www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Agencja Modelingu Niepełnosprawnych (6484 - wyświetleń)
- Autor AMN Dodany 2012-08-31 20:08
Co myślicie o stowarzyszeniu o takim profilu działania?
Męczy mnie to jakiś czas i wreszcie zebrałem się by ten temat ruszyć
Wszelkie sugestie, także negatywne chętnie przyjmę, gdyż całe powodzenie idei zależy od ilości osób które się zaangażują w ten projekt non-profit.

pozdrawiam
Staszek
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 20:11
Na dobry początek może Ty opowiedz jak sobie to wyobrażasz. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor AMN Dodany 2012-08-31 20:19
W mojej głowie wygląda to tak ( w skrócie oczywiscie):
1. zbieramy chętnych
2. zakładamy stowarzyszenie
3. organizujemy nabór chętnych ( tworzymy portfolia, profile, przykładowe zdjęcia)
4. promujemy agencję u :
- producentów sprzętu rehab
- marketach
- producentów odzieży
- itd
jako jedyną która może sprostać zadaniu bo ludzie wiedzą co reklamują a na dodatek każda firma może dać w kampanii info, że to korzystała z usług prawdziwych niepełnosprawnych.

Tutaj spora czesc roboty na naszych głowach by dotrzeć do klienta  ale wszystko można jak się chce.

Cała kasa z pozowania, hostessowania itd trafia do kieszeni osoby niepełnosprawnej która uczestniczyła w kampanii (odliczając koszty obługi np. dojazdu itd.). Po to by było stowarzyszenie by nie tylko szukac klientów ale także promowac oraz dbać o modeli by im się krzywda np. finansowa nie dział itd.

Samo stowarzyszenie będzie się utrzymywało z składek członków, itp by to modele zyskiwali na tym jak najwięcej. Po za tym trzeba zadbać o reklamę np. w dużych centrach handlowych typu manufaktura by np. darmo udostępniły teren a modelki niech na początek prezentują ciuchy np. z ASP

Do tego szukamy sponsorów co dadzą nam materiały do makijażu itp.

to tak na szybko. Wiem , że może mam szerokie plany, ale robiłem już coś z niczego i wychodziło - jeśli wszyscy się zaangażują to na pewno wyjdzie
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 20:24
Powodzenia. :-)))))))
Nadrzędny - Autor AMN Dodany 2012-08-31 20:38
:-))))))))  na tak czy na nie?
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-08-31 20:41
Jeśli masz zapał i wierzysz w to co chcesz robić, to oczywiście na tak. :-)))))))))
Nadrzędny - Autor AMN Dodany 2012-08-31 20:44
Dzięki , już się bałem że bardziej sarkastycznie :-)
Na początku każdej drogi jest pierwszy krok - to właśnie teraz.
Ale cały projekt nie jest dla mnie ( nie tylko dla mnie)ale dla ludzi - to oni muszą chcieć i wierzyć że to wyjdzie.
Zatem czekam na dalszy odzew :-))))))
(spodobały mi sie te nawiasy :-)))))))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-31 20:48
Jeśli uda Ci się spotkać napaleńców, którzy wejdą w program, to jest jakaś szansa...:-)
Wiesz, jak to bywa....ludzie najpierw obserwują, podglądają...jeżeli ich zaciekawi, albo spodoba się...poprą, wejdą...
Nie możesz się zrażać...:-)
Też życzę powodzenia ogólnopolskiego ( i nie tylko):-)))
Nadrzędny Autor AMN Dodany 2012-08-31 20:54
Zastanawia mnie właśnie na ile w Ludziach zapału ;-) Osobiście się na modzie nie znam (moja żona jest w tym świetna - niczym GOK WAN) ale oglądałem takie programy zagraniczne, gdzie taka forma działa. Przecież nie trzeba pozować całym ciałem , ktoś np. na wózku może mieć wspaniałe dłonie, idealne do promowania pierścionków.
Każdy człowiek jest inny, nie wszyscy lubią się pokazywac, ale sądze, że dla niektórych osób, także niepełnosprawnych , jest to marzenie.
W każdym razie musze (dzięki za przypomnienie Sonka tej starej zasady) poczekać gdyż zazwyczaj co nowe, nieznane to w podświadomosci złe :-))))))
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-09-01 21:35 Zmieniony 2012-09-01 21:59
Będzie w punktach:

1) Masz już przemyślane jak stowarzyszenie jako forma prawna będzie współgrało z "Cała kasa z pozowania, hostessowania itd trafia do kieszeni osoby niepełnosprawnej która uczestniczyła w kampanii"? Nie jestem specem od zatrudnienia (to w ogóle nie moja branża), ale gdzieś mi się tak po głowie obija, że jeśli to ma być robione legalnie (a skoro jest stowarzyszenie w tle, to tak bo się ludzie przecież nie będą wypierać, że pracują), to zatrudnienie będzie musiało mieć jakąś formę prawną i powstaje pytanie, czy stowarzyszenie będzie pośredniczyć między zleceniodawcą a modelem (a jeśli nie, to z jakiej racji ma zajmować się promowaniem, w sensie racji prawnej, statutowej?).
2) Gdzieś tam w tle majaczy problem podejmowania pracy (niestabilnej) przez osoby niepełnosprawne, opierające się na rencie - nie wiem, czy będziesz miał do tego dużo chętnych. Poczytaj sobie, ewentualnie dla kontekstu, o tym jak wygląda układ renta + praca w obecnym polskim prawie (na tym forum wątków w tej sprawie jest huk).
3) Marketing tego wszystkiego przyprowadzony przez samych zainteresowanych to też chyba dość eksperymentalny pomysł...

Mnie akurat współpraca z takim stowarzyszeniem interesować nie będzie. :-) Ale jak się takie coś ukonstytuuje i rzeczywiście zacznie trochę działać i nie będzie w tym ściemy, to mogę po uprzejmości coś przetłumaczyć "profesjonalnie" na angielski (w cudzysłowie, bo jak dla mnie tłumacz staje się prawdziwym profesjonalistą jak ma może z 10 lat w zawodzie, ja póki co ten pułap mam jeszcze przed sobą).

Powodzenia życzę, bo każdy pomysł robienia czegoś sensownego jest wart powodzenia. :-)
Nadrzędny - Autor AMN Dodany 2012-09-02 19:00
Dzięki za konstruktywną krytykę:)
1. Tak działa wiele stowarzyszeń gdyż w statucie należy zaznaczyć : wszelkie działania mające na celu przeciwdziałanie dyskryminacji, marginalizacji , itd oraz wyrównanie szans na rynku pracy ON. Wtedy także pośrednictwo pracy będzie takim działaniem ( w tym negocjowanie umów, pomoc w szukaniu pracy, itd.)

2. Model jako członek stowarzyszenia może wpłacą dowolną darowiznę na jego działanie oraz składkę obowiązkową ustaloną przez walne zgromadzenie członków. Nie ma problemu , by ze swojej gaży wpłacił np. 10 zł po to by mieć za darmo dostęp do wszelkich udogonień stowarzyszenia (prawnika, psychologa, kosmetyczki i co tam tylko jeszcze potrzebne bedzie)
Stowarzyszenie bdzie reprezentować modela w szukaniu pracy oraz negocjaccjach, ale to ON indywidualnie będzie podpisywała umowę z pracodawcą.

3.Układ renta+umowa o dzieło , renta + umowa zlecenia, renta+ etat, renta+staż jest idealny (spora część  osob mieszkających w DPSach w Łodzi  tak pracuje i zarabiają więcej ode mnie - to mam sprawdzone w praktyce na co najmniej 170 osobach z mojego otoczenia z róznymi grupami oraz typami niepełnosprawności.. Państwo się cieszy jak głupie , że ludzie podatki płacą a ON potrafią do renty dorobić nawet do 2300 netto. I to działa co najmniej od 2 lat. Teraz się przepisy zmienieły na korzyść ON i zamiast na DPS zabierać 70 % przychodów, zabiera się tylko 50% :-) ( pracuję w DPS i m.in. rozliczam  to na co dzień).
Są też takie stowarzyszenia i fundacje które właśnie tylko tym się zajmują ( pośrednictwem w pracy dla ON)

4. Marketing? Byłem i jestem przedstawicielem handlowym ( z pensji terapeuty bym dawno umarł z głodu)więc nie widzę w tym żadnego problemu. (nie jedną firmę od zera wypromowałem i do tej pory nieźle funkcjonują- inaczej bym się za to w ogóle nie zabierał)  Z resztą jako prezes stowarzyszenia non profit mam spore doświadczenie w wyszukiwaniu sponsorów, pracodawców, itp. dla moich podopiecznych, podobnie zresztą w DPS kiedy moja praca polega m.in. na walce o kasę wszędzie gdzie się da :-) np. na Międzynarodowe Imprezy które organizujemy.
Zatem tym elementem moga się zająć pełnosprawni choc sadze, że wśród niepełnosprawnych też będzie sporo świetnych mówców :-)

Z chęcią wykorzystam twoją zadeklarowaną pomoc, gdyż w moim miescie Łodzi, spora część pracodawców to zagraniczne koncerny które lubia jak i im się połechta EGO pisząc po angielsku (czytaj: w języku który umieją przetłumaczyć:)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-09-02 23:16

> Państwo się cieszy jak głupie , że ludzie podatki płacą a ON potrafią do renty dorobić nawet do 2300 netto.


Może DPS to specyficzne środowisko, ale tutaj na przykład, na tym dokładnie forum, znajdziesz z kolei np. wpisy ludzi, którzy się - w uzasadniony sposób - boją, że im świadczenie przepadnie, jak zaczną pracować. Albo (choć o tym słyszę rzadziej i nie mam takiego przypadku jeszcze wśród znajomych) że już stracili świadczenie.

> Z chęcią wykorzystam twoją zadeklarowaną pomoc


Zaznaczam - o tym możemy pogadać, jak to coś powstanie i ja będę widziała jak działa (taka wstępna selekcja). O ile to forum nie zniknie w czeluściach internetu do tego czasu, możesz mi wysłać prywatną wiadomość.
Nadrzędny - Autor AMN Dodany 2012-09-05 19:14
W związku ze sporym zainteresowanie, zapraszam do kontaktu emailowego
agencja.mn@interia.pl
lub na stronę
www.amn.strefa.pl
pozdrawiam

Można temat zamykać :-)
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2012-09-05 21:03
"Oczywiście było by to stowarzyszenie NON PROFIT które działało by bezpłatnie rzecz Osób Niepełnosprawnych,
przeciw ich dyskryminacji oraz w celu ułatwienia rozwijania pasji i marzeń także zawodowych."

Idea fajna, ale co do NON profit to każdy na początku taki kit wciska, wiadomo jak to idealista.
Potem ideały wypierane są przez pieniądze a na końcu człowiek staje się przedmiotem na którym się zarabia.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Agencja Modelingu Niepełnosprawnych (6484 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill