www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / wygrac z ZUSem (61314 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor jk1 Dodany 2012-11-13 19:25
Witam pisalem juz ze 20 wrzesnia 2012 skladalem odwolanie od decyzji ZUS do sadu Dzis tj 13 listopada  nieoficjalnie korzystajac z pewnych zrodel dowiedzialem sie ze biegli sadowi ktorzy mnie badali dali pozytywna opinie dla mnie uznajac mnie  niezdolnego do pracy na okres dwa lata Takze jest mozliwosc wygrania z ZUSem Prawda jest ze w sumie przeszedlem przez 11 lekarzy Teraz tylko bede czekal na WYROK SADU i na to co na to odpowie sam ZUS Takze jestem dobrej mysli na dzien dzisiejszy Po wszystkim napisze jaka byla decyzja ZUSu Ale i tak cala ta moja sprawa calkiem szybko sie toczy
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-13 22:25
Mam nadzieję że ZUS w twoim przypadku bez problemu zaakceptuje opinię biegłych. Faktycznie szybko idzie. Trzymam kciuki zeby wszsytko szybko się dobrze skończyło :-)

Ja dowiedziałam się dziś w ZUS że moje akta nie są w sądzie ale gdzieś indziej, gdzie to nie wiem, mówiła coś do koleżanki że akta są wypożyczone ale nie jest zaznaczone że w Sądzie (tak zaznaczają gdy tam są) lecz o skrótach OPR GDA i W UOIKu czy jakoś podobnie brzmiąco (nie mam pojęcia co to za skróty i jaki mają bałagan), najwięcej dowiem się w sądzie bo będę dzwonić dopytując o terminy badań przez biegłych.
pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2012-11-13 22:38
to faktycznie z Twoimi dokumentami jakies cuda wyprawiaja U mnie jakos jak narazie to idzie w miare spokojnie Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2012-11-14 10:46

> o skrótach OPR GDA i W UOIKu czy jakoś podobnie brzmiąco


OPR GDA to gdański ośrodek pomocy rodzinie - MOPR
OIK to Ośrodek Interwencji Kryzysowej

Pewnie zwróciłaś się o wsparcie do tych ośrodków.
.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-14 13:57
No właśnie nie zwracałam się tam o wsparcie bo to nawet nie mój region (poza ZUSem - komisjami), owszem mam zasiłek stały ze MOPS ale z SOPOTu.
Zastanawiałam się nad tymi symbolami/skrótami czy to coś bardziej nie prokuratura czy coś innego w związku z tym co napisałam w odwołaniu o konsultancie zus.

Dziś jak dzwoniłam do sądu aby dopytać czy coś mi już wysłali to babeczka nic nie mówiła tylko odczytała mi z komputera postanowienie sądu odnośnie odp na moje pismo odnośnie boegłych.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-14 18:22
Kundzia już Ci chyba kiedyś pisałam, że piszesz i mówisz dużo :-(
Jak pamiętam z Twoich postów wynika, że sporo korzystasz i wymagasz od Gminy i instytucji takich jak właśnie MOPS, PCPR itp.
Wg. mnie to jednostka niezależna sprawdza prawidłowość przyznania i nie, "wszystkiego", musi to wynikać z Twoich działań jak pis. wyżej :-)
Może to być z korzyścią dla Ciebie, ale jak sądzę jesteś bystra i o swoje potrafisz walczyć, więc raczej może to być dla Ciebie niekorzystne - niestety :-(
Nie ma możliwości abyś znała wszystkie Uchwały Rady miasta, czy (i) Gminy itp.
Lek. wrogów nie ma, a ty ich sobie narobiłaś, Prokurator mógł zająć się sprawą pod kontem "pomówienia" przez Ciebie lekarza - to kłopoty tylko dla Ciebie - orzecznik da sobie radę.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-14 21:48

>(...) sporo korzystasz i wymagasz od Gminy i instytucji takich jak właśnie MOPS, PCPR itp


tak sporo korzystam: dodatek do mieszkania i teraz (po 5 latach w MOPS) zasiłek stały (ok 270zł) pobieram bo sam pielęgnacyjny nie wstarczy nawet na leki, nie wspomnę o rachunkach (czynsz plus ogrzewanie elektryczne). Po ten dodatek poszłam dopiero gdy uzyskałam nowe orzeczenie on bo stare wygasło, czyli po pół roku od utraty renty. Kilka lat temu dofinansowanie do wynajętego mieszkania od MOPS. Z PFRON do studiów wiele lat temu. Nigdy z PCPR zresztą o ile dobrze kojarzę to już nie ma PCPR?
wymagam od gminy? Moja sprawa ile będę korzystać. Każdy w potrzebie ma prawo ubiegać się o pomoc.
TY korzytasz od państwa pobierając rentę - widocznie samo wynagrodzenie za pracę ci nie wystarcza na życie a mi nie wystarcza sam zasiłek pielęgnacyjny.

>Wg. mnie to jednostka niezależna sprawdza prawidłowość przyznania i nie, "wszystkiego", musi to wynikać z Twoich działań jak pis. wyżej


Z tego co się dowiedziałam między czasie, ani Sąd ani ZUS nie udostępnia akt rentowych dla MOPS itp. Nie ma takich podstaw prawnych.
Jakby MOPS chciał się dowiedzieć czy ZUS ponownie wypłaca świadczenie, to mogą wystąpić do ZUS z zapytaniem czy dana osoba pobiera rentę. MOPS tego zazwyczaj nie robi, opiera się na tym co mówi petent i żąda od niego aby ten sam dostarczył albo decyzję ZUS bądź zaświadczenie (tak jak podczas przyznawania świadczenia) lub wyrok Sądu. Gdy ZUS/Sąd przyzna rentę to MOPS albo sam występuje do ZUS o przelanie "zaległej" renty którą wypłaci petentowi albo każe petentowi aby ten sam przelał na konto MOPS wypłacane świadczenia w danym terminie.

>Nie ma możliwości abyś znała wszystkie Uchwały Rady miasta, czy (i) Gminy itp.


wchodzisz na stronę swojej gminy i tam masz wykaz wszystkich uchwał (nawet tych z przed wielu lat, które były już zmieniane/ nowelizowane itd)

>Lek. wrogów nie ma, a ty ich sobie narobiłaś, Prokurator mógł zająć się sprawą pod kontem "pomówienia" przez Ciebie lekarza - to kłopoty tylko dla Ciebie - orzecznik da sobie radę.


moje słowo pisane przeciwko słowu pisanemu lekarza, można nazwać pomówieniem, ale kopia potwierdzona dokumentu (opinii) w którym lekarz pisze zupełnie inne daty badań, dawki leków, opisy z badań celowo wpisując rzekomą poprawę - gdzie są oryginały wyników badań i można sobie porównać... to już nie pomówienia - na to są dowody w postaci dokumentacji. Ja do Prokuratury nie pisałam, a czy Sąd sam uzna że to się ew kwalifikuje to już nie zależy ode mnie.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 17:03
Kundzia! Opadają mi ręce i nogi :-) jak to czytam :-(
JA CIĘ NIE OCENIAM I MAM GDZIEŚ Z CZEGO KORZYSTASZ! Sama pisałaś, z czego korzystasz, co tam załatwiałaś itd. we wcześniejszych postach. Teraz zastanawiałaś się:
co znaczą skróty i pisałaś sama, że wg. ciebie może Prok. zajął się sprawą bo opisałaś orzecznika. Odp. Ci na te dywagacje i tyle - KOBIETO WYLUZUJ!!! Kaszub też człowiek (podobno) :-)
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 17:19
Niestety nie jestem kaszubem
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-14 19:06
Sorry, że pytam, ale nie bardzo rozumiem w jakim celu Sąd udostępnił akta tym instytucjom? Przecież Kundzia złożyła sprzeciw od orzeczenia komisji lekarskiej do Sądu Pracy  i co mają do tego ośrodki pomocy społecznej? Prawdopodobnie Sąd miał w tym jakiś cel, ale kompletnie nie kumam o co w tym chodzi.......
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-14 20:40
mysle ze tu chodzi o to ze Kundzia juz ma staly zasilek z MOPS w Sopocie a zapewne Gdansk jest GLOWNA SIEDZIBA MOPSu z Pomorza a skoro juz masz jeden zasilek to ZUS sprawdza na jakiej podstawie chcesz miec dwie rzeczy czyli z MOPSU i ZUSu
Nadrzędny Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-14 21:16
Dzięki, trochę mi się rozjaśniło, faktycznie wszędzie trąbią, że świadczenie jakiekolwiek by nie było, to należy się tylko jedno :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-14 21:53
Można pobierać zasiłek póki nie pobiera się renty, rentę mam wstrzymaną i nie wiadomo czy w ogóle ją odzyskam. Jeżeli odzyskam rentę (wypłacone wstecz przez ZUS) musze zwrócić to co MOPS mi wypłacił.

Jak już się dowiedziałam, to nie chodzi o MOPS itd. To są jakieś inne symbole, być może nie dokońca dobrze dosłyczałam jakie bo babka nie mówiła do mnie tylko do koleżanki i to przez telefon, pytając się co to zonacza, nie wtajemniczając mnie w szczegóły.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-14 22:19
to w takim razie napisz jak dlugo, jaki okres minal od  wstrzymana renty ?
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-14 23:32
rente miałam do końca lutego br. 25.06.12 złożyłam odwołanie do Sądu. W sierpniu uzyskałam orzeczenie o niepełnospr i od sierpnia pobieram zasiłek stały i piel.
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-15 05:51
No tak, ja miałam rentę do końca maja tego roku, od sierpnia dostaję zasiłek dla bezrobotnych, a babka w PUP- ie powiedziała, że jak odzyskam rentę to Zus za miesiące, w których pobierałam zasiłek odda mi tylko różnicę( zasiłku jest o jakieś 300 zł mniej niż renty). a rozliczać będą się sami między urzędami, ja nie będę musiała osobiście nic oddawać.
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-15 13:39 Zmieniony 2012-11-15 13:41
pobierając zasiłek masz opłacane składki (pełne okresy składkowe do stażu pracy) i PUP wysyła info do ZUS, zatem na bieżąco są ze sobą w kontakcie ;-)

ja nie zdążyłam się załapać na zasiłek bo nie wiedziałam że mam do tego prawo. Gdy ZUS mi powiedział że mam się zarejestrować w PUP aby mieć ubezp to było już za późno i nie miałam prawa do zasiłku zatem został tylko zasiłek stały

Mi powiedziano w MOPS że mam im sama zgłosić jeżeli odzyskam prawo do renty bo to mój obowiązek a potem będzie procedura zwrotu (zasiłki stałe i celowe, nie wspominano o rządowym). Co 6-mcy jest nowy wywiad środowiskowy i mam dostarczać wtedy wszystkie dokumenty w tym zaśw z ZUS.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-15 21:34
tu wszystko masz wporzadku Po odebraniu renty mialas 6miesiecy aby zarejestrowac sie w PUP zeby otrzymac sadczenia z PUP oraz miec ubezpieczenie ale jest druga sprawa skoro mialas rente i zabranoa ja Tobie czy tam wstrzymano poniewaz wnioslas odwolanie do sadu to zapewne to dluzej trwa niz 6 miesiecy to jedno drugie to to ze ubezpieczenie masz masz z ZUS kiedy Twoja sprawa jest w toku czyli SPRAWA W SADZIE po trzecie Stawalas na grupe i zapewne dostalac ZNACZNY STOPIEN  wobec tego masz prawo do zasilku z MOPSu chyba ze masz cos innego a po czwarte poco rejestrowac sie w PUP skoro ty nie szukasz w tej chwili pracy tylko sadzisz sie z ZUSem o odzyskanie swiadczen rentowych i w tym przypadku czyli ZUS-PUP tu sa pewne haczyki <ALBO JESTES NIEZDOLNA DO PRACY-ALBO ZDOLNA >i poszukujesz pracy
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-15 23:27
Sprawa z PUP to skomplikowane ;-)
ZUS po jakimś czasie powiedział mi że nie mam ubezp i mam się zarejestrować w PUP, choć wcześniej mnie informowano że NFZ opłaca mi ubezp na czas postępowania w sądzie, widocznie niektórzy urzędncy są niedoinformowani, bo nie sądzę aby było to celowe działanie.
Zarejestrowałam się nie całe 4 m-ce po ostatniej rencie, ale niecałe 10 dni po otrzymaniu decyzji odmownej z ZUS. W PUP powiedziano mi że mam tylko 7 dni na rej aby otrzymać zasiłek (nie wiem czy to prawda), nie odwoływałam sie od decyzji PUP, zależało mi tylko na ubezp choć zasiłek to więcej niż 300zł z MOPS z wszystkimi już dodatkami rządowymi. Nie rejestrowałabym się w PUP gdyby ZUS nie wprowadzał mnie w błąd.
Z tymi haczykami masz rację, choć osoba ze znacznym stopniem ma również prawo być zarejestrowana i poszukiwać pracy w warunkach chronionych, ale wiadomo ZUS wszędzie szuka pretekstu ;-).
Stopień mam umiarkowany ale że zachorowałam przed 21 rż to mam prawo do zasiłku pielęgnacyjnego
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-15 23:38
to odpowiem ci tak odnosnie rejestracji w PUP tak jest w przepisach:Dlatego, zwłoka z rejestracją przekraczająca okres 6 miesięcy od utraty prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy powoduje, iż w okresie 18 miesięcy poprzedzających rejestrację osoby te nie posiadają wymaganych 365 dni, i tym samym nie spełniają jednego z warunków wymaganych do przyznania świadczeń pieniężnych z ustawy.chodzi tu glownie o te 6 miesiecy ,a ponizej nikt laski nie robi ze Tobie daliby zasilek Tylko musza byc spelnione te warunki co opisalem
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 16:16
Babeczka rejereująca mnie poszła jeszcze do kierowniczki PUP z moją decyzją z ZUS i po powrocie powiedziała że miałam na to tylko 7 dni i to od momentu wygaśnięcia renty (czyli w marcu miałam się zgłosić). Decyzja odmowna z ZUS wydana była 23 maja (doszła później) a chyba 19-tego czerwca zarejestrowałam się w PUP. Wydano mi decyzję na której widniało brak prawa do zasiłku. Może w rentach socjalnych jest inaczej? Nie mam pojęcia.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 17:11
Kundzia kręcisz, tak mi coś świta, że o tym PUP pisałaś inaczej gdzieś wcześniej :-(
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 17:22
Oczywiście że pisałam, pytając czy ZUS wyczai że byłam zarejestrowana i się wyrejetrowałam po tygodniu.
Nie zmienia to faktu że odmówiono mi prawa do zasiłku (wydając decyzję gdy się rejetrowałam) twierdząc że zgłosiłam się za późno i o tym też już wcześniej pisałam (nawet w czerwcu)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 17:09
Przy zasiłku stałym wyrównawczym z MOPS też masz opłacane składki! :-) Jednak jeśli sprawa jest w Sądzie jesteś ubezpieczona do zakończenia sprawy :-) Tylko, że jest sporo tych składek - inaczej to idzie jak tylko z powodu sprawy z ZUS, inaczej z zasiłku wyrównawczego, który ty pobierasz :-) 
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 17:26
przy zasiłku stałym masz tylko opłacane ubezp zdrowotne, przy zasiłku dla bezrobotnych -> okres pobierania zasiłku wlicza się do stażu pracy (nie dam głowy czy jako składkowe czy nieskładkowe bo już nie pamiętam jak mamie wliczano do emerytury) i dlatego PUP zgłasza to do ZUS
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-16 17:53
bezrobotny, który pobiera zasiłek, nie ponosząc dodatkowych kosztów, ma zapewnioną ciągłość ubezpieczenia. Jest to ważne dla celów emerytalnych, ponieważ okres pobierania zasiłku jest traktowany jako okres składkowy. Nie ma wtedy przerwy w przekazywaniu składek do OFE. Choć wpłacane składki nie będą najwyższe
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 18:55
zgadza się i i wlicza się do stażu przy obliczaniu emerytury i tak jak REA pisze jako okresy skadkowe (nie pamiętałam dokładnie) ale dobrze że wy wiecie :-)
Jeżli też dobrze kojarzę to mojej mamie policzono nawet lata gdy była zarejestrowana jako bezrobotna bez prawa do zasiłku ale jako okresy nieskładkowe i chyba tylko w jakiejś części ale nie mam przy sobie jej dokumentacji ze ZUS więc nie chcę namieszać bo moja wiedza w tej dziedzinie nie jest wielka, niestety
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-16 17:56
a po drugie Warunek terminowego zarejestrowania się w powiatowym urzędzie pracy zostanie spełniony wówczas, gdy osoba, która utraciła prawo do renty zarejestruje się w tym urzędzie w ciągu 30 dni od decyzji odmawiającej przyznania renty na dalszy okres.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 18:13
Zgadza się jk1, ja odp. na inne wypowiedzi kundzi i jak pamiętam to chyba zawaliła sama termin i bała się, ze ZUS dojdzie do wniosku, że szuka pracy czy coś takiego.
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2012-11-16 18:15
byc moze tak byc Z tego co ja widze to KUNDZIA strasznie miesza w tym swoim pisaniu
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 18:50
Pisałam decyzja z ZUS opatrzona jest data 23 maja (data wydania decyzji jeszcze ręcznie wypsania a nie data doręczenia).
Zarejestrowałam się 18 czerwca (specjalnie sprawdziłam teraz).
Nie ma tutaj tych 30 dni przekroczonych, ale wg urzędu miałam tylko 7 dni na to - zakładam że urzędnicy wiedzą co robią, bo pani kserowała decyzję ZUS o odmowie przyznania renty i szła z tym do kierownika aby się upewnić. Od razu doręczyła mi decyzję o zarejestrowaniu (bez prawa do zasiłku), wykaz praw i obowiązków, termin stawiennictwa w PUP i zaśw o zgłoszeniu mnie do ubezp zdr.
25 się wyrejestrowałam właśnie z obawy że ZUS się dowie że jestem zarejestrowana w PUP i to wykorzysta w Sądzie - bo tutaj kilka osób pisało o tym że ZUS tak robi i się wystraszyłam.

Rejestrowałam sie tylko dlatego aby mieć ubezpieczenie bo ZUS 15 czerwca odmawiając mi wydania kolejnego zaświadczenia o ubezp, poinformował mnie że mam się zarejestrować w PUP w celu posiadania tego ubezp. Przed tem informowano mnie że ubezp trwa jeszcze 30 dni od wydania odmownej decyzji w sprawie renty a nagle poinformowano mnie inaczej.
19-tego czerwca miałam iść do szpitala i musiałam mieć ubezp w tym zaświadczenie więc tylko dlatego się rejetrowałam, a nie dla zasiłku bo nawet nie wiedziałam że mam do niego prawo gdy skończy mi się renta. Odowłanie do Sądu złożyłam dopiero 25 czerwca i wtedy ZUS już nie robił problemu z wydawaniem odpowieniego zaśw.

REA zanim coś napiszesz, poczytaj dokładnie moje posty na ten temat (od czerwca włącznie). Coś kojarzysz ale nie do końca dobrze
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 19:09
a zapomniałam dodać że mi powiedziano że 7 dni nie od daty wydania odmownej decyzji tej ostatniej ale 7 dni od wstrzymania renty!
Babeczka w PUP powiedziała mi że powinnam przyjść zaraz w marcu jak skończyła mi się renta - gdy przyszła pierwsza deczyja z ZUS (po badaniu przez orzecznika) a nie czekać na komisję itd. Zdębiałam jak mi to powiedziała. Jak zapytałam że jeżeli komisja by orzekła że jednak należy mi się renta - to usłyszałam że najwyżej oddałabym im zasiłek.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 19:17
Ja Ci chyba już wtedy odpowiadałam kundzia. Nie chce mi się niczego szukać i czytać - wybacz. Nie rozumiem też co ty wypisujesz z tymi 7 dniami :-( Nie ma to wg. mnie teraz żadnego znaczenia :-)
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 19:24
Jak ci się nie chce szukać to nie pisz skoro nie pamiętasz zbyt wiele, robisz tylko zamieszanie kobieto :-)
Nie musisz rozumieć nic bo sprawa ciebie nie dotyczy, jeżeli mnie informują w PUP że miałam tylko 7 dni, to widocznie wynika to z jakiegoś przepisu a być może liczyli na to ze trafili na głupią która nie skorzysta z zasiłku, nie ma to dla mnie znaczenia. Tak mnie nastraszyliście z tym ZUS-PUP ze nawet gdybym miała prawo do zasiłku to bym też sie wyrejestrowała.
Między renatmi soc i innymi jest różnica zarówno w przyznawaniu ich, jak i ew zakupie czegoś na raty
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-16 19:31
SZUKASZ WINNYCH kundzia A SAMA JESTEŚ SOBIE WINNA - MOŻE JESTEŚ ZA BARDZO ZAROZUMIAŁA? Czy Ty tylko na "serce" chora jesteś? Tak jakoś mi pasuje abyś z walpozem parę mogła zrobić:) nooo tadeusza możecie wziąć na zapas :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 18:19
Składkowe (do kundzi).
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-16 18:29
chyba tak Ja nie wiem jak to jest gdzie indziej i jak ktos zalatwia swoje sprawy Ja  pilnuje swoje sprawy tak:20 wrzesnia wniosek do sadu 4 pazdziernik badanie bieglych (5) ,13 listopad znam opinie bieglych sadowych (pozytywna dla mnie) 6 grudnia wyrok sadu I to tylko odnosnie ODWOLANIA SIE DO SADU  czyli od WNIESIENIA  OWOLANIA  do WYROKU wyjdzie okolo trzech miesiecy
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 19:18
Szybko idzie

U mnie 25 czerwiec odwołanie, które ZUS przekazał do Sądu 21 lipca.
Ok 2 tyg temu (nie pamiętam dat i nie chce mi się teraz szukać) pierwsze pismo ze Sądu (pismo z pouczeniami - z pragrafami i objaśnieniami, pismo z sekreteriatu z pouczeniem o możliwości zgłodzenia zastrzeżeń,  pismo - postanowienie o uznaniu odwołania zawierające również nazwiska i specjalizacje biegłych, bez stanowiska ZUS - ale to odczytałam w Sądzie w sierpniu zapoznając się z aktami).
2 dni temu postanowienie ze Sądu uchylające jednego biegłego (na moją prośbę).

to na tyle.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-16 19:35
Wiesz co? Poczytaj sama swoje posty od początku do końca :-)
Poza tym zrozum: kogo obchodzą twoje sprawy? Pytasz, ktoś z dobroci serca odpowiada i tyle, ale ty szukasz winnych - radź sobie - dobrze ci to idzie :-)
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-16 19:55
Kundzia widze ze naprawde bedzie to dlugo trwalo w Twoim przypadku Bo tak TY CHESZ I ZASILEK Z PUP ,ZASILEK Z MOPS ZAPEWNE Z PFRONU ZASILEK Z ZUS moze i dodaj jeszcze z KRUSu Sama chesz ustalac sobie bieglych sadowych <TEN PASUJE TEN NIE> niby masz prawo A najlepszym w wszystkim byloby to zebys to TY sama wydala sobie wyrok To chyba tyle odnosnie tych postow z mojej strony w tym temacie POZDRAWIAM i ZYCZE WYTRWALOSCI W SWOIM POSTEPOWANIU w taki sposob
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 20:08
dziękuję ;-)
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-16 20:19
Nic w tym dziwnego, że Kundzia stara się o wszelkie zasiłki, skoro nie ma z czego  się utrzymywać.Pewnie gdyby nie przegapiła terminu w PUP i gdyby urzędniczka poinformowała ją, że zarejestrowanie nie pociągnie za sobą żadnych sankcji (chyba że przyjęłaby jakąś pracę zaproponowaną przez PUP) to poprzestałaby na zasiłku dla bezrobotnych i dodatku mieszkaniowym, nie starając się o żadne inne świadczenia.Z resztą wówczas pewnie by się jej nie należały.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-16 20:24
Podpisuję pod wypowiedzią, Małgosiu.
Łatwo jest kogoś krytykować, czy obwiniać.
Gdyby Kundzia miała wybór - wybrałaby zdrowie i pracę.
I nie szarpała się z ZUSem i innymi instytucjami...
Nadrzędny Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 20:55 Zmieniony 2012-11-16 21:19
Oczywiście że wolałabym pracować i nie żebrać w żadnej instytucji.
Pracowałam do póki mogłam, mimo że byłam już chorowałam i nie myślałam nawet o żadnym orzeczeniu a tym bardziej o rencie choć lekarze mnie namawiali. Uznałam że do póki mogę to będe pracować bo wstyd mi było iść zarówno po orzeczenia jak i po rentę soc.
Zachorowałam mając 17l i moglam się starać o orzeczenie a wieku 18 po rente soc i piel i mieć studia za free z PFRON, ale nie myślałam o tym bo uznałam że sama dam radę. Zaraz po maturze poszłam do pracy i studiowałam zaocznie. Gdy zdowie sie pogorszyło na tyle że trafiałam kilka razy w tyg do szpitala i pracodawcy nie chcieli mnie już w pracy musiałam postarać się o rentę

Dziękuję Sonka :*
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-16 20:35
mi nie chodzi ze Kundzia chce i to i to ale o to zeby zalatwila chociaz jedna sprawe od poczatku do konca a nastepnie druga itd. a nie lapac tzw. piec srok za ogon W dzisiejszych czasach jest to nie takie proste zeby zalatwic pare spraw jednoczesnie ,zwlaszcza gdzie jest mowa o jakis tam pieniadzach Wszystko nalezy zalatwiac stopniowo i o swoim czasie tak jak nakazuje prawo I to tylko o to mi chodzilo w moim poscie do Kundzi Jesli ja w jakis tam sposob urazilem to PRZEPRASZAM KUNDZIA
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 21:17
Przeprosiny przyjęte :-)

Przecież załatwiałam kolejno.

Najpierw ZUS, gdy ten odmówił prawa do renty, zgodnie z ich suegstią poszłam do PUP i tylko w celu ubezpieczenia a nie zasiłku (jak już pisałam, nie wiedziałam że osoba po rencie może mieć zasiłek, myślałam że tylko gdy ktoś pracował i nie interesowałam się tym).

Gdy złożyłam odwołanie do Sądu wyrejestrowałam się z PUP bo NFZ płacił ubezp na czas postępowania sądowego. Pomijam że kilka osób pisało że ZUS wykorzysta to że jestem zarejestrowana w PUP - ja się na tym nie znam i mam prawo sie nie znać, więc pytałam tych co mają o tym pojęcie. Po tych postach wyrejetrowałabym się nawet gdbym miała prawo do zasiłku, ze strachu przed ZUS.

Do MOPS poszłam dopiero w sierpniu gdy uzyskałam nowe (aktualne) orzeczenie o stopniu niepełn. Wtedy otrzymałam zasiłek stały a pielęgnacyjny wypłacono mi wstecz od daty wypisania wniosków przez lekarzy. Zasiłek mam przyznany na czas ważności orzeczenia. Jeżeli odzyskam rentę to MOPS odzyska pieniądze zgodnie z prawem. Nie poszłabym nawet po ten zasiłek stały gdyby nie to że mieszkanie mam ogrzewane elektrycznie. Strasznie mi wstyd było tam iść bo człowiek czuje się upokorzony.

Sprawa w Sądzie trwać może nawet 2 lata - tak mi powiedziano i może w ogóle nie wygram.
Skorzystałam z możliwości rezygnacji z jednego biegłego (specjalizacji jego) bo obecnie ta choroba jest "uśpiona" i jestem tylko pod stałą kontrolą, dodatkowo ten biegły pracuje w tej samej poradni w której się leczę więc dobrze aby Sąd o tym wiedział. Nic nie narzycałam Sądowi, nie żądałam, tylko napisałam czy jest możliwość rezygancji z tego biegłego uzasadniając to. Sędzia sie przychilił choć nie musiał.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-16 21:36
jeszcze raz napisze ze nie chodzi mi Ciebie urazic czy tam szukac DZIURY W CALYM te sprawy o ktorych piszesz zwlaszcza te dotyczace spraw finansowych to jest wylacznie Twoja sprawa i mnie nic do tego Ja tylko chcialem w jakis sposob Ci pomoc w tej Twojej walce o swoje tylko w/g mnie to panuje pewien chaos w Twoich postach przynajmniej dla mnie lub moze moj rozum nie ogarnia tego Ale nic jeszcze raz PRZEPRASZAM CIEBIE KUNDZIA ZA SWOJE ZLOSLIWE POSTY
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-16 21:56
Często piszę chaotycznie i pewnie niezrozumiale więc różnie to bywa :-)
nie gniewam się i bardzo dziękuję za chęć pomocy :-), jesteśmy po to aby sobie pomagać
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2012-11-16 22:02
DOBRANOC- jutro tez jest dzien
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 20:50
Urzędniczka ją informowała i my na forum też, ale kundzia wiedziała swoje i o 7 dniach wtedy nie pisała - żeby oceniać odp. i wpisy zainteresowanego trzeba przeczytać na dany temat wszystkie posty.
Sonka przestań z nudów wpierniczać się tam gdzie nie masz pojęcia - dzieci nie płaczą?
Dobranoc wszystkim :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / wygrac z ZUSem (61314 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill