www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / osoba niepełnosprawna wśród zdrowych osób - pomocy (3854 - wyświetleń)
- Autor Dzoanna Dodany 2012-10-31 18:58
Witam,

mimo że jestem osobą niepełnosprawną z widoczną niepełnosprawnością, staram się nie izolować od zdrowych osób. Nigdy nie chodziłam do szkoły specjalnej bo dawałam sobie radę w masowej. Mimo że życie ze zdrowymi nie jest łatwe jednak ja próbuje.:-)
Teraz jestem na ostatnim roku studiów i zaangażowałam się w działalność takiej organizacji studenckiej. I tu właśnie pojawił się problem, bo na jednym ze spotkań wyświetlono nam na rzutniku pewien zestaw pytań, na które mieliśmy pisemnie odpowiedzieć. Ponieważ jestem osobą słabowidzącą mam problem z przeczytaniem czegoś na rzutniku, jednak ponieważ osoba która prowadzi moją grupę w tej organizacji jest młoda, mniej więcej w moim wieku, to wstydzę się jej powiedzieć że po prostu nie widzę z rzutnika. Proszę Was o pomoc bo nie wiem jak jej o tym powiedzieć. Rozmowa na takie tematy z osobami dorosłymi były dla mnie o wiele bardziej prostsze ale nie zawsze, a jeżeli chodzi o rówieśników to sprawa wygląda trochę inaczej. Bo nie chciałabym aby odebrano mnie jako kogoś gorszego czy mniej poradlnego. Pomóżcie jak jej o tym powiedzieć.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-10-31 19:03
Tak samo jak nam to powiedziałaś. :-)  Prosto i będzie ok. :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-10-31 19:16
Lid ma rację. Trzeba mówić wprost i tak trzymać :-)
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2012-11-01 00:24
Dzoanna,

> Bo nie chciałabym aby odebrano mnie jako kogoś gorszego czy mniej poradlnego.


Takie ryzyko istnieje zawsze.
Tyle, że nie zwracając uwagi innych na trudności które masz, a które można rozwiązać, tak naprawdę czynisz się mniej poradną.
Z drugiej strony, jeśli taka rzecz stanowi poważny problem dla tej organizacji albo dla tej osoby, to może i lepiej żeby to wyszło teraz.

Przyjemność to dla Ciebie pewnie żadna (skoro masz opory) ale rzeczywiście najlepiej po prostu powiedzieć, że masz taki problem. Najzwyczajniej w świecie.
Możesz ewentualnie od razu się zastanowić jakie rozwiązanie by Ci pomogło (czy np. mogłabyś treść slajdów dostawać wcześniej?).
Nadrzędny Autor Dzoanna Dodany 2012-11-02 19:38
Dzięki wam wszystkim za odpowiedzi. Chyba rzeczywiście trzeba będzie po prostu jej o tym powiedzieć, mimo że takie wyznania nie należą do łatwych i przyjemnych bo nie wiem jak ona to odbierze:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / osoba niepełnosprawna wśród zdrowych osób - pomocy (3854 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill