www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 14) (1262997 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor hala1220 Dodany 2012-11-18 18:00
Witam zainteresowanych opinią o Leśniku,

Zgadzam się z opinią od  "bozenawroclaw" w 100%. Wróciłam 17 listopada 2012. Z tak prowadzonymi zabiegami borowinowymi spotkałam się po raz pierwszy - czy to jest zgodne ze sztuką fizjoterapii??? Leżąc na leżance na brzuchu i mieć "miotane przez wiatr" gołe boki ciała a na kręgosłupie w tym czasie leży sobie, maźnięta ręką, borowinka, która jest przykryta tylko od góry folią, na którą jest narzucony kocyk - zaznaczam jeszcze raz, że całe boki ciała są wystawione na zimne powietrze - wątpię, żeby to był prawidłowo wykonywany zabieg i na dodatek trwa 10 do (w porywach) 15 minut!!! itp, itd.... Albo jednocześnie siedziałam w brodziku z mężczyzną - obcym dla mnie, jak i ja dla Niego; stopy kładliśmy na folii, która leżała bezpośrednio na zimnym brodziku(!), Pani maznęła borowinką i to niestety nie przykrywało całych stóp tylko troszkę przody z palcami stóp i tak siedziało się - od góry troszkę ciepło a od spodu zimno, jak cholera!!! Zabiegi te, to jakaś totalna pomyłka - a Pan doktor mówi, że to jeden z przepisowych zabiegów z naturalnym środkiem leczniczym dla choroby zasadniczej. Moja opinia jest następująca: ważna jest ilość (nie jakość) wykonywanych tam zabiegów i na tym polega MASAKRA, o której wspomina tu wiele osób. Inne zabiegi, jak w większości dużych miast.
Taka sama MASAKRA jest z łazienkami - grzyb i pleśń na fugach, i zasłonkach brodzików. Ja byłam w ładnym, bo dużym pokoju trzyosobowym(nr 321) ale łazienka tak samo zagrzybiona, jak inne opisane tu wcześniej. Okna wymienione są na plastiki w całym budynku a wiatr hula, kaloryfer ledwo ciepły(jeden w dużym pokoju). W XXI wieku takie warunki, to nie do wiary!!! Po za tym ta odległość od morza, to kolejna porażka.
W sanatorium Leśnik brak podstawowych usług, jak np. kiosk z gazetami, itp, i biletami na autobus(bilety można kupić tylko w mieście w kioskach (np.na Monciaku) lub w galeriach handlowych - i tu Ulgowy(jednorazowy) kosztuje 1,50 zł natomiast u kierowcy w autobusie ten sam bilet 1,80(!). Brak jakiejkolwiek formy rozrywkowej - darmowej - np. w postaci wspólnej świetlicy z telewizorem po prostu nie ma czegoś takiego. Jak chcesz TV to można wykupić "PAKIET" za 85,50(słownie: osiemdziesiąt pięć złotych, pięćdziesiąt groszy) na pokój - UWAGA: w pakiecie podstawowe programy telewizji naziemnej i nic więcej - natomiast telewizorki kineskopowe 14 calowe - kolejna porażka - powinni dodać jeszcze lupę, szkło powiększające  :-)))
Kawiarnia kolejna porażka: wstęp po 5 - 10 zł, podczas, gdy w "PERLE" za darmo fify od 16-ej do 19-ej(bardzo fajnie grają z płyt) i od 19-ej do 22-ej wstęp po 5 zł (dni powszednie), 10 zł w soboty i niedzielę - ale muzyka na żywo, śpiewają 2 Panowie - bardzo fajnie; natomiast dla nas daleko - prawie 20 minut jazdy autobusem(143L).

Odnośnie wyżywienia: początkowo było nawet miło(czytaj: dobrze) - zupy smaczne ale im dalej tym gorzej - dla kobiet ilościowo O.K. ale dla mężczyzn porażka.

Powiem tak: na pewno nigdy więcej Sopotu w Leśniku i o tej porze roku w ogóle, i Sopotu w ogóle - jabłka po 3 lub 5 złotych za kilogram, drożyzna totalna a żadnych atrakcji dla przeciętnego emeryta. Sam Leśnik, jeśli chodzi o miejsce - położenie geograficzne, to wspaniałe miejsce na szpital uzdrowiskowy dla nerwowo chorych, gdyż jest się tam daleko od cywilizacji.

Moje miłe wspomnienia, to wspaniałe koleżanki, z którymi dzieliłam pokój i tylko nasz optymizm utrzymał nas w Leśniku :-)))
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-18 18:13
zgłaszałaś swe uwagi komuś ?
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-05-03 20:32
Nie polecam Kamiennego Potoku w Sopocie. To już tragedia. Więcej post powyżej.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-07-02 16:00
czy ktoś był w domu zdrojowym 2 w jeleniej górze ?
jakie warunki jaka baza zabiegowa
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-07-02 18:26
Nadrzędny - Autor Jovita001 Dodany 2012-08-15 11:31
Witam,

Wybieram się do Cieplic Dom Zdrojowy II od 02-10-2012r.
Czy ktoś wybiera się w tym termie?
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-08-15 12:01
ja jade teraz wróce to opowiem co i jak
Nadrzędny - Autor Jovita001 Dodany 2012-08-15 18:39
Witaj Barbaro33,

W jakim terminie się wybierasz i do którego z sanatoriów?
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-08-15 21:20
DOM ZDROJOWY II OD 21 SIERPNIA DO 11 WRZEŚNIA POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor bazi Dodany 2012-08-20 20:12
Witam,
Spędziłam 2 tygodnie  z mamą jako opiekun w Sanatorium Uzdrowiskowym „Krystynka” w Ciechocinku.
Byłam tam  po raz drugi i rzeczywistość okazała się  zupełnie inna niż poprzednio. Teraz ten  pobyt był jednym wielkim rozczarowaniem. Poprzednia informacja była taka, że otrzymamy 5% rabat za powtórny przyjazd do danego sanatorium, na miejscu okazało się ,że rabat nam nie przysługuje. Menu dla cukrzyków "jak się  uda" Planowanie zabiegów codziennie  na inną godzinę, niedostosowane do możliwości kuracjuszy i pór posiłków. Jedna winda, gdzie wśród korzystających są ludzie na wózkach inwalidzkich. Żadnych udogodnień dla osób z dysfunkcją narządów ruchu, brak urządzeń do poruszania się w pokoju. Personel medyczny nie przygotowany do epidemii jelitowej, której sama padłam ofiarą.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 17:28
Uważam, że opinia o sanatorium jest bardzo subiektywna każdego z nas...Jedna osoba z danego sanatorium wróci zachwycona, druga zawiedziona...Na to składa się wiele czynników, po pierwsze nasz stan zdrowia. Miesiąc temu byłam w sanatorium "Równica" w Ustroniu Śląskim. I właśnie tak było - jedni zachwyceni, inni narzekali - na wszystko. Na upał, na zupę, że za gorąca itp...Wychodzę osobiście z założenia, że jadę do sanatorium na 3 tygodnie i wracam. Mam skorzystać z zabiegów, odpocząć, poczekać na winę, jeśli nie czeka ona na mnie i wrócić...Warunków w sanatorium nie zmienię, bo nie ode mnie one należą, kłótliwa nie jestem to dobrze mi z każdym, telewizja mi niepotrzebna - mam książki...
Nie wiem, może ze mną coś nie tak?:-))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 17:51
Mylisz się Sonka - warunki mogą zmienić tylko kuracjusze - ich opinia - krytyka, której powodem będzie nie zawieranie umowy, nie ma umowy - nie ma kasy i kuracjuszy.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 18:07
Rea, wierzysz w cuda?:-)) Kuracjusze z NFZ? Ja bardziej myślę, że "zniosą" wyjazdy  w cenach obecnych dziś...wtedy tak, warunki będą super...Już teraz jest to widoczne - prywatni wyżej, ci ze skierowaniami - niżej...Ot, tak! Drobiazg:-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 18:55
To raczej normalne: płacisz realne pieniądze - musisz mieć lepiej! Postaw się na miejscu tych płacących, którzy na to ciężko pracowali!
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-25 20:12
Jasne, Rea, to moje pieniądze odciągane przez ponad 30 letni okres zawodowy w ogóle się nie liczą...bo nie płacę "realnych", wyjeżdżając od pewnego okresu raz na jakiś czas do sanatorium...bo ja ''ciężko'' nie pracuję na to...Podoba mi się Twój tok rozumowania:-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-26 14:43
A jak myślisz Sonka skąd mają pieniądze ci na pryw. na leczenie? Z pracy, bez względu czy prowadzi swoją firmę czy u kogoś, zawsze płaci się składki. ZUS nie odpuści i wyśledzi :-)
Wszystkim odciągają, albo muszą "dobrowolnie" płacić kobieto!

>moje pieniądze odciągane przez ponad 30 letni okres zawodowy w ogóle się nie liczą...bo nie płacę "realnych", wyjeżdżając od pewnego okresu raz na jakiś czas do sanatorium...bo ja ''ciężko'' nie pracuję na to...<


Wyobraź sobie, że nie ty jedna pracujesz, a na sporą kasę trzeba sporo pracować, mieć zasób wiedzy i zacząć wcześnie - niestety :-(
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-26 18:17 Zmieniony 2012-08-26 18:22
cyt.: "Wyobraź sobie, że nie ty jedna pracujesz, a na sporą kasę trzeba sporo pracować, mieć zasób wiedzy i zacząć wcześnie - niestety "

Oj, Rea, a czy ja napisałam, że jedna tylko pracuję z tego Forum?
Nie wiem, co dla Ciebie znaczy spora kasa?
Co znaczy zasób wiedzy?:-)
I co znaczy zacząć wcześnie pracować?:-)

Rea, czuję się spełniona życiowo, zawodowo, rodzinnie i to, co mam, pozwala mi na żyć. Pracę zaczęłam zaraz po studiach, więc dawno, dawno temu....Spora kasa ? - mam nadzieję, że Ty ją masz, podobnie, jak zasób wiedzy...
Pozdrawiam Cię serdecznie:-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-29 20:06

>Oj,<
>to moje pieniądze odciągane przez ponad 30 letni okres zawodowy<


W/w nie zgadza się mi jakoś z Twoim ostatnim postem niestety :-(
Poza tym nie mówimy (piszemy) tylko o tym forum kobieto :-)
Na pozostałe stwierdzenia już odpowiedziałam - o.k.

>wcześnie pracować<


Na siebie - własny biznes :-)

>znaczy spora kasa<


To ty narzekasz, że kuracjusze pryw. mają lepiej :-) i nie bierzesz pod uwagę, że poza tym płacą całe życie składki jak ty, ale jak się chcą leczyć robią to prywatnie i nie trują du...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-08-29 20:35
Rea, będę wdzięczna jak szerokim łukiem będziesz omijać moje pisanie...Szukasz ofiary? Źle trafiłaś!
Pozdrawiam Cię wieczorowo!
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-30 19:41
Wyjątkowo konstruktywna odpowiedź :-( "Twoje pisanie" to myślenie ludzi tobie podobnych, którzy uważają, że nikt poza nimi nie pracuje, a jak pracuje to jak może jeszcze dodatkowo płacić za zdrowie, ano może jak jest chory i jedzie do "sanatorium" się podleczyć. Nie zazdrość tym co prywatnie płacą za rehabilitację po prostu. Piszesz na forum - czytają wszyscy, więc nie ma znaczenia, kto i czy "omija twoje żale" :-(
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-11 19:36
JELENIA GÓRA CIEPLICE WŁAŚNIE WRÓCIŁAM NAPISZE KRÓTKO  ZAMIAST W DPMU ZDOJOWYM 2 BYŁAM W 1
POKÓJ 2 OSOBOWY  TELEWIZOR TRZEBA OPŁACIĆ 22,50 OD OSOBY
BRUDNO
OKOLICA PIĘKNA
WYŻYWIENIE KIEPSKIE
PIELĘGNIARKI I LEKARKA BEZNADZIEJA ZABIEGI I PERSONEL NA NICH W MIARE
Nadrzędny Autor Jovita001 Dodany 2012-09-12 20:39
Witaj Barbaro,
Miałaś skierowanie z NFZ czy ZUS?
Ja jadę za 2 tygodnie i zaczynam mieć obawy. Na portalu http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4008147&start=330
bardzo pochlebne na temat Domu Zdrojowego I, II i III.
Barbaro a jak z jakością wykonywanych zabiegów?

Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-09-12 21:38
Do REA
Sonka ma rację co do NFZ ale i to można minimalnie zmniejszyć. Po prostu złożyć pisemną skargę na dany ośrodek a następnie odmówić wyjazdu tam motywując takie pismo odpowiednim stanem zdrowia.

REA co za różnica z czyjej kieszeni idzie kasa? Ta sama stówa z tej czy innej jest taka sama. Chyba płacimy na NFZ co?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-09-13 08:15 Zmieniony 2012-09-13 08:17
byłam z nfz z zusu nie mogę bo nigdy nie pracowałam domy zdrojowe to 1 budynek kwesia piętra pomimo wszystko jechać warto choćby dla zmiany otoczenia ja byłam zachwycona parkiem tamą widokami

jakość zabiegów moim zdaniem średnia

jestem ciekawa Twojej opini po powrocie

miłego pobytu i powrotu do zdrowia życzę
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-09-13 20:02
Basiu nie byłam w sanatorium a na urlopie trzytygodniowym. Było wspaniale. To tyle co mam do powiedzenia.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-14 13:22
:-) pozdrawiam
Nadrzędny - Autor izus1303 Dodany 2012-09-15 19:52
Witam serdecznie :-) Wybieram się do Ustronia Morskiego na rehabilitacje od 13.10.- 26.10.2012 i mam pytanko, czy może ktoś wybiera się w tym terminie i jedzie własnym samochodem :-) Jestem z okolic Kościerzyny i zabrałabym się chętnie :-) Dziękuję bardzo i proszę o odpowiedz :-)

Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Jovita001 Dodany 2012-09-20 21:00
Witam :-)
Czy ktoś z Wielkopolski wybiera się do Cieplic od 02-10 ?
Jadę samochodem i chętnie zabiorę współpasażera w zamian za pogaduchy w samochodzie :-)

Pozdrawiam i zapraszam.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-09-20 21:02
miłego pobytu i słonecznej pogody
Nadrzędny - Autor Jovita001 Dodany 2012-09-24 21:32
Barbaro bardzo dziękuję :-)
Najważniejsze są dla mnie zabiegi i... nareszcie się wyspać!!!
Odezwę się po powrocie i ocenię ośrodek.

Pozdrawiam   
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-09-25 07:59
nie ma za co trzymaj się :-) pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bazi Dodany 2012-11-04 23:39 Zmieniony 2012-11-05 00:06
Zgadzam sie z Tobą REA .Milcząc dajemy przyzwolenie,aby zaniedbania trwały dalej,a przecież ma się liczyć człowiek...........
Tym razem spędziłam 3 tygodnie w NZOZ "Neptun" w Jantarze.Jestem zachwycona opieką , jaka panuje dla kuracjuszy na oddziale rehabilitacji.Sprawna i miła obsługa w recepcji,łatwo dostępna opieka medyczna,zabiegi zaplanowane i dostosowane do możliwości kuracjuszy,wysoka jakość zabiegów .Posiłki bardzo smaczne-śniadanie i kolacja tzw.bufet szwedzki.Na stołówce personel natychmiast pomaga osobom z dysfunkcją narządów ruchu.Winda dla osób na wózkach inwalidzkich i doskonale zorganizowane p/poż.Czysto w pokojach , wyposażonych w aneks kuchenny ,lodówkę,kuchenkę elektryczną.Podobnie w domkach 4 osobowych .Na miejscu kriokomora,kryty basen,jacuzzi oraz sauna.Wszystkim życzę miłego pobytu i szybkiego powrotu do zdrowia.
Nadrzędny - Autor gosiam Dodany 2013-03-03 19:12
Witam wszystkich forumowiczów,
na to forum trafiłam przypadkiem szukając informacji na temat Połczyna Zdrój,wybieram się tam od 2do 15 czerwca, jadę  prywatnie, noclegi mam mieć w SPA a zabiegi w Gryfie. Do Połczyna wybieram się pierwszy raz. Proszę o informacje dot zabiegów a zwłaszcza zawijań borowinowych. Zdecydowałam się na prywatny wyjazd właśnie do Połczyna ze względu na te zabiegi. Byłam w kilku sanatoriach z NFZ ale jeśli chodzi o zabiegi borowinowe trafiłam je tylko raz gdy byłam w 2006r. w Kamieniu Pomorskim. Potem byłam jeszcze dwukrotnie w Lądku Zdrój i raz w Polańczyku i raz z PFRON w Międzywodziu, nigdzie nie otrzymałam zbawiennej dla mnie borowiny. Czy ktoś miał okazję skorzystać z tych zabiegów, będę bardzo wdzięczna za informację. A może ktoś z Was również wyjeżdża w tym terminie do Połczyna Zdrój. Serdecznie pozdrawiam, bede wdzieczna za  każda info.
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2013-03-10 16:04
Witam,ja w Połczynie- Zdroju  byłam kilkakrotnie w sanatorium.Miałam zawijania borowinowe na moje stawy. Bardzo mi pomogło wraz z innymi zabiegami typu basen z ćwiczeniami i innymi. Polecam borowinę gdyż tam wydobywająi ją w sanatoriach stosują. Życzę dobrej pogody,jest tam gdzie spacerować-spacer do Borkowa po pięknym parku,w kierunku Browaru.Powrotu do zdrowia i miłego spędzenia wolnego czasu.
Nadrzędny Autor gosiam Dodany 2013-03-16 17:05
Witam, bardzo dziekuję za informacje, własnie na takich zabiegach najbardziej mi zależy. mam nadzieje że będą one zbawienne dla mojego kręgosłupa.  Fajnie że jest gdzie spacerować, na innych forach przeczytałam że jest równiez gdzie potańczyć. Bardzo lubię tańczyć, taniec traktuję jako jeszcze jeden zabieg leczniczy. Jesli tylko dopisze pogoda wrócę zapewne zrelaksowana i wypoczęta. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Kuracjuszka100 Dodany 2013-03-10 12:47
Świeradów Zdrój - Gracja
   Jestem teraz 3 raz w sanatorium. Mam 40 lat. Jestem teraz w Świeradowie Zdroju na turnusie od 18.02. - 11.03.2013r. w Sanatorium Gracja. Jeśli chodzi o leczenie w Świeradowie to trzeba się liczyć z dochodzeniem na zabiegi do kilku obiektów. Jak będą mieli obcokrajowców to wyrzucą was nawet na prywatne kwatery i nie ważne dokąd było skierowanie. Jeśli potrzebujesz mierzyć ciśnienie to weź swój aparat bo pielęgniarki bardzo nieprzyjemne, mało przebywają w gabinecie, najczęściej można je znaleźć w kuchni lub na papierosie. Fizjoterapeuci ogólnie fajni i sympatyczni. Tylko jedna trafiła się chamska, która najczęściej podczas mojego pobytu była w Domu Zdrojowym a raz miała dyżur w Gracji - 9.03.2013r. Powinni ją zwolnić - nieprzyjemna dla kuracjuszy, skracała zabiegi, rozmawiała przez telefon w trakcie np. podpinania Cię do aparatury. Ale muszę pochwalić panie salowe i kucharki z Gracji, bardzo sympatyczne, miłe i pomocne. Jedzenie choć dowożone to ciepłe i bardzo dobre. Spokojnie starcza na cały dzień.
Nadrzędny - Autor Damianos Dodany 2014-07-25 11:17
Witam, ja dwa lata temu miałem wylew i częściowo sparaliżowane ciało. Po wylewie poruszałem się na wózku. Skorzystałem z usług Centrum Rehabilitacyjnego Norman w Koszalinie i jestem bardzo zadowolony. Co prawda mam jeszcze małe problemy z mówieniem ale wózek odstawiłem już po pierwszym turnusie :-) Jeżeli natomiast chodzi o samą rehabilitację ruchową to mogę z czystym sercem polecieć tamtejsze centrum. Ja byłem leczony metodą NDT bobath wspomaganą urządzeniem o nazwie "pająk" - efekty były zaskakujące. Po powrocie mój lekarz powiedział, że jeszcze nie widział tak szybkiego powrotu upośledzonych funkcji po wylewie:) Oczywiście wiąże się to z ciężką pracą, ale jeżeli ktoś chce wrócić do zdrowia to będzie pracował 100 razy ciężej żeby tylko odzyskać utraconą sprawność! I tu słowa, które kieruję do wszystkich - nie poddawajcie się!
Nadrzędny - Autor pomaranczka Dodany 2014-11-21 15:50
Też byłam w tym ośrodku. Moja mamunia wróciła bardzo zadowolona. Jako, że lubi jeść to bardzo dobrze wspomina Panią Kamilkę za rewelacyjne obiadki. Dziękujemy :-)
Nadrzędny - Autor pitar Dodany 2014-12-02 16:14
Sam często jeżdżę do Nałęczowa. Raz,że mam tam po prostu blisko, drugi raz,że bardzo odpowiada mi tamtejszy klimat oraz ośrodki a jest ich kilka ( można je sobie zresztą zobaczyć tutaj: http://esanatoria.eu/ - na stronie jest katalog sanatoriów w Polsce).
Bardzo ładny park zdrojowy, łabędzie, kaczki. Wszędzie czysto. Pijalnia czekolady Wedla z piękną palmiarnią gdzie można spędzić wypoczywając praktycznie cały dzień.
Tak więc polecam kiedyś się wybrać !
Nadrzędny - Autor infino Dodany 2014-12-16 09:11
Sanatoria są ok - ale problem jest taki, że od chwili zapisania się do kolejki do wyjazdu do sanatorium mija średnio 1,5 roku a często prawie 2 lata... Ale całkiem dużo jest prywatnych ofert na turnusy rehabilitacyjne. W związku z tym, że mieszkam na Śląsku naturalnym kierunkiem wypoczynku w moim przypadku są miejscowości nadmorskie. Byłam już w Łebie, Władysławowie... Kolejny przystanek to Kołobrzeg.... Znalazłam ten ośrodek: http://verano.kolobrzeg.pl/zabiegi/fizykoterapia/ tylko czy zimową porą warto jechać nad morze? Jak wam się wydaje? Do tej pory jeździłam w okresie wiosenno-letnim.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2014-12-16 17:39
Verano jest super i blisko od plaży. Czy zimą warto jechać? Nie mam pojęcia zawsze wybierałam lipiec bo wtedy cały Kołobrzeg tętni muzyką na wolnym powietrzu za darmo nawet opery i operetki czyli muzyka dla każdego. Sądzę że Verano ma swoje rozrywki wewnątrz. Zimą byłam w Ustce i we Władysławowie. Nuuudą wiało, ale spacerki brzegiem morza czyli po plaży były cudowne. Co do mnie zimy tym razem chyba bym już nie wybrała.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2014-12-16 18:22
W tym roku ma podobno nie być zimy :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2014-12-17 22:23
VERANO JEST ŁADNY,BYŁAM ZOBACZYC BO OD MOJEJ BAZY BLISKO BYŁO,A CZY WARTO ZIMA?CHYBA NIE BARDZO NO ALE JESLI CHCESZ SIE NAJODOWAC TO MOZE BYC.
Nadrzędny - Autor re12nia Dodany 2014-12-18 22:13
WRÓCIŁAM Z TURNUSU SANATORYJNEGO Z SANATORIUM Z VERANO. MUSZĘ  NAPISAĆ ŻE POLECAM OŚRODEK WSZYSTKIE ZABIEGI NA MIEJSCU,DO PLAŻY BLISKO I CODZIENNIE SPACEROWALIŚMY PO PLAŻY.SANATORIUM UMILAŁO NAM CZAS WOLNY.BYŁY WYCIECZKI,RÓŻNE CIEKAWE SPOTKANIA A WIECZORY TO JAK KTO LUBI WIECZORKI W KAWIARNI VERANO . ZALEŻY CO KTO CHCE Z KOŁOBRZEGU.
   w NIVIE TEŻ JEST DOBRZE,TAK JAK W VERANO!
Nadrzędny - Autor piter87 Dodany 2014-12-30 09:08
a jednak zima jest a ja się właśnie wybieram do Gdańska....no nic...zimą nad morzem jeszcze nie byłem...;-)
Nadrzędny - Autor apolinary Dodany 2015-01-19 12:23
W zimie nad morzem też jest fajnie :-) Jeśli chcecie jakiś opinii na temat dobrych sanatoriów, to możecie przeglądnąć tę stronę: http://starsirodzice.pl/dobre-sanatoria, może się przydać. Mają tam dosyć dużą bazę, jest z czego wybierać.
Nadrzędny - Autor piter87 Dodany 2015-01-20 10:44
Super strona! nie wiedziałem o niej...chyba gdzieś wyślę moją mamę :D
Nadrzędny - Autor Joanna Palica Dodany 2015-01-26 18:36
Witam,

w chwili obecnej jestem na dwutygodniowym turnusie rehabilitacyjnym w Koszalinie z moim 7-mio letnim synem (Centrum Rehabilitacji NORMAN). Przyjechałam tu dla "pająka". Alek jest po ciężkim urazie głowy. Nie chodzi samodzielnie. Prowadzony za ręce spaceruje na palcach. W cenie 5550 zł mamy 3,5 godziny zajęć dziennie, z czego 2 godziny Alek spędza upięty w pająku. Długo szukałam czegoś, co pozwoli mojemu dziecku poczuć, że może stanąć na własnych nogach. I w końcu znalazłam:) Ważne w tym wszystkim jest to, że dziecko upinane jest przez doświadczonych fizjoterapeutów i nie mam żadnych obaw, że praca w tym akurat urządzeniu może przynieść więcej krzywdy niż korzyści. 2 tygodnie w pająku pewnie nie zmienią diametralnie stanu zdrowia Alka, ale jestem przekonana, że w naszym przypadku systematyczna terapia z pewnością przyniesie rezultaty. Warto spróbować!!!

Pozdrawiam,

Joanna Palica
Prezes Fundacji KOOCHAM
Nadrzędny Autor annaw Dodany 2016-04-08 09:23 Zmieniony 2016-04-08 09:28
Witam serdecznie. Zdecydowałam się przyjechać do Centrum Rehabilitacyjno-Medycznego NORMAN w Koszalinie z mężem, gdyż jest po udarze krwotocznym pnia mózgu. Wybrałam turnus 4 tygodniowy, bo w przypadku takiego schorzenia to najbardziej optymalny czas terapii, by zauważyć pierwsze efekty. Przede wszystkim ciężka, profesjonalna praca wszystkich fizjoterapeutów oraz determinacja samego pacjenta przynoszą świetne rezultaty. Mąż pewniej stawia kroki, jest stabilniejszy, następuje poprawa równowagi.

Jestem również zadowolona z zajęć logopedycznych prowadzonych przez Panią Anię, która w swojej pracy wykorzystuje różne, ciekawe pomoce i metody, dzięki którym widać poprawę wymowy pacjenta.

Ośrodek posiada kilka sal rehabilitacyjnych, bogato wyposażonych w odpowiedni sprzęt do ćwiczeń (rehabilitacja wspomagana urządzeniem PAJĄK). Przyjazna rodzinna atmosfera i smaczna domowa kuchnia są dodatkowym atutem tego miejsca.

W przypadku pytań odnośnie rehabilitacji w tym ośrodku, chętnie podzielę się dodatkowymi spostrzeżeniami: aniastach@poczta.onet.pl
Nadrzędny Autor re12nia Dodany 2016-05-20 18:52
Polecam tę stronę o sanatoriach,to kopalnia wiedzy   http://forum.nasze-sanatorium.pl/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 14) (1262997 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill