www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ponowna renta (18224 - wyświetleń)
- Autor jk1 Dodany 2012-08-25 13:19
Jako nowy uzytkownik tego forum w poprzenim poscie pisalem o komisjach i jak odwolac sie od decyzji ZUS -prosilem o pomoc w tym zagadnieniu A teraz chcialbym sie dowiedziec czy warto walczyc o ponowna rente z takimi dolegliwosciami jakie mam:1) udokumentowane MR-barku prawego po urazie w zakladzie pracy w 2006r.leczony senatoryjnie i rehabilitacyjnie do dnia dzisiejszego RTG brku z 2012r wykazalo DROBNE TORBIELIKI ZWYRODNIENIOWE W GLOWIE PRAWEJ KOSCI RAMIENNEJ,2)MR kregoslupa szyjnego Zniesienielordozy z wytworzeniem kyfozy na C5 ,dyskopatia C5/C6i C6/C7 z masywnymi osteofitami na krawedziach 3)L/S-przepuklina tylna L5-S1 uciska worek opony tw.i oba korzenie nerwowe TK glowy-zanik korowy w okolicy platow czolowych Nadmienie ze praca byla wykonywana przy farbach i lakierach stos. w przy prod. domkow drewnianych opisy lekarzy jednoznacznie stwierdzaja ze jestem calkowicie niezdolnym do pracy i,nie zdolny do pracy fizycznej i brak jest rokowan na poprawe To jednak nie sa dolegliwosci w/g ZUSu Nie mialem zadnej operacji pomaga mi rehab.w ktorej rowniez lezalem bo stan moj sie pogorszyl Operacja jest ostatecznoscia zwlaszcza jesli chodzi o kregoslup Jest on calkowicie zurzyty w moim przypadku Dodam ze jeszcze RTG kregoslupa TH-zmiany zwyrodnieniowe osteiofitozy krawedziowej oraz asymetryczne zwezenie tarczy m-kregowej Th6-Th7,Th7-Th8 i Th8-Th9 I prosze mi powiedziec czy warto walczyc o przywrocenie renty ktora skonczyla sie 31lipiec2012r
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 18:44
WALCZ! Wszystkie razem wyniki powodują, że jesteś niezdolny do pracy i Cię nie przekwalifikują, bo na co? :-)
Pozdrawiam -należy ci się renta. Osteofity - to nie choroba - wiele osób je ma nie wiedząc o tym :-)
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2012-08-25 18:47
dzieki za odpowiedz
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-08-25 18:55
Oczywiście że warto walczyć, tym bardziej gdy nie możesz już pracować, chyba że możesz i chcesz :-)

W Twoim innym temacie, napisałam Ci mniej więcej co ci sie może przydać w pisaniu odwołania do sądu (kopie dokumentów z akt ZUS, specjalizacje orzeczników, oczywiście twoje badania, zaśw lekarzy, wiele innych w tym świadkowie).
Postępowanie może trwać długo i nie musi oznaczać wygranej, ale wiele osób wygrywa zatem warto walczyć, ZUS liczy na to że się nie odwołasz.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-08-25 19:02
O, kuuuu....r...cze kundzia, wyluzuj, albo weź leki, bo komp się gotuje...
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2012-08-25 19:04
tak dokladnie zbieram ta dokumentacje Dzieki
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-08-26 16:58

>bo komp się gotuje...


to go wyłącz lub ustaw sobie opcje ignoruj na moje posty
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2012-10-08 20:56 Zmieniony 2012-10-08 21:01
jk1- to nie prawda, że operacja na kręgosłup to ostateczność. Jak będziesz długo zwlekać z poddaniem się stabilizacji kręgosłupa to może być za późno na operację. Rozważ to wnikliwie i nie bądź lekarzem dla siebie tylko zapytaj dobrego ortopedy o zdanie, to powie Ci to samo co ja. Klinika Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanem ul. Balzera 15- polecam(moją stronę, poczytaj)
O rentę oczywiście walcz. Wszystko zależny na kogo trafisz, chociaż przy takim kręgosłupie to duże szanse,jednak jeżeli poddałbyś się operacji, to by było bardzo przekonywujące, a w Twoim wypadku jest to konieczne.
Nadrzędny - Autor bogumila smagacz Dodany 2012-11-19 17:42
Zycze powodzenia! Mam identyczne wyniki badan kregoslupa, dwa guzy glowy, chorobe Reynauda 55 lat ipo 12 latach renty, Krus uznal mnie za zdrowa ,biegli sadowi tez -mam wracac do pracy w rolnictwie.25 lat pracy w tym zawodzie, tylez samo skladek i zrobia to co zechca, renta teraz to jak totolotek. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-19 18:56
to jeat prawda ze to LOTTO tu tez wszyatko jest zakrecone W moim przypadku to raczej moja sprawa bedzie zalatwiona pomyslnie dla mnie Przeszedlem juz 11 lekarzy ale biegli sadowi dali opinie pozytywna dla mnie czyli NIEZDOLNY DO PRACY okres 2 lat a co dalej bedzie zobaczymy Na poczatku grudnia mam rozprawe sadowa
Nadrzędny - Autor bogumila smagacz Dodany 2012-11-19 21:19
Gratuluję, sprawę masz wygraną w Sadzie, mnie niestety ponownie czeka długa droga Sadowa.Gdzie są tak mili biegli sadowi? chyba nie w Rzeszowie?
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-19 21:49
moze nie w Rzeszowie ale napewno gdzies w Polsce Mysle ze dobrze mi to dalej pojdzie A zapytam Ty dlugo prawujesz sie ?
Nadrzędny - Autor bogumila smagacz Dodany 2012-11-19 22:01
przez 12 lat miałm orzekana całkowita niezdolnosc do pracy w rolnictwie.W 2011 za sprawa komisji lekarskiej w Jasle zostalam uleczona, pomimo ze nie bylo dokumentacji potwirdzajacej poprawe stanu zdrowia. Odwolanie do sadu w rzeszowie i kicha, biegli przychylili sie do opini komisji. Po 18 miesiacach ponowny wniosek o rente i dalej to samo, orzecznik NIE, komisja NIE. Dzis dostalam decyzje z Krus, Teraz odwolanie do sadu, rzygam tym wszystkim, nie mam juz sily, ani ochoty. Mysle jeszcze o jakims dobrym neurochirurgu , nawet znam takiego Prof. Maciejczak, moze on da mi na podstawie rezonanu kregoslupa jakies zaswiadczenie,ktorego biegli nie beda mogli podwazyc. Ufffffffff
Nadrzędny - Autor Kundzia Dodany 2012-11-19 23:49
Najtrudniej jest uzyskać całkowitą niezdolność do pracy. Wypisanie dokumentów przez znanych i dobrych prof nie gwarantuje sukcesu, niestety, ale warto i trzeba próbować jeżeli nie ma innego wyjścia. Jeżeli masz jeszcze siły to walcz i próbuj :-)

Mnie uzdrowili po 8,5 roku bycia całkowicie niezdolnej do pracy, gdzie również nie było poprawy lecz pogorszenie. Co z tego że orzecznik, konsultant i komisja orzekli częściową niezdolność do pracy ze znacznym stopniem naruszenia organizmu, ale częściowa nie kwalifikuje mnie do renty. Jestem pewna że też nie wygram, zwłaszcza że pracowałam kilka lat jako pracownik biurowy. Ale walczę dla zasady, nie mam nic do stracenia.

Uzdrawiają coraz więcej ludzi, szkoda tylko że nie tych co rzeczywiście należałoby.
Nadrzędny - Autor Małgorzata50 Dodany 2012-11-20 14:49
Popieram......Ja walczę o częściową niezdolność do pracy, ale nie spodziewam się rewelacji. Po badaniach przez biegłych sądowych, które z resztą niewiele różniły się od badań przez orzeczników nie oczekuję opinii pozytywnej dla mnie. Ale za dużo mnie to kosztowało i nerwów i pieniędzy i nawet zdrowia żeby na tym etapie zrezygnować.Najgorzej będzie później, żaden lekarz nie podpisze zdolności do pracy komuś, kto ma aktywną żółtaczkę....
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-20 17:08
Na tym to wszystko polega - ludzie zrezygnują, będą mieli dość, braknie kasy na prawnika itp., itd. :-(
Są wytyczne, a urzędnik nie może, nie da rady sprawdzić kto tak naprawdę chory i nie może pracować. Chociaż ja osobiście zwyczajnie sprawdziłabym kto pracuje, jaka praca i tyle.
Nadrzędny - Autor jk1 Dodany 2012-11-20 18:13
wlasnie ludzie zle robia ze rezygnuja z dalszej walki skoro sadza ze nie moga pracowac ze wzgledu na swoj stan zdrowia to powinni walczyc do konca Ja akurat dzis otrzymalem pismo z sadu -Wezwanie na poczatek grudnia na rozprawe (oczywiscie stawiennictwo nieobowiazkowe) i dolaczyli opinie bieglych sadowych ,ktorzy to niezgadzaja sie z decyzja ZUS i uznaja mnie czesciowo niezdolnego do pracy ZUS ma prawo apelowac co do tej decyzji ale to juz beda zaprzeczac opinii bieglych sadowych Takze warto walczyc w SLUSZNEJ SPRAWIE
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-20 18:17
Masz rację i gratulacje :-) Jednak zawsze to loteria, której wynik można uprawdopodobnić. Nie każdy ma tyle siły aby walczyć.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny Autor jk1 Dodany 2012-11-20 18:31
tak mozna pomyslec ze to jest WALKA Z WIATRAKAMI ale to tez sa ludzie chociaz bardzo czesto OMYLNI Ale ten rok jest chyba najgorszy WSZEDZIE OSZCZEDNOSCI tylko ze jest druga strona medalu Wiadomo ze jest BARDZO WIELU rencistow ktorzy otrzymali ja ZA FRIKO wiadomo o co chodzi i takich powinni wylapywac a nie krzywdzic ludzi naprawde chorych Al;e byc moze w niedalekiej przyszlosci zmieni sie i to Orzecznicy beda bardziej UWAZALI ze swoim postepowaniem wobec ludzi
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ponowna renta (18224 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill