www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / System dla osób z porażeniem mózgowym (5182 - wyświetleń)
- Autor brainhome Dodany 2012-10-29 15:56
Zostały ukończone pracy nad uproszczonym interfejsem komunikacyjnym dla osób chorujących na porażenie mózgowe. Ośmioletni chłopiec nie mówi, nie chodzi ale od niedawna używa systemu i "odpowiada" (TAK/NIE) na zadawane pytania. Gra w gierki przygotowujące go do szerszej komunikacji. Rozróżnia kolory.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-03 23:17
Stephen Hawking to już posiada, od dawna a w Polsce to jest jako nowość... A z drugiej strony, cieszę się, że coś takiego kręci się w Polsce...
Nadrzędny Autor wiolcia Dodany 2012-11-27 12:04
Muszę tu dodać dwa słowa od siebie, jeśli ktoś uważam, że osoba z porażeniem mózgowym nie ma szans na normalne życie to grubo się myli. Mojej koleżanki ze studiów siostra urodziła się z porażeniem mózgowym i oczywiście lekarze zapowiedzieli, że nie będzie chodzić mówić itp. A jej tato nie dał w sobie zabić nadziei i latami uczył się, jeździł na konferencje poświęcone tematyce dzieci z porażeniem mózgowym, a później rehabilitował sam godzinami. Ćwiczył z nią, rozmawiał, tańczył ... i wiecie czym ta historia się kończy? Ta dziewczynka, której wszyscy przepowiadali kaleką przyszłość skończyła liceum - wraz ze swymi rówieśnikami, a po niepełnosprawności ruchowej pozostało tylko lekkie utykanie. i  co można można w miesiąc się tego nie zrobi ale przez lata można z pomocą Bożą cuda osiągnąć.
Ja jestem jak najbardziej za wszystkim co może pomóc i zmienić świat takich dzieci!!!
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-12 11:19
Super.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / System dla osób z porażeniem mózgowym (5182 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill