www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / biura podróży (18772 - wyświetleń)
- Autor Anula872 Dodany 2012-11-29 20:15
chciałabym zorganizować wyjazd dla brata (jeździ na wózku) z biurem podróży. Wydaje mi się to najbardziej sprawdzona opcja, wiec zgłaszam się z zapytanie czy ktokolwiek podróżuje z biurami podróży? jeśli tak to z którymi i co najczęściej bierzecie pod uwagę wybierając się na taki wyjazd? Wertując internet znalazłam tylko jedno biuro które by od A do Z  zaplanowało, sprawdziło i zorganizowało wyjazd, (Accesible Poland Tours- ma bardzo dobre opinie)czy są jeszcze inne?

dziękuje za wszelkie komentarze.

Ania.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-29 21:48
Anula jeżdżę, ale nie mam pojęcia o autobusach przystosowanych dla wózków. Dodam, że nie dawno szukałam połączenia Warszawa - Ustka, Warszawa - Kraków, Warszawa - Kołobrzeg i tam było o jakiś przewoźnikach z przystosownymi autobusami czy busami dla wózków. Nie zapisałam więc trudno mi będzie podać ci namiary. Te inne mają i dla mnie kiepskie rozwiązania a ja chodzę. Przewoźników jest strasznie dużo :-(
Nadrzędny - Autor Anula872 Dodany 2012-11-30 17:56
faktycznie żeby się gdziekolwiek dostać my również mamy problem, najczęściej jedziemy własnym autem ale tym razem chcielibyśmy wyjechać gdzieś dalej, Rafał marzy o Rzymie wiec szukam po biurach może któreś coś mi zaproponuje porównawczego.
Bylismy w Krakowie latem i muszę przyznać iż niektórzy (nie wszyscy) kierowcy autobusów miejskich nawet nie wysiedli rozłożyć platformy, no coż...daliśmy radę i bez tego.
pozdrawiam serdecznie :-)
Nadrzędny Autor re12nia Dodany 2013-02-10 12:40
Ja w ubr byłam we Włoszech z Fundacją która organizuje wyjazdy do Włoch dla osób niepełnosprawnych i nawet był jeden wózek. Podobało mi się że nie było biegów przy zwiedzaniu,tam liczyła się osoba niepełnosprawna.Wyjazd kosztował 1380zł ze wszystkim,wstępami,noclegami i jedzeniem. Renata
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-11-30 19:43
Anula ja za długo jeżdżę by nie znać problemu. Do pociągu już nie wsiądę a co do PKS tylko raz na 10 lat zdarzyło mi się że kierowca pomógł wsiąść bo na dalekich trasach bagaż metkują więc wysiąść, ometkować bagaż oraz włożyć go do bagażnika to zawsze robią.Piszesz o Krakowie. Spróbuję dowiedzieć się w poniedziałek czy Kraków wypuszcza jakieś przewozy ON na wózkach. Napiszę tu ale nie wcześniej jak w poniedziałek, wtorek późnym wieczorem. Trzymaj kciuki bo znam kogoś kto woził wycieczki. Może podpowie coś :-)
Nadrzędny - Autor gieniastus Dodany 2013-01-02 22:11
teraz jeżdżą Polskie Busy i tam zawsze pomagają wnosić wózek, usadzać itp
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-03-28 14:01 Zmieniony 2013-03-28 14:08
Byłem i tu i tam, ale z nami(wózkowiczami) jest problem z wchodzeniem do;autobusu, pociągu,- samolotu nie- ale ten ostatni jest drogi .Przy każdym wchodzeniu po schodach pomaga mi żona, podnosząc nogę na stopień, ja zaś podciągam się rękoma .W autobusie nie zapominam o wcześniejszej rezerwacji miejsca blisko drzwi;w biurze z którego mam jechać czy u rezydentki- przy wyjazdach fakultatywnych .Problem miałem z wejściem do pociągu;wąskie drzwi wejściowe i wysoko .Akurat tam gdzie się wybieraliśmy był podczepiony wagon dla wózkowiczów, ale drzwi były zepsute i nie można było je otworzyć . Dobrze, że nie na odwrót, bo rano było chłodno .W jednym i drugim przypadku trudno by się podróżowało bez drugiej osoby. Najlepszy standard jest w podróżowaniu samolotem. Już przy odprawie bagażu dostajesz pracownika lotniska, który w odpowiednim momencie pomaga ci w dostaniu się do samolotu -rękawem lub hydraulicznym podnośnikiem . Na docelowym lotnisku czeka na ciebie -zawiadomiony przez pilota - pracownik lotniska na którym wysiadasz i pomaga ci we wszystkich czynnościach tj.wypełnienie druczków, przejście przez bramki czy dostarczeniu wózka. Podróże kształcą, ale w po9rozmawianiu z tubylcami dobrze być- choć trochę podkształcony w porozumiewaniu się ;-) .Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor Anecik Dodany 2013-04-01 18:02
nawet do biura podróży ciężko często wjechać
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-04-23 09:02
A ja nie korzystam z biur podróży. Jeżdżę po kraju. Nie mogę się już doczekać sezonu grzybowego bo chciałabym się wybrać z mężem w końcu na zbieranie grzybów leśnych bo po tak długiej zimie spiżarnia jest już pusta.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2013-04-23 12:25 Zmieniony 2013-04-23 12:27
Na grzyby, to nawet do pieczarkarni nie wchodzę . Jestem antytalentem w zbieraniu i mam ' szczęście ' zbierać tylko  trujące . Teraz sobie wymyśliłem, że mnie warto zabrać na grzybobranie dzień wcześniej . Określić miejsce - gdzie powinienem szukać- i można być pewnym, że trującego grzyba się nie znajdzie ;-))). Pozdrawiam :-).
Nadrzędny - Autor orszulka Dodany 2013-07-08 10:34
Racja, jak się nie znasz na grzybach, to lepiej nie ryzykuj :-) Przypomniało mi się jeszcze http://www.sgevents.pl/ - organizują tam fajne eventy.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2013-07-08 15:08
Waldek! robimy EVENT?
Uwaga! nie otwieraj linków orszulki - rozsiewa wirusy!
Pewna kobieta otworzyła i tyle ją widziałem :-)
Nadrzędny - Autor toma001 Dodany 2016-10-05 13:33
Mamy klientów niepełnosprawnych - pisze jako właściciel biura http://dreamtours.pl - nawet na dalekie egzotyczne kierunki jak Dominikana. Wszystko zależy od danego hotelu - trzeba wybrać taki który posiada udogodnienia dla niepełnosprawnych, wtedy w liniach lotniczych zgłaszamy, że osoba podróżuje np na wózku i po sprawie :-)
Nadrzędny - Autor Moonikaa Dodany 2016-10-24 12:05
To dobrze, że usprawnia sie to wszystko, by takie osoby też mogły zobaczyć trochę świata :0 Choć mój znajomy na przykład był z kolega w Indiach na wycieczce, ktora sami sobie zorganizowali. Dodam, tylko ze chlopak jest niepelnosprawny fizycznie, z trudem nawet mowi, ale jest bardzo inteligentny... i niezwykle odwazny :-)
Nadrzędny - Autor toma001 Dodany 2017-02-01 12:12
Tak jak pisałem - tu nie trzeba być szczególnie odważnym, jeśli chce się zobaczyć świat to niepełnosprawność nie jest problemem. Dużo osób na wózkach lata na wakacje czy to gdzieś bliżej np do Europy na Krete, a mieliśmy też klientkę która leciała na Bali - oczywiście z osobą towarzyszącą.
Nadrzędny - Autor 4ni4 Dodany 2017-02-01 13:03
na biura podróży trzeba uważać, co rusz bankrutują
Nadrzędny Autor toma001 Dodany 2017-02-28 12:38
Teraz wprowadzili Fundusz Gwarancyjny wiec upadłość biura już nie jest taka straszna - wtedy idą pieniądze z tego funduszu na ściągnięcie turystów do Polski, nawet jeśli są na Mauritiusie czy w Meksyku.
Nadrzędny - Autor bonmonik Dodany 2017-02-27 14:54
Grekos jest ok
Nadrzędny Autor Mmacz Dodany 2018-03-22 09:34
Wybraliśmy się raz z Grecosem do Grecji i faktycznie biuro podróży ok:
trochę drożej i bezpiezcznie
fajni opiekunowie
no i biuro raczej nie zbankrutuje

Pamiętajcie przed wyborem biura podróży, że powinno się dobrze sprawdzić opinie o nim oraz wypłacalność. W koncu jak sami możecie sobie zobaczyć zdarzały się sytuacje kiery biuro podrózy bankrutowało w sezonie I nie było to nic przyjemnego.
Nadrzędny Autor Szuwi Dodany 2019-03-28 14:46
Grecos faktycznie ma dobre opinie, jednak jako taki nie organizuje wycieczek dla osób niepełnosprawnych. Tak więc warto jest zabrać ze soba osobę do pomocy, Bo raczej biuro nikogo takiego nie zorganizuje. Ze swojej strony polecam orientować się w mniejszych lokalnych biurach podroży  Czy przypadkiem nie mają takich możliwosci. Mam wrażenie, że takie biura maja o wiele lepsze podejście do klienta oraz o wiele bardziej sie starają aby spełnić jego potrzeby.

Poza tym mają wycieczki w lepszych cenach.
Nadrzędny Autor Turysta Dodany 2019-10-17 14:05
Polecam sprawdzić ofertę Rainbow, na pewno mają wycieczki przystosowane dla niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-11-07 06:37
Nie wiem.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-05 12:31
biura podróży nie są gotowe na niepełnosprawnych turystów. Ciężko jest zorganizować jakąkolwiek wycieczkę z osobą na wózku czy w ogóle mającą problemy z poruszaniem. Większość hoteli również.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / biura podróży (18772 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill