ,
lato lato , dużo osób teraz rozmawia na ...świeżym powietrzu ... a ci co mniej spacerują wędrują ..piszą tutaj aby porozmawiać ...
a owszem wielu z nas czyta inne strony , inne fora , gdzie pisze to jego sprawa, a w tej sprawie marketing nie potrzebny , klient, petent nazwijcie ja chcecie ,  sam wybiera
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-06-09 16:26
Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem. Najpierw to, co sama napisałeś. Cytuję:"Integracja społeczna to zespolenie i zharmonizowanie elementów zbiorowości społecznej...życie w jak najmniej ograniczającym środowisku".

Teraz podaję znaczenie pojęć: Ujednolicić - uczynić jednakowym.

Normalizacja, standaryzacja - działalność polegająca na analizowaniu wyrobów, usług i procesów w celu zapewnienia: funkcjonalności i użyteczności, zgodności (kompatybilności) i zamienności, bezpieczeństwa użytkowania, oraz ograniczenia (zbędnej) różnorodności.

Unifikacja -  metoda normalizacji mająca na celu racjonalne zmniejszenie różnorodności wyrobów lub czynności. Uzyskuje się ją poprzez ujednolicenie cech wyrobów - np. konstrukcji, kształtu, wymiarów, parametrów jakościowych, cech użytkowych. Unifikacja zwiększa uniwersalność maszyn i urządzeń oraz wyrobów, umożliwia zamienne stosowanie różnych części, ułatwia procesy produkcji, transportu, sprzedaży, umożliwia koncentrację i specjalizację produkcji, pozwala na obniżenie kosztów.

Czy teraz jasne jest dlaczego  ten tamat pojawił się na Forum?  To nie marketing, nie chęć rozbicia jedności, ale ujednolicenie formy, jaka została przyjęta przez większość i  jest najczęściej  spotykana. Z tym do Was przyszła Maclisc, abyście, przez zmianę fromy, mogli poznać nowych ludzi. Zauważyła to, czego sami  nie dostrzegacie i nie chcecie przyjąć do wiadomości.
Jedynie Malwa bardzo rozsądnie zauważyła, że (cytuję)"Wszyscy po trosze mają rację,co by nie powiedzieć - to FORUM jest bardzo skromne,wyszukiwanie trudne,awatary ubogie.................itd,
ale nauczyłam się cieszyć drobiazgami,więc cieszę się,że w ogóle to forum jest".
Inni przyjęli pozę obronną i zaczepną. Co bardzo istotne tych INNYCH nie było dużo. Zaledwie kilka osób.
A więc podsumujmy:
Na Forum ogólnie jest 3.778 użytkowników.
Ci użytkownicy napisali ogólem: 17.147 postów
Średnio na jednego użytkownika przypada po: 4,53 posta

Nie podaję na przestrzeni jakiego czasu pisano te posty, ale tak średnio 4 i pół posta można napisać w dwa dni.
Więc konu i czmu to Forum służy? Kilku najaktywniejszym?
Może teraz usłyszę konkretne i logiczne uzasadnienia, dlaczego zaproponowane zmiany są tak bardzo niemile widziane.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-06-09 17:37
Najwięksi krzykacze o zmianę szaty forum to Ci co zarejestrowali sie w maju 2008r. = Nachbar ,62norbi a maclisc w 2006 ale do maja nie widziałam jej na tym forum.Ciekawe dlaczego nowicjuszom zależy na zmianie.... Co do lidian popieram ją,sądzę że wielu z dawnych tu obecnych forumowiczów też poprze obecny styl... jedno tylko powiem chcecie mieć to czego nie osiągnęliście do tej pory.... niech wystąpią osoby reklamujące swoje forum...ja wiem kim są ale już tam nigdy nie zajrzę nie cierpię dyktatury

Nachbar ------ humor ział zimnem i śliskością jak padalec-----chcesz rozbić forum bo nie poszliśmy może na Twoje co ??? nie moja droga;- Tacy jak lidian, ja, Malwa, Zygmunt nie mówiąc o Bogince i maltabar wszystkim nam nic nie przeszkadzało a zauważ że wam trzem ciągle czegoś brakuje. Proponuję podszkolenie sie w bieganiu po forach nie tylko tu....ZMIAN SOBIE NIE ŻYCZYMY
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-09 17:50
Ella, uspokój się kobieto, z tego co wiem Nachbar to mężczyzna.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-09 19:58
Ella, no to teraz miarka się przebrała. Krzykacze, tak, krzykacze a kto nie jest krzykaczem ten siedzi pod pod stołem. Gdyby nie ci krzykacze to dziś mamy tu komunę, byłby dalej ZSRR a Niemcy mieliby dalej mur Berliński. A komuniści by tak samo mówili że nie lubią "DYKTATURY IMPERIALISTYCZNEJ Z ZACHODU"..... A tak prawdę powiedziawszy to KOMUNA BYŁA TYM DYKTATOREM.....Gdyby nie ci krzykacze to dziś jeszcze byłyby kartki na żywność...... Wiesz, kto się boi nowych rzeczy nie idzie z postępem i pozostaje daleko w tyle. Dlaczego my mamy korzystać z tego tylko co mamy jak są o wiele lepsze, sprawniejsze rzeczy? I właśnie dlatego krzyczymy bo chcemy aby był większy postęp, a nie aby rozwalać te forum bo te forum tez ma swoje zalety jak wady, wady które my opisujemy... I nie dlatego aby przeciągać "forumowiczów" na własne forum jak piszesz...... Tylko dlatego że nie każdy ma taki bystry wzrok i nie każdemu odpowiada szata graficzna i nie z powodu estetyki tego forum, lecz z własnych nie dosięgnięć fizycznych takich jak: wzrok i inne sprawy... a tak naprawdę dyktatorzy, to są ci co nie szanują słabszych...........
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-09 20:00
Ella, mam prośbę. Taką od serca. :-) Daj spokój przynajmniej maclisc - nie trzeba od razu zakładać teorii spiskowej, że kto przychodzi i czegoś chce, temu pewnie przyświecają mroczne cele. Jestem w stanie uwierzyć, że np. maclisc ma autentyczny problem z techniką tego forum, bo jakkolwiek jestem bardzo elastyczna w dopasowywaniu się do techniki, to jednak nie wszystko działa tu na zawsze w 100% intuicyjnie. Problemy się zdarzają. Aha, ja ze dwa razy pisałam już chyba, że pewne rzeczy podobają mi się na tym forum średnio (szczególnie brak porządnej i dobrze widocznej instrukcji obsługi dla nowych użytkowników, żeby nie było problemu z odnajdywaniem takich opcjami jak wielkość czcionki), więc nie jest tak, że Bogince to nic nie przeszkadza. Nic nie przeszkadza na tyle, żeby się o to kłócić. Gdyby jednakowoż była administratorką forum (a na szczęście nie będzie) to pewnie by coś tam przemajstrowała.

Tak ogólnie, naprawdę nie warto się denerwować o forum internetowe. :-)

Pozdrawiam serdecznie. :-)
Nadrzędny Autor maclisc Dodany 2008-06-09 20:10
dziękuję :-)
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2008-06-09 20:16
Ella i WERBENA, czytajcie ze zrozumieniem. Prosiłem o konkretną i logicznie uzasadnioną odpowiedź, dlaczego nie można zmienić formy Forum tak, aby była kompatyblina z większością for. Chodzi o to, aby ewentualnie gość, który tu zawita, mógł porusząć się swobodnie jak po czymś, co dobrze zna.
Przyznam, że przyjełyście dość ciekawą formę dyskusji, odpowiadając na logicznie i uzasadnione argumenty agersją i obrażaniem się na innych. W dodatku nazywacie mnie, Norbiego i Maclisc "największymi krzykaczami". Stara to prawdą, że jak się nie ma silnych argumentów, to  używa się argumentu siły.
Szczególnie to odnosi się do Elli, która w swym zacietrzewieniu tak bardzo się pogubiła, że zadaje pytanie -cytuję:"Ciekawe dlaczego nowicjuszom zależy na zmianie....", jakby nie potrafiła wcześniej przeczytać, czym uzasadniam  konieczność zmian. Powtarzam, czytajcie ze zrozumieniem.
Podałem wystarczajęco dużo argumentów i wyjaśniłem znaczenia słów : integracja, ujednolicenie, normalizacja i unifikacja.
A Wy, zamiast zastanowić się na sensen mojej wypowiedzi zaczęliście dochodzić do fantastycznych wniosków. A to że się wymądrzam, że chcę rozbić forum, że pouczam, że jestem nowicjuszem... Ale nic konkretnego i na temat od Was nie usłyszałem. Same inwektywy.
Zatem, jeżli moje argumenty Was nie przekonują, to  chociaż bądźcie do bólu konsekwentni w swoim postępowaniu i nic nie zmieniajcie w swoim życiu. Zupełnie nic.
A najlepiej to stójcie w miejscu, bo ruszajac się z miejsca niechcący możecie zobaczyć innych ludzi, inny świat i więcej kolorów.

Mam jeszcze pytanie do Elli, czy zastanowiłaś się, pisząc dużymi literami -cytuję: "ZMIAN SOBIE NIE ŻYCZYMY", co znaczy to Twoje stwierdzenie? Duże litery oznaczają krzyk.
Wykrzyczałaś w imieniu wszystkich, bo nie użyłaś liczby pojedyńczej "życzę". Więc krzyczałaś za  Wszystkich. Tych obecnych na Forum i tych, którzy w przyszłości chcieliby tu zajrzeć i też być z Wami.
Ja nie jestem zarozumiały, choć zostałem o to pomówiony. Spokojnie i sensownie przedstwiałem argumenty. Ty odpowiedziałaś agresją. Przykro mi z tego pwodu, ale nie to jest teraz ważne. Najbardziej żal mi Ciebie, że zamykasz się w kręgu i uważasz to za integrację.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-06-09 17:44
cytuje :

>Mamy 47 zarejestrowanych użytkowników>


to z forum maclisc,

>Na Forum ogólnie jest 3.778 użytkowników.>


a to zdanie napisano o naszym forum ,

ja czytam różne,
pytanie jeszcze jedno , piszesz ,że słabo ci pisać i czytać , ale na twoim forum niemal jedyną osobą dokonującą wpisów jesteś Ty sama. wówczas i stystycznie wychodzi inaczej .
Ja nie będę  w tej sprawie już pisać ,ale po co tyle szumnej krytyki od osoby znającej się na komputerach ,  
Nadrzędny - Autor maclisc Dodany 2008-06-09 17:51
no i?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / bariery... (locked) (Strona 2) (75017 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill