www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Przycisk sieci życia (12994 - wyświetleń)
- Autor mloda90 Dodany 2012-11-21 19:06
Przycisk sieci życia

Od wielu lat, na terenie całego kraju istnieje Społeczna Sieć Ratunkowa, która w swojej ofercie ma m. in. możliwość skorzystania z przycisku sieci życia.

Jak to działa.

Zasada jest taka sama jak przy alarmach napadowych, z tym wyjątkiem, że do systemu dociera sygnał: Wezwano pogotowie. Dyspozytor niezwłocznie po otrzymaniu takiego sygnału kontaktuje się z osobą potrzebującą pomocy, a następnie jeśli jest to konieczne z pogotowiem lub wskazaną wcześniej osobą, informując o zdarzeniu.
Dla kogo przeznaczony jest przycisk sieci życia

Przede wszystkim dla osób starszych, chorych, samotnych. Często  taka osoba zostaje sama w domu. Zdarza się, że kiedy dzieje się coś niepokojącego nie ma możliwości wezwać sama pomocy. Przycisk działa o wiele szybciej niż telefon. W stresie czasem zapominamy pod jaki numer należy zadzwonić lub jesteśmy zbyt słabi, żeby to zrobić. Umieszczony na szyi lub nadgarstku daje możliwość wezwania pomocy nawet jeśli osoba nie ma możliwości dotrzeć do telefonu, jest sparaliżowana, lub możliwość poruszania się jest w znacznym stopniu ograniczona w skutek wypadku. Przycisk sieci życia sprawdza się również w przypadku osób niesłyszących, mających problem z komunikacją, które nie mają możliwości wezwania pogotowia telefonicznie.

Ile to kosztuje

Sieć działa na zasadach non profit. Koszt danej usługi to 20 zł miesięcznie jako składka członkowska. Dla osób w trudnej sytuacji materialnej, możliwa jest zniżka a także darmowy zestaw ratunkowy.

Więcej informacji na temat przycisku sieci życia a także innych możliwościach wykorzystania systemów alarmowych, w przypadkach takich napad, włamanie, pożar, ulatnianie się gazu, na stronie internetowej http://www.ratownictwo.org/home/

Życie jest wartością bezcenną pomóż nam je chronić
Nadrzędny - Autor krajka1964@wp.pl Dodany 2012-11-21 20:44
to chyba nie jest miejsce na reklamy,chyba czy się mylę?non-profit,Społeczna Siec ratunkowa ,niby darmo a 20zł co miesiąc od łepka wpada!!!!!!!!!!!!!pozdrawiam Tomasz
Nadrzędny Autor mloda90 Dodany 2012-11-21 20:58 Zmieniony 2012-11-21 21:07
Przeczytaj najpierw dokładnie na czym to polega a dopiero później komentuj
Nadrzędny Autor czeska Dodany 2012-11-25 17:23
wydaje się ciekawą opcją, ale pewnie jest jakiś minus, przez który nikt tego nie będzie używał. inaczej takie "przyciski" byłyby bardziej spopularyzowane..
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-25 18:29 Zmieniony 2012-11-25 18:37
Już o tym gdzieś słyszałam na jakiejś pogadance. To mił być przycisk dla samotnie mieszkających ewentualnie starszych ludzi no i dla wszystkich. Nic jednak z tego nie zostało mi w głowie. Wtedy o tych sprawach nie myślałam. Czy warto? Nie wiem.

A oto drugi link .....
http://www.wykop.pl/link/1312951/policja-ostrzega-przed-niebezpiecznymi-breloczkami/#

Przed tym brelokiem ostrzega policja
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-26 00:09
Co oznacza' trudna 'sytuacja?
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2012-11-26 21:15
Jak to co o znacza trudna sytuacja? Normalnie np przewracasz się i łamiesz nogę a jesteś sam. Ten przycisk ma ci pomóc sprowadzić pomoc. W/g mnie lepiej mieć pod ręką telefon ale tu trzeba pamiętać nr. :-)
Druga strona medalu tego przycisku to kasa czyli składka za przycisk :-)
Nadrzędny - Autor 15-ty Dodany 2013-02-20 17:09 Zmieniony 2013-02-20 17:15
Mało o nich słychać bo media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ci ludzie mogliby żyć dalej. Uważam, że warto o tym mówić i rozpowszechniać informacje, że można z tych działań skorzystać. Ale i tak, z tego co wiem, jest do nich zapisanych ileś tysięcy osób.

Z tego co piszą na swojej stronie składka członkowska to tylko 5 zł miesięcznie. W końcu z czegoś muszą opłacić prąd i telefony. Ważne, że jest to stowarzyszenie non-profit. Na dodatek stowarzyszenie to jest członkiem Łódzkiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych.

Mój znajomy zastał swojego ojca martwego w mieszkaniu. Jak sam mówi do końca życia będzie miał wyrzuty sumienia, że nie zapisał go do sieci ratownictwa. Jego ojciec nagle umarł na zawał serca, był jeszcze stosunkowo młody, pewnie nie był w stanie zadzwonić do Pogotowia Ratunkowego i gdyby miał możliwość wezwania pomocy jednym przyciskiem to żyłby do dziś.

Dlatego ja sam gdzie mogę to mówię o tej sieci. Wielu moich znajomych z niej już korzysta, ja sam też.

Na ich stronie jest dobry tekst, który warto przeczytać: http://ratownictwo.org/home/breloczek-alarmowy/
Nadrzędny Autor orszulka Dodany 2013-02-26 13:44
No właśnie gdybym nie to forum to nawet bym o tym nie wiedziała ;/

___________________
http://www.apogeum.net.pl/
Nadrzędny Autor Tadi101 Dodany 2014-05-19 06:12
Zgadzam się z Tobą należy o tym mówić http://www.etsolar.pl
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Przycisk sieci życia (12994 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill