www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 6) (400898 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-15 18:02
:-) :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-15 17:51
Rogal napisał/a

>Ty mnie chłopcze nie pouczaj. >


Ja pytam:
Kogo masz za chłopca????
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-15 23:23
Winna zamilkła.
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 17:20
Walpozie, coś z myśleniem, czytaniem i logiką u Ciebie kiepsko! :-(
Wszystkich we wszystko chcesz wmieszać i zakłócić - mam wrażenie, że sam już nie wiesz co piszesz, o czym i o co ci chodzi :-(
Jest takie powiedzenie, przede wszystkim pasujące do Ciebie  niestety: nie wpierniczaj się między wódkę a zakąskę :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-16 17:53
TO NIC NIE ZMIENI NAJLEPIEJ PRZESTAĆ REAGOWAĆ NA JEGO POSTY
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 18:24
:-) chyba masz rację.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-16 18:26
JA INNEGO ROZWIĄZANIA NIE WIDZE CHYBA ŻE JESZCZE GO ZIGNORUJEMY
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 18:41
To jest to samo :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-16 22:04
nie
chodzzi mi oto by go zablokować
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-17 00:27
zrób barykadę :-)))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-16 22:57
Rea  to jest poza zasięgiem Twojego rozumienia. Ale pracuj nad sobą .
Życzę wytrwałości.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-17 14:57
Taaa wal...

>poza zasięgiem Twojego rozumienia<


przecież ty z innego wymiaru tutaj przeszedłeś nas nauczać :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-17 00:10
dobre powiedzonko, REA...
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-17 14:15
:-), :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-17 14:49
nawet bardzo dobre
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-17 00:23
A dalej REA było bo.... Bo : bo re
.
se . plecy podrapiesz
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-17 14:15
Jak już odeśpisz wal... to zmniejsz dawki alkoholu w mieszance :-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-24 11:52
http://finanse.wp.pl/kat,104492,title,Matka-Madzi-kosztowala-nas-fortune-Sprawdz-ile,wid,15117998,wiadomosc.html
Sądy są nieomylne, a w swoich orzeczeniach często powołują się na  tzw. "wiedzę życiową". Za przykład tej "wiedzy życiowej" niech posłuży przypadek, gdy sąd stwierdza: "zdaniem sądu świadek jest niewiarygodny,  bo mógł nie widzieć dokładnie zdarzenia". W rzeczywistości naoczny świadek stał w odległości około 50 metrów i wszystko dobrze widział. Sąd jednak miał inne zdanie i zeznania świadka odrzucił. To oczywiście przykład jak działa sąd i jaką ma "wiedzę życiową".
W przypadku Katarzyny W. opinia społeczna od samego początku uznała ją za osobę niewiarygodną. Sąd jednak nie podzielił tej opinii i wypuścił ją wolną, a jedynie zastosował dozór policyjny. Uwierzył, że Katarzyna W. będzie sumiennie zgłaszać się na policję.
Ta "wiedza życiowa" sądu dzisiaj kosztuje podatników grube tysiące złotych. Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z prawem i sąd jest nieomylny. Tylko dlaczego w innych przypadkach na orzeczenie sądu podejrzani siedzą w areszcie miesiącami?
Nadrzędny Autor Nachbar Dodany 2012-11-24 12:06
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zle-wiadomosci-dla-milionow-polskich-kierowcow,1,5313716,wiadomosc.html
To chory kraj, gdzie z mandatów ratuje się budżet. Już sam ten fakt wskazuje, że nie chodzi tu o bezpieczeństwo, ale o kasę.
Polecam Komentarze. Jeden cytuję:

>~J48 do ~nikt: cośta chcieli to mata pacany i teraz nie narzekajta , to się nazywa tworzenie kapitału , skoro ma być kapitalizm potrzebny jest kapitał a ten trzeba jakoś stworzyć , sposób jest nieistotny , skoro nie posiadaliśmy kolonii i niewolników to trzeba teraz zrobić niewolników z własnego narodu , kapitalizm nie jest  wymysłem euro lewicy tylko euro prawicy to logiczne , zwalanie wszystkiego na lewicę jest teraz modne jako że niektórym cymbałom brzmiącym wydaje się że prawicowość jakoś lepiej brzmi ! <

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-24 12:08 Zmieniony 2012-11-24 12:10
Powtarzam to już kilka razy w różnych tematach. Dopóki nie będzie odpowiedzialności własnej urzędników za złe posunięcia, niedopatrzenia  za narażanie państwa i podatników na koszty, dopóty źle się będzie działo. Luki prawne też mają ogromne znaczenie. Nieraz inaczej po prostu nie można.

To była odpowiedź do postu o "matce".
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-26 14:55
Kolejny absurd. Może w końcu ktoś rozliczy "obrońców prawa", czyli policjantów, prokuratorów i sędziów, z wydawania pieniędzy na bzdurne procesy sądowe.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kuriozalny-wyrok-za-70-groszy-trafil-do-wiezienia,1,5314701,wiadomosc.html
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-26 14:57
I tu można powiedzieć to samo co w poście powyżej napisałam. Za wszystkie takie posunięcia powinni zapłacić z własnej kieszeni. Szybko by się nauczyli odpowiedniego postępowania.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-26 15:28
Odpowiedzialność dla tych ludzi to abstrakcyjne słowo... Nie posuwają się do odpowiedzialności, ponieważ czują się ponad prawem... Tak jest napisany kodeks prawny aby mogli interpretować prawo po swojemu...
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-26 15:34
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-26 17:15
Faktycznie, opisany przypadek jest i...śmieszny i z drugiej strony daje do myślenia, że wszystko można ominąć i, że mogą to zrobić nawet dzieci ( świadomie bardziej lub mniej).
A jak jest z prawem autorskim u nas? Hę ?
Kseruje się całe książki, przegrywa całe płyty, korzysta z pirackich programów...
Zapytany student z czego się przygotowywał odpowie...z kserówek :-)
Czasmi nawet nie wie, z czego one pochodzą....
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-26 18:29
Jak nie stać cię na płatny system operacyjny, Windows XP, Vista, Windows 7 lub 8, to jest cała masa alternatywnych systemów operacyjnych z rodziny Linux... Ja działam na Ubuntu 10.04 a teraz testuję Ubuntu 12.04... Miałem także Linux Fedora, i Aurox wszystkie działały bez zakłóceń... Systemy Microsoftowe charakteryzuje kilka poważnych niepozytywnych cech, jest płatny a skorzystanie z pirata może grozić konsekwencjami prawnymi, konfiskatą sprzętu, wielotysięczne grzywny... Microsoft Windows, jest także bardzo podatny na wirusy, robaki i trojany a aby się w miarę dobrze zabezpieczyć przed szkodliwymi działaniami wirusów i innego szkodliwego typu oprogramowania trzeba zapłacić nie raz xxx razy cenę przekraczającą nie raz całego sprzętu na programy antywirusowe... Jeśli masz firmę, to tym bardziej musisz mieć legalne oprogramowanie, sam pakiet oprogramowania biurowego,  to koszt rzędu kilku tysięcy złoty na jeden komputer... W systemach  Linux' owych  jest wszystko za darmo, nie trzeba drogiego oprogramowania antywirusowego, gdyż są to niezwykle bezpieczne systemy a wirusy praktycznie nie istnieją na Linux... a jeśli chodzi o pakiety biurowe, to Linux posiada je w oprogramowaniu standardowym... Linux ma jedną podstawową przewagę nad Windowsem, że jest on całkowicie darmowy (freeware)... 

Dlaczego wam to piszę??? Bo wiem, że większość Polaków używa nielegalnego pirackiego oprogramowania, dlatego się obawiacie że pewnego pięknego dnia wkroczy do was policja i skonfiskuje wam sprzęt i nałoży wielotysięczne grzywny... Tak jak w tym poście autorstwa Nachbara...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-26 18:49
Nie używam pirackiego oprogramowania i moi znajomi również nie.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-26 19:09
Norbi, kiedyś pracowałem na Linux-ie, ale odkąd zacząłem korzystać z laptopów, kupuję wraz z legalnym oprogramowaniem. Przeważnie są z Windowsem.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-26 20:18
Ja kupiłem laptopa który nie miał w ogóle żadnego systemu a sam sobie zainstalowałem... Kosztowało mnie to około 400 zł taniej... Mam Linux Ubuntu 12.04... wszystko chodzi jak burza, a system jest dużo łatwiejszy w obsłudze jak Microsoft Windows.... 
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-11-27 13:48
Oj tam oj tam. Latam na Windows 7 i wirusów brak, a antywirus darmowy, pewnie jakiś marny:)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-27 18:27
My tu mówimy o legalnym i nielegalnym oprogramowaniu komputera, a nasza władza kupuje sobie nielegalne urządzenia za ponad milion złotych.
http://fakty.interia.pl/polska/news/nik-przetarg-na-bron-akustyczna-nierzetelny,1867453,3

>Kupione przez policję za ponad milion złotych urządzenia, które miały służyć m.in. do rozpraszania demonstrantów, zostały zredukowane do zwykłych, bardzo dobrych głośników podających komunikaty. Policja zamówiła 6 urządzeń, które miały dezorientować tłum i wywoływać ból bez uszczerbku dla zdrowia. Problem w tym, że nie zauważyła, że nie może z nich korzystać zgodnie z prawem - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli.<

Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-27 18:43
Tylko, że ja mam czyste sumienie, nikogo nie okradam (bo piractwo, to kradzież) i mogę sobie w lustrze spojrzeć w twarz. :-)
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-27 20:46
Też nie piratuję. Mam wszystko legalne :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-28 16:46 Zmieniony 2012-11-28 16:48

>Ta "wiedza życiowa" sądu dzisiaj kosztuje podatników grube tysiące złotych.<


Wiedza życiowa ma teoretycznie sprzyjać prawu - Sędzia widzi, słyszy i powinien wiedzieć jakie są zwyczaje, uwarunkowania społeczne itp. Protokół z rozprawy nie uwzględni gestu, wyrazu twarzy itd. W praktyce jest to furtka. Sędzia też człowiek ma swoje uprzedzenia, młody brak doświadczenia, ulega wpływom, sugestiom itp. itd.
Dlatego dobrym rozwiązaniem są kamery na sali sądowej - w naszym kraju nierealne. Poza tym obecnie w k.p. powinno być"... ma prawo do obrońcy na jakiego go stać, a jak nie stać to zamknąć bez rozpoznawania."  :-)

Grube tysiące kosztują bzdurne sprawy ciągnące się miesiącami bo "baba babie wsadziła grabie".
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-28 17:49
Zastanawiam się, czym kierują się pomysłodawcy? Troską o obywateli, czy raczej żądzą pieniądza, który zasili gminne kasy. Piratem drogowym nie jest kierowca przekraczający określoną prędkość, ale ten, który wciska się na trzeciego, wyprzedza w miejscach niedozwolonych, wymusza pierwszeństwo, nie przepuszcza pieszych na pasach i narusza wiele innych przepisów o ruchu drogowym. Jednak skupiono się głównie na karaniu kierowców za przekroczenie prędkości, bo to daję stosunkowo "łatwą" kasę do budżetu.
http://wiadomosci.onet.pl/wideo/nowy-pomysl-strazy-miejskiej-uderzy-w-tysiace-kier,101400,w.html
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-06 21:17
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-06 23:27
każdy sposób dobry
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-12 17:29
Jak można okraść przeciętnego "Kowalskiego".
http://wyborcza.pl/1,87648,13020459,Zabojczy_dlug.html
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-12 17:46
Każdego może to spotkać: że na wniosek ....... wszczęto przeciwko nim postępowanie nakazowe. To uproszczona procedura bez procesu. Sąd opiera się na dokumentach przedstawionych przez wierzyciela.
Nie odbierzesz listu poleconego , bo leżysz w szpitalu lub jesteś w sanatorium - przegrałeś/aś - pismo zostaje uznane za doręczone, mimo ze nie wiedziałeś nawet koperty na oczy :-)))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-12-18 17:27
Wiadomo, że nikt do grobu majątku nie zabierze. Znaleźli się więc tacy, co zadbali o ten majątek.
http://finanse.wp.pl/kat,104118,title,Odwrocona-hipoteka-Ja-uciekam,wid,15186145,wiadomosc.html

>Nasi parlamentarzyści - po raz chyba dziesiąty w ciągu ostatnich kilku lat - przymierzają się do ustawy dotyczącej tzw. "odwróconej hipoteki". Ten amerykański wynalazek ma pomóc wyjść z ubóstwa emerytom, którzy dziś ledwo wiążą koniec z końcem, a są posiadaczami nieruchomości. Czy po wprowadzeniu ustawowych rozwiązań czeka ich dolce vita?

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-18 20:47
Tak, to nie jest tak, jak reklamują, ponieważ wyceniają majątek zawsze po najniższej cenie a tylko ten biedny emeryt jest okradany...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-18 20:56
Norbi ale wrócę do tych nieszczęsnych 140 milionów. Czy to oznacza że ta liczba jest najniższa i biedne siostry zostały okradzione ?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-18 21:59
One, biedne, tak jak ja bogaty... :-) Uwierz...
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-18 21:03
Nachbar Odpowiem Ci ale od nowej linii. Uciekam na lewo :-)
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-05 08:22
Ja pracuję i nie narzekam.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2014-05-20 16:42
W odpowiedzi dla: bluengel
>Czy nie bierzecie pod uwagę, że np. właśnie Rogal "ustawił" się dobrze  (choć to relatywne) samodzielnie na to zapracowując??????????
Tak zapewniasz, jakbyś miał w tym względzie pewność. A skąd ci ją masz?  :-))
>Skąd to możecie wiedzieć?
No właśnie.

>Ja się w pełni zgadzam ze stwierdzeniem, aby osoby krytykujące stan w Polsce zwyczajnie z niej wyjeżdżały, aby spróbować innego chlega - obecnie naprawdę >już nic nie stoi na przeszkodzie.


A dlaczego? Czasy kiwania głowami na tak, dawno minęły. Skoro nic nie szkodzi na przeszkodzie,  to,  czemu Polska jest pełna szarych ludzi, walczących z nidostatkiem? Skoro to takie łatwe, to już tu nie byłoby biednych ludzi. Zostaliby tu sami uładzeni, zaradni, ciężko pracujący i uczciwi. Bo cała reszta nie potrzebnie się czepia. Mogą pracować,  ale nie chcą. Nie chce im się bidulkom. :-)))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-18 21:10
Nachbar, muszę się przyznać do mojego pewnego pomysłu. Było to bardzo dawno temu :-( niestety.

>Oba warianty wydają się sensowne, czemu więc czepiam się tak genialnych rozwiązań? Wariant pierwszy, czyli odwrócony kredyt hipoteczny >z założenia ma być sprzedawany przez banki. Znając jednak podejście naszych bankowców do kwestii przejmowania nieruchomości, oraz >dalszych czynności z tym związanych (w tym: administracja, konserwacja, sprzedaż), jestem pewien na tysiąc procent, że żaden z rodzimych >banków nie wykaże najmniejszego zainteresowania tym produktem. Po cóż więc nasi zapracowani posłowie mają tracić cenny czas na >przygotowanie odpowiedniej oferty odwróconego kredytu hipotecznego pod kątem tychże instytucji?


>Mierz zamiary podług sił…


Pomysł był podobny tylko o wiele bardziej korzystny dla rencistów,emerytów, czy choćby bezrobotnych właścicieli nieruchomości.Szczególne możliwości miały by osoby samotne lub takie o których rodzina przestała pamiętać.
Pomysł według mnie był niesamowicie rozwojowy.
Tylko niestety nasze urzędy(urzędnicy) i wtedy nasze prawo "ucięły łeb sprawie" i po sprawie .
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-18 23:32

>Pomysł był podobny tylko o wiele bardziej korzystny dla rencistów,emerytów, czy choćby bezrobotnych właścicieli nieruchomości.Szczególne możliwości miały by osoby samotne lub takie o których rodzina przestała pamiętać.
>Pomysł według mnie był niesamowicie rozwojowy.
>Tylko niestety nasze urzędy(urzędnicy) i wtedy nasze prawo "ucięły łeb sprawie" i po sprawie .


Moim zdaniem urzędasy dawaliby zaniżone wypłaty hipotecznych rent/emerytur a sprzedawaliby po korzystnej cenie majątek rencisty/emeryta... Jestem sceptycznie nastawiony co do takich pomysłów...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2012-12-19 10:37
Tak.
Niech wszyscy Was prowadzą za rękę.
Chcesz skorzystać z odwróconej hipoteki? Skorzystaj. Nie chcesz? Nie korzystaj. Proste.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-19 10:58

>Skorzystaj. Nie chcesz? Nie korzystaj. Proste.


A i tak nie zostaniesz poinformowany o "pułapkach" jednego lub drugiego sposobu. Podobnie jak z zaczynaniem działalności własnej .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Absurdy w naszym kraju (Strona 6) (400898 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill