www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / eWUŚ ułatwi rejestrację w przychodniach i szpitalach??? (19609 - wyświetleń)
- Autor walpoz Dodany 2012-11-16 13:20 Zmieniony 2012-11-16 13:35
Oczywiście  osób niepełnosprawnych TO nie interesuje?. Na stronie nic o tym nikt nie wspomina. Żadnego artykułu informacji, nic.
Lamenty zaczną się gdy system wejdzie w życie. To czarnowidztwo? Nie , to znajomość naszych realiów.
Bo niby ma być tak:
Przychodzi pacjent do lekarza. Okazuje dowód osobisty. Osoba w rejestracji, wklepuje go do systemu. I od razu wie, czy pacjent jest "zielony" czy "czerwony". Znaczy: ubezpieczony bądź nie.
Jeśli zielony to rejestruje na wizytę . Tylko na kiedy, za miesiąc ,dwa ,pięć? Bo tych terminów to Ten system nie przyspieszy!.
A jeśli czerwony to co wtedy? -
Rejestratorka nie może odesłać pacjenta z kwitkiem !!! - podobno.
Każdy może jeszcze na dwa sposoby udowodnić, że jest ubezpieczony.!!!
Może przedstawić dokument czy książeczkę ubezpieczeniową lub nowość  napisze oświadczenie. Zadeklaruje, że ubezpieczony jest i poda, z jakiego tytułu.
Wtedy lekarz musi go przyjąć !!!
Oczywiście przez pół roku może coś się zmienić dlatego przy wizycie - procedura musi się powtórzyć - dowód pesel,legitymacja :-)

Życzę zdrowia i byście musieli jak  najrzadziej korzystać z systemu ;-)

Bo i tak trzeba zabezpieczyć się w dodatkowe dokumenty potwierdzające, bo jak w systemie będzie błąd lub inne przeciwności losu.
To papier prawdę powie .
Czy jeszcze jakieś czyhają na Nas niebezpieczeństwa z Tego powodu? Myślę że będzie ich wiele.
Bo to ludzie mają wprowadzać dane do systemu. A człowiek czasami się pomyli, źle zinterpretuję informację.

Ale ogólnie , sądzę że to  krok w dobrym kierunku.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 18:34

>Oczywiście  osób niepełnosprawnych TO nie interesuje?. Na stronie nic o tym nikt nie wspomina. Żadnego artykułu informacji, nic.<


Mamy jednak wal.. głową i nam napisze, jakie to my durnoty :-)
Czerwone, zielone, czy niebieskie - nic nowego :-)
Jakoś na Śląsku problem rozwiązany i mnie się podoba :-)  Nie kombinuj - nie mieszkam na Śląsku :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-16 23:09
Wiem , mieszkasz na marsie :-))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-17 14:19
Tak ogólnie to Ty bardzo niewiele wiesz niestety :-(
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-11-17 20:28

>Nie kombinuj - nie mieszkam na Śląsku


wiemy,bo napisałaś,ze jesteś warszawianką(od siedmiu boleści)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2012-11-17 20:32
walpoz -gdyby mieszkała na Marsie,to by więcej widziała
Nadrzędny Autor Krakowiak Dodany 2013-04-05 02:59
Witam!To co co na około słychać o eWUŚ raczej może nastrajać optymistycznie.Nie słyszałem aby ktoś miał większe problemy .U mnie dodatkowo jest o tyle fajnie ,że jeżeli rejestruję się w mojej poradni z wyprzedzeniem to w dniu wizyty musiałem odstać trochę do rejestracji tylko po to aby pokazać pieczątkę w legitymacji lub aktualne RMUA.Teraz już nie muszę tego robić tylko idę prosto do gabinetu lekarza.Tam gdyby się okazało że jestem czerwony to pewnie Pan doktor by mnie wyrzucił he he.Jednak aby nie było tak słodko przytoczę tutaj historię mojej przyjaciółki.Otóż moja znajoma posiada dwuczłonowe nazwisko [swoje i po mężu).Gdy jej niepełnoletnia córka poszła zarejestrować się w przychodni do lekarza wybuchła afera.Pani w rejestracji powiedziała ,że aby móc ją zarejestrować musi posiadać również dwu członowe nazwisko jak jej matka .Córka ma tylko jedno członowe po prostu ,po swoim ojcu.Jak działały legitymacje nie było żadnego problemu.Skończyło się na pisaniu oświadczeń ,nerwach ... no i koleżanka musi teraz wyjaśniać te sprawę he he
Nadrzędny - Autor Firma_Leader Dodany 2012-11-21 12:47
najlepsza jest nazwa tego systemu "ewuś" ;-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-21 23:57
eRP - pewnie by się źle kojarzyła :-) ale dlaczego ewuś ? Nie zastanawiałem się. Może chodzi o wywiezienie w pole ? A może o wożenie e wóź ;-)))?
Nadrzędny Autor Firma_Leader Dodany 2012-11-29 17:26
Ewuś Kopacz ;-)
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2012-11-22 08:53
e WUŚ - elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców

PS. Od siebie wypowiem się, że podobnie jak wprowadzanie zmian system e-recepta, będzie to dużo kosztować, m.in. łączy się z  wyrobieniem odpłatnego elektronicznego podpisu przez każdego lekarza i osób uprawniających do wystawiania recept. Elektronicznego podpisu przez farmaceutów, pracowników aptek.
e WUŚ jest w obecnym momencie próbowany w niektórych miastach na zasadach wdrożenia próby, wiec za darmo. Potem już nie za darmo.
Mało kto wie jak wielkie koszty ponosi każda placówka medyczna za obecną obsługę komputerowego systemu np.Szpital <-> NFZ, np. Przychodnia <-> NFZ.   Pochłania to kolosalne pieniądze.

W dalszym ciągu rozmyślań nad : ułatwieniem ?
Pytanie zasadnicze, jeżeli pracodawca spóźni się z uregulowaniem składki zdrowotnej np. tylko 34 dni, ale w tych feralnych czterech dniach przypadnie wizyta i system wyświetli, że nie masz, nie jesteś od 4 dni ubezpieczony?
Co oznaczają te przykładowe 4 dni. Mianowicie ubezpieczenie z ubiegłego okresu obowiązuje od daty ostatniej wpłaty  do 30 dni naprzód.
Czy zobowiąże to pracodawców do regulaminowego regularnego wpłacania składek na czas? Jakoś w to nie wierzę. Niektóre Firmy przędą na skraju bankructwa, prosperują na debecie (w dużej mierze przez system złych Ustaw, m.in.źle opracowanych Ustaw o terminach płatności, nadmiernej ilości podatków i innych niepotrzebnych obciążeń), wiec nagle nie staną się Firmą bogatą, aby wszystko było w najlepszym porządku uregulowane, m.in. pod potrzeby systemu e WUŚ.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-22 18:31
Z tym co pisze Julka_  już się spotkałam i wytłumaczono mi że to jest droga "impreza". Jeśli chodzi o apteki nie chcą zawierać z nimi układów.
Nadrzędny - Autor ariadna Dodany 2012-12-03 11:21
trochę informacji na temat eWUŚ można stąd wyciągnąć:

http://www.youtube.com/watch?v=9ZRnOihF_Eo&list=UL

a co do konsekwencji wprowadzenia eWUŚ... mnie tam wizja chodzenia do lekarza wyposażonej jedynie w dowód osobisty i nr PESEL wydaje się kusząca. Żeby to tylko działało jak trzeba.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-03 21:14
I cały w tym ambaras aby to działało wszędzie,
gdzie chory przybędzie .
A jak znamy nasze realia, to zapewne będzie tak jak zawsze. Ktoś czegoś nie zdąży wprowadzić ,zapisać, zaktualizować i cały system nie wypali.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-12-06 17:15
System już działa.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-06 17:19
To dobrze , tak uważam . Ale czy dobrze? To się okaże,z czasem.
Nadrzędny - Autor Mayka Dodany 2013-02-08 18:32
raz działa,raz nie działa.
Nadrzędny - Autor trolla Dodany 2013-02-15 11:08
za każdym razem jak idę do lekarza jestem proszona o dokument potwierdzający prawo do bezpłatnego leczenia z informacją że dane z ewusia należy zweryfikować z rzeczywistością
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2013-02-15 12:03
trolla, można - nie ma obowiązku. Weryfikuje się za pomocą numeru pesel czy np. dowodu osobistego.
Możesz odmówić przedstawienia dodatkowego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie - wówczas nie placówka prosi najwyżej o Twoje oświadczenie i tyle.
Nadrzędny - Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-03-27 18:10
Zdażyło się dzisiaj . W całym kraju wszystkie poradnie nie mogły uzyskać informacji o ubezpieczeniu pacjenta. Mały drobiazg , awaria systemu .
Nadrzędny Autor marialidka Dodany 2013-03-27 19:55
ja  mieszkam  na śląsku  mamy karty  nfztu, dla mnie  super  sprawa,    jest  karta   wszystko  sie  wie  z  tej  karty  i drukuje  nawet  recepty
Nadrzędny - Autor poczta12 Dodany 2013-03-27 20:05
mnie  to  bardzo  zaciekiwalo 
Nadrzędny Autor marialidka Dodany 2013-04-02 08:40
co Ciebie zaciekawiło????
karty chipowe nfztu??? to na śląsku był eksperyment, i tu sie  nam udał. cała historia jest choroby i   fajna to sprawa.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-08 12:39
Nie mam większego problemu z tym programem rejestruję się i tyle.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / eWUŚ ułatwi rejestrację w przychodniach i szpitalach??? (19609 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill