www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 8) (264159 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-11-16 20:29
no, mówiłam - problem ze zrozumieniem :-))))))))))))))
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-17 00:06
a o co chodzi w tej dyskusji????
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-17 09:55
o wszystko i o nic
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-17 14:53
Norbi ja bym tego "dyskusją" nie nazwała :-) Ot jakiś ktoś, jeden lub zlepek kilku nicków, nudzi się chce być kimś, zresztą.... chyba ten ktoś - może zwyczajnie potrzebuje pogadać z kimś. Sam nie wie czego chce i o co mu chodzi, a inaczej nie potrafi? No i wcina się między... tak, że na zakąskę trzeba czekać :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-11-17 20:49
62norbi03-Chodzi o to,że rea ma już kilkanaście nicków na tym forum i dyskutuje sama ze sobą.
Jest tak Mądra -myślę,że chyba nawet mądrzejsza od tej czarnej kury pana Józka(naczelnego hodowcy drobiu 3  Rzeczpospolitej)co się ciągle na nią patrzy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-17 23:04
O to samo mnie posądzaliście, jak wam pisałem o barierach, teraz ja już nie piszę tak często, to się za rea bierzecie... Teraz macie tak jak macie z tą waszą integracją, to integracja odbierała dworzec centralny we Wa-wie i stwierdziła, że jest przystosowany,  tak przystosowany, zobaczcie sami co o tym sądzi pan Marek Sołtys z TPSW... >kliknij tu  
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-18 21:18
Siwek. Czarna kura Józka ? Nie. Przecież napisała że jest" blądynką". Ja jednak sądzę że ona jest mądrzejsza od radia , ba nawet od telewizora ;-)
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-19 16:43
Każdy sądzi wg. siebie, siwek aż tyle nie udźwignie, podobno wal...coś ma mózg może podoła?
No i proszę - poziom człowieka wychodzi po upodobaniach :-( Jak ktoś zna, myśli i rozumie - siwek i wal... - :-(
Tyle tylko potrafią :-( Spróbujcie działać jak Norbi i inni - no tak, trza by było.... :-(
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-19 17:01
[usunięte]
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-19 23:55 Zmieniony 2012-11-20 00:50
I potwierdziło się . Jesteś "bądynką " . Nawet nie zrozumiałaś (co nie jest dziwne) że nie o kolor włosów TU chodzi ale co pod nimi. Pewnie u Ciebie tylko skóra i dalej pustka :-)))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-20 16:50
Taaaa... Po czym tak sądzisz? Widzisz nie rozumiesz nawet, że ktoś rozumie i wie więcej od ciebie (i nie tylko).
Składałeś deklaracje (nie tylko Ty) pisałeś o rozumieniu, inteligencji itp., itd. i co ja czytam? dalej ubliżanie, złośliwości i inne "osobiste wycieczki" czyli jak zwykle - samo dno - jak się walniesz o to dno i zrozumiesz, daj znać. Nie potrafię zrozumieć czemu o.n. tacy są :-( Nie koniecznie muszą mieć renty, orzeczenia, wystarczy, że ma zeza, słabo widzi albo nogi mu brak i kłamca, cham, złodziej i roszczeniowy do bólu zawistnik - co z Wami jest??? :-(
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-11-23 22:00
Norbi-Ty jesteś od zadań specjalnych,tzn.likwidacji barier.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-25 15:36
Ja jestem od przypominania stowarzyszeniu przyjaciół integracji oraz osobom odpowiedzialnym za usuwanie barier... A nie pierdzenia w stołek...
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-25 17:34
Norbi, nie ujmuję Twoich zasług, bo czytam o Twojej działalności...ale wydaje mi się, że samo p r z y p o m i n a n i e  to za mało...
Nie każdy ma możliwość takiego działania, o którym piszesz, myślisz...Składa się na to także mnóstwo czynników, zapewne wiesz...
Przecież nie wszyscy o.n. mają "działać", bo gdyby tak, to po licha ten rząd, urzędy, stanowiska itp....
Chcesz i działasz - chwała Ci za to....ale nie miej pretensji do wszystkich o.n....
I nie oburzaj się stwierdzeniem, wyrażonym na końcu Twojego zdania :-)
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-25 18:39
Niestety u mnie w mieście coraz więcej schodów się buduje bez podjazdów. A co na to władza? Nic.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-26 13:13
Ella napisał/a:

>Niestety u mnie w mieście coraz więcej schodów się buduje bez podjazdów. A co na to władza? Nic. >


Odpowiadam:
Władza najwidoczniej myśli, gdy prezydent ratyfikował Konwencję ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, to owa konwencja wszystko załatwia a władza nie musi już żadnych kroków czynić... Czyli jest wszystko po staremu, jak przed ratyfikacją tak i po, czyli polskie realia...
Polskie realia mentalności urzędasów... >>Kliknij tu<<   
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-11-26 13:20
Czytałam, że w jednym mieście zrobiono podjazd w przejściu podziemnym, ale nie do końca i było huczne otwarcie. Później jAkiś prywatny majsterklepka dorobił z desek brakujący kawałek. Tak wykorzystano unijną kasę. Wszystkie media o tym piszą i zdjęcia fuszerki pokazują.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-26 15:10
Lidian, dlaczego nie piszesz co to za miasto????
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-26 12:31 Zmieniony 2012-11-26 12:42
Sonka napisał/a:

Norbi, nie ujmuję Twoich zasług, bo czytam o Twojej działalności...ale wydaje mi się, że samo p r z y p o m i n a n i e  to za mało...
Nie każdy ma możliwość takiego działania, o którym piszesz, myślisz...Składa się na to także mnóstwo czynników, zapewne wiesz... Przecież nie wszyscy o.n. mają "działać", bo gdyby tak, to po licha ten rząd, urzędy, stanowiska itp....
Chcesz i działasz - chwała Ci za to....ale nie miej pretensji do wszystkich o.n.... I nie oburzaj się stwierdzeniem, wyrażonym na końcu Twojego zdania :-) Pozdrawiam.

Odpowiadam:


Nie mam nic do niepełnosprawnych, którzy nie umieją lub nie wiedzą jak działać, natomiast przypominam o tych barierach naszym parlamentarzystom którzy są także osobami niepełnosprawnymi, działania tych osób są bardzo mizerne wobec ogromu spraw jakie gnębią niepełnosprawnych...
Parlamentarzyści, którzy wybrani zostali po to aby działać na rzecz niepełnosprawnych, nic, albo bardzo niewiele robią na rzecz tych co ich wybierali, jednocześnie używają stanowiska w innych sprawach, zupełnie nie związanych z osobami niepełnosprawnymi, np. Poseł na Sejm Marek Plura, zamiast zajmować się ww. tematem, to więcej używa swojego poselskiego mandatu do propagowania języka Śląskiego zamiast działać na rzecz osób niepełnosprawnych...
Nie będę wspominał o pozostałych Parlamentarzystach którzy są wybrani aby poprawiać życie niepełnosprawnych, ponieważ nie zasługują na jakąkolwiek dobrą opinię...
Jak nie potrafią nic zdziałać, to proponuję czynić wszystko aby nie zostali wybrani ponownie do sejmu... Znajdą się inni kandydaci, bardziej chętni do działania na rzecz niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-26 20:16
Norbi może pytanie naiwne ale czy istnieje gdzieś strona TYCH ZŁYCH którzy nic nie zrobili po wyborach ?

>Jak nie potrafią nic zdziałać, to proponuję czynić wszystko aby nie zostali wybrani ponownie do sejmu... Znajdą się inni kandydaci, bardziej >chętni do działania na rzecz niepełnosprawnych...

Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-26 20:37
Dobry wujaszek Google wszystko ci pokarze... Nikt, z dotychczasowych elit nic dobrego nie zrobił, same korupcje, afery, zabójstwa na zlecenie, albo dziwne samobójstwa... itd. itd...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-26 20:41
Spytaj sie pierwszej lepszej osoby? Kto zasiada w ławach sejmowych. Ja odpowiedziałbym że wybrani . Jestem na emigracji politycznej od 'stanu wojennego'
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-27 09:27
Walpoz...
To trzeba przyjechać do Polski i dowiedzieć się jak żyją osoby niepełnosprawne... Ja nie muszę pytać bo ja wiem...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-27 09:43
:-) emigracja polityczna oznacza tylko brak zainteresowania tymi sprawami.  Mieszkam w Polsce, tylko nie tak miała ona wyglądać.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-27 11:05
Ja też mieszkam w Polsce, i co obserwuję??? Politycy, posłowie, ci co mają reprezentować nas, jako niepełnosprawnych nie czynią nic poza dbaniem o swoją kieszeń...  Nie mamy jak się bronić, choć jesteśmy dość dużą, ciągle rosnącą grupą społeczną... Nie możemy np. tak jak górnicy protestować i walczyć o nasze słuszne prawa ze względów:
braku sprawności i zdrowia
braku możliwości swobodnego poruszania się - bariery architektoniczne, komunikacyjne, prawne i finansowe...
To wszystko skutecznie podtrzymuje nas od wychodzenia i protestowania o nasze słuszne prawa, prawa do normalnego życia...
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-27 11:18
Jednym zdaniem - Skutecznie ograniczono nasze protesty.
Nadrzędny - Autor TadeuszP Dodany 2012-11-26 20:42
"Seryjny samobójca" grasuje i zbiera żniwo.
Może się powtarzam ale zobaczcie jak przygotowywał się "zamachowiec" z Krakowa"
http://www.youtube.com/watch?v=iguSuJg1I2o
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-27 09:24
Bez komentarza... Jedno tylko napiszę... To dobre do śmiechu...
Nadrzędny - Autor malgosia2978 Dodany 2012-11-27 13:50
Pisałam kiedyś o tym że u mnie na wsi nawet nie ma chodników i w zimie dojście do przystanka czy kościoła graniczy z cudem zwłaszcza z dzieckiem niepełnosprawnym. Teraz sprawa jest wyjaśniona zrobili nam super chodniki po obu stronach słynnej zakopianki, ale pracownicy którzy to robili nie byli kompetentni, zgłosił im mój tata że podjazd jest źle zrobiony bo zrobili górkę a wcześniej było łagodne zejście, moja córka ma problem z poruszaniem się i ta górka dla mnie noca jest problemem do zejścia a co dopiero dla niej. Prosiłam Pania która zajmuje się nadzorem nad tymi chodnikami by to poprawili dla lepszego funkcjonowania mojej córki do do teraz milczą. Gdzie to pokonywanie barier skoro jedną pokonuja a stawiają drugą jeszcze gorszą. Zachowuja się tak jakby zrobili co mają zrobić i nic więcej ich nie interesuje.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-27 15:02
I taka jest rzeczywistość i sposób w jaki się uczy projektowania. Dotyczy to nawet zwykłego projektu chodnika. Wydano pieniądze.
Teraz będą się zastanawiać (nie wiadomo jak długo) kto popełnił błąd. A problem będzie nadal istniał. Mam nadzieję Małgosiu ze Twoje hobby pomoże Ci w jak najszybszym zlikwidowaniu "górki".
Zwykły człowiek wydaje się bezsilny wobec takich kłopotów, ale może czytają to również wykształceni w tym kierunku pracownicy intergacji i coś Ci podpowiedzą.
Proszę , informuj forumowiczów gdy się coś zmieni.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-27 19:34
walpoz napisał/a:

> może czytają to również wykształceni w tym kierunku pracownicy intergacji i coś Ci podpowiedzą.


Proszę , informuj forumowiczów gdy się coś zmieni.>
I ty w te ich wykształcenie wierzysz???? Bo ja nie. Ponieważ zapytam cię czy wiesz kto sprawdzał dworzec centralny we Wa-wie, stadion Narodowy (tzw. Basen) pod względem udostępnienia dla osób niepełnosprawnych???
Jeśli nie wiesz, to pozwól że ci przypomnę, to sam prezes Integracji szanowny pan P. Pawłowski, dyrektor nadzoru w IMPEL, firma ta słynie z złego traktowania pracowników z orzeczoną niesprawnością.... POCZYTAJ <kliknij tu>
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-27 20:35
No proszę . Trochę błądzę po necie i nigdy nie skojarzyłem funkcji TEGO pana.
Nie zarzucam sobie braku spostrzegawczości, Tylko brak miejsc gdzie takie informacje powinny być. Może nie jestem zbyt bystry aby łaczyć przeczytane informacje. I na to ONI liczą . Brak bystrości ON.
no to gdzie ja tu wlazłem?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-27 17:47
To jest polityka robienia nas w balona, nic więcej... Nikt nie trzyma się prawa budowlanego, a w prawie budowlanym pisze, że wszelkie nowe obiekty użyteczności publicznej, aczkolwiek chodnik jest takim obiektem, to muszą być dostosowane do wymogów nie tylko dla wózkowiczów a także dla niewidomych... Jednak w Polsce, ciągle się nic nie zmienia pod względem przystosowań dla niepełnosprawnych, ponieważ jeszcze na stanowiskach, pomimo upływu 20 lat od upadku komuny owe stanowiska piastują ludzie którzy uczyli się starych zasad, a to oznacza że są ciągle robione projekty niezgodne z obowiązującym prawem budowlanym...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-27 20:11
Do malgosia2978
Pewną sprawę załatwiałam prawie 3 lata.
Teraz pod koniec tego roku doszłam do wniosku że skoro umowa opiewa na okres bez terminowy to wypowiem umowę. Strach że znów nie odpiszą że znów będą w urzędzie zwlekać i znów będzie się to ciągnęło na poczcie poprosiłam o doklejenie poza poleconym dodatkowo "Za potwierdzeniem odbioru" ( to taka żółta karteczka którą przykleją przeważnie z sądów. Jakież było moje zdziwienie kiedy po tygodniu kartka wróciła do mnie a zaraz po niej dostałam odpowiedź i to pozytywną dla mnie.
Dodatkowa opłata = 1,90. Czasem warto iść w zaparte. Spróbuj i ty Małgosiu.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-27 20:37
To też sprytny sposób, na urzędasów...
Nadrzędny Autor malgosia2978 Dodany 2012-11-27 21:11
Zawsze każde pismo wysyłam z ta żółta karteczką, zycie mnie tego nauczyło. Tutaj była rozmowa mojego taty w cztery o czy z Panią od nadzoru, która obiecała to naprawić .... i ...... nie naprawiła póki co, ja jeszcze poczekam a potem juz wysle oficjalne pismo z tą żółta karteczka. dziekuje mimo wszystsko:)
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-27 21:30
Małgosiu na buzię teraz sporadycznie spełnia się obiecanki. Pisz pismo ponaglające bo idzie zima :-)
Nadrzędny - Autor malgosia2978 Dodany 2012-11-28 13:24
Zadziwiające.....ale dzis mi zrobili z tą górką, czasem dobrze w cos wierzyć:)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-11-28 14:07
No dopiero jak się nagłośni odpowiednio takie sprawy, to ruszają tyłkami...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-30 23:58
No i masz co chciałaś :-) Teraz na sanki z córką  będziesz biegać na górkę do sąsiada ;-)
ps:
dzięki za info
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-02 02:55
walpoz, a tam też byłeś taki mądry??? Wiesz o czym my piszemy??? To nie są rzeczy do śmiechu... Jak ci tak wesoło to jest tu gdzieś w Kawiarence taki temat gdzie się pisze kawały a jak go nie ma to możesz sobie założyć...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-02 08:36 Zmieniony 2012-12-02 08:39
Widzisz norbi, Ty całkiem serio traktujesz "wszystkie bariery i jak piszesz urzędnicy za Twoimi plecami się z nich śmieją" moze czas powalczyć tą samą bronią i wyśmiewać się w necie z nieprzemyślanych decyzji yrzędników?!
.ps:
Sprawa została pomyślnie załatwiona. Moze teraz należy się tylko uśmiechnąć w ramach rekompensaty za nerwy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-02 13:04
Tak, urzędniczy robią nas w balona, bo obiecują zając się z barierami a później robią wszystko po staremu,  tak jak tu... kliknij, zobacz film    
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-02 18:41
Norbi ma rację. Swego czasu też tak latałam jak ten pan na wózku i co? Zero reakcji do dziś a na dokładkę tam gdzie mogli wózkowicze wjechać odrestaurowali zabytkową kamieniczkę i dali 3 schodki (słownie trzy schodki) długie na szerokość ale wąskie stopnie. Czasem myślę że szkoda było mego zachodu.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-02 21:07
Bo urzędasy robią wszystko aby im nie zakłócać widoku jakimiś niepełnosprawnymi, tak jak na tej prezentacji.... -->>zobacz, kliknij tu 
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-03 01:12
To dlaczego Ella twierdzisz że norbi ma racje?  Skoro nic Wasze działania nie zmieniły?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-03 14:22
Ja jedynie przerobiłem tekst tego artykułu na fonię... A właścicielem tego tekstu jest właściciel strony do której podałem tego linka... Nie mniej jednak, zgadzam się z treścią tego artykułu i sam przyznaję, że urzędasy mają nas głęboko w miejscu, gdzie nie dochodzą promienie słoneczne, a tego miejsca, nazwa jest na cztery litery i zaczyna się na literkę "D"...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-03 21:17
Ja bym nie generalizował. Nie wszyscy urzędnicy są urzędasami. Trzeba przyznać że wiele się zmieniło na lepsze. A że daleko nam jeszcze do ideału, to odczuwają najbardziej ON.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2012-12-03 21:38
Polsce brak do ideału 100 lat, co najmniej, i to za murzynami z busu, a to, że nie wszyscy urzędnicy to urzędasy, to prawda, i to taka sama jak ta, że większość urzędników to urzędasy... Tych prawych urzędników o ludzkich uczuciach, którzy wykonują pracę z powołania jest zbyt mało aby cośkolwiek zmienić... Jak uważasz, że wiele się zmieniło, to jesteś w błędzie, bo co się zmieniło jest tylko na pokaz... A pomyślałeś, ile i co mogłoby być zmienione, gdyby nie armia lewaków, urzędasów, aferzystów, złodziei i krętaków???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Wy wam tylko głópoty w głowie, czy wy zmądrzejecie?? (Strona 8) (264159 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill