www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 4) (400866 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-01 23:22
Norbi

>Zygać się chce jak te nacjonalistyczne PiS-owskie i moherowskie hasełka słyszę...<


To po co się dręczysz i słuchasz? Słuchaj tego co lubisz i innym też na to pozwól.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-02 00:38
Jak mi się coś nie podoba to krytykuję...  Jak wiem, że ktoś źle robi, to dążę do tego aby wyeliminować gada...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-02 08:05
Norbi ma rację. Trwam i RM nie są mediami obiektywnymi, za jakie chcą uchodzić. To "tuba głosowa" PiS-u. Służy do "urabiania" opinii słuchaczy zgodnie z linią polityczną PiS-u. Oba te media nie zapraszają do rozmów polityków innych ugrupowań. Zresztą polecam poczytać  i posłuchać więcej pod tym linkiem:
http://glosrydzyka.blox.pl/html
Np. tę rozmowę pewnego słuchacza:
środa, 22 sierpnia 2012
Słuchacz Radia Maryja ośmieszył redemptorystę: ”Zapewniam, że radio nie jest narzędziem w rękach PiS”
Jest tam więcej ciekawych "kwiatków", jak np:
piątek, 24 sierpnia 2012
Ekspert Radia Maryja: Zamach w Smoleńsku był aktem masonów
wtorek, 28 sierpnia 2012
Radio Maryja: Zabójstwo ks. Popiełuszki to ”akcja masonerii rytu francuskiego”
Czasami słucham RM i oglądam Trwam, więc z autopsji wiem jaki "klimat" tam panuje. Zresztą mam sąsiada "przesiąkniętego" tym "klimatem". 
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-02 09:28
Nachbar

>Trwam i RM nie są mediami obiektywnymi, za jakie chcą uchodzić. <


Rozbawiłeś mnie tym odkryciem. A które media są obiektywne?

>Czasami słucham RM i oglądam Trwam, więc z autopsji wiem jaki "klimat" tam panuje.<


Czasami? Wygląda na to , że to jest więcej niż czasami. Jestem katoliczką. Popieram istnienie tego radia i tej telewizji, a tak szczegółowo nie znam ich programu.

>Zresztą mam sąsiada "przesiąkniętego" tym "klimatem". 


<
A nie znasz ludzi "przesiąkniętych" jak mówisz innym klimatem? Nie mów mi tutaj, że ludzie oglądający czy słuchający programów religiojnych są gorsi od Ciebie. Spójrz co Ty od długiego casu mówisz na forum o kk. Czy to nie jest podjudzanie do nienawiści? Ty to nazywasz uświadamianiem ludziom faktów. A czy Ciebie ktoś o to prosi? Uważasz, że nie potrafimy sami zobaczyć tego co nie jest dobre? Masz nas za kretynów i ślepców? Zostaw telewizję Trwam i RM  ludziom KK. Oni sami wiedzą czego tam słuchać i jakie programy wybrać do oglądanie. Czy ja Tobie mówię, że mają Ci zlikwidować  programy sportowe? Pomyśl o tysiącach ludzi uwięzionych w domach, dla których modlitwa czy msza , której mogą wysłuchać w mediach katolickich znaczy tysiąckroć więcej niż kilkadziesiąt innych programów, które Ty masz możliwość oglądać.  Żyj i pozwól żyć innym.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-09-02 13:19
Uwaga - sabotuję wątek. :-)

Uprzejmie zwracam uwagę, że oprócz Radia Maryja istnieją inne rozgłośnie katolickie. Te tutaj: http://radiokatolickie.pl/

Zasięg mają zdecydowanie bardziej lokalny, ale istnieją. Jeśli kogoś niepokoi opcja Radia Maryja, a nie zamierza robić z tego walki z opcją religijną, może podsuwać "nasiąkniętym sąsiadom" (przepraszam, trochę mnie to rozbawiło) takie alternatywy. Podejrzewam, że jest to rozsądniejsze niż zmienianie poprzez zabranianie. Bo oczekiwanie, że słuchacze czy widzowie słynnych mediów z Torunia przestawią się, bo ja wiem, na RadioZet albo Polsat jest trochę nierealistyczne.

Czego by kto o mediach z Torunia kto nie uważał, to one pewną istotną lukę medialną zapełniają. Albo się tą lukę zapełni czymś innym, podobnym (załóżmy że lepszym...) albo ta luka będzie i ludzie, którzy się czują słuchaczami, będą o swoje media "walczyć".

A ewangelicy póki co mają na przykład takie treści medialne: http://www.luteranie.pl/pl/index.php?D=2985 (Kościół Ewangelicko-Augsburski)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-02 13:45
O matko, ale RM itp. skupiają głównie ludzi z demencją starczą, chorych umysłowo, na niedorozwoje itp., oraz tych którym choroba fizyczna rzuciła się na psychikę :-(
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-09-02 14:15 Zmieniony 2012-09-02 14:25
REA - myślę, że ty po prostu lubisz się drażnić, ale niech będzie że odpowiem...

Dla mnie niedocenianie innych ludzi (uważanie że muszą być głupi, gorsi, biedniejsi) to strasznie nierozsądna rzecz (mówiąc ładnie). Bo albo jest to nikczemność (pogardzasz człowiekiem zasługującym na życzliwość), albo głupota (pogardzasz człowiekiem, który może ci się odgryźć).

Nawet gdyby wszyscy słuchaczce RM co do sztuki to byli "ludzie z demencją starczą, chorzy umysłowo, chorzy na niedorozwoje itp., oraz tacy którym choroba fizyczna rzuciła się na psychikę " (a uważam, że tak nie jest i takie opinie to raczej odruch "nikt mądry, rozsądny, z sukcesami i w ogóle lepszy ode mnie nie może przecież mieć TAKICH poglądów!") to i tak samo zebranie tak dużej grupy i sprawienie żeby się identyfikowała z tym medium (i je rozwinęła - TV Trwam nie spadło wczoraj z nieba) jest już dużą sprawą i, najwyraźniej, pewnym sukcesem, Polsat, czy TVKuchnia chyba nie wzbudza takich emocji. :-)

Po drugie, nawet "ludzie z demencją starczą, chorzy umysłowo, chorzy na niedorozwoje itp., oraz tacy którym choroba fizyczna rzuciła się na psychikę " potrzebują (chyba że są kompletnie niekomunikatywni) poczucia wspólnoty i tego, żeby ktoś do nich mówił językiem który rozumieją. Jeśli nawet przyjęlibyśmy, że słuchacze RM są wszyscy jacyś tacy "wybrakowani" (zdaniem mądrych, pięknych i/lub bogatych) to też tego potrzebują. Jeśli nikt inny nie zapełnia tej potrzeby, to będzie ją realizowało Radio Maryja.

Analogia: załóżmy, że w rodzinie jest bardzo stara, bardzo niedouczona babcia z demencją - ona też potrzebuje się wygadać i jeśli rodzina będzie się z niej głównie nabijać albo odsuwać, to potem wyjdzie że babcia cały spadek zapisze proboszczowi albo paniom z kółka różańcowego... bo tamci spełniali potrzebę na którą wypięła się rodzina.

A gdybym chciała być miła dla mediów z Torunia, to powiedziałabym, że opisywanie ich słuchaczy w takich słowach to w zasadzie komplement. Bo mówisz, że oni zajmują się właśnie tym segmentem rynku którego nikt "nie chce".
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-02 14:34
I to by było o.k. gdyby tych babć i innych ps. R.M. nie okradało, a okradają - niestety! Znam także kilku księży i ich myślenie (oraz powód uprawiania tego zawodu), a ty Iota - znasz ich myślenie i czemu chodzą w sukience? Poza tym zastanów się:

>a uważam, że tak nie jest i takie opinie to raczej odruch "nikt mądry, rozsądny, z sukcesami i w ogóle lepszy ode mnie nie może przecież mieć TAKICH poglądów!<


No właśnie: "nie może". Zapewne wiesz, że "WIARA" w cokolwiek jest tak silna, że prowadziła do morderstw, tortur itp, itd - Ty jako osoba "światła" chyba znasz historię i obecne przypadki :-)
Przeczytaj powoli zdanie, które sama napisałaś i chwilę się nad nim zastanów :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-09-02 14:53
Najpierw zapytam - mam Ci odpowiedzieć?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-02 15:18
Gdybyś nie chciała odpowiedzieć, nie było by tego pytania, ale Cię aż "podnosi". Odpowiadam: jak sobie chcesz Iota - to podobno WOLNY KRAJ :-)
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2012-09-02 15:43
Kraj wolny, ale na dłuższą metę warto wiedzieć, czy ktoś chce rozmawiać, czy raczej wyrazić swoje zdanie.

EOT - dobrego wieczoru.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-02 09:32
Norbi

>Jak wiem, że ktoś źle robi, to dążę do tego aby wyeliminować gada...


<
A jak ktoś tak powie o Tobie? Przecież Twoje słowa też mogą się komuś nie podobać. Pamiętaj "dobro powraca".
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-02 13:24

>Rozbawiłeś mnie tym odkryciem. A które media są obiektywne?<


Widocznie nie czytałaś lub odsłuchałaś tego, co podałem pod linkiem. Żadne z mediów, z wyjątkiem katolickich, nie wmawia tak permanentnie słuchaczom, że jako jedyni podają PRAWDĘ. To później przekłada się na zachowanie słuchaczy.
Dziwię się, że nie zwróciłaś uwagi na fakt, że w Trwam i RM występują tylko politycy jednej opcji. Jaką więc PRAWDĘ mogą przekazywać?

>Nie mów mi tutaj, że ludzie oglądający czy słuchający programów religiojnych są gorsi od Ciebie. Spójrz co Ty od długiego casu mówisz na forum o kk. Czy to nie jest podjudzanie do nienawiści? Ty to nazywasz uświadamianiem ludziom faktów. A czy Ciebie ktoś o to prosi? Uważasz, że nie potrafimy sami zobaczyć tego co nie jest dobre?<


Od podjudzania do nienawiści są religie. Nie muszę chyba tego udowadniać, bo jak sądzę, potrafisz wyciągać wnioski z wieści o licznych walkach na tle religijnym, które miały i mają miejsce w XXI wieku.
Nie mówię, że ludzie słuchający Trwam i RM są gorsi, ale mówię, że są MANIPULOWANI. Osoba manipulowana nie jest zdolna do dokonania własnego wyboru. Więcej pod linkiem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Manipulacja_(psychologia)

>Jestem katoliczką. Popieram istnienie tego radia i tej telewizji, a tak szczegółowo nie znam ich programu.<


No widzisz, sama przyznajesz, że nie znasz, a chcesz się o tym wypowiadać.

> Pomyśl o tysiącach ludzi uwięzionych w domach, dla których modlitwa czy msza , której mogą wysłuchać w mediach katolickich znaczy tysiąckroć więcej niż kilkadziesiąt innych programów, które Ty masz możliwość oglądać. <


O tych "tysiącach ludzi uwięzionych w domach" już dawno pomyślał Rydzyk. Dlatego sprzedawał tunery do odbioru telewizji satelitarnej, aby wierni mogli oglądać TRWAM. Nie wiem ile taki zestaw kosztował, ale jedno jest pewne, że program TRWAM DOCIERAŁ i DOCIERA do każdego zakątku kraju. Tak więc KAŻDY fan TRWAM już od dawna ma dostęp do katolickich programów.
Natomiast w tym całym zamieszaniu z TRWAM chodzi jednak o co innego. To następny krok do umocnienia statusu państwa wyznaniowego.

>Żyj i pozwól żyć innym.<


Może odwrócę to stwierdzenie. Żyję w świeckim państwie, bo jak na razie nasza Konstytucja wyraźnie mówi o rozdziale Kościoła od Państwa, więc nie życzę sobie, aby wbrew tej Ustawie Zasadniczej podstępnie tworzono państwo wyznaniowe. Nie życzę sobie udziału hierarchów Krk w każdej uroczystości państwowej,  święcenia budynków użyteczności publicznej, oddawanych do użytku nowych dróg i autostrad itp, itd. i wyliczać tak można w nieskończoność.
Niech więc Krk działa na swoim i na własny rachunek i pozwoli żyć wszystkim według własnych przekonań, a nie zatruwa przestrzeni publicznej swoją obecnością i czerpie pełnymi garściami ze środków publicznych.
Nawet w najnowszej aferze Amber Gold nie obeszło się bez udziału Krk w tle. Pieniądze pochodzące z oszustwa wspierały parafię św. Mikołaja w Gdańsku. A skoro już wspomniałem aferę AG, to również różne i liczne kościelne organizacje pożytku publicznego uchylają się nagminnie od składania corocznych obowiązkowych sprawozdań merytorycznych i finansowych.  I co, i nico, bo nie wyciąga się w stosunku do nich żadnych konsekwencji. A powinno, bo nie dopełnienie tego obowiązku skutkuje wykreśleniem takiej organizacji z KSR-u i pozbawienie możliwości otrzymywania 1% z odpisów podatkowych. Nic takiego się nie dzieje, bo to organizacje kościelne, więc są nietykalne i bezkarne.
Lidian, w Biblii napisano, że gdy Twój brat źle czyni, należy go napominać dotąd, aż się nie poprawi, a gdy to nie pomoże, należy się od niego odwrócić. Krytyka nie jest więc zła, gdy prowadzi do dobrego.
Napisałaś kiedyś, że "dobro powraca". Dzisiaj ponownie o tym przypomniałaś, więc powiedz, jakie dobro może powrócić z tego, że księża otaczają się przepychem, molestują i wykorzystują seksualne dzieci, robią finansowe szwindle, nie szanują świeckiego prawa, wykorzystują uległość wiernych i swoją pozycją, aby unikać kary?
Jakie dobro może powrócić z tego, że Rydzyk tak zmanipuluje osoby starsze, że te przekazują niekiedy swoje miesięczne emerytury na realizację kolejnych jego pomysłów?
Lidian, mówisz:

>Masz nas za kretynów i ślepców?<


Skoro tak twierdzisz, to znaczy, że widzisz to samo co ja, więc dlaczego nasze reakcje na to są odmienne? Ja potępiam zło, Ty je bronisz.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-02 13:38 Zmieniony 2012-09-02 13:41
Noo to sobie po mnie pojechałeś.

>Ja potępiam zło, Ty je bronisz.


<
"Dzięki" za taki odbiór moich słów.
Szkoda, że Ty taki prawy, karcący innych widzisz to zło  wyłącznie w KK. Nie zauważyłeś zła szerzącego się w innych miejscach. Chcesz narzucić innym swój tok myślenia, tak to odbieram ja (inni mogą sądzić inaczej).
A tak na marginesie , to prokuratura jeszcze się nie wypowiedziała w sprawie Amber... , a Ty już wiesz. Ciekawe.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-09-02 13:55

>Nie zauważyłeś zła szerzącego się w innych miejscach.<


Tylko, że w/w zło szerzą ludzie straszliwie wierzący i udzielający, uczestniczący w k.k. Kto normalnie żyje i pracuje w realu wie i spotkał się z tym, że  tacy ludzie są najbardziej podli, do tego nawet morderstwo potrafią wytłumaczyć "ręką Boga". :-(
Z drugiej strony lidian ma rację co do stwierdzenia, że:

>Chcesz narzucić innym swój tok myślenia<


Ja bym jednak powiedziała, że Nachbar robi to  nieumiejętnie - powinien brać przykład z K.K. - oni potrafią zmienić mózg w papkę :-( Z drugiej strony próbuje przypodobać się niektórym forumowiczom i to powoduje brak wiarygodności, albo brak pewności siebie, zwłaszcza w poglądach, które publikuje - niestety :-(
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-02 13:41
Norbi po co odpowiadasz na osobiste wycieczki? Lidian i jej podobni tak mają: jak nie mają rzeczowych argumentów, dowalają - czepiają się osoby, mogą nawet koloru butów np. :-) Taka głupota i tyle - trzeba olać debili.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-02 13:51

>A tak na marginesie , to prokuratura jeszcze się nie wypowiedziała w sprawie Amber... , a Ty już wiesz. Ciekawe.<


Prokuratura nie, ale ludzie tak. Szczególnie ci, którzy byli klientami AG. Czy Twoim zdaniem nie jest oszustwem fakt, że w kasie firmy nie ma tyle pieniędzy, ile wpłacili klienci? Niby z czego M.P. miałby wypłacać ludziom pieniądze?
Może inaczej: gdy widzisz jak pada deszcz, to czekasz na potwierdzenie tego faktu przez meteorologów? :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-02 13:58

>Prokuratura nie, ale ludzie tak<


a więc prawo motłochu i samosąd?
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-02 17:32
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-09-02 19:33
Nachbar

>Czy Twoim zdaniem nie jest oszustwem fakt, że w kasie firmy nie ma tyle pieniędzy, ile wpłacili klienci?<


Powiedziałam tak? Nie wymyślaj.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-09-02 21:39
"Ma prawo, tak jak każda osoba prawna", a fizyczna nie ma prawa?:-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-02 23:23 Zmieniony 2012-09-02 23:26
Właśnie a prawna osoba, to nie fizyczna??? Bo ja uważam że to jest to samo co np. człowiek sprawny i niepełnosprawny, bogaty i biedny... A ja pytam, jaka jest różnica między tymi ludźmi???
Dla mnie nie ma różnicy, tylko dla tych co trzymają nas na uwięzi, istnieją równi i równiejsi...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-09-03 08:21
Różnica między osobą prawną a fizyczną: fizyczna to Ty jako norbi. Prawna to np. spółka z z o.o.
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-09-03 13:41

>Czy Twoim zdaniem nie jest oszustwem fakt, że w kasie firmy nie ma tyle pieniędzy, ile wpłacili klienci?<


<Powiedziałam tak? Nie wymyślaj.<
Lidian, oczywiście, że nie powiedziałaś, ale to wynika z informacji, jakie podają media. Dzisiaj, chociaż nie zakończono śledztwa i nie zapadł wyrok, można z całą pewnością stwierdzić, że klienci AG zostali oszukani. Powiem więcej. Nawet, gdyby dzisiaj nie było tej afery, to i tak w najbliższym czasie okazało by się, że firma ta jest niewypłacalna, a klienci mogą pożegnać się  nie tylko z marzeniami, ale i swoimi pieniędzmi. Założenia AG, że na złocie zrobią dobry interes i wszyscy otrzymają o 14% więcej, od samego początku były nierealne. To była zmyłka, aby ludzie wpłacali. Zresztą M.P. oszukał nie pierwszy raz, bo najpierw na wpłatach za opłaty "zgarnął" około 170 tyś. złotych.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-03 14:18
Każdy może być osobą prawną, np. jednoosobowa firma...:-)
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-09-03 16:49
Tak, ale wtedy Ty będziesz pozwany, a nie Twoja firma bo jednoosobowa działalność gospodarcza jako taka nie posiada osobowości prawnej.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-04 15:04
Wzruszyłem się i rozpłakałem, gdy to przeczytałem. Nasi posłowie są biedni!
http://www.sfora.pl/Polscy-poslowie-sa-biedni-Tak-sami-twierdza-a47125
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-04 15:33
Prawdę mówiąc w nosie mam ich pierścionki, meble czy zbiory. "Zwykli " ludzie też mają sprzęt elektroniczny, biżuterię itd. , każdy stosownie do swoich dochodów i zainteresowań. Chciałabym, aby podejmowali słuszne decyzje skoro już siedzą na stołkach, a to co mają w domu lub co noszą na palcach zupełnie mnie nie obchodzi. To jest ich prywatna sprawa co zrobili z zarobionymi pieniędzmi.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-04 18:25
I tu się zgadzam w 100%, a co mi tam może być 500% :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-06 21:05
http://biznes.onet.pl/finroyal-pozbywa-sie-majatku-a-nikt-nie-reaguje,18490,5239383,1,news-detal
Czy kiedyś doczekamy się państwa prawa, które broni obywateli przed oszustami i przestępcami?
Nadrzędny - Autor sylwester49 Dodany 2012-09-07 08:53
nie w tej epoce
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-07 18:04
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-08 17:07
Wszystko obraca się wokół finansów. Ten artykuł powinien zainteresować wszystkich, którzy zaufali OFE i marzą o spokojnej jesieni życia.
http://biznes.interia.pl/raport/emerytury/news/kopiec-kreta-i-piramidy-finansowe,1839901
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-10 20:37
Kolejny absurd.
http://finanse.wp.pl/kat,104114,title,Apple-walczy-z-konkurencyjnym-znakiem-w-Polsce,wid,14914318,wiadomosc.html?ticaid=1f255&_ticrsn=5
Porównajcie sami, czy te dwa znaki są podobne? Ja nie widzę podobieństwa, więc skąd ten problem? Dobrze, że nie podpisali ACTA, bo dopiero by się porobiło.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-13 17:31
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12478554,We_wtorek_zlapany_po_pijaku__w_srode_zabil_rowerzyste.html
Absurdalne przepisy. Pijanego rowerzystę "zapuszkują" do wytrzeźwienia, a kierowcę samochodu puszczają wolno.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-13 18:18
Coś ci się pomyliło nach... pijanemu rowerzyście odbiorą rower, jak ich wkurzy i mają gdzie zatrzymają do wytrzeźwienia.
Twoje niusy potwierdzają moje wcześniejsze wypowiedzi: wszystko zależy od ludzi, przepisy, ustawy, prawo sobie, a życie sobie. Policjant też "człowiek" do tego zwykle tylko ze średnim wykształceniem, sprawny ruchowo i umysłowo. Staje się np. śledczym.
Jednego zapytałam czemu jest w policji - skończył studia - odpowiedział: a gdzie ja znajdę pracę po takim kierunku? W Policji przynajmniej jest praca stabilna i pewna - "i to by było na tyle" niestety :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-15 08:01 Zmieniony 2012-09-15 08:22
W sprawie afery nie powiedziano jeszcze ostatniego słowa. Wychodzą nowe "kwiatki" ukazujące prawdę o naszym wymiarze sprawiedliwości. Ogólnie uważa się, że sądy są nieobiektywne i stosują zasadę: biednego ukarać, bogatemu okazać litość.
Nawet najnowsza afera z prowokacją potwierdza tę tezę. Niektórzy z polityków uważają, że prowokator naruszył prawo. Odwracają tym uwagę od istoty sprawy, że sędzia naruszył podstawową zasadę niezawisłości i tym powinni się zająć. Wyjątek stanowi regułę, więc ten przypadek potwierdza, że nasze sądy spolegliwe w stosunku do pewnej grupy osób.
http://wiadomosci.onet.pl/amber-gold,5247328,temat.html
Przykładów takiej działalności sądów nie trzeba daleko szukać:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/burza-po-wyroku-na-tworcy-antykomorpl-to-jest-skan,1,5246969,wiadomosc.html
I jeszcze jedno: czy można fałszować dokumenty w słusznej sprawie?
http://wiadomosci.onet.pl/amber-gold,5246115,temat.html
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-15 15:50
Nie czytałam linków przez Ciebie podanych - już muszę odejść od neta, ale ogólnie w tym temacie się z Tobą zgadzam - taka jest rzeczywistość. Dodam tylko, że wielu Sędziów "idzie rutynowo" . Mylisz się: Nie chodzi o

>biednego ukarać, bogatemu okazać litość.<


tylko, że ten "bogaty" ma układy i sporo  może :-(
Biedny robi statystykę - taka niestety rzeczywistość :-( Nasze pisanie niczego n ie zmieni!
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-20 13:46
No fakt, Warszawę trzeba promować, bo to nieznane miasto. A ile ludzi może się przy tym wzbogacić.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-20 17:36
Piszesz tak jak byś o życiu guzik wiedział, nach... Warszawa w porównaniu z małymi miastami to szczyt praworządności jest....
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-20 17:47
Skoro, w stolicy i w dużych miastach rządzą same niedokształcone osoby, to nie dziwię się pozostałym miastom, miasteczkom i wsiom...  Zawsze biorą przykład z tego, którego jest największy, nie koniecznie mądry, a efekty są widoczne gołym okiem...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-09-20 18:12
Uogólniasz niestety :-(
To forum chyba tylko dlatego istnieje, albo tylko po to :-(
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-22 08:49
Zaczyna się zbiorowe szaleństwo wykopywania zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem.  Na koszt podatników. Jeżeli rodziny ofiar chcą mieć spokój i pewność, że modlą się nad grobem swoich bliskich, to niech robią to na własny koszt. Przecież otrzymali wysokie odszkodowania.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Rodziny-smolenskie-chca-kolejnych-ekshumacji,wid,14948012,wiadomosc.html?ticaid=1f369&_ticrsn=3
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-22 09:03
A może niech zapłacą odpowiedzialni za cały ten bałagan? Co rodziny są winne temu co się stało? Ci ludzie cierpią po raz drugi.
Uważasz, że kasa, którą dostali jest najważniejsza? Nie chciałabym tej kasy oraz tego co przeżyli i nadal przeżywają.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-22 12:55

>A może niech zapłacą odpowiedzialni za cały ten bałagan?<


Jaki związek z wyjaśnieniem przyczyn katastrofy mają dzisiaj te wykopki? Czego szukają prokuratorzy?
Nie dziwię się, że w atmosferze stale podgrzewanych emocji, rodziny ofiar cierpią. Komuś zależy, aby stan taki utrzymywać jak najdłużej.

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-09-22 14:14
Wg. mnie szukają kasy, i że te wykopki, to symulacja, że coś tam, coś tam robią, a w rzeczywistości robią tylko, bałagan...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-09-24 15:01
Czy to normalny kraj? Osądźcie sami. Wdowa po śmierci męża sprzedała mieszkanie, które wspólnie kupili 25 lat temu. Skarbówka upomniała się o podatek wraz z odsetkami. Dlaczego? Odpowiedź pod linkiem.
http://podatki.wp.pl/kat,70474,title,Fiskus-czai-sie-na-zalobnikow,wid,14950356,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-09-24 15:08
Tak było i tak jest. To nie jest nowość. A że niesprawiedliwa? ............ Ludzie o tym nie wiedzą dopóki ich to nie dotknie. Państwo na tym zarabia.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-09-27 18:07 Zmieniony 2012-09-27 18:13
Jeśli wdowa sprzedała mieszkanie nie odczekawszy 5 lat od śmierci małżonka musiała zapłacić podatek.
Do pół roku, ale nie później od śmierci męża wdowa miała prawo do zwolnienia od podatku warunkiem jest utrzymanie mieszkania 5 lat.
Pewnie znów kiepsko wytłumaczyłam, ale na jak się wczytać w link jest tak jak piszę.
Wdowa sprzedała mieszkanie w 2012 a mąż zmarł w 2009 = 3 lata Na dokładkę nie zgłosiła do Urz.Sk. na czas zwolnienia od podatku. Normalne nie dopatrzenie lub niewiedza a fiskus korzysta........
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 4) (400866 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill