www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana ogrzewania - dofinansowanie (4511 - wyświetleń)
- Autor pawcik Dodany 2012-08-22 19:17
Witam serdecznie wszystkich Państwa!
Mam następujące pytanie. Otóż mam niepełnosprawne dziecko (3 latka, po wodogłowiu). Aktualnie zmieniam ogrzewanie w domu z miałowego na ekologiczne (piec na pellet). Nigdy nie korzystałem z dofinansowań - więc udałem się po raz pierwszy do swojej gminy i okazuje sie że ochrona środowiska dofinansowuje wymianę ogrzewania w naszym mieście , ale na gaz lub olej (na ekologiczne pellety nie ma dofinansowania). Czy orientuja się Państwo może , czy sa jakieś dotacje na dzieci niepełnosprawne odnośnie wymiany ogrzewania na ekologiczne (nie szkodliwe)? Dziękuję i przepraszam za kłopot. Pozdrawiam. Paweł
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2012-08-22 22:18
Takich dotacji nie ma a przynajmniej o nich nie słyszałem.

Ogrzewanie na gaz czy olej też nie jest złe, a skoro dają na to to tylko brać.

Pellet nie jest już taki tani - ile teraz kosztuje 800-900 zł za tonę?
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-08-22 23:48
Mi w urzędzie miasta mówili abym zapytała w PFRON czy to się nie łapię się pod likwidację barier architektonicznych ze względu na stan zdrowia, co mnie trochę zdziwiło, ale nie pytałam tam. Byłam w wydziale ochrony środowiska i tam mi pomogli. W moim mieście wszystkie eko, ale do 3,5tys maksymalnie. Ja załapałam się na elektryczne akumulacyjne  (całość dofin 3,5tys) a mnie kosztowało wszystko prawie 5tys zł więc sporo odzyskałam.
Szkoda że u ciebie dofinansowywują tylko dwie formy ogrzewania. Możesz ew dopytać w PCPR i PFRON, zapytać nie zaszkodzi, najwyżej powiedzą że nie pomagają w tego typu sprawach.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor pawcik Dodany 2012-08-23 12:42
dziękuje za komentarze. Pozdrawiam. paweł
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-08-23 19:04
Wynika z tego, że wszystko zależy od zdrowych pań w  PCPR.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zmiana ogrzewania - dofinansowanie (4511 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill